ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ!!(sleeve kai super sleeve)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΚΡΗΤΗ
    Posts
    3

    ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ!!(sleeve kai super sleeve)

    Γειά σας!!! τι κάνετε?ειμαι η Μαρια και ειμαι 20 χρονων...Ειμαι χρόνια παχύσαρκη...αιτιες: η κληρονομικοτητα και το οτι τρωω και ολας σχετικα πολυ αλλα οχι αναψυχτικα,γλυκα κτλ...,ο πατερας μου και ολο του το σοι ειναι σοβαρα παχυσαρκοι... εγω ειμαι 1.65 και σχεδον 100 κιλα με μετριο σκελετο... και λιγο γυμνασμενη,επισης ολα τα κιλα μαζευονται στην κοιλια...οτι χειροτερο για μια κοπελα... εχω σκεφτει να κανω το γαστρικο μανικι ή το σουπερ γαστρικο...καλα εχω ακουσει? πειτε μου για αυτο σας παρακαλω,,,ειμαι απο την κρητη και για αρχη θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για το τοπο μου αν υπαρχει κατι για αυτο, θελω να μαθω αν κλεισω ραντεβου τωρα τι θα γινει και ποτε θα γινει? ευχαριστω!! :wow:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες Μαρια!

    με βαση την ηλικια, τα κιλα, το υψος και το σκελετο που αναφερεις, πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι σκεφτεσαι το χειρουργειο.
    φυσικα, ειναι καθαρα δικη σου αποφαση.

    στην Κρητη δεν ξερω τι παιζει. εδω στο φορουμ πιο πολυ για Ριο ακουω :P

    διαβασε και αυτο το τοπικ
    SLEEVE (Επιμήκης Γαστρεκτομή)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΚΡΗΤΗ
    Posts
    3
    Καλως σας βρηκα!!!! Click ξερεις τι προσπαθειες εχω κανει? τεσπα ευχαριστω παντως,,, εγω εχω απορια για το τι θα ακολουθησω πριν την εγχειρηση? τι εξετασεις χρειαζονται? τι θα μου κανουν? μετα την εγχειρηση? ποναεί? τι? :sniff:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Οι εξετάσεις που χρειάζονται θα στις πει ο γιατρός που θα επιλέξεις.Θα σου δώσει γνωμάτευση για ποια μέθοδο θα ακολουθήσει την οποία θα πας στην επιτροπή του φορέα σου που θα την εξετάσει για να σου εγκρίνει ή όχι την επέμβαση.Με την έγκριση ανα χείρας πας εκεί που επέλεξες.
    Για το Ρίο υπάρχει μια λίγο διαφορετική διαδικασία που περιλαμβάνει συνεδρία -συνέντευξη στο εξωτερικό ιατρείο της Κλινικής Σοβαρής Παχυσαρκίας και Τεχνητής Διατροφής και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα βήματα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΚΡΗΤΗ
    Posts
    3
    πιστευετε οτι πρεπει να το κανω? ειμαι 20...η ειμαι μικρη?θα ταλαιπωρηθω στην εγχειρηση εε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Κοίταξε να δεις,χειρουργείο θα κάνεις,όχι spa,αλλά δεν είναι και κάτι τραγικό αν δεν υπάρξει επιπλοκή.Η πρώτη νύχτα είναι λίγο του Αγίου Βαρθολομαίου που πρέπει να μείνεις ξύπνια και η αδυναμία που θα νιώθεις τον 1ο μήνα περίπου.
    Όμως,όπως όλοι μας,είναι μαθηματικά αποδεδειγμένο ότι δεν θα μείνεις σε αυτά τα κιλά αλλά θα αυξηθείς.Εξάλου το τωρινό σου βάρος παραπέμπει μάλλον σε σληβ ή μικρό μπαι πας(εξαρτάται από το διατροφικό και ιατρικό σου ιστορικό),ΑΛΛΑ με δμσ 36 που έχεις τώρα,δύσκολα θα στο εγκρίνει η επιτροπή(ίσως ακόμη ακόμη και να μην σε ανλάβει κάποιος χειρουργός δημόσιος ειδικά) αν δεν έχεις συνοδά προβλήματα από την παχυσαρκία ή εκτός αν πέσεις σε κάποιον της επιτροπής που λόγω της μικρής σου ηλικίας καταλάβει ότι θα αυξηθείς κι άλλο σε μερικά χρόνια.Και με τα παραπανίσια κιλά αυξάνεται θεωρητικά ο εγχειρητικός κίνδυνος και τα προβλήματα υγείας που μπορεί εντωμεταξύ να σου προκύψουν.Είσαι στο μεταίχμιο,ή το παίρνεις απόφαση και χάνεις 40 κιλά(καθόλου εύκολο),ή παίρνεις άλλα 20 (που δεν το εύχομαι) και πας ολοταχώς για χειρουργείο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •