Χωρισμός λόγω κιλών - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 118
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Originally posted by aliki_d
    Ειλικρινά σας ευχαριστώ, είμαι στο γραφείο και είμαι έτοιμη να κλάψω απο την ένταση.
    ποσο σε καταλαβαινω.ειμαι ακριβως στην ιδια ψυχολογικη κατασταση,διαφορετικη περιπτωση αλλα παλι χαλια.μην βγαζεις συμπεράσματα παντως κ στεναχωριεσαι απο πριν.οπως ειπαν κ τα κοριτσια αν τελικα η αποφαση του ειναι να σε αφησει λιγο πριν την τοσο σημαντικη αλλαγη στη ζωη σου τοτε δεν αξιζει καθολου να στεναχωρηθεις για αυτον.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ava συμφωνώ απόλυτα.αλλά μια ευκαιρία αξίζει στον καθένα.από τον χειρότερο μ...κα που θα ξανακάνει τα ίδια ως το καλύτερο παιδί που είχε μια στιγμή αδυναμία. γενικά έχεις δίκιο τα στατιστικά δείχνουν οτι όταν ένας άνδρας έχει δεσμοφοβίες ανήκει κατα 90% στην πρώτη κατηγορία. κ συμφωνώ κ για την εκτόνωση.απλά μην εκτονωθείς με το να το πέρνεις κ να τον βρίζεις γιατί θα χάσεις κ το δίκιο σου από πάνω.κ το λέω ως άνθρωπος που δεν έχει καθόλου υπομονή κ όταν μου φέρονται έτσι πάντα ζητάω το λόγο κ δεν σταματάω μέχρι να βγάλω άκρη αλλά παίρνω τόση φόρα που χάνω το δίκιο μου στο τέλος.

  3. #33
    Είμαι χάλια και δυστυχώς το γυρνάω στον εαυτό μου που τον εμπιστεύτηκα τόσο πολύ .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by Ava
    Εγώ κορίτσια μου, ένα πράγμα ξέρω με σιγουριά. Θέλω τον άνθρωπό μου δίπλα μου στα δύσκολα. Αν εξαφανίζεται εκεί, ας τον να πάει όπου θέλει (για να μην εκφραστώ χειρότερα και τον στείλω όπου θέλω εγώ).
    αυτό είναι το μόνο σίγουρο.ο άνδρας πρέπει ναναι άνδρας .να σε στηρίζει να σε κάνει να νιώθεις ασφαλής όταν το χρειάζεσαι.άμα δεν μπορεί μας είναι άχρηστος.μπορούμε κ μόνες μας.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Ε, όχι και να χάσουμε τον εαυτό μας για τους άλλους. Αν είσαι άνθρωπος που τιμά τους άλλους με την εμπιστοσύνη του, μην τροποποιήσεις το χαρακτήρα σου. Λίγη καχυποψία δε βλάπτει στους δύσκολους καιρούς μας, αλλά όταν εμπιστεύεσαι κάποιον, το κάνεις γιατί σου έδωσε τα πατήματα, ήθελε να το κάνεις.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αλικάκι, πρέπει να φύγω. Θα επανέλθω αργά το απόγευμα. Αν στο μεταξύ μάθεις νεότερα, ενημέρωσέ μας, σε παρακαλώ. Εύχομαι να ήταν απλώς και μόνο μια παρεξήγηση, μία κακή στιγμή. Πάντως εσύ ξέρεις καλύτερα. Πιστεύω πως την απάντηση την ξέρεις ήδη μέσα σου. Φιλιά!

  7. #37
    Κι εγω τα μαζεύω σιγά σιγά απο το γραφείο, πάω σπίτι και θέλω να κοιμηθώ για να μην σκέφτομαι.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    τι να πω και εγώ ...
    καλωσόρισες καταρχάς και καλή επιτυχία στην επέμβαση ...

    όσα γαι τα υπόλοιπα εύχομαι όντως να βρεις την δύναμη να κάνεις όλα τα παραπάνω όχι να το κα΄νεις γιατι το λένε αλλά γιατί έτσι πρέπει ...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    αν δεν σου το είπε καθαρά ο ίδιος κι αφού η σχέση ξεκίνησε βρίσκοντας και τους δυο σας εύσωμους τότε από που συμπαίρανες πως φταίνε τα κιλά? ιδίως τόσο κοντά στην επέμβαση?
    σε όλα τα υπόλοιπα είσασταν μια χαρά? κάτι θα έγινε απο την πλευρά του ή από τη δική σου... συζήτησέ το να δεις τι έχει να σου πει και μετά άστον ήσυχο. Μην ασχοληθείς καθόλου. Καλή επιτυχία στην επέμβαση κι ας τον να κουρεύετε! σε λίγο καιρό, μαζί σου ή όχι δε θα σε αναγνωρίζει:kiss:

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by aliki_d
    Δεν θα κάνω καμία άλλη προσπάθεια επικοινωνίας μαζί του , να δω κάποια στιγμή θα βγεί απο το καβούκι του που θα πάει και εκεί θα με βρεί μπροστά του.
    Αλικάκι πιστεύω οτι αυτό είναι το πιο σωστό που μπορείς να κάνεις, περίμενε δικές του ενέργειες και ως τότε προσπάθησε να ηρεμήσεις.
    Ο εαυτός σου και η ηρεμία του, ας είναι οι προτεραιότητες σου.
    Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επέμβαση σου κούκλα μου :starhit:

  11. #41
    Εγω παλι θεωρω οτι δεν ειναι θεμα κιλων ουτε τιποτα που εχει να κανει με αυτο.Αν ο αλλος ειναι
    μ*λακας τα ιδια θα κανει στην οποιαδηποτε.Η μαλλον οχι στην οποιαδηποτε , γιατι κατι τετοιοι
    βρισκουν και τα κανουν ...οταν βρουν καποια που τους εμπιστευεται και αφεθει λες και το εχουν
    ταμα την πατανε.
    Πολυ κυριος!!Ουτε μια εξηγηση , απλα κλεινω κινητο...συμπεριφορα 15χρονου .
    Κοιτα κοπελαρα μου να τον ξεχασεις τον ελεεινο , ][ευτυχως αποκαλυφτηκε νωρις ο χαρακτηρας του]
    και να κοιταξεις την υγεια σου και τον εαυτο σου.
    Καλη τυχη στην επεμβαση σου , να προσεχεις τον εαυτο σου.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    τα νευρα μου .. μολις διαβασα τα μυνηματα..

    ρε παιδια τυχαινει με την aliki_d να εχουμε μια περεταιρω επικοινωνια απο το φορουμ ..

    και εχω δει φωτογραφιες τους.. απο διακοπες.. απο στιγμες χαλαρωσης..

    ηταν τοσο αγαπημενοι..

    αλλα ελεος
    αν ισχυει αυτο λογω κιλων ο ανθρωπος εχει πολλα κοπλεξ ειλικρινα.
    δεν γινεται να ειναι των ιδιων κυβικων και να σε χωριζειγιατι καποιοι 'καλοπροαιρετοι' συγγενεις προφασιζοντας λογους υγειας μιλουν για τα κιλα σου..
    να σε υποστιριξει επρεπε και οχι να τους ακουσει

    εκτος.... και αν φοβατε το αλλο..
    θυμαμαι στην αρχη ελεγς πως δεν ηθελε να κανεις την επεμβαση του αρεσεις οπως εισαι,,

    μηπως φοβατε και το ενδεχομενο να τον αποριψεις εσυ τωρα που θα αδυνατιζεις?
    γιατι σου λεει.. χιουμορ εχει, κουκλαρα ειναι, καλος ανθρωπος, χιουμορ εχει .... θα αδυνατισει και ολας.. τι να με κανει εμενα διπλα της? θα εχει οποιον θελει..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by zwhtsa


    αλλα ελεος
    αν ισχυει αυτο λογω κιλων ο ανθρωπος εχει πολλα κοπλεξ ειλικρινα.
    δεν γινεται να ειναι των ιδιων κυβικων και να σε χωριζειγιατι καποιοι 'καλοπροαιρετοι' συγγενεις προφασιζοντας λογους υγειας μιλουν για τα κιλα σου..
    να σε υποστιριξει επρεπε και οχι να τους ακουσει

    εκτος.... και αν φοβατε το αλλο..
    θυμαμαι στην αρχη ελεγς πως δεν ηθελε να κανεις την επεμβαση του αρεσεις οπως εισαι,,

    μηπως φοβατε και το ενδεχομενο να τον αποριψεις εσυ τωρα που θα αδυνατιζεις?
    γιατι σου λεει.. χιουμορ εχει, κουκλαρα ειναι, καλος ανθρωπος, χιουμορ εχει .... θα αδυνατισει και ολας.. τι να με κανει εμενα διπλα της? θα εχει οποιον θελει..
    Και στις δυο περιπτωσεις zwhtsa εχει θεμα ο ιδιος και πρεπει να το λυσει δε του φταιει η κοπελα σε τιποτα.Αν πχ το κανει απο ζηλεια πριν καν κιολας χασει τα κιλα η κοπελα(δηλαδη προκαταβολικα) ειναι τελειως παρανοικο.Παιζει πιο πολυ να συμβαινει το πρωτο το οποιο το θεωρω αρκετα πιθανο γιατι το εχω δει πολλες φορες να συμβαινει.Το χειροτερο πραγμα που μπορεις να κανεις ειναι να καθοριζεις τη ζωη σου και τις επιλογες σου με βαση τα σχολια των αλλων.Μεχρι να συμβει βεβαια κατι πραγματικα σημαντικο στη ζωη σου (ενα σοβαρο προβλημα) οποτε και βλεπεις τελικα πως το τι λεει ο κοσμος εχει μηδενικη σημασια...Μακαρι να μας πει καλα νεα η Αλικη αμα ξαναμπει.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by bouliana
    Originally posted by Ava
    Εγώ κορίτσια μου, ένα πράγμα ξέρω με σιγουριά. Θέλω τον άνθρωπό μου δίπλα μου στα δύσκολα. Αν εξαφανίζεται εκεί, ας τον να πάει όπου θέλει (για να μην εκφραστώ χειρότερα και τον στείλω όπου θέλω εγώ).
    αυτό είναι το μόνο σίγουρο.ο άνδρας πρέπει ναναι άνδρας .να σε στηρίζει να σε κάνει να νιώθεις ασφαλής όταν το χρειάζεσαι.άμα δεν μπορεί μας είναι άχρηστος.μπορούμε κ μόνες μας.
    ΠΕΣΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    γεμισαμε κοτες που δειχνουν το αντριλικι τους μονο στο γηπεδο και κατα ταλλα στη ζωη τους ειναι παακ πααακ παααακ πακ !!!

    αλικη και γρανιτα, δυσκολες καταστασεις ζειτε :sniff:
    θα περασει ομως, και θαρθουν καλυτερες πολυ καλυτερες μερες.
    πειτε ΟΧΙ στις κοτες :smilegrin:

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    159
    Originally posted by zwhtsa


    μηπως φοβατε και το ενδεχομενο να τον αποριψεις εσυ τωρα που θα αδυνατιζεις?
    γιατι σου λεει.. χιουμορ εχει, κουκλαρα ειναι, καλος ανθρωπος, χιουμορ εχει .... θα αδυνατισει και ολας.. τι να με κανει εμενα διπλα της? θα εχει οποιον θελει..
    Ε ρε Ζωή και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα!!!! Μπορεί εκτος απο όλες τις κακιές σκέψεις που κάναμε, ο άνθρωπος απλά να πιστεύει πως μετά την εγχείρηση θα της πέφτει λίγος. Αφού είπες πως έχεις ωραίο πρόσωπο τώρα που θα αποκτήσεις και το σώμα ίσως να νιώθει αυτός μειονεκτικά!!

    Θεωρώ αρχικά, λάθος του που τα άτομα του περίγυρού του σχολιάζουν τα κιλά σου χωρίς 1) να τους το κόψει και 2) να μην σε υπερασπιστεί.

    Σε περίπτωση που απλά σου μετέφερε τα άσχημα σχόλια ίσως το έκανε από δική του καθαρά ανασφάλεια. Μειώνοντας σε σε κάνει να κλείνεσαι στον εαυτό σου περισσότερο και να κολλάς σε εκείνον πιο πολύ.

    Κορίτσια όλες έχουμε κάποια άσχημη εμπειρία απο άντρες (και αντίστοιχα οι άντρες από γυναίκες) αλλά έχω να πω πως υπάρχουν και καλοί άντρες, άντρες που σε στηρίζουν , σε φροντίζουν και κοιτάνε να χάσεις κιλά όχι για να σε περιφέρουν και να σε δείχνουν στους κολλητούς τους, αλλά επειδή θα είναι καλό για την δική σου υγεία και επειδή εσύ θα είσαι καλύτερα με τον εαυτό σου.

    Συμβουλή μου, αστον λιγάκι να λύσει τα θέματα που έχει από μόνος του και κοίτα τον εαυτό σου και την εγχείρηση σου, αν είναι καλός θα είναι δίπλα σου, αν όχι ( δεν θα πω δεν άξιζε) πάμε παρακάτω για τον καλύτερο

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •