ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΑΠΟΠΕΙΡΑ Νο 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462

    ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΑΠΟΠΕΙΡΑ Νο 2

    Πρωινό ξύπνημα... Ανοίγω το μάτι μου και βλέπω το χάος... Το σπίτι μου είναι σαν γιαπί... σάπιο παρκέ κατω, όλα καταρρεουν και ανεβαίνουν που και που κατσαρίδες πάνω μου. Ο δικός μου δίπλα μου να παραπονιέται που δεν με βοη8ανε οι δικοί μου, "πως αφήνουν την κόρη τους να ζει ετσι". Λίγο πριν παω στη δουλεια, να πουλήσω vivodi συνδέσεις... 2 βδομαδες εκει εβγαλα μονο 130 ευρω... Χθες ηταν τα γενεθλια μου, δουλευα απο το πρωί ως το βράδυ στις 9 για να μην βγάλω ουτε ενα ευρω...Και να σκεφτομαι οτι οι δικοί μου μονο με τα λόγια με νοιαζονται....
    Απελπισία, μονο ένας θανατος με σώζει; Σε τι να ελπίζω; Σε τι; Ολα πάνε από το κακό στο χειρότερο.... Ανοιγω ένα πακετο αποτελ και παιρνω δύο χάπια.... μπαίνει μεσα ο δικός μου πριν καταπιω τα υπολοιπα ... Γινεται χαμός.... Παίρνει τηλ τους γονείς μου, αλλα δεν πολυσυγκινούνται...
    Μετά κοιμαμαι... Παίρνω τον πούλο κ απο τη δουλειά...
    Ξυπνάω στις 5.30 απο ένα τηλεφώνημα, θα δημοσιευτει ένα κομμάτι από ένα μυθιστόρημα που εγραψα σε ένα λογοτεχνικό περιοδικο... Αν δεν ζούσα δεν θα το ακουγα αυτο....
    Τωρα όμως τι κάνω... ;;;
    ΔΕν ξερώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by donald_girl
    Τωρα όμως τι κάνω... ;;;
    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΒΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ. ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΙΕΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ. ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΡΕΨΕΙΣ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ. ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΓΕΜΙΖΕΙ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γλυκια donald girl,

    χρονια πολλα

    παρά τα μαύρα χάλια, την παραίτηση σου, τους αδιαφορους γονεις, το χάλια σπιτι, την αφραγκία, υπάρχει ενας άνθρωπος που ειναι εκει για σενα κ μια επιτυχια απο κάτι που εκανες εσυ η ιδια....μπορουν λοιπον να συμβαινουν κ ομορφα πραγματα στη ζωή σου. Κ υπεύθυνη εισαι ΚΑΙ γι αυτα εσυ........ οποτε μπορουν να υπαρξουν κ άλλα ωραια,ε?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Originally posted by Sofia
    γλυκια donald girl,

    χρονια πολλα

    παρά τα μαύρα χάλια, την παραίτηση σου, τους αδιαφορους γονεις, το χάλια σπιτι, την αφραγκία, υπάρχει ενας άνθρωπος που ειναι εκει για σενα κ μια επιτυχια απο κάτι που εκανες εσυ η ιδια....μπορουν λοιπον να συμβαινουν κ ομορφα πραγματα στη ζωή σου. Κ υπεύθυνη εισαι ΚΑΙ γι αυτα εσυ........ οποτε μπορουν να υπαρξουν κ άλλα ωραια,ε?
    Ευχαριστώ!
    Μακάρι να μοοιρουν να υπάρξουν... Είναι από τις στιγμες που δεν ξέρω , απλά αναρωτιέμαι γιατι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γιατι,τι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    γιατι είναι στραβα καποια πράγματα.... γιατι σε μενα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Και από μένα μια αγκαλίτσα για χρόνια πολλά και γλύκα.
    Ελπίζω του χρόνου να κάνουμε ένα παρτάκι και να μας καλέσεις και εμάς …ε τι λες θα θελα να με καλέσει και εμένα εάν δεν έχεις αντίρρηση Α να σου ευχηθώ να γίνεις μια σπουδαία συγγραφέας .

    Ξέρεις δεν είμαι καλός στο να δίνω συμβουλές μα αυτό που μπορώ να σου πω ότι σήμερα άκουσες κάτι που κάτω από άλλες συνθήκες δεν θα το είχες ακούσει . Φαντάζεσαι πόσα άλλα τέτοια καλά νέα σε περιμένουν τις επόμενες ώρες μέρες μήνες χρόνια ; Κρίμα δεν είναι να μην τα ακούσεις και να μας τα λες η τα γραφείς και να τα μάθουμε και εμείς ; Αυτό που τόλμησες θέλει απέραντη απεριόριστη δύναμη , γιατί δεν έκανες ένα κλικ μικρούλι τόσο δα , και αντί αυτή τη δύναμη να την κατεύθυνες κατά σου , γιατί δεν την στρέφεις κατά του ********υ κακού τούτου κόσμου και να βοηθήσεις και συ λίγο την κατάσταση ; Εάν φύγουν όλες οι όμορφες και ευαίσθητες ψυχούλες τι όμορφο θα μπορέσει να ανθήσει σε ετούτε δω τον κόσμο ; Αντί να σβήσεις το κεράκι , άναψε μια μεγάλη φωτιά να κάψουμε την ασχήμια τούτου δω του κόσμου …; Πες μας σε παρακαλώ που μπορούμε να σε βοηθήσουμε ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Υπηρχε ενα διαστημα στην ζωη σου που να περναγες καλα και να ησουν ευτυχισμενη?Πως ενοιωθες τοτε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    μοναχα μικρες στιγμες....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Αυτες οι μικρες στιγμες πως σε εκαναν να νοιωθεις?


    Χμμμ..

    βασικα αν σου ελεγα να τις τοποθετησεις στο μυαλο σου μπροστα σου σαν κολαζ τωρα απο φωτο ,παρολο που ειναι μεγαλες σε μεγεθος, μπορεις να φανταστεις με καποιον τροπο οτι ξαφνικα αρχιζουν και μεγαλωνουν,μεγαλωνουν και μεγαλωνουν και αλλο σαν να γινονται μικρες αφισες?

    Τωρα λοιπον που ειναι μεγαλυτερες και με καλυτερα χρωματα και λεπτομερειες, αυτο το κυμα ευχαριστησης και αναμνησης που νοιωθεις να σε διαπερναει τωρα ,σε διαπερναει απο πανω σου ή απο κατω σου?

  11. #11
    Μικρή μου.......η ζωή είναι ένας πόλεμος και όσο και αν δεν το βλέπεις, έχεις κερδίσει πολλές μάχες........Εγώ που είχα την τύχη να διαβάσω κάτι από σένα, σου λέω πως κάθε φορά που πας να καταπιείς ένα χάπι, πάρε ένα χαρτί και ένα στυλό και γράψε.................βγάλτα όλα.
    Που το ξέρεις?
    Κάποτε μπορεί να γίνουν μπεστ σέλερ τα φαντασματάκια σου.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Donald-girl γιατί τέτοια προνομιακή συμπεριφορά; Γιατί η Θεοφανία και όχι και γω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ. ΤΟ ΠΑΡΕ ΔΩΣΕ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ. ΜΟΝΟ ΠΟΝΟ ΠΑΙΡΝΩ .Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ\"ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ\" ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ... ΚΟΙΝΩΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΥΤΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ως προς τι ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    διαφορετική συμπεροφορά, αντιλήψεις.... διαφέρω μέσ στο πλήθος, ο κόσμος τρομάζει και φεύγει μακρία

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •