Τι σκέφτεσαι τώρα; - Page 386
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 386 of 387 FirstFirst ... 286336376384385386387 LastLast
Results 5,776 to 5,790 of 5791
  1. #5776
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Γτ ημουν τυφλή, Μπλοσομακι. Ο,τι πιστευα ηταν ψεμα. Δν μπορω να γινω πιο αναλυτική γτ θα ξεφυγω...

  2. #5777
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Πάντως εγώ βλέπω αλλαγή στο τικεράκι! :smug: Μπράβο αφρατουλίνι! :love:

  3. #5778
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    λίγη τροφή για σκέψη..

    βλέπω και όλοι μας εχουμε δει άπειρες δίαιτες σε περιοδικά, τηλεόραση, ιστοσελίδες..
    ακόμα και αυτές που μας δείνει ο διαιτολόγος σχεδιασμένες ειδικά για εμάς.
    Η σκέψη μου είναι, γιατί επιλέγουν αυτές τις τροφές με αυτόν τον συνδυασμό;
    τι έχουν να μας δώσουν πέρα απο το θερμιδικό όριο; Ξέρουμε πως για να χάσουμε κιλά πρεπει να μειώσουμε τις θερμίδες που παίρνουμε.
    περα απο τις θερμίδες; κανείς δεν μας εχει πει, πόσο υδατάνθρακα; ποσες πρωτείνες πόσα λιπαρα; πόσο μαγνήσιο; πόση βιταμίνη ταδε;
    οκ, τις θερμίδες τις καλύψαμε, αλλά τί έχει στα αλήθεια ανάγκη το σώμα μου και το κάθε ξεχωριστό σώμα; αν μια φέτα ψωμί εχει τις ιδιες θερμίδες με τα τόσα γραμμάρια πατάτα ψητή, τι μας δείνει το ένα και τί μας δείνει το άλλο σε συνδυασμό με άλλο γεύμα;

    αυτά..

    :P

  4. #5779
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    258
    Εγω πιστευω αρκει να μειωσουμε τις θερμιδες ανεξαρτητα απο το τι τρωμε και θα τα χασουμε τα κιλα. Μπορει αμα τρωμε οτι να ναι να τα χανουμε πιο αργα αλλα ειναι πιο αποτελεσματικο αυτο μιας και θα κρατησει παραπανω καιρο η διαιτα.

  5. #5780
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    ναι έτσι να είναι το λογικό δεν αντιλέγω, αλλά απο την άλλη αμα τρώμε ο,τι να ναι ο οργανισμός μας λειτουργεί σωστά; του δείνουμε αυτα που χρειαζεται;
    δεν βάζουμε ο,τι να ναι καύσιμα στο αυτοκίνητο για να πάμε ταξίδι π.χ.
    δεν ξέρω απλά έχω αρχίσει και τα σκέφτομαι και έχω συνέχεια απορίες σαν μαθητούδι :P

  6. #5781

  7. #5782
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    133
    Υπαρχει απο την μια το τζανκ φουντ που καποιοι τρωνε ολη μερα (αυτο ειναι υπερβολη), και απο την αλλη παλι υπερβολη ειναι η ορθορεξια και στο μεσο υπαρχει η υγιεινη διατροφη. Η αιλουρος δεν μιλησε για τιποτα το υπερβολικο αποτι καταλαβα.

  8. #5783
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Πέρα από το ότι τώρα αισθάνομαι χάλια πάλι ...Σκέφτομαι όμως ότι όταν πια δεν θα έχω υπερφαγικα , όταν θα έχω λύσει και τα θέματα που οδηγούν σε αυτήν νομίζω πως ς τότε μάλλον θα έχω πλησιάσει λίγο την ευτυχία ...
    Αυτό έχω ανάγκη να το πιστέψω αλλά και να ελπίζω πως θα το ζήσω ...

  9. #5784
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    όντως κάνει δουλειά αυτο;; εχω δει πολλούς με αυτο το πραγματάκι!!

  10. #5785
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Θυμαμαι οταν ημουν λιγα κιλα παραπανω, ειχα βαλει στοχο στο τικερακι τα 57. Τελικα, αν κ με υπερβολικό λίπος, το πρόσωπό μου κατω απο τα 60 (ειχα φτασει τα 59 τον προηγουμενο μηνα) δεν βλέπεται.
    Εχετε αντιμετωπισει τετοιο θεμα; Να θελετε να χασετε λιγα κιλα ακομα, αλλα να μην σας αρεσει κάτι αλλο πανω σας με αυτή την απώλεια; (το ξερω οτι ακουγεται χαζό)

  11. #5786
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    εμένα δεν μου έχει τύχει, δεν εχω φτασει και ποτε τετοια κιλα χοχο
    ποσο υψος έχεις;
    οποτε τι σκοπεύεις να κανεις, να χάσεις και αλλο η οχι;

  12. #5787
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Εμένα μου έχει συμβεί ,όταν είχα φτάσει 50 κιλά και ήμουν χάλια ..Βέβαια λόγω υπερφαγικων τα πήρα γρήγορα ...



    Επίσης σκέφτομαι ότι έχω αφήσει πολύ τον εαυτό μου και νιώθω απαίσια

  13. #5788
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by afratoulini90
    Θυμαμαι οταν ημουν λιγα κιλα παραπανω, ειχα βαλει στοχο στο τικερακι τα 57. Τελικα, αν κ με υπερβολικό λίπος, το πρόσωπό μου κατω απο τα 60 (ειχα φτασει τα 59 τον προηγουμενο μηνα) δεν βλέπεται.
    Εχετε αντιμετωπισει τετοιο θεμα; Να θελετε να χασετε λιγα κιλα ακομα, αλλα να μην σας αρεσει κάτι αλλο πανω σας με αυτή την απώλεια; (το ξερω οτι ακουγεται χαζό)
    Ω ναι! Συμβαινει ακριβως αυτο που ειπες. Εχει να κανει με το πού ειναι οι λιποαποθηκες του καθενος.
    Εγω απο 1 σημειο και μετα ειχα σημεια που μου αρεσαν πολυ και σημεια που ταυτοχρονα χαλουσαν εντελως.
    Δηλαδη στο βαρος που μου αρεσαν τα μπρατσα μου και η κοιλια μου ηταν τερμα φλατ, πετουσαν τρομακτικα κατι κοκαλα στο θωρακα και στη λεκανη και το χειροτερο ηταν οτι εξαφανιζοταν παντελως το στηθος μου και ο πωπος σουρωνε.
    Εκει τι να κανεις, βαζεις προτεραιοτητα σε ποια κιλα εισαι καλυτερα, ποια κιλα μπορεις να συντηρησεις καλυτερα.
    Μπορει να το αποφασισεις αργοτερα αυτο με τα χρονια.

    Εγω θυμαμαι ενα φεγγαρι χαιρομουν που αδυνατιζα ολο και πιο πολυ μεχρι που συνειδητοποιησα οτι εχουν δικιο που μου λενε οτι εχω αδυνατισει υπερβολικα και εχω χαλασει ακομα και στο προσωπο. Σε καποια ατομα το αδυνατισμα κανει το προσωπο να "σουρωνει". Και ενταξει η αληθεια ειναι οτι το προσωπο ειναι βασικοτατο να μας αρεσει οπως ειναι, χωρις κοντουρινγκ κλπ
    Η μανα μου ειναι 74 κιλα, φοραει λαρτζ και παρολαυτα το προσωπο της εχει χαλασει παρα πολυ σε συγκριση με οταν ξεκινησε στα 98 κιλα
    Τωρα θελει να χασει κι αλλα, αλλά πραγματικα το βλεπει και η ιδια οτι το προσωπο της δεν ειναι για να χασει αλλα.

  14. #5789
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    22
    Πόσο θα θελα να είμαι στη θάλασσα και πόσο μου άρεσε που είδα μερικά επεισόδια από τη σειρά Friends

  15. #5790
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Τα τελευταία χρόνια μας βρήκαν ασθένειες, στεναχώριες, απελπισία. Ψυχολογικά είμαι ράκος.
    Θέλω μόνο υγεία στην οικογένεια μου.

    Και τα κιλά; Πανάθεμά με, έχει περάσει 1.5 χρόνος από τότε που ξεκίνησα την προσπάθειά μου για καλύτερη ζωή,
    προσπάθεια που κατά διαστήματα ξεχνώ.

    Θέλω να είμαι αισιόδοξη. Όλα θα τα καταφέρω, όλα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •