Καλησπερα και καλη συνεχεια..? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by click
    Originally posted by Constantine
    Καλησπερα σε ολους. Η μαλλον πρεπει να πω ολες..? Γιατι οση ωρα κοιταω τα μηνυματα σας..δεν ειδα και πολλους ανδρες αναμεσα σας :Ρ
    :tumble: υπαρχουν! Κωστας, κλεανθης, σποτ, Στελιος, παρλατς.
    Υπηρχαν κι αλλοι αλλα νομιζω δεν κυκλοφορουν πλεον
    Γειά σου,Κωνσταντίνε και καλώς μας ήρθες κι από μένα!
    Οι άντρες δεν υπάρχουν πια,τους πάτησε το τρένο!
    Δε νομίζω πως αδυνάτισαν και μας εγκατέλειψαν...
    Γενικά είστε λίγο είδος υπό εξαφάνιση όσοι τιμάτε τα παντελόνια σας!
    Βέβαια το θέμα μας εδώ είναι περισσότερο το νούμερο του παντελονιού,
    οπότε να με επαναφέρω πάραυτα!Συγχαρητήρια για την οπτική και την πορεία σου!
    Όλοι στο βάθος το ξέρουμε πως μόνο έτσι επέρχεται η πολυπόθητη αλλαγή,
    αλλά είτε παρασυρόμαστε στο κυνήγι του χρόνου και των εύκολων λύσεων
    είτε δεν είμαστε διατεθειμένοι να ξεβολευτούμε από τις αγαπημένες μας συνήθειες.
    Καλή δύναμη στη συνέχεια των προσπαθειών σου και σ'ό,τι άλλο επιχειρείς!

    Σοφάκι μου!Σε είχα χάσει τους τελευταίους μήνες,που δεν πολυσυμμετείχα στο φόρουμ...
    Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που βλέπω τη σημαντική σου αυτή απώλεια!Κι όχι μόνο για τα κιλά,
    που είναι άξια πολλών συγχαρητηρίων,αλλά για όσα αντανακλούν στον έλεγχο της ζωής σου!
    Θυμάμαι και το θεματάκι με το αλκοόλ.Φαντάζομαι πόσο απελευθερωμένη και δυνατή θα νιώθεις!
    Ελπίζω να απολαμβάνεις τη ζωή σου όπως την ονειρεύτηκες!Σου αξίζει!Να σε προσέχεις!Φιλάκια!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    Μην το κρατατε εναντιον μου το Malibu Η αληθεια ειναι οτι ολα αυτα ειναι πολυ νεα για εμενα και απλα ειπα να ρωτησω την γνωμη σας αν και στο πισω μερος του μυαλου μου δεν περιμενα να μου πειτε και κατι διαφορετικο για την συγκεκριμενη μεθοδο :Ρ

    Παντως, απο τις βολτες μου στα διαφορα θεματα του φορουμ καταλαβα οτι οντως βοηθαει να μην καις τον εαυτο σου με διαιτες που στο τελος τις παρατας. Ουσιαστικα, καταληγεις να κανεις διαιτα την μιση σου ζωη και να εχεις ολα τα κακα της διαιτας (πεινα, ψυχολογικη πιεση κτλ) και κανενα απο τα καλα γιατι ξεκινας και στο τελος παρεκλινεις. Για να μην βαλω και τις ενοχες μεσα.

    Τελοσπαντων, για να μην μακρυγορω..δεν ξερω καν αν ειναι σωστο αυτο που θα πω αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου. Καλυτερα να μην κανει καποιος διαιτα η προσπαθεια αν δεν το εχει παρει αποφασει αληθινα. Καλυτερα να τρωει οτι θελει και να μην εχει στο μυαλο του οτι παρεκλινει απο την διαιτα και τις ενοχες που συνεπαγεται αυτο. Δεν πρεπει να γινεται αυτοσκοπος το χασιμο κιλων. Πρωτα μαθαινουμε να αγαπαμε τον εαυτο μας...και μετα θα μας ερθει φυσικα η απωλεια κιλων γιατι πολυ απλα οταν αγαπας κατι...το φροντιζεις και το προσεχεις :Ρ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by Constantine

    Τελοσπαντων, για να μην μακρυγορω..δεν ξερω καν αν ειναι σωστο αυτο που θα πω αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου. Καλυτερα να μην κανει καποιος διαιτα η προσπαθεια αν δεν το εχει παρει αποφασει αληθινα. Καλυτερα να τρωει οτι θελει και να μην εχει στο μυαλο του οτι παρεκλινει απο την διαιτα και τις ενοχες που συνεπαγεται αυτο. Δεν πρεπει να γινεται αυτοσκοπος το χασιμο κιλων. Πρωτα μαθαινουμε να αγαπαμε τον εαυτο μας...και μετα θα μας ερθει φυσικα η απωλεια κιλων γιατι πολυ απλα οταν αγαπας κατι...το φροντιζεις και το προσεχεις :Ρ
    Κωνσταντίνε,φιρί φιρί το πας να σε συμπαθήσω!Σε παρακαλώ,συμμαζέψου λιγάκι!
    Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι να ακούω τέτοιες απόψεις εδώ μέσα!Δεν είναι πως ανακαλύψαμε την Αμερική,
    είναι απλά ένα μάθημα ζωής άλλωστε,αλλά τρελαίνομαι να διαβάζω όλες εκείνες τις πρακτικές,
    που εγγυημένα οδηγούν σε διατροφική διαταραχή και ψυχολογική κατάρρευση!
    Βέβαια το να μάθουμε μεταγενέστερα ν'αγαπάμε τον εαυτό μας δεν είναι κι ευκολάκι,
    ειδικά όταν έχουμε ταυτίσει την αξία και την αυτοεκτίμηση μας με έναν αριθμό βάρους
    και παλεύουμε σ'έναν ατέρμονο και σκληρό φαύλο κύκλο...Αλλά τουλάχιστον να ηρεμήσουμε.
    Να φύγει η απόγνωση κι ο πανικός,το κηνύγι του χρόνου και των γραμμαρίων και χαλαρά να βελτιώσουμε
    τη σχέση μας με τον εαυτό μας,να τον αποδεχτούμε,να συμφιλιωθούμε με τις δυνατότητες του
    και με μικρές αλλαγές στις κακές μας συνήθειες έρχονται οι μεγαλύτερες και σπουδαιότερες.
    Οι δίαιτες είναι ο καλύτερος σύμμαχος της παχυσαρκίας!Από δίαιτες,ειδικά εμείς οι γυναίκες,πάθαμε ό,τι πάθαμε!
    Να είσαι καλά,Κωνσταντίνε και να σε προσέχεις όσο πιο τρυφερά μπορείς!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    159
    Συγχαρητήρια για την απώλεια συνέχισε την προσπάθεια σου και μην βάζεις σε δοκιμασία τον οργανισμό σου για να δεις αν θα αντέξεις την πείνα , γιατί το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να σου γυρίσει μπούμερανγκ και μετά να τρως πολύ περισσότερο από τώρα !!

    Καλή συνέχεια !!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    Nadine θα με αντιπαθησεις μολις διαβασεις τις ποσοτητες που τρωω εδω:

    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=2638


  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μπα...πρέπει να καταβάλεις μεγαλύτερη προσπάθεια και πάλι χλωμό το κόβω...
    Η αλήθεια είναι πως λιγάκι σε συμπονώ για εκείνο το ακτινιδιοσέικ,που είναι λίγο μπλιάχ
    για τους δικούς μου γευστικούς κάλυκες,καθότι ακτινιδιοσιχασιάρα...
    Όλα είναι αναλογικά!Σίγουρα μείωσες κατά πολύ ποσότητες,έκοψες αργά βραδυνά βαριά γεύματα
    και άλλαξες στο πολύ υγιεινότερο τις διατροφικές σου επιλογές!Και κάτι το μπασκετάκι,
    κάτι το κολύμπι ή ό,τι άλλο εποχιακό κάνεις,βάλε και τον καλό αντρικό μεταβολισμό...
    Όλα εξηγούνται!Αλήθεια αυτές οι "rice cake με σοκολατα" τι είναι;Σαν τις ριζογκοφρέτες αλλά σοκολασμένες;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    131
    Originally posted by NADINE
    Originally posted by click
    Originally posted by Constantine
    Καλησπερα σε ολους. Η μαλλον πρεπει να πω ολες..? Γιατι οση ωρα κοιταω τα μηνυματα σας..δεν ειδα και πολλους ανδρες αναμεσα σας :Ρ
    :tumble: υπαρχουν! Κωστας, κλεανθης, σποτ, Στελιος, παρλατς.
    Υπηρχαν κι αλλοι αλλα νομιζω δεν κυκλοφορουν πλεον
    Γειά σου,Κωνσταντίνε και καλώς μας ήρθες κι από μένα!
    Οι άντρες δεν υπάρχουν πια,τους πάτησε το τρένο!
    Δε νομίζω πως αδυνάτισαν και μας εγκατέλειψαν...
    Γενικά είστε λίγο είδος υπό εξαφάνιση όσοι τιμάτε τα παντελόνια σας!
    Βέβαια το θέμα μας εδώ είναι περισσότερο το νούμερο του παντελονιού,
    οπότε να με επαναφέρω πάραυτα!Συγχαρητήρια για την οπτική και την πορεία σου!
    Όλοι στο βάθος το ξέρουμε πως μόνο έτσι επέρχεται η πολυπόθητη αλλαγή,
    αλλά είτε παρασυρόμαστε στο κυνήγι του χρόνου και των εύκολων λύσεων
    είτε δεν είμαστε διατεθειμένοι να ξεβολευτούμε από τις αγαπημένες μας συνήθειες.
    Καλή δύναμη στη συνέχεια των προσπαθειών σου και σ'ό,τι άλλο επιχειρείς!

    Σοφάκι μου!Σε είχα χάσει τους τελευταίους μήνες,που δεν πολυσυμμετείχα στο φόρουμ...
    Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που βλέπω τη σημαντική σου αυτή απώλεια!Κι όχι μόνο για τα κιλά,
    που είναι άξια πολλών συγχαρητηρίων,αλλά για όσα αντανακλούν στον έλεγχο της ζωής σου!
    Θυμάμαι και το θεματάκι με το αλκοόλ.Φαντάζομαι πόσο απελευθερωμένη και δυνατή θα νιώθεις!
    Ελπίζω να απολαμβάνεις τη ζωή σου όπως την ονειρεύτηκες!Σου αξίζει!Να σε προσέχεις!Φιλάκια!

    Ναντινακι μου οπως τα λες!!Σημερα κλεινω 11 μηνες χωρις αλκοολ.Αυτος ο "δαιμονας" το μονο που εκανε ηταν να μεγενθυνει την καταθλιψη και την παχυσαρκια.Ναι, με βρηκα, με προσεχω, με γουσταρω τρελα πλεον και δε γυριζω πισω!
    Ειπαμε, αλλα χρονια δε θα πανε χαμενα.

    Και για να μη ξεχνιομαστε....

    buongiorno principessa!!!!!

    Να σαι παντα καλα....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Βuongiorno principessa Sofia!!!!!
    Είμαι πολύ περήφανη για σένα!Συνέχισε,δυνατά,καρδι� � μου!
    Και στα δικά μας,οι ανισόρροπες...χεχεχε...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    Originally posted by NADINE
    Μπα...πρέπει να καταβάλεις μεγαλύτερη προσπάθεια και πάλι χλωμό το κόβω...
    Η αλήθεια είναι πως λιγάκι σε συμπονώ για εκείνο το ακτινιδιοσέικ,που είναι λίγο μπλιάχ
    για τους δικούς μου γευστικούς κάλυκες,καθότι ακτινιδιοσιχασιάρα...
    Όλα είναι αναλογικά!Σίγουρα μείωσες κατά πολύ ποσότητες,έκοψες αργά βραδυνά βαριά γεύματα
    και άλλαξες στο πολύ υγιεινότερο τις διατροφικές σου επιλογές!Και κάτι το μπασκετάκι,
    κάτι το κολύμπι ή ό,τι άλλο εποχιακό κάνεις,βάλε και τον καλό αντρικό μεταβολισμό...
    Όλα εξηγούνται!Αλήθεια αυτές οι "rice cake με σοκολατα" τι είναι;Σαν τις ριζογκοφρέτες αλλά σοκολασμένες;
    Ναι ειναι ρυζογκοφρετα και η μια πλευρα εχει λεπτη επικαλυψη απο σοκολατα γαλακτος. Ειναι πολυ ελαφρια (100 θερμιδες το κομματι περιπου) και βασικα ειναι πολυ νοστιμη και ειναι ωραιο σνακ να το τσιμπας που κ που. Το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι προιον μαρκα Βεροπουλου οποτε μονο εκει το βρισκω. Αλλα πιστευω οτι θα υπαρχουν κ αλλου παρομοιες. Δεν μπορει να ειχαν μονο αυτοι την ιδεα :Ρ

    Επισης, κατι ασχετο αλλα πρεπει να το πω. Τα ζυμαρικα ολικης αλεσεως Ζωγραφου...ειναι απλα τελεια. Δεν ξαναγυρναω σε αλλα ζυμαρικα. Ασχετα με τις διατροφικες αξιες τους απλα ειναι τα πιο νοστιμα..μπορω να τα τρωω και σκετα ακομα. Κατι Barilla κτλ που ειχα δοκιμασει δεν ηταν τοσο καλα.

    It needed to be said!

  10. #25
    Κωνσταντίνε καλως ήρθες! Μα τι καλές που είμαστε, χαχαχα!! Το malibu το έχω δοκιμάσει εγώ στο παρελθόν, ξέρεις που κατέληξα? Να γράφω εδώ 5 μήνες μετά, χαχαχα!! :bouncing: Θέλω να πω εντάξει χάνεις για 1-2 μέρες λίγο αλλά δεν αξίζει καθόλου τα λεφτά του. Για μένα είναι να το πάρει κάποιος κανονικού βάρους , αν θέλει να ξεφουσκώσει λίγο πριν από ένα πολύ σημαντικό γεγονός και μετά να επανέλθει στα κανονικά του. Για εμάς που προσπαθούμε να χάσουμε βάρος κανονικά και με υγειινό τρόπο όσο γίνεται, δε το συνιστώ για κανένα λόγο!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •