ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΡΙΣΗ... ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ! - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 126 of 126
  1. #121
    maria p πάρε τη μικρούλα σου στην αγκαλιά σου και υποσχέσου σε αυτήν και όχι στον εαυτό σου που, το ξέρω πολύ καλά, δεν τον αγαπάς και δεν τον σέβεσαι καθόλου ότι θα είσαι δίπλα της σε αυτή τη ζωή και ότι θα την αφήσεις λοταν πια θα είναι μεγάλη και δυνατή να ζήσει και χωρίς εσένα...κοίτα έξω από το παράθυρο και δεν μπορεί, κάτι θα βρείς όμορφο στον κόσμο που ζούμε...ένα ηλιοβασίλεμα, μία ωραία παραλία, έναν απολαυστικό καφέ με θέα στη θάλασσα..κάτι μα οτιδήποτε. Και αν δεν υπάρχουν φίλοι υπάρχουν οι όμορφοι περίπατοι, τα ρομαντικά βιβλία, το σινεμά με παρέα την κορούλα σου....και πάνω από όλα υπάρχεις εσύ που αξίζεις τουλάχιστον τον σεβασμό σου...η ζωή είναι γλυκιά όσο δύσκολη και αν είναι....και στην τελική υπάρχουμε όλες εμείς που ζούμε και τραβάμε τα ίδια και νομίζω ότι έχουμε πάντα για εσένα έναν ώμο διαθέσιμο για μπόλικο κλάμα...

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    maria βασικό είναι αυτό που λέει η click ,πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που σκέφτεσαι.για να σταματήσεις όλο αυτό,πρέπει να σταματήσεις να θες να χάσεις κιλά.
    εμένα με βοήθησε αυτά που διάβασα εδώ http://www.cci.health.wa.gov.au/reso...cfm?Info_ID=48
    για να αλλάξω τον τρόπο που σκέφτομαι κ πως αντιμετωπίζω το φαγητό. κάθε μέρα διάβαζα ένα module.
    επίσης πιστεύω οτι καλά κάνεις κ ασχολείσαι με την μικρή αλλά η μικρή θα μεγαλώσει κ θα θέλει χρόνο μόνη της κ τότε εσύ τι θα κάνεις?πρέπει να κάνεις πάντα κάτι για τον εαυτό σου.ίσως κ αυτός είναι ο λόγος που συντηρείται η βουλιμία σου στο οτι είναι κ το μοναδικό πράμα που κάνεις μόνη σου.
    συγγνώμη αν σε κάνω να νιώθεις οτι σε υπεραναλύω αδιάκριτα.απλά κάποιες σκέψεις που έκανα για τον εαυτό μου ή κάποια πράματα που άλλαξα στην ζωή μου κ με βοήθησαν ,νιώθω οτι θέλω να τα μοιράζομαι με κοπέλες που νιώθουν δυστυχισμένες όσο ένιωθα κ καμιά φορά νιώθω ακόμα.γιατί από τότε που αντιμετ΄πισα την βουλιμία νιώθω πολύ πιο ευτυχισμένη.

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    ευχαριστώ για τη στήριξή σας. Bouliana, θα τυπώσω το 1ο module και θα ξεκινήσω σήμερα κιόλας... ελπίζω να κάνω μια αρχή κι εγώ...σ'ευχαριστώ πολύ:)

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    :bouncy:

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by maria_p_40
    Bouliana, θα τυπώσω το 1ο module και θα ξεκινήσω σήμερα κιόλας... ελπίζω να κάνω μια αρχή κι εγώ...σ'ευχαριστώ πολύ:)

    καλη αρχη!!!

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Μπραβο! Μπορεις επισης να πας σε μια ομαδα υποστηριξης με μελη που εχουν το ιδιο θεμα 1 φορα τη βδομαδα.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •