ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΡΙΣΗ... ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 126
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by ria
    Originally posted by alexandrita
    μμμμ...... ποια ειναι απο κορινθο??η ρια η το κοραλακι??
    η μουρη μου:smirk:

    κοντοχωριανες ειμαστε Ρια μου!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by alexandrita
    Originally posted by ria
    Originally posted by alexandrita
    μμμμ...... ποια ειναι απο κορινθο??η ρια η το κοραλακι??
    η μουρη μου:smirk:

    κοντοχωριανες ειμαστε Ρια μου!!!
    :)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    194
    Τελικά το έκανα... Πριν από μία ώρα έφαγα 250γρ κριτσίνια τυριού που μου αρέσουν απίστευτα... Και τώρα το μετάνιωσα. Πάνω που είχε αρχίσει να κατεβαίνει η ζυγαριά, αύριο θα είναι πάλι προς τα πάνω... Αλλά ήταν τόσο σκατά η ψυχολογία μου. Δεν μπόρεσα να το αποφύγω. Anyway, ας το δω σαν ξέσπασμα. Εξάλλου συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Σωστά?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    γιατι το μετάνιωσες?μια χαρά είναι 250 γρ κριτσίνια... τα βουλιμικά προσπαθούμε να αποφύγουμε και τους εμετούς,όχι να σταματήσουμε να τρώμε...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    alex πως πήγε το σκ σου.?εγώ είδα κ gossip girl ,έχει ξεφύγει το πράμα.δεν είναι για εμάς.!!!με έπιασε μια έντονη λιγούρα την παρασκευή αφού το είδα, κ κράτησε μέχρι αργά το βράδυ,με νύχια κ δόντια πάλευα,μέχρι που επέτρεψα στον εαυτό μου να φάω κάτι γευστικό κ ευτυχώς με ηρέμισε κ δεν με άναψε χειρότερες φωτιές.
    το σάββατο όλα καλά ,αν κ ξενύχτισα το βράδυ μετά από καιρό κ ήπια κ δυο ποτά αλλά μετά δεν έφαγα.αν κ έσβηνα το ένα τσιγάρο άναβα το άλλο.

    την κυριακή έκανα αρκετή γυμναστική(όχι όμως υπερβολές)όπως κ το σάββατο, αλλά το μεσημεριανό μου ήταν μπόλικο μάλλον γιατί δεν είχα ευχαριστηθεί το πρωινό μου.αυτά.

  6. #36
    κοριτσάκια μου γλυκά!! έλειπα εκτός για λίγες μέρες και αποσυντονίστηκε και μένα ολίγον η διατροφή μου! τρέχω να τη σώσω με γυμναστήριο τώρα. ουφφφ... κάτι μου λέει πως για να συντονηστώ θα χρειαστεί να ξαναγραψω αρκετές φορές εδώ... ήδη το πρόγραμμά μου είναι ότι-να-ναι, ευτυχώς όχι πάααρα πολλές θερμίδες αλλά όχι και σωστές :shocked2: το βράδυ με βλέπω να γράφω πως θέλω να καταναλώσω ότι υπάρχει σε ακτίνα 50μέτρων.....................

  7. #37
    ωχ! κάτι που μόλις παρατήρησα! σας έχει τύχει να έχετε φάει αρκετά, όχι όμως μέχρι σκασμού, και να θέλετε να φάτε κι άλλο στο καπάκι, για να κατέβει ας πούμε κάτω το άλλο φαγητό? κάτι τέτοιο μου συνέβη μόλις και συνειδητοποίησα ότι πολλές φορές το κάνω! ενώ έχω φάει αρκετά δηλαδή και δεν πεινάω πια, είμαι και λίιιγο φουσκωμένη, αντί να πιω νερό πχ η οτιδήποτε, τρώω κι άλλο για να με παρηγορήσω που έφαγα! ειρωνεία?!?!?!?!?!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by bouliana
    alex πως πήγε το σκ σου.?εγώ είδα κ gossip girl ,έχει ξεφύγει το πράμα.δεν είναι για εμάς.!!!με έπιασε μια έντονη λιγούρα την παρασκευή αφού το είδα, κ κράτησε μέχρι αργά το βράδυ,με νύχια κ δόντια πάλευα,μέχρι που επέτρεψα στον εαυτό μου να φάω κάτι γευστικό κ ευτυχώς με ηρέμισε κ δεν με άναψε χειρότερες φωτιές.
    το σάββατο όλα καλά ,αν κ ξενύχτισα το βράδυ μετά από καιρό κ ήπια κ δυο ποτά αλλά μετά δεν έφαγα.αν κ έσβηνα το ένα τσιγάρο άναβα το άλλο.

    την κυριακή έκανα αρκετή γυμναστική(όχι όμως υπερβολές)όπως κ το σάββατο, αλλά το μεσημεριανό μου ήταν μπόλικο μάλλον γιατί δεν είχα ευχαριστηθεί το πρωινό μου.αυτά.
    και εγώ ειδα gossip!!!!και έσκασα από τη ζήλια μου φυσικά!!!
    σε γενικές γραμμές καλά,πέρασα μία κρίση το σάββατο το απόγευμα αλλά την έβγαλα με δύο γιαούρτια και ηρέμησα... την κυριακή το πρωί έφαγα πάλι λίγο παραπάνω γάλα με βρώμη και μέλι αλλά οκ... στο πρόγραμμα είναι... ετρεξα το απογευματακι 7 χλμ και εξισορρόπησα τη γουρουνιά μου.
    ρε γμτ αν το ξεκινήσω (το μέλι εννοώ) δεν μπορώ να το σταματήσω...τουλάχιστον με το γάλα και τη βρώμη φουσκώνω
    γρήγορα οπότε στις 3 κούπες σταματάω...
    Μπραβο μπράβο βουλιανάκι!!!που συγκρατήθηκες μετά από το ξενύχτι!!!εμένα με φοβάμαι ακόμα σε αυτόν τον τομέα,γι αυτό φροντίζω να μην επιστρέφω σπίτι μονη,γιατί αντί να πάω στο κραβάτι μπορεί να χάσω το δρόμο και να καταλήξω σε κανά φούρνο....
    και μετά από ποτό μια τυροπιτούλα και μια μπουγατσούλα είναι ο,τι πρέπει!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by depressedkitten
    ωχ! κάτι που μόλις παρατήρησα! σας έχει τύχει να έχετε φάει αρκετά, όχι όμως μέχρι σκασμού, και να θέλετε να φάτε κι άλλο στο καπάκι, για να κατέβει ας πούμε κάτω το άλλο φαγητό? κάτι τέτοιο μου συνέβη μόλις και συνειδητοποίησα ότι πολλές φορές το κάνω! ενώ έχω φάει αρκετά δηλαδή και δεν πεινάω πια, είμαι και λίιιγο φουσκωμένη, αντί να πιω νερό πχ η οτιδήποτε, τρώω κι άλλο για να με παρηγορήσω που έφαγα! ειρωνεία?!?!?!?!?!
    ναι μου έχει συμβεί!!!!
    κυρίως έχω παρατηρήσει ότι έχω όρεξη για μήλο!!!!για κάποιο λόγο με βοηθάει να πάει κάτω το φαγητό.... λέτε να είναι χωνευτικό?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    αχ τι το σκέφτηκα....... θέλω μπουγάτσαααααααα!!!!!! ήμάλλον μπουγάτσες!!!!!!!τραγανές!!!!!!� �ε ζάχαρη και κανέλα!!!!!
    -----άσχετο 7/10 έκλεισα ρανυεβού με άλλο γυναικολόγο οπότε δεν παίρνει αναβολή.δε θέλω να πάω.....ντρέπομαι τόσο πολύ....πώς θα του τα πώ πάλι... τι να του εξηγώ του ανθρώπου....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    alexandrita να μην ντρεπεσαι καθόλου.στην τελική ειναι γιατρός και πρεπει να μας βοηθάει κ όχι να μας αγχώνει!
    σημερα ειναι μια χάλια μέρα..πεινάω απ την ώρα που σχόλασα παρα πολύ επειδη δεν εχω με τι αλλο να ασχοληθω.ειμαι σιγουρη οτι αν ειχα δουλεια ουτε που θα σκεφτόμουν το φαί.σκ@τ@

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    σκέψου τα 5 κιλάκια που απέμειναν είσαι τόσο κοντά!!!!!!!!!
    αν δε μου έκλεινε ραντεβού η μάνα μου δε θα πήγαινα ποτέ. ντροπή μου,28 χρονών γυναίκα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    καλα κ εγω ντρεπομαι αλλα κανονικα δε πρεπει.ασε ξερεις ποσο καιρο ειμαι κοντα...κ αυτα τα 5 κιλάκια ειναι ακομα εκει..ασε δεν ειναι οτι προσπαθω κ δε χανω ειναι οτι δεν εχω ορεξη να προσπαθήσω.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    αλεξανδρίτα κ εγώ άλλο ξενύχτι δεν θα κάνω ,αν ειναι να κρατιέμαι με τα χίλια ζόρια χειρότερα περνάω.!
    γρανίτα relax,take your time!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    εγώ τώρα θα ήθελα τόοοοοσο πολύ μια σοκολάτα.............

    μια μεγάλη σοκολάτα γάλακτος μια break λευκή με σταφίδες!!!

    ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΩΩΩΩ ΟΜΩς !!!
    θα τα καταφέρω, δεν θα χαθούν οι σοκολάτες ..αλλά τα κιλά και πρέπει να γίνει τωρα που έχω βάλει μπροστά τις μηχανές ...

    .......μακάρι να μπορούσα να φάω μια σοκοφρέτα , αλλά ξέρω ότι αν κάνω αυτό πάλι θα χάσω την μπάλα και μετά ....κατρακύλα...
    αυτά τα γράφω για να τα δω και να μην πέσω στην παγίδα!!

    η αλήθεια είναι ότι ένιωσα λίγο πιο δυνατή!!!

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •