ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΡΙΣΗ... ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 126
  1. #1

    ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΡΙΣΗ... ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ!

    Είναι βράδυ. 00.15. Είμαι μόνη μου στο σπίτι, ως συνήθως. Βαριέμαι. Η μέρα μου σήμερα ήταν στις 1100 με 1200 θερμίδες και το στομάχι μου δε γουργουρίζει. Όμως εγώ θέλω πααααρα πολύ να φάω. Θέλω να πάω στο περίπτερο και να αγοράσω καμιά σοκολάτα και τίποτα άλλο να τσιμπήσω, ή να παραγγείλω κάτι απέξω. Ναι αλλά μετά? Μετά θα χαλάσω την προσπάθειά μου.. Και το πρωί θα ξυπνήσω φουσκωμένη και απογοητευμένη για ακόμα μια φορά από τον εαυτό μου, αν καταφέρω να αντισταθώ στη λεκάνη. Γιατί θέλω να φάω? Συμπαιρένω πως το πιο ευχάριστο πράγμα που έκανα σήμερα, ήταν να φάω, έστω τα καθιερωμένα υγειινά σνακ μου. Όλη την άλλη μέρα, είχα δουλειές, έτρεχα, έκανα πράγματα που δε με ευχαριστούσαν. Είμαι μόνη μου...σήμερα και γενικα,νιώθω μόνη. Το φαγητό λοιπόν αυτή τη στιγμή, το θέλω γιατί θέλω να διασκεδάσω. Θέλω να ζήσω την ηλικία μου, να βγω έξω και να περάσω καλά. Δε μπορώ. Θέλω να γνωρίσω κάποιον.. Θέλω να ζήσω! Τον κύριο Φαγητό απόψε το βράδυ, τον ζητάω γιατί θέλω να ΝΙΩΣΩ ΖΩΝΤΑΝΗ. Γιατί αυτή τη στιγμή, δεν είμαι. Δε θα υποκύψω όμως στον Φαγητό. Γιατί ότι παρέα και να μου έδιναν για μια ώρα που θα κρατήσει το πανηγύρι, αν μου έλεγαν πως αύριο θα μουν 1 κιλό πάνω εξαιτίας του, και ο οργανισμός μου γεμάτος άχρηστες ουσίες, θα τον απαρνιόμουν. Για αυτό απόψε, δε θέλω την παρέα του... Απόψε να κοιμηθώ πάλι μόνη, αλλά δυνατή.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    135
    ΜΠΡΑΒΟ!ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ Κ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕςΠΙΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΝΑΩ ΛΟΓΩ ΜΟΝΑΞΙΑΣ.ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    καλημέρα :)

    χαίρομαι που μπορέσατε να μην φάτε χθες και εγώ τα καταφερα!! είναι πραγματικά ένας αγώνας!!!! μακάρι να βγαίνουμε κάθε βράδυ νικητές!!!! και εγώ τα περισσότερα βράδια νιώθω όπως ακριβώς νιώθεις depressedkitten!!! δεν είσαι μόνη!! :)

  4. #4
    Tα κατάφερα πράγματι χθες είναι η αλήθεια και δε λύγισα! Σκέφτηκα ότι αναλύοντάς το γραπτά, θα το σκεφτόμαστε περισσότερο, οπότε όποια την πιάνει κρίση, ας αφιερώσει 5 λεπτά να γράψει τα συναισθήματά της πριν! Πρώτον θα γνωρίσει καλύτερα τον εαυτό της γράφοντας τα και δεύτερον ίσως γλιτώσει κι όλας!!! πολύ χαίρομαι που τα καταφέρατε κι εσείς!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    prepei na exoume gemato programma kai na koimomaste nwris...
    i nuxta einai o efialtis mou...

  6. #6
    Κι εμενα η νυχτα ειναι ο εφιαλτης μου και ενω σημερα εχω κανει ηδη μια φορα εμετο, μου ερχεται εντονα να παω στην κουζινα να φαω και να το επαναλλαβω. Απο βαρεμαρα, αυπνοια, κενο, νευρα, δεν ξερω.
    Φοβαμαι θα το κανω γαμωτοοοοοοοοοοο

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    den kserw ti na s pw gia na mi to kaneis...gt egw molis upekupsa...

  8. #8
    Εβαλα ενα λικερ μαστιχα μπας και ηρεμησω λιγο ή ξεχαστω. Ειναι τιγκα στη ζαχαρη βεβαια, αλλα καλυτερα απο το να αδεισω το ψυγειο. Αν και ειναι νωρις ακομα:sniff:

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    για μενα ειναι φοβερα νωρις.. κοιμαμαι οταν ξημερωνει και ξυπναω απογευμα.. πολλες φορες μενω τελειως αυπνη με συνεπεια να πειναω ακομη περισσοτερες φορες στη διαρκεια της ημερας...βασανιστικο...

  10. #10
    Ακριβως το ιδιο. Σου εχω στειλει ενα μηνυμα.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    nomizw soy apantisa sto minuma..den kserw na xeirizomai kala akomi to menu edw pera :P

  12. #12
    Δεν μου εχει. Ξαναπροσπαθεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    πρεπει να γραψεις εκει που λεει θεμα,
    καλωσηρθες!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    kalws sas vrika....an kai eyxomai na min eixa anagki apo autin tin upostiriksi :/

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    ε δεν ειμαστε ουτε κουτσοι ουτε στραβοι,
    απλα εχουμε καποια αλυτα θεματα με την τροφη.
    κατα ταλλα ειμαστε ωραιο παρεακι
    οποτε ασε τις τυψεις/ντροπες/ενοχες
    κ μπες κ συ να βοηθηθεις,
    γιατι χωρις αυτη την υποστηριξη, απο ομοιους σου,
    κανεις δε θα σε καταλαβει/βοηθησει (εκτος απο τους ειδικους).
    ποτε να μην ευχεσαι να μην ειχες κατι,
    απο ολα οσα εχουμε κατι μαθαινουμε,
    μαθε ο,τι μπορεις απτη φαση που εισαι κ προσπαθησε να την προσπερασεις,
    μια για παντα.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •