..............
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: ..............

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15

    ..............

    Απλα δεν αντεχω αλλο.....δεν αντεχω,δεν μπορω να κλαψω δεν μπορω να χαμογελασω δεν μπορω να κανω τιποτα..νιωθω χαμενος...σκεφτομαι το φαι 24-7 και απλα θελω να ειμαι αδυνατος,βουλιμια ανορεξια back and forth.προσπαθω και εχω μειωση κατα πολι τα επεισοδια αλλα και παλι ειμαι απλα γεμτος δακρυα,οποτε μενω μονος μου κλαιω και σκεφτομαι οτι ειμαι αχρηστος, τεμπελης και ασχημος...κουραστηκα τοσο πολυ.δεν ξερω πια τι να κανω.αγαπω τοσο πολυ τον χορο αλλα πια ουτε αυτο μπορω να ευχαριστηθω..ισως τελικα πρεπει να με κλεισουν σε κανενα ψυχιατρειο οπως λεει και ο πα-τερας μου...ισως ειμαι beyond redemption...βαρεθηκα...κουραστηκ α...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    γειά σου derikidis :)

    καταρχήν ηρέμησε!!!! όλοι περάσαμε ή περνάμε παρόμοιες καταστάσεις με τη δική σου!!! ok παραδέχεσαι ότι έχεις πρόβλημα με το φαγητό, με τον τρόπο που βλέπεις το φαγητό βασικά!! θα πρότεινα να συμβουλευόσουν κάποιον ψυχολόγο θα σου κάνει καλό!! α και μη σε ξανακούσω να αυτοαποκαλείσε άσχημος!!! η ομορφιά είναι καθαρά υποκειμενικό πράγμα!!!! δεν είναι απαραίτητο να αρέσουμε σε όλους αλλά να ξέρεις ότι πάντα θα αρέσουμε σε ορισμένους!! ;) πρέπει όμως πρώτα να αρέσουμε σε εμάς τους ίδιους!!! βασικο!!!
    πες μας λίγα πράγματα για σένα... έχεις φίλους, βγαίνεις? έγινε κάτι που σου δημιουργησε αυτή τη ψύχωση με το βάρος σου?
    ...όσον αφορά στον πατέρα σου, μην τοn παρεξηγείς απλά οι γονείς κάποιες φορές νομίζουν ότι με το να μας μειώνουν θα μας κάνουν να ξυπνήσουμε απο το λήθαργο και θα τους αποδείξουμε το ακριβώς αντίθετο, αγνοώντας βέβαια τις συνέπειες και τα τράυματα που ενδεχομένως μπορεί να μας δημιουργηθούν!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Καλώς ήλθες!

    Προφανώς είσαι σε φάση έξαρσης,οπότε καλό είναι να ξεσπάσεις με κάποιον τρόπο για να μπορέσεις να ηρεμήσεις και δεις κάπως διαφορετικά την κατάσταση.Όλοι μας τα έχουμε περάσει ( περνάμε αυτά).

    Καλή δύναμη και υπομονή.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    κανω μπαλλετο και δυστυχως μου εχει καρφωθει μια αποστεωμενη εικονα χορευτη στο μυαλο...οτιδηποτε αλλο δεν ειναι αρκετο...θελω απλα να ειμαι αποστεωμενος..βεβαια δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα , οταν ημουν μικρος ειχα φτασει τα 113 κιλα καθως ετρωγα τεραστιες ποσοτητες φαγητου και ειχα και τον πατερα μου να μου υπενθυμιζει ποσο βοδι ειμαι...τωρα ειμαι 50 κιλα και απλα δεν ξερω τι να κανω...αν παχυνω δεν θα θελω να βγαινω απο το σπιτι και αν αδυνατισω κιαλο δεν θα μπορω να παρω τα ποδια μου....πηγα σε ψυχολογο αλλα δεν καταφερα και τιποτα..απλα θελω να ειμαι ευτιχισμενος αλλα δεν μπορω..σκατα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    50 κιλα με τι υψος?????

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    ειμαι γυρω στο 1.77

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135
    [quote][i]Originally posted by derikidis[//.ποιος χορευτης ειναι το προτυπο σου? ο νουρεγιεφ?ο νιζινσκυ?ο χορχε ντον/οποιος κ να ειναι φαντασου οτι αυτος ειναι ο μεντωρας σου σε καθοδηγει κ σου λεει ποσο ευχαπιστημενος ειναι που ασχολεισαι με το χορο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135
    Originally posted by derikidis
    ειμαι γυρω στο 1.77
    ΣΤΑ ΛΕΩ αυτα γιατι ο πατερας σου δεν μπορει να καταλαβει την ευαισθησια που εχεις εσυ σαν καλλιτεχνης.κ κατι ακομα:ενας ανθρωπος που ασχολειται με την τεχνη οπως εσυ με το χορο ποτε μα ποτε δεν ειναι ασχημος.το αποστεωμενος κ χορευτης δεν ισχυει πια βλεπε χορευτες alvin ailey

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135
    ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΣΤΕΩΜΕΝΟΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣ!ΑΛΛΟ ΛΕΠΤΟΣ Κ ΜΥΩΔΗΣ Κ ΑΛΛΟ ΑΠΟΣΤΕΩΜΕΝΟΣ.ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΟ ΠΑΛΙΑ Κ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ.ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΥΠΟΨΙΝ ΣΟΥ ΤΙΣ ΜΑ......ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΙΣ ΚΙ ΟΛΑΣ .ΔΩΣΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΒΙΛΛΥ ΕΛΛΙΟΤ Κ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο.Κ.ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΟΣ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΩΡΑΙΑ ΓΚΡΑΝ ΖΕΤΕ!!ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟΣ?ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? Κ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ,ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΠΑΛΙ Κ ΠΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ:ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ Κ ΝΑ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!ΜΟΝΟ Ο ΧΟΡΟΣ ΑΞΙΖΕΙ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    μην χάσεις την δημιουργικότητά σου κ το ταλέντο σου επηρεασμενος από γνώμες άλλων.φρόντισε την ψυχή κ το σώμα σου.δίνε του τροφή. είναι υπέροχο που έχεις τέτοιο ταλέντο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ποιοι χορευτες ειναι αποστεωμενοι?
    οσους καταξιωμενοι χορευτες εχω δει ειναι ιδιαιτερα γυμνασμενοι, οχι αποστεωμενοι.
    και για να ειναι ομοιομορφα γυμνασμενοι και να δειχνουν υγιεις, σιγουρα τρωνε καλα.

    προσπαθησε να κλειδωνεις το μυαλο σου σε καθε τι προσβλητικο, οπως τα λογια του πατερα σου. ειναι δυσκολο, αλλα προσπαθησε.

    προστατεψε το ταλεντο σου, οπως ειπε και η βουλιανα. για να το προστατεψεις, πρεπει να σταματησεις να σκοτωνεις το σωμα και την ψυχη σου.
    καλη δυναμη!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135
    DERIKIDIS που εισαι?γραψε μας να εχουμε νεα σου.δεν θελουμε να εισαι αναστατωμενος η στενοχωρημενος.ελα παλικαρι μου κ αυτο θα περασει!this too shall pass!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    σας ευχαριστω για την υποστηριξη αλλα δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο...μαλλον πρεπει να φυγω απο εδω...ο πατερας μου ειναι αλκοολικος και καθε βραδυ μεθαει και δεν ξερει ι λεει,νομιζω πως ημουν υπερανω αλλα μαλλον επηρεαζομαι..παλι σημερα ειπα πως δεν θα κυλισω και εχω ξερασει 4 φορες...μονο ο γατος μου με κανει και νιωθω καλα.η ζυγαρια παλι με δειχνει 60 και απλα θα αρχισω παλι να μην τρωω μεχρι να πεσει....δεν ξερω τι να κανω..απλα οταν πειναω η οταν ξερναω δεν σκεφτομαι τιποτα..απλα ηρεμω..

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    μεσα σε δυο μερες διαφορα δεκα κιλων...δεν ειναι λογικο...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15
    τωρα απλα ζαλιζομαι και ειμαι σε μια κατασταση ημι-trance..ειμαι τοσο μονος ρε γαμωτο..νιωθω τοσο επιφανειακος...θελω αν φυγω...να φυγω να φυγω..αυριο παλι νηστεια τρεις μερες, μετα για τρεις μερες μια μπανανα και μετα τρεις μερες μονο πορτοκαλαδα...το σκεφτομαι και αηδιαζω με το ποσο αδυναμος ειμαι...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •