Τι σκέφτεσαι τώρα; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 387 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 61 to 75 of 5791
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αυτό υποδηλώνει βασανιστικές ανησυχίες, σκέψεις και δεν ξέρω τι άλλο. Γιατί δεν απευθύνεσαι σε κάποιον ειδικό, αλλά μόνο γι' αυτό το θέμα? Είδα πως πήγες ήδη, αλλά μπορεί να μη σου έδωσαν υπνωτικά. Τα οποία, αν και τα αποφεύγω γιατί είναι εθιστικά, ξέρω από πρώτο χέρι πως κάνουν θαύματα. Την προηγούμενη φορά που είχα προβλήματα σε όλους τους τομείς και ήθελα να πάρω φόρα και να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Επειδή έχω και πρόβλημα βάρους, απαγορεύεται το σαβούριασμα, απαγορεύονται τα κατευναστικά γλυκά, απαγορεύεται το αλκοόλ, άι σιχτίρ! Κάπου διάβασα κάτι και μου άρεσε πολύ, μάλλον γιατί με εκφράζει: "τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είτε είναι παράνομα, είτε ανήθικα ή παχαίνουν".

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ξες γιατί έχεις τόση ένταση?είναι η περίπτωση της Αvas που έχει θέμα με την δουλειά,ή είσαι σε περίοδο που προσπαθείς να ξεπεράσεις μια κακιά σου συνήθεια κ υπάρχει αυτή η εσωτερική πάλη?αν συμβαίνει το πρώτο υπομονή θα περάσουν όλα κάποια στιγμή,αν συμβαίνει το δεύτερι είναι καλό σημάδι,προσπαθείς να ξεπεράσεις κάτι το οποίο ήταν κακιά συνήθεια κ το σώμα σου αντιδρά ,γιατί έχει μάθει αλλιώς. είναι όπως ο έφηβος που θέλει να μεγαλώσει αλλά το σώμα του δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα. γιαυτο ενώ έχει μπάσα φωνή πετάει κάτι κορόνες. αλλά αυτό το διάστημα κρατάει λίγο κ μετά γίνεται ένας όμορφος νεαρός. αυτό το ανακάλυψα τελευταία με μένα μου τοπε μια φίλη μου.της είπα οτι έω αυπνίες παραξενιές άγχη ενώ πάντα ήμουν χαλαρή.κ μου είπε οτι φταίει το γεγονός ότι ωριμάζω κ αποκτώ ευθύνες κ οτι μόλις συνηθίζω θα ξαναμπω στους κανονικούς μου ρυθμούς.

  3. #63
    Εχω αρκετο καιρο να επισκευτω τον ψυχιατρο που με παρακολουθουσε. Στα 17-18 ειχα περασει μια πολυ ασχημη καταθλιψη. Τωρα δεν νομιζω οτι εχω καταθλιψη, απιστευτη ενταση εχω ομως και αγχος. Οσον αφορα το που οφειλεται ακριβως δεν ειμαι σιγουρη. Υπαρχει ενα χρονιο προβλημα υγειας που με απασχολει καθημερινα και προκαλει πολυ αγχος, νιωθω πιεση γιατι πρεπει επιτελους να τελειωσω τη σχολη μου και ειναι και δυσκολη, πριν μερικους μηνες εχασα αγαπημενο φιλο 23 χρονων απο καρκινο, αν ειναι δυνατον και γενικα πολλα μαζεμενα. Η σχεση μου ειναι παραξενη, πολλοι τσακωμοι, εγω χανω ευκολα τον ελεγχο, ειμαι ταυτοχρονα υπερβολικα ευαισθητη, μπορω να κλαψω επειδη ειδα μια σκοτωμενη γατουλα στον δρομο, νιωθω οτι απογοητευω τους παντες, ακριβως επειδη πιστευουν πολυ σε εμενα και κυριως πιστευαν. Νιωθω να μην εχω κινητρο για τιποτα. Η ενταση μεσα στο κεφαλι μου σωματοποιειται σε μεγαλο βαθμο. Σφιγγω συχνα τα χερια μου, τα δοντια μου ασυναισθητα. Γραφω μαλλον ασυναρτητα, συγχωρεστε με, ειναι κι αυτην η αυπνοια. Μετα το τελος της εξεταστικης ξερω οτι θα πρεπει να επισκευτω ξανα τον γιατρο.
    Παρολα αυτα θελω να πω οτι αρκετα συχνα ειμαι ευδιαθετη, χαρουμενη, ενθουσιαζομαι ευκολα σαν ανθρωπος. Κυκλοθυμικη πολυ, δεν ξερω... Παντα η ενταση υποβοσκει ομως, ακομα κι οταν ξεχνιεμαι.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καλή μου, βασανισμένη Lifedrops, να πας οπωσδήποτε και σύντομα. Και αν για κάποιο λόγο δεν σου απευθύνει ο συγκεκριμένος, να πας σε άλλον. Υποψιάζομαι πως νιώθεις, στο περίπου βέβαια. Είχα χάσει κι εγώ έναν φίλο στα τριάντα του και έγινα ράκος για αρκετό καιρό. Αλλά περνάει, πίστεψέ με. Τι να πουν και οι γονείς που χάνουν τα παιδιά τους? Για το πρόβλημα υγείας, δεν ξέρω, φαντάζομαι πως το αντιμετωπίζεις ήδη και εύχομαι να είσαι σε καλό δρόμο. Για τη σχέση σου σκέψου προσεκτικά και μη βιάζεσαι να ρίξεις όλα τα βάρη στον εαυτό σου. Μπορεί να μην είσαι εσύ το "προβληματικό" κομμάτι, αλλά όλη η σχέση να είναι δυσλειτουργική, πράγμα που είτε χρειάζεται δουλειά, είτε λύση. Ίσως σε βοηθήσει να καταγράψεις τα προβλήματά σου. Εκεί θα τα δεις ένα ένα και δεν θα σου φαίνονται βουνό.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    σκέφτομαι πως νυστικό αρκούδι δε... διαβάζει!!!

    Μπορείται να μου πείτε πως θα καταφέρω να συγκεντρωθώ να διαβάσω όταν ο νους μου είναι στο φαϊ??? Δεν πεινάω αλλά απο απλή βαρεμάρα και μόνο σκέφτομαι το φαϊ!!!!!
    Πρόβλημα μεγάλο διότι μένει και το διάβασμα πίσω!! ή θα κάνω δίαιτα ή θα διαβάζω!! και τα δύο μαζί μάλλον δε μπορώ!! :sniffle:

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by Marry Poppins
    σκέφτομαι πως νυστικό αρκούδι δε... διαβάζει!!!

    Μπορείται να μου πείτε πως θα καταφέρω να συγκεντρωθώ να διαβάσω όταν ο νους μου είναι στο φαϊ??? Δεν πεινάω αλλά απο απλή βαρεμάρα και μόνο σκέφτομαι το φαϊ!!!!!
    Πρόβλημα μεγάλο διότι μένει και το διάβασμα πίσω!! ή θα κάνω δίαιτα ή θα διαβάζω!! και τα δύο μαζί μάλλον δε μπορώ!! :sniffle:
    κανενα καροτακι? γιαουρτακι? ορ σαμθινγκ?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    :grin: σε πρόλαβα click, μόλις έφτιαξα 1 τοστ..... ελπίζω να μου περάσει

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    :smilegrin: κι εγω τοστακι εφαγα για απογευματινο. σε καμμια ωρα εχει φρουτακια!

    και για να μπω ον τοπικ

    Σκεφτομαι...
    οτι μετα απο 2μιση ωρες μεταλ και γυμναστικης νιωθω οτι ξαναβρισκω τον παλιο παλιο καλο(?) εαυτο μου. ισως. :starhit:

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    ωραία!!! αυτό είναι πολύ θετικό click!!! το παν είναι να ήμαστε και να νιώθουμε ο εαυτός μας και ασε τους άλλους να κουρέυονται :bigsmile:
    τι είναι το μέταλ (τη μουσική ενοείς) ??

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    χεχεχε ναι τη μουσικη εννοουσα:smilegrin:

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    α οκ :bouncing:

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Σκέφτομαι γιατί το φαγητό ρυθμίζει τη ζωή όλων μας, υπερφαγικών, βουλιμικών, ανορεξικών, γιατί συμβαίνει αυτό.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Originally posted by Ava
    Σκέφτομαι γιατί το φαγητό ρυθμίζει τη ζωή όλων μας, υπερφαγικών, βουλιμικών, ανορεξικών, γιατί συμβαίνει αυτό.
    καλή απορία!!! δύσκολο να απαντηθεί όμως νομίζω!! μάλλον είναι πιο βαθύ το θέμα, το φαγητό είναι απλά η διέξοδος! είναι λιπηρό όμως!! υπάρχουν τόσο όμορφα πράγματα στη ζωή (όπως ο έρωτας) και εμείς ασχολούμαστε με το φαϊ!!!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Originally posted by absolute
    σκεφτομαι οτι τελικα ποναει και το μαζι και οσο και το χωρια...αλλα καλυτερα χωρια

    καιρος να κοιταξω και εγω εμενα...:fake sniffle:
    αυτη τη στιγμη προσπαθώ να καταλαβω τι ειναι καλύτερο για μένα.
    το μαζί που μερικες φορες με πληγώνει κ ας με αγαπαει (επειδη ειναι πολύ νευρικός και αποτομος) η το χώρια που δε ξέρω αν μπορω να το αντεξω.
    τι κανεις οταν εχεις κανει ονειρα με καποιον που οταν ειναι καλα κ δεν εχει νευρα ειναι ο πιο τελειος στον κόσμο κ οταν θυμωσει γινεται αλλος άνθρωπος σκληρός?

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    χμμμμμμμ κατι για metal πηρε το ματι μου!!! click βαλε sepultura- Arise και καβαλα το διαδρομο!!! \m/

Page 5 of 387 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •