εχω τα νευρα μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by Ava

    Στο κάτω κάτω δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε την κ...α του καθενός. Να το το καντηλάκι μου, ορίστε, το έριξα.
    K..α !!!!!??????? :shocked2: :wow: :shocked2:
    ʼβα!Είπαμε να ρίξεις καντηλάκι,αλλά εσύ το παράκανες!
    Δεν το περίμενα αυτό από κάποια του επιπέδου και της αγωγής σου!
    ʼκουσ'εκεί κάπα και άλφα!Πλύνε γρήγορα με χλωρίνη το στόμα σου!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Πού τα βρίσκεις, ήθελα να' ξερα! Με έκανες και γέλασα μέσα στα μαύρα μου νεύρα!
    Το βρωμόστόμά μου, αβρή μου δεσποσύνη, το ξέπλυνα ήδη με χλωρίνη, μπεταντίν, κεζάπι και καθαρό οινόπνευμα!
    Είμαστε πληθωρικές σε όλα μας, τι να κάνουμε?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Ναταλία μου, σήμερα είχα πολύ πλάκα!Βγήκα έξω, πήρα το ουισκάκι μου και όσο το έπινα και κατέθετα τον πόνο μου, μου ερχόταν να βρίσω. Διηγούμενη την ιστορία μου, ξεκίνησα με ήπιες βρισιές, καθημερινές και σταδιακά άρχισα να αισθάνομαι την ανάγκη να το χοντρύνω το πράγμα. Και έλεγα μέσα μου, ώπα, ώπα, μην παρεκτρέπεσαι, εποχή κρίσης περνάμε, πόσα μπουκάλια χλωρίνης θα ξοδέψεις πια? Τελικά ήμουν μία κυρία! (Θα ήθελα, βέβαια, έστω για λίγο, να γίνω του λιμανιού και δεν αναφέρομαι στην αγνή του λιμανιού)! Τελικά η εκτόνωση είναι όχι μόνο σεβαστή, αλλά απαραίτητη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Onelifeonechance, (γλωσσοδέτης το ψευδώνυμό σου, αν και πολύ εκφραστικό και όμορφο) έχεις την κολλητή σου, που δεν ξεκολλάει? Τι συμβαίνει σε σχέση με το αγόρι σου? Καλά, δεν καταλαβαίνει ότι το ζευγάρι θέλει και το χρόνο του?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Αβα μου καλη, εχει ερθει η αδελφη της κολλητης να εγκατασταθει στην πολη μας μονιμα και οποτε παω καπου πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να την παρω μαζι γιατι βαριεται μονη σπιτι της!!!!
    Και η φιλη μου δουλευει πολλες ωρες..Ναι αλλα εγω τι φταιω;;;;;
    Επειδη ειμαι πολλα χρονια με το αγορι μου,νομιζει πως δεν εχουμε και τιποτα να λεμε και δν υπαρχει λογος να εχουμε χρονο οι δυο μας..:flaming:

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    ΑΒΑ γιατι δεν τα χωνεις στον κρετινο;
    Γουανοφα λαιφ γιατι δεν το κοβεις ευγενικα στην κοπελα αρχικα λεγοντας οτι θα εισαι εκτις πολης 2 μερες χωρις εξηγησεις και μετα να επιλεγεις εσυ ποτε και αν θελεις να τη δεις;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    lessing μου, μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο και γενικοτερα τη βλεπω γιατι ειμαστε στα ιδια μερη!
    ξερει πως δεν παιζει πιθανοτητα να φυγω για 2 μερες!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by onelifeonechance
    lessing μου, μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο και γενικοτερα τη βλεπω γιατι ειμαστε στα ιδια μερη!
    ξερει πως δεν παιζει πιθανοτητα να φυγω για 2 μερες!
    O.K.Toτε μια μερα δε θα απαντησεις στο τηλ.:smilegrin::smilegrin:

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Εγώ θα σου πρότεινα να το πεις στα ίσα, είτε στην ίδια, είτε στην αδελφή της. Παράδειγμα διαλόγου με την ίδια:
    Καλησπέρα, βαριέμαι μόνη μου, τι ώρα θα βγούμε, να ξεσκάσω λιγάκι?
    Απάντηση: Λυπάμαι, αλλά σήμερα θα ήθελα να συζητήσω κάτι προσωπικό με τον καλό μου και θέλω να είμαστε μόνοι μας. Κάποια άλλη φορά.
    Επειδή, δεν θα καταθέσει τα όπλα έτσι εύκολα: Καλά μωρέ, τα λέτε άλλη φορά εσείς, πάμε για ένα ποτό, άλλωστε τόσα χρόνια είστε μαζί.
    Απάντηση: Γι' αυτό ακριβώς είμαστε τόσα χρόνια μαζί, επειδή φροντίζουμε να κάνουμε πράγματα οι δυο μας. Και αν νιώθεις πολύ άνετα μαζί της, πες της ότι θέλετε να βρεθείτε μόνοι σας και για πράγματα που δε γίνονται ενώπιον τρίτων. ;)
    Και μετά, για να τη γλυκάνεις, κάνε της αντιπρόταση για μία άλλη μέρα και ώρα που θα σε βολεύει.
    Όσο για την κολλητή σου, μπορείς όμορφα να της το πεις, όπως ακριβώς το αισθάνεσαι. Ότι έχεις και προσωπική ζωή, την οποία ξέρει και η ίδια πόσο την τιμάς.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Mα το θεμα ειναι πως η ιδια η αδελφη της δεν πολυσκαει να ερθει μαζι μας!
    Η φιλη μου θελει να τα κανονιζει για να μην μενει μονη η αδελφη της!
    Ειχαμε μια συζητηση και της τα ειπα κανονικα..
    Και μου λεει εγω δεν στο ειπα οτι απαιτω να την παιρνεις μαζι!
    Αν και ο τροπος της ΚΑΘΕ φορα ειχε αυτον τον τονο...
    Τελοσπαντων,αντε βρες ακρη..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    μην τσακωθεις με την κολλητη σου για την αδελφη της.
    και κυριως μην την κανεις να αισθανθει οτι πρεπει να παρει καποια θεση ειτε υπερ σου ειτε υπερ της αδελφη της. μεγαλο φαουλ. κρατα λιγο τις ισορροπιες :starhit:

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Eγω ομως δεν προκαλω καταστασεις,αντιθετα βρισκομαι σε μια θεση για την οποια πρεπει να απολογηθω χωρις καν να φταιω..
    Θεση παιρνει η ιδια απο μονη της..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by onelifeonechance
    Eγω ομως δεν προκαλω καταστασεις,αντιθετα βρισκομαι σε μια θεση για την οποια πρεπει να απολογηθω χωρις καν να φταιω..
    Θεση παιρνει η ιδια απο μονη της..
    εχεις το δικιο σου, απλα μην κανεις κατι που οταν το μετανιωσεις μπορει να ειναι αργα για να διορθωθει.

    να σου πω, αν καταλαβα καλα, μερικες μερες θα κρατησει? θα φυγει μετα και τελος?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    βασικα γιατι να τσακωθεις?
    αποκλειεται μια ηρεμη κουβεντα οπου θα της πεις οτι οκ, καποιες φορες να κανεις sister-sitting,αλλα καποιες αλλες θες να εισαι μονη σου με το αγορι σου η τις οποιες παρεες σου?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Originally posted by click
    Originally posted by onelifeonechance
    Eγω ομως δεν προκαλω καταστασεις,αντιθετα βρισκομαι σε μια θεση για την οποια πρεπει να απολογηθω χωρις καν να φταιω..
    Θεση παιρνει η ιδια απο μονη της..
    εχεις το δικιο σου, απλα μην κανεις κατι που οταν το μετανιωσεις μπορει να ειναι αργα για να διορθωθει.

    να σου πω, αν καταλαβα καλα, μερικες μερες θα κρατησει? θα φυγει μετα και τελος?
    Μαλλον θα μεινει εδω μονιμα.. Αυτο που με εχει εκνευρισει ειναι το οτι με μουτρα και απαιτηση γινεται η συζητηση για να πηγαινουμε παντου μαζι,σαν διδυμακια..
    σμαρτ,εννοειται της εχω εξηγησει απλα δεν καταλαβαινει πως μπορει ο τροπος που μου το ζηταει να ειναι αποτομος..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •