καινουργιος και μειονοτητα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 132
  1. #16
    Δεκτον.Οσο για το αλλο θεμα ζουσα το φαινομενο 4 χρονια απο κοντα με την τοτε σχεση μου.Απο τις ταμπελες που της πασαρε ο ψυχολογος εφτασε να παθει πληρη αλλοιωση της προσωπικοτητας και να συμπεριφερεται σαν νεοφωτιστος σε αιρεση.Αυτο με εκανε να παρατηρησω και αλλα ατομα απο το φιλικο μου περιβαλον που πηγαιναν για ''θεραπεια''αλλα οταν τους ρωταγες σε τι ειχαν οφεληθει ειτε δεν ηξεραν να απαντησουν ειτε απαντουσαν με κλισε του τυπου ανακαλυπτω τον εαυτο μου τα οποια ηταν εντελως ανακολουθα με τη συμπεριφορα τους.Τουλαχιστον οσον αφορα τη δικη μου εμπειρια να εξηγουμαι.Δυστυχως δεν εχω δει καποιον να ''μεταμορφωνεται'' με τη ''θεραπεια'' η εστω υποτιποδως να αλλαζει προς το καλυτερο.Κριμα

  2. #17
    Hi stable πόσο χρονών είσαι αν δεν είμαι αδιάκριτη?

  3. #18
    Eιμαι 38 Αλικη.Εσυ αν δεν ειμαι αδιακριτος;

  4. #19
    Και κατι αλλο απο προσωπικη πειρα: πολυ πιο σεξυ ειναι μια γυναικα με παραπανω κιλα που ταχει βρει με τον εαυτο της και χαιρεται το σωμα της απο μια γυναικα αδυνατη αλλα ανασφαλη η αβουλη που δεν μπορει να αποφασισει ουτε σε ποιο εργο γουσταρει να παει η βγαινει εξω μαζι σου για φαγητο και τρωει μαρουλια.Αυτα προς το παρον και θα επανελθω.

  5. #20
    31 με παρόμοια ιστορία

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Σ'αυτο θα συμφωνησω κι εγω απολυτα stable!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    http://www.youtube.com/watch?v=e46xZUClskI

    ...η θεωρία ας γίνει πράξη
    κι όλα θα 'χουνε αλλάξει...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    έτσι ωραία που μας τα μίλησες stable δεν μας λες και που βρίσκεσαι; τόσα κορίτσια σε ψάχνουν στα όνειρα τους... ξέρεις στους δρόμους δεν κυκλοφορούν μόνο αδύνατες ξανθές

  9. #24
    Μακρυα απο την Κυπρο δυστυχως .Δεν μου αρεσουν οι αδυνατες ξανθες κουκλα μου.Μου αρεσουν οι γυναικες που αισθανονται ανετα μεσα στο πετσι τους και δεν εχουν αναγκη απο γκομενο που θα ειναι και μπαμπας και εξομολογος και αγκαλιτσας και ψυχοθεραπευτης και και ...ενα σωρο εξωπραγματικες προσδοκιες.
    Nadine ωραιο κομματι.
    Τι εννοεις παρομοια ιστορια Aliki;

  10. #25
    Eτοιμαζομαι για εξοδο και ''συμβουλευω''ολες και ολους να κανουν το ιδιο με παρεα η χωρις.Γιατι η ζωη ειναι απροβλεπτη και γραφει τα καλυτερα σεναρια.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Καλώς όρισες και απο μένα.

    Πράγματι είμαστε λίγοι εδώ, αλλά λαλίστατοι.


    Καλή «διαμονή».

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by stable
    ............... δεν εχουν αναγκη απο γκομενο που θα ειναι και μπαμπας και εξομολογος και αγκαλιτσας και ψυχοθεραπευτης και και ...ενα σωρο εξωπραγματικες προσδοκιες.
    Nadine ωραιο κομματι.
    Τι εννοεις παρομοια ιστορια Aliki;
    οπως ξερουμε ολοι οτι δεν υπαρχει τετοιος αντρας,ξερουμε επισης ολοι οτι δεν υπαρχει τετοια γυναικα :tumble:

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by smart
    Originally posted by stable
    ............... δεν εχουν αναγκη απο γκομενο που θα ειναι και μπαμπας και εξομολογος και αγκαλιτσας και ψυχοθεραπευτης και και ...ενα σωρο εξωπραγματικες προσδοκιες.
    Nadine ωραιο κομματι.
    Τι εννοεις παρομοια ιστορια Aliki;
    οπως ξερουμε ολοι οτι δεν υπαρχει τετοιος αντρας,ξερουμε επισης ολοι οτι δεν υπαρχει τετοια γυναικα :tumble:
    και στη σπανια περιπτωση που βρεθει -αντρας τετοοιος εννοω-, 9 στις 10 δε θα τον θελουμε γιατι δε μας φαινεται για γκομενος!!!:smilegrin:

    οοοοοοοοοο, τι να ναι!!!:spin:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    καλά τα λέτε. Το δικό μου μισό κοιμάται στην πελοπόννησο αυτη τη στιγμή και πιθανόν ροχαλίζει κιόλας και πάλι μακρυά από την κύπρο... δεν ξέρεις που θα ξημερωθείς stable έτσι και βρεις την κατανοηση, την εμπιστοσύνη και τον έρωτα σ'εναν άνθρωπο.
    εγώ έζησα το ομορφότερο ξημέρωμα και το ομορφότερο ηλιοβασίλεμα με εκπληκτικά χρώματα που φανέρωναν το τοπίο, πολύ μακρυά από την βάση μου ! στην υγειά των απανταχού ξενιτεμένων για την αγάπη τους (με νέσκαφε)

  15. #30
    Kαλημερα.Πινω καφε(χωρις γλυκαντικο)
    Κλεανθη φιλε καλως σε βρηκα.Εσενα σε βλεπω οπαδο του Λακωνιζειν Εστι Φιλοσοφειν η μου φαινεται;
    Smart θα εκπλαγεις αν σου πω οτι ολες οι γυναικες που εχω γνωρισει στη ζωη μου στην αρχη ειναι ανεξαρτητες και σταδιακα μετατρεπονται σε κατι που ουτε ειχα φανταστει;Και εξηγουμαι:Μολις περασει το πρωτο διαστημα γνωριμιας χανουν την ανεξαρτησια τους που τοσο με τραβηξε στην αρχη και τη Δυναμη τους.Το αποτελεσμα ειναι να βρισκομαι με ενα αλλο ατομο απο αυτο που ειχα γνωρισει το οποιο:Θα μου φερνει ταπερακια με φαγητο -πραγμα που απεχθανομαι Θα ψιλομουτρωνει αν δεν την περνω καθε μερα τηλεφωνο-που θα την επαιρνα ευχαριστως αν δεν ενοιωθα μια πιεση κ ενα καταναγκασμο του πρεπει Που στο ονομα της οικειοτητας μου λεει πραγματα που δε θα ηθελα να ξερω και γενικα μου παρουσιαζει ενα κομματι υπερβολικα ανασφαλες που ουτε φανταζομουν οτι υπαρχει σε τοσο μεγαλο βαθμο που να ανατρεπει την αρχικη εικονα.Και για να μην παρεξηγηθω λατρευω τις γυναικες τον τροπο που εκφραζονται τα υποκοριστικα που λενε την τρυφεροτητα που βγαζουν πιο φυσικα απο εμας απλως δεν κατανοω την τοση ανασφαλεια που τελικα με ξενερωνει χωρις να το θελω.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •