βαρος και σεξουαλικη ζωη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    θα προσπαθησω περισσοτερο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    :saint: τέτοια να ακούω άντεεεεεεεεεεε δεν μου είπες όμως την συνταγή

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    Originally posted by Constance
    Originally posted by qwert
    hi,

    το θεμα το εχω εγω και οχι τοσο οι αλλοι.
    Αρα για να σε πλησιασει καποιος σημαινει πως του αρεσεις οπως εισαι και δε θα δει καποια αλλη ξαφνικα οταν θα βγαλεις τα ρουχα σου.
    Αυτό δεν ισχύει με μένα. Μου'χει τυχει με τα ρούχα και το ντύσιμο που κάνω να με πουν κανονικότατη ή και αδύνατη, και με είδαν με το μαγιό ασπούμε την επόμενη μέρα και άκουσα ένα ωραίο "πότε πρόλαβες κι έβαλες 5 κιλά?" Πραγματικά το να έχεις πολύ μικροκαμωμένο καλούπι είναι χάλια!!!

    Και τώρα στο θέμα μας. θα συμφωνήσω λέξη προς λέξη με όλα τα υπόλοιπα που είπε η constance! Αν νιώθεις θεά το εκπέμπεις. Κι αφού έχεις και τα σουξέ σου μόνο με τον εαυτό σου μένει να δουλέψεις λίγο! (το πιο δύσκολο) αλλά δε σε φοβάμαι όλα είναι στο μυαλό:thumbup:

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    Originally posted by hopa
    :saint: τέτοια να ακούω άντεεεεεεεεεεε δεν μου είπες όμως την συνταγή
    συνταγη σχετικα με το πως χανω;

    καμια μαγικη συνταγη.

    πας πρωτα πας σε εναν ενδοκρινολογο και κανεις καποιες εξετασεις να δεις κατα ποσο η παχυσαρκια σου οφειλεται καθαρα στο φαι κι οχι και σε καποιο προβλημα που δε γνωριζεις.

    ασκηση καθημερινα εκτος κυριακης-οχι σπιτι!!!! σε δημοσιο χωρο αθλησης 1.για να αντιμετωπισεις τους ανθρωπους και να κινητοποιεισαι-οσο ασχημα κι αν νιωθεις στην αρχη 2.για να μη βαριεσαι τοσο και 3. για να εκτονωνεσαι,να παιρνεις αερα ψυχολογικα απο την οποια ανθρωπινη επαφη εστω κ ασυνειδητα.η κλεισουρα ''σκοτωνει''.

    διαιτα με θερμιδες.βλεπεις ποσα κιλα θες να χασεις,ποσες θερμιδες θες αυτη τη στιγμη για συντηρηση στα κιλα που εισαι και κανεις προγραμμα απο τις ποσες θα ξεκινησεις,
    καθε ποτε ποσες θα κατεβαινεις ωστε για να φτασεις τον τελευταιο σου στοχο να παιρνεις το ελαχιστο 1000 θερμιδες.αντε 900 στη χειριστη των περιπτωσεων.
    μετα μαθαινεις πεντε πραγματα διατολογιας απο το νετ,αφου καταλαβεις τι ειναι πρωτεινη,υδατανθρακας,λιπο ς,βιταμινες,ιχνοστοιχειια κλπ,
    δινεις εμφαση στο τι ειναι ισοδυναμα,τι θα πει καθαρο φαγητο και τι ισορροπημενη διατροφη κλπ και ξεκινας.

    και πινεις τουλαχιστον ενα μεγαλο μπουκαλι νερο τη μερα.

    και εννοειται οτι στην πορεια θα υπαρξουν μερες που θα σαβουριασεις η που απλως θα κανεις παρασπονδιες αλλα λες 1. oτι βοηθαω τον οργανισμο μου να ξεμπλοκαρει-ηταν απαραιτητο και 2.δε γαμιεται, ενα κιλο δεν παιρνεται σε μια μερα εκτος αν φαω πανω απο 7.500 με 8.000 θερμιδες που ειναι ενα κιλο λιπος
    συν 2.000-κατα πολυ μεσο ορο-που ειναι η συντηρηση για ενα μεσο ενηλικα(οι χοντροι μαλιστα για να συντηρηθουν θελουν παραπανω απο 2.000) = 10-11000. ε οσο και να σαβουριασα ειναι δυνατον να πηρα το ελαχιστο 11.000 σε μια μερα;δεν παιζει εκτος κι αν με πιασουν τα αυτοκαταστροφικα μου και το κανω με το ζορι.
    ε κι αφου δεν παιζει,
    να παει να γαμηθει το σαβουριασμα και η παρασπονδια και παμε παρακατω.
    και να δειχνει το βραδυ του σαβουριασματος 2 κιλα παραπανω η ζυγαρια,δεν ειναι λιπος αυτο.με μια-δυο μερες τηρησης του προγραμματος διατροφης κ ασκησης,θα επανλεθει η ζυγαρια στο τσακ μπαμ εκει που ηταν.

    αυτα.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    λαθος.ας το σβησει καποιος διαχειριστης.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    Originally posted by qwert
    ασκηση καθημερινα εκτος κυριακης-οχι σπιτι!!!! σε δημοσιο χωρο αθλησης 1.για να αντιμετωπισεις τους ανθρωπους και να κινητοποιεισαι-οσο ασχημα κι αν νιωθεις στην αρχη 2.για να μη βαριεσαι τοσο και 3. για να εκτονωνεσαι,να παιρνεις αερα ψυχολογικα απο την οποια ανθρωπινη επαφη εστω κ ασυνειδητα.η κλεισουρα ''σκοτωνει''.
    και καθε 2-3 μηνες εντατικης ασκησης , αραζετε μια εβδομαδα για να ξεκουραστει η κορμαρα σας.
    το τι εννοω ασκηση ειναι μεγαλη κουβεντα. βασει των δεδομενων σας, ψαξτε στο νετ βρειτε τι σας ταιριαζει - τι πρεπει να κανετε.
    κι οσο πεφτουν τα κιλα και βελτιωνεται και η φυσικη σας κατασταση τοσο θα αναζητατε και θα ανακαλυπτετε νεες μορφες ασκησεις.
    η ασκηση κοριτσια μου ειναι το αλφα και το ωμεγα αν θελουμε να χασουμε βαρος και να φτιαξουμε σωμα.
    οποιος κανει διαιτα χωρις να ασκειται,κανει τη ζωη του δυσκολη,ειναι μαζοχας.
    και το καλο ειναι οτι η ασκηση ειναι ναρκωτικο...οσο την κανεις τοσο θες κι αλλο----
    οποτε δεν ειναι δυσκολη η δουλεια μας...η αρχη ειναι μονο δυσκολη....

    καλησπερα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Μια συμβουλή κι από μένα qwert, ξεκίνα να ζεις τη ζωή σου και μη περιμένεις το αύριο με ιδανικότερες συνθήκες για να ζήσεις πράγματα, τίποτε δεν είναι δεδομένο στη ζωή και πρέπει να χαιρόμαστε τη κάθε στιγμή της ζωής μας όπως μας αξίζει να τη ζούμε.Ξεκίνα λοιπόν να ζεις και όταν θα έρθει ο έρωτας το μόνο πράγμα που δε θα σκέφτεσαι είναι τα κιλά και πίστεψε με μετά θα σε ξεχάσουν κι αυτά και θα αρχίσουν να φεύγουν χωρίς να το καταλάβεις!:wink2:

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    Originally posted by xontrompizeli
    Μια συμβουλή κι από μένα qwert, ξεκίνα να ζεις τη ζωή σου και μη περιμένεις το αύριο με ιδανικότερες συνθήκες για να ζήσεις πράγματα, τίποτε δεν είναι δεδομένο στη ζωή και πρέπει να χαιρόμαστε τη κάθε στιγμή της ζωής μας όπως μας αξίζει να τη ζούμε.Ξεκίνα λοιπόν να ζεις και όταν θα έρθει ο έρωτας το μόνο πράγμα που δε θα σκέφτεσαι είναι τα κιλά και πίστεψε με μετά θα σε ξεχάσουν κι αυτά και θα αρχίσουν να φεύγουν χωρίς να το καταλάβεις!:wink2:
    αυτο που λες ειναι πολυ θεωρητικο και δυστυχως δε μπορει να εχει εφαρμογη στην πραγματικη ζωη.
    οταν δε μπορεις να ντυθεις οπως θες,οταν δε μπορεις να πας για ψωνια με τη φιλη σου,οταν δε μπορεις να πας για μπανιο,οταν θες ωρες για να ντυθεις και παλι φορας τα ιδια ,οταν η εικονα σου περιοριζει αυτοματα αυτα που μπορεις να πεις κλπ, δε μπορεις να ζησεις τη ζωη σου.
    αν δε θες να στερηθεις εντελως τη ζωη σου, καταληγεις να παιζεις ενα ρολο ο οποιος αντιστοιχει στην εικονα σου.
    κι επειδη το εχω παιξει αυτο το παιχνιδι αλλα το βαρεθηκα,βαρεθηκα τα ημιμετρα, εχω αποσυρθει εντελως μεχρι νεωτερας.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Originally posted by qwert
    καταληγεις να παιζεις ενα ρολο ο οποιος αντιστοιχει στην εικονα σου.
    τα είπες όλα σε μια φραση..αυτο ακριβως ειναι. .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Originally posted by qwert
    Originally posted by xontrompizeli
    Μια συμβουλή κι από μένα qwert, ξεκίνα να ζεις τη ζωή σου και μη περιμένεις το αύριο με ιδανικότερες συνθήκες για να ζήσεις πράγματα, τίποτε δεν είναι δεδομένο στη ζωή και πρέπει να χαιρόμαστε τη κάθε στιγμή της ζωής μας όπως μας αξίζει να τη ζούμε.Ξεκίνα λοιπόν να ζεις και όταν θα έρθει ο έρωτας το μόνο πράγμα που δε θα σκέφτεσαι είναι τα κιλά και πίστεψε με μετά θα σε ξεχάσουν κι αυτά και θα αρχίσουν να φεύγουν χωρίς να το καταλάβεις!:wink2:
    αυτο που λες ειναι πολυ θεωρητικο και δυστυχως δε μπορει να εχει εφαρμογη στην πραγματικη ζωη.
    οταν δε μπορεις να ντυθεις οπως θες,οταν δε μπορεις να πας για ψωνια με τη φιλη σου,οταν δε μπορεις να πας για μπανιο,οταν θες ωρες για να ντυθεις και παλι φορας τα ιδια ,οταν η εικονα σου περιοριζει αυτοματα αυτα που μπορεις να πεις κλπ, δε μπορεις να ζησεις τη ζωη σου.
    αν δε θες να στερηθεις εντελως τη ζωη σου, καταληγεις να παιζεις ενα ρολο ο οποιος αντιστοιχει στην εικονα σου.
    κι επειδη το εχω παιξει αυτο το παιχνιδι αλλα το βαρεθηκα,βαρεθηκα τα ημιμετρα, εχω αποσυρθει εντελως μεχρι νεωτερας.
    Εγώ μια ερώτηση θα σου κάνω μόνο quert μου..Τι ακριβώς έχεις και δε μπορείς να κάνεις όλα αυτά που είπες?Γιατί εάν ο λόγος που δε μπορείς να τα κάνεις όλα αυτά είναι τα κιλά, συγνώμη αλλά εμένα δε μου κάνει.Κοίτα γύρω σου να δεις τα πραγματικά προβλήματα, άνθρωποι χωρίς χέρια ή πόδια κι έχουν μεγαλύτερη αισιοδοξία από σένα κι από όλους εμάς που διστάζουμε να κάνουμε πράγματα λόγω κάποιων περιττών κιλών.Υπάρχει όμως μια μεγάλη διαφορά, εσύ μπορείς να το αλλάξεις αυτό που θεωρείς πρόβλημα, εκείνοι δε μπορούν.Τίποτα λοιπόν δεν είναι θεωρητικό όσο περνάει απτο χέρι μας να το αλλάξουμε.Όλα στο μυαλό μας είναι, αν δεν αλλάξεις την εικόνα και την αντίληψη που έχεις για τον εαυτό σου τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει.Συγνώμη για το τόνο μου αλλά ειλικρινά μιλάω πολύ καλοπροαίρετα..μου φαίνεται πολύ κρίμα ένα νέο κορίτσι να σκέφτεται με αυτό το τρόπο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    σου συνιστώ μία άσκηση, αφού υπήρξα σε χειρότερη φάση από εσένα και γενικά αντιμετωπίζω από παιδί ένα θέμα με την γύμνια... κλείσε το φως και άρχισε να περιγράφεις το σώμα σου δυνατά για να ακούς τι λες. Μετά άναψε το φως και στάσου μπροστά στον καθρεύτη και κοίταξε το σώμα σου. έπειτα γράψε σε ένα χαρτί τις διαφορές αυτού που έκανες περιγραφή και αυτού που είδες. Αν θες μπορείς να το επαναλάβεις μια, δυο φορές... θα καταλάβεις και τα συμπεράσματα δικά σου.

    για να απελευθερώσεις τις κινήσεις σου, την γλώσσα του σώματος σου, θα ήταν καλό να παραμερίσεις ή να εξαφανίσεις το τροχοπέδι στο μυαλό σου και στις ελευθερίες που αυτό ορίζει για σένα...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •