Απωλεια τελευταιων κιλων;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Αλλα ειναι πεντανοστιμοι ρε γαμωτιιιι!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    καλα σε μονιμη βαση ειναι πολυ δυσκολο,ισως για καποιες μερες μεχρι να παρει μπρος το σωμα οκ!!!αδυνατω να σκεφτω τον εαυτο μου να τρωει συνεχεια πρωτεινη-σαλατα για βραδυ(εκτος αν μιλαμε για 5 καλαμακια χοιρινα+σαλατα σιζαρ με τα ολα της,χεχεχεεε:bigsmile

  3. #18
    irenep
    Guest
    Originally posted by absolute
    irenep ασε μη μιλας για στηθος...σε λιγο θα το ψαχνω...

    ο φιλος μου λογω γυμναστικης και συμπληρωματων εχει μεγαλυτερο στηθος απο εμενα!! τραγικο! ασε που μου ειπαν οτι θα καταργηθει το 65Β που φοραω επειδη ειναι πολυ μικρο!

  4. #19
    irenep
    Guest
    Originally posted by Constance
    ιrenep ιδεα μας ειναι αυτο με το χειμωνα.Απλα ψαχνουμε δικαιολογιες να γουρουνιασουμε.Ειναι κιολας το γεγονος οτι το χειμωνα δεν εχει καρπουζι και αλλα ωραια φρουτακια, ουτε παγωτακια γρανιτες κλπ ελαφρα και εχουμε το διαολο που ονομαζεται σοκολατα.:P Εφοσον συμβαινει σε ολους να καθυστερει η απωλεια και δεν ειμαστε οι μονοι πρεπει να εχουμε υπομονη κι επιμονη.Και οντως οπως τα λες για 2-3 κιλακια και για 5 στην περιπτωση μου σιγουρα δε χαθηκε ο κοσμος.Καλυτερα συντηρηση στα +3-4 κιλα παρα απελπισια και υπερφαγια και μετα να εχουμε να χασουμε παλι διψηφιο αριθμο κιλων.Αυτο με το στηθος που λες εγω επεσα ενα νουμερο πλεον το στηθος μου αχνοφαινεται.Αλλα καλυτερα 68 κιλα με πλακα στηθος παρα 93 με κανονικο(ουτε καν μεγαλο δεν ειχα τοτε.:P)Το αλατι αλλο μεγαλο θεμα, μου το ειχε πει διαιτολογος οτι πρεπει να το κοψω τελειως αν θελω να ξεπρηστω και ειδικα στις γαμπες που εχω θεμα.Αλλα το κοβεις τελειως το ριμαδι?Δε το κοβεις, εγω τουλαχιστον οχι γιατι μου αρεσει.

    οσον αφορα την υπερφαγια δεν το συζητω. το ξεπερασα ευτυχως. τουλαχιστον μεχρι τωρα εχω εβδομαδες χωρις υπερφαγικο. οσο για την σοκολατα ολο λεω θα απεξαρτητοποιηθω και ολο το ξεχναω.
    καμια φορα σκεφτομαι αν εμεις δεν μπορουμε να κοψουμε την σοκολατα γιατι απαξιουμε τους αστεγους ναρκομανεις; πραγματικα το σκεφτομαι και ντρεπομαι για τον εαυτο μου. τοτε συνειδητοποιω πως υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα απο 4-5 κιλα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    νομιζω την υπερφαγια την εχω νικησει και εγω!!2-3 φορε το μηνα μπορει να υποτροπιαζω αλλα την επομενη ξαναρχιζω ενω παλιοτερα θα το κρατουσα για μερες!

    "καλυτερα 68 κιλα με πλακα στηθος παρα 93 με κανονικο",Constance ποοοσο συμφωνω!!και εγω ετσι λεω,καλυτερα 48 με στηθος που το ψαχνω(οκ,οχι και πλακα,κατι μενει:tumble παρα 55 με στηθος 75Β(σιγα τα ωα δλδ), κ*λος πλατεια,κυτταριτιδα και κοιλια που πεταει και καμια μπλουζα δε καθεται καλα!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by irenep
    Originally posted by absolute
    irenep ασε μη μιλας για στηθος...σε λιγο θα το ψαχνω...

    ο φιλος μου λογω γυμναστικης και συμπληρωματων εχει μεγαλυτερο στηθος απο εμενα!! τραγικο! ασε που μου ειπαν οτι θα καταργηθει το 65Β που φοραω επειδη ειναι πολυ μικρο!
    εμενα που εχει μικροτερες πλατες απομενα τι να πω?
    πρεπει ναδυνατισω επειγοντως!
    εκεινος 1 πακετο πατατακι να κοψει αδυνατισε!
    Originally posted by BettyG
    Κονστανς, πάρε το πράσινο βαζάκι, έχει 50% λιγότερο νάτριο και νοστιμίζει το φαγητό.
    Αν το βάζεις και με μέτρο, γλυτώνεις αρκετά
    ποιο ειναι αυτο μπετυ?
    ενα της φυτρο νομιζω ειχα βρει που εχει λιγοτερο νατριο μεσα, κ ενα μιας αλλης μαρκας, αλλα κανενα σε βαζακι,
    ολα σε συσκευασια κλασσικη αλατος.
    θελω να βρω σε βαζακι μηπως κ βαζω στα φαγητα (μαγειρευοντας με το χερι)
    αλλα φοβαμαι μηπως χαλαει τη γευση τους κ δεν τα τρωει ο ανδρας μου.
    παλια το εβαζα στις σαλατες μου (οταν ακομα ετρωγα μονη)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    δεν γλυκιζει? αυτα που επαιρνα εγω γλυκιζαν κ ετσι δεν τα βαζω...δεν τρωει που δεν τρωει μην απογινει το κακο...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    καλα παλι ασηκωτα θαναι τα ψωνια του σουπερμαρκετ αλλα χαλαλι!
    τι ωραιες ιδεες!
    αυριο λοιπον γιαουρτακι με γλυκο κουταλιου κ αλατι λαιτ!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    βεβαια μονο στο κερφουρ το βρισκω αλλα αξιζει!ειναι πολυ ωραιο!!αν το δοκιμασεις πες μου!εγω τωρα χτυπησα 1 με γλυκο κουταλιου κυδωνι!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Από 99.700 είμαι πλέον 76 και θέλω να φτάσω 70..Με τυραννάνε λίγο αυτά τα τελευταία, αλλα χτυπάω και εγώ κάτι παγωτάκια ώρες-ώρες :yawn:

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    μπράβο σου για την απώλεια! ψιλοπράγματα έμειναν να συνεχίσεις και μην το βάλεις κάτω που μάλλον θα κολλήσεις λίγο, άσε τον οργανισμό να προσαρμοστεί και θα ξαναπάρει μπρος!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    :wink2:
    Πάντως, μόλις κανω κατα γραμμα τη διαιτα, χανω 1,5 κιλο σιγουρα!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    εννοω 1,5/εβδομαδα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by absolute
    βεβαια μονο στο κερφουρ το βρισκω αλλα αξιζει!ειναι πολυ ωραιο!!αν το δοκιμασεις πες μου!εγω τωρα χτυπησα 1 με γλυκο κουταλιου κυδωνι!
    ειμαι σε νησι αλλα ευτυχως εχει ενα μεγαλο σουπερμαρκετ που φερνει ...και του πουλιου το γαλα! :spin:
    θα το κοιταξω αυριο αν κ νομιζω εχει,
    αλατι πρασινο που μου ειπατε δεν εχει ομως, μονο της φυτρο.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    καρφουρ παντως εννουσα,κερφουρ δεν υπαρχει ακομα!!χεχεχεχε!ισως το εχει και αλλου,στου πουλιου το γαλα θα το χει δεν μπορει,απλα δεν ξερω γιατι δεν εχω κοντα στο σπιτι μου και δεν πηγαινω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •