νιωθω σαν αγελαδιτσα :-( - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    marikoul,ειμαι πολυ νεο μελος στο φορουμ για να ειμαι αξία... αν δεχομουν το χαρακτηρισμο θα ηταν ασεβειαγια μελη που πραγματικα ειναι αξία στο φόρουμ
    ρετσινες?
    ααααα, δεν ξερω...θα παρακολουθησω πρωτα την προοδο σας κ αν ειστε καλα κοριτσια θα το σκεφτω
    ciciliana, καλη μου
    νοομιζω οτι εισαι πολυ τυχερη
    εχει τυχει να μιλησω με γνωστο και για τον ειδικο του ΚΨΥ της περιοχης που ζεις εχω ακουσει τα καλυτεροτερα
    αν νιωθεις οτι αυτο που νιωθεις δεν ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια (εννοω οτι ολοι περνανε φασεις που ειναι στα κατω τους κτλ) , τοτε θα προτεινα να αρχισεις τωρα
    κριμα δεν ειναι να περνανε οι μερες μεσα στη μελαγχολια:thumbup:

  2. #32
    Πως ειμαστε σημερα κοπελες ; Κεφια και ηθικο ακμαιο θελω!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61
    ciciliana τρικαλα ε???το χωριο μου!μπορει να σε πετυχω σε κανενα στενακι τα χριστουγεννα...βεβαια θα μου πεις πως θα σε αναγνωρισω...αλλο αυτο!
    stable ηθικον ακμαιοτατον!βεβαια δεν αντεχω αλλο με τις σουπες αλλα τι να κανω???αφου δεν μπορω να φαω κανονικο φαγητο θα αρκεστω στα ζουμια!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61
    αν αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα...τοτε ισως ειναι καιρος να κανεις καινουριες παρεες κ αλλαγες-ηδη αρχισες νομιζω!το μαλλακι πρεπει να ειναι τελειο!μακαρι να μπορουσα κι εγω να τα κοψω αλλα που να τολμησω ο φλωρος!
    ειμαι...οτι να ναι βασικα!μαμα απο τρικαλα,μπαμπας απο χανια,φοιτητες στη θεσσαλονικη,ερωτευτηκαν,πα ντρευτηκαν κ εμειναν εκει!αλλα εγω με καθε ευκαιρια τα τιμαω τα τρικαλα!μεγαλη αγαπη!

    να κανω κ μια ερωτησουλα ψιλοασχετη αν γνωριζετε...το cottage-flair? νομιζω,μπορει να συνδυαστει με τονο?γιατι μια διαιτολογος μου ειχε πει-για φετα τουλαχιστον-οτι δεν ειναι καλος συνδυασμος με ψαρι...κ η μουσταρδα,εχει πολλες θερμιδες???

  5. #35
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61
    ευχαριστω :-) μολις ξεπερασω το θεμα με τις σουπες θα παω να χτυπησω ενα κεσεδακι!να φαω εστω κ μια σαλατα!
    εισαι μεσα απο τα τρικαλα?εγω ισως επειδη εζησα 18 χρονια στη θεσσαλονικη,τωρα που ειμαι φοιτητρια στην κομοτηνη-πολυ μικρη πολη- κ το ιδιο ισχυει κ για τα τρικαλα,εχω βρει τη χαρα μου!ειμαι των μικρων πολεων πρεπει να το παρω αποφαση!παντως τα χριστουγεννα μπορουμε να παμε για ποτακι-α !

  6. #36
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61
    αλλαξε πολυ απο παλια!αμα εχεις καλη παρεα να ανεβεις μην το σκεφτεις καθολου!ουφ ουφ...εναν καλο κ ευχαριστο υπνο να ευχηθω κ σε σενα κ στα παιδια απο πανω κ να ξυπνησουμε ολοι με χαμογελο αυριο!φιλια!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ciciliana, υπαρχει μια δομη-κ νομιζω οτι ειναι αυτη που αναφερθηκε-οπου ο γιατρος παει στο σπιτι!!
    θα ζητησω πληροφοριες

    περα απ αυτο τωρα, αυτο που λες για ανθρωπους που δε καλυπτουν το καταλαβαινω.
    για την ακριβεια το χω παρει αποφαση.
    δεν ξερω αν εχω εγω πολλες απαιτησεις ποα τους ανθρωπους η αν εχω προβλημα...η αν απλα ολοι ετσι νιωθουν και δε μου δοθηκε η ευκαιρα να το διαπιστωσω :S
    σε συμβουλευω ομως να κανεις το εξης:
    ξεκινα καποιες δραστηριοτητες-εστω πιεζοντας τον εαυτο σου- τις οποιες θα ηθελες να κανεις... εστω κ αν δεν επελεγες να τις κανεις μονη σου.
    ξεκινα κ θα βρεις ατομα που θα εχουν τουλαχιστον ενα κοινο ενδιαφερον με σενα


    καληνυχτα , ονειρα γλυκα κ ακομη πιο γλυκεια να ειναι αυριο οι μερα σας μικρες μου
    (κ η δικη σου stable που θελω να πιστευω οτι θα περασεις να κανει εναν ελεγχο στις κορασιδες!!!)

  8. #38
    Σισιλιανα.Ο ανθρωπος ειναι ζωο κοινωνικο.Δεν ειναι κατακριτεο να θες να μην εισαι μονη.Δεν χρειαζεται να ψαχνεις παντα για την τελεια παρεα γιατι δε θα τη βρεις ποτε.Απλως διαχωριζεις τους ανθρωπους με τον ενα πας για ενα χαλαρο καφε με τον αλλο παιζεις μπιλιαρδο και μονο αυτο με τον αλλο θα πεις και κατι πιο σοβαρο και με τον παραλλο κατι ευχαριστο,Και στην πορεια μπορει να βρεις κ ανθρωπους πιο κοντα σε σενα αλλα αυτο που λες να καλυπτουν τη μοναξια σου δεν ειναι κακο ανθρωπινο ειναι.Και ουτε χρειαζεται να χταποδιασετε και να βλεπεστε και καθε μερα.Αν καποια στιγμη θες παρεα να δεις ενα εργο παιρνεις τηλ.μια φιλη κ πας δε χρειαζεται η φιλη να ειναι επιπεδου Γλυκατζη-Αρβελερ.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    δεν ξερω τι φαση παιζει ακριβως, απλα με το γνωστο που ετυχε να μου το αναφερει, αυτο μου ειχε πει.
    οτι δλδ υπαρχει μια δομη , οπου ειδικος επισκεπτεται τα ατομα που εχουν προβλημα στο σπιτι τους-δεν ξεφω αν αυτο γινετια μονο για απομακρυσμενες περιοχες
    θα προσπαθησω να μαθω περισσοτερα ομως

    στα υπολοιπα που λες σε καταλαβαινω απολυτα... κ εγω δε μπορω να κανω παρεα απλα για να κανω παρεα-θελω κατι να μου "λεει" το ατομο κ ας ειναι να παμε απλα για εναν καφε.
    παλια ημουν πολυ απολυτη σ αυτο αλλα τα τελευταια χρονια εχω αναθεωρησει.
    νομιζω οτι αξιζω να μου δωσω την ευκαιρια να γνωρισω καλυτερα τους αλλους
    αν χαλαρωσεις λιγο θα εκπλαγεις με το με ποσα ατομα μορεις να μοιραστεις πραγματα.
    οσο για τις δραστηριοτητες, επισης τα τελευταια χρονια σπρωχνω τον εαυτο μου να κανει πραγματα που παντα ηθελα αλλα ποτε δε μπορουσα για διαφορους λογους!!
    και κατα περιεργο τροπο, απο τη στιγμη που αντιμετωπιζεις κατι σαν να το κανεις ηδη, απελευθερωνεσαι, νιωθεις ωραια μ αυτο, ανοιγεσαι. γνωριζεις κοσμο, μοιραζεσαι πραγματα.

    π.χ. παλιοτερα δεν υπηρχε περιπτωση να ξεκινησω να παω γυμναστηριο-και ειδικα μονη μου.
    μετα θα το κανα αλλα δεν ειχα χρονο.
    οταν ειχα το χρονο δεν επετρεψα στον εαυτο μου να σκεφτει οτι θα παω σ ενα χωρο γεματο με κορμια κ πως θα ειμαι εγω η παχουλουλα?
    απλα πηγα και αποφασισα οτι αφου πηγαινω αυτος ο χωρος μου "ανηκει" οσο και στους υπολοιπους...
    γνωρισα ατομα με τα οποια ποτε πριν δε θα μπορουσα να φανταστω οτι εχουμε κοινα σημεια.
    ειναι κριμα να "γκετοποιουμε" τον εαυτο μας.

  10. #40
    Αν δεν εισαι ετοιμος να το κανεις,θα το μαθεις κανοντας το.Μην περιμενεις να εισαι ετοιμη για να το κανεις!Καντο και βλεπεις!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •