Καινούρια στην παρεα!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44

    Καινούρια στην παρεα!!!

    Γεια και χαρα σε όλους και σε όλες!!!
    ευχομαι να στε καλα!!!
    Σήμερα αποφάσισα να κανω την δίαιτα της σούπας!!!
    Σήμερα το πρωι ήμουν 92 κιλα για να δουμε!!!!
    καλη επιτυχια σε ολες και ολους μας!!!!
    σας φιλω....!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    Καλώς ήρθες christinaki24! Καλή αρχή! :tumble:

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    ευχαριστω να σαι καλα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Xριστινακι εισαι σιγουρη πως μετα τη σουπα θα συνεχισεις;
    Καλως ηρθες κι απο μενα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καλωσόρισες και καλή αρχή!
    Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά η δίαιτα της σούπας είναι πάρα πολύ δύσκολη και χωρίς μόνιμα αποτελέσματα. Μιλάω από προσωπική πείρα. Την έχω κάνει δύο φορές. Την πρώτη ζαλίστηκα και τη σταμάτησα. Τη δεύτερη την τήρησα κατά γράμμα και έχασα 4,5 κιλά. Αλλά τα ξαναπήρα, διπλά και τριπλά.
    Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις ένα διατροφικό πρόγραμμα, αν είναι δυνατό σε διατροφολόγο. Πάντως να είναι κάτι με διάρκεια και ισορροπία στα γεύματα. Όσο για τη σούπα, θα έλεγα ίσως ναι, αν είχες 3-4 κιλά να χάσεις. Στις άλλες περιπτώσεις νομίζω πως είναι άδικη ταλαιπωρία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Της λαχανόσουπας εννοείς;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Καλως ηλθες Χριστινακι!
    Δεν εχω αποψη γι'αυτη τη διαιτα αλλα θα σου ευχηθω καλη αρχη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Μία είναι η ΣΟΥΠΑ. Αυτό το σιχαμερό παρακεύασμα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Originally posted by Ava
    Μία είναι η ΣΟΥΠΑ. Αυτό το σιχαμερό παρακεύασμα.
    χαχαχαχα Αβα δεν παλευεσαι!!!!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    ειχα προσπαθησει στο παρελθον να την φτιαξω και με το που την μυρισα την πεταξα...!
    σημερα την εφτιαξα αλλιως τα εκανα ολα στο μουλτι και μετα τα εβρασα και δεν αντι για κρεμμυδοσουπα εβαλα κρεμμυδι του θεουλη και προσθεσα πιπερι αλατι και στο τελοσ λεμονι και μια μιρηρ κουταλιτσα λαδι και λιγοτερο σελινο γιατι εμενα γενικα δεν μαρεσει.οφειλω να ομολογησω οτι ζεστη με λεμονι ηταν πολυ ωραια.τωρα που την εφαγα κρυα ηταν ετσι και ετσι αλλα σιχαμενη δεν την λες. ειμαι στην πρωτη μερα και εφαγα 2 μηλα για πρωινο 1 αχλαδι για ενδιαμεσο ενα πιατο απο την σουπα το μεσημερι το απογευμα ηπια αγλυκο τσαι ενα ποτηρι και τωρα πριν λιγο ενα πιατο σουπα και 2 μηλα και δεν τηα ξαναφαω. Ειμαι πολυ χορτατη και γεματη δυναμη και ζωντανια και εκανα και γυμναστικη. τωρα θα δειξει.... και τιποτα να μην γινει απο χασιμο κιλων μια αποτοξινωση και μειωση της χοληστερινης δεν θα μου κανει κακο ισα ισα. αμα χασω 6,5 με 7 κιλα θα ειμαι ευχαριστημενη και θα συνεχισω με την 8η μερα προσεχτικα υγειηνα (το σκοτωσα!) με μικρεσ μεριδουλεσ και παλι απο την αρχη. το αν θα τα ξαναπαρω δεν το ξερω απ τωρα αλλα οποιαδηποτε αλλη διαιτα κανες αν δεν προσεξεις θα τα ξαναπαρεισ!το θεμα ειναι να (μαθουμε)τρωμε υγιεινα , να γυμναζομαστε ( μεγαλο το κακο μιασ που σιχαινομαι την γυμναστικη ) και να τρωμε οσο το επιτρεπει το σωμα μασ!
    οσο για την φιλη που μιλησε για διατροφολογο μια φορα πηγα εχασα δεκα κιλα και επαθα τον θυροειδη μου οποτε ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ. Αποτα 120 ωσ τα 85 (τα αλλα 7 τα πηρα μεσα στον χρονο απο λουκουλια γευματα κτλ ) τα εχασα μονη μου με γυμναστικη καθημερινη και γρηγορη με μικρες μεριδες και λαχανικα MESA SE 5 MHNES και ετρωγα και το γλυκο μου και μερικα παχυντικα καθε 5 κιλα που εχανα!. με διαιτολογιο περιπου ιδιο με αφτο τησ σουπας. Δηλαδη γιατι να με πειραξουν τα φρουτα και τα λαχανικα τησ σουπασ και να μην με πειραξει π.χ το κοντοσουβλι τα μιλφειγ και ολα τα επεξεργασμενα παλιοφαγητα που εχουν τρελα λιπαρα και να με πειραξουν αυτα που εχει η σουπα?γιεχει σχεδον απο ολα εκτοσ απο οσπρια που θα τρωω την μερα την 8η οποτε ολα good!
    εδω αντι να κανουμε διαιτα παμε και σκιζουμε τα στομαχια μας και αντεχουμε τον πονο δεν θα αντεξουμε αυτο??? σας θελω power γιατι ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!!
    σας ευχαριστω για το θερμο καλοσωρισμα και παμε δυνατα ολες μαζι....!ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΜΟΥΤΣ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    καλός όρισες Χριστινάκι. Ηληκρινά σου εύχομαι καλή επιτυχία σαυτό που πας να κάνεις, αν και πόλύ δύσκολο το βλέπω.... χωρίς διατροφολόγο και μια παρακολούθηση μπορεί ίσως να χάσεις κιλά, αλλά καταστρέφεις τον οργανισμό σου, γιατι όπως και να το κάνουμε θα ξαναμπουν.... Για ρώτα μας και μας που ταχουμε κάνει μαντάρα..... εγω έχει σχεδόν ένα χρόνο ιμε κολλιμένη στα 125,5. αυτή την βδομάδα κατάφερα να τα ρίξω στο 124,4.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    ναι αλλα μαλλον δεν διαβασες οτι μονη μου εχασα 37 κιλα και οτι με διατροφολογο επαθα θυροειδη...!καποιοι δεν λειτουργουν υπο την πιεση του διατροφολογου!!
    σε ευχαριστω πολυ πολυ!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    καλως ηρθες
    καλη επιτυχια

    μηπως ο θυροειδης ηταν συμπτωησ χρονικη κ οχι αποτελεσμα του διαιτολογου?
    γιατι κ εγω εχω αλλα δεν μου τον προκαλεσε κανεις :S

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    και κατι που ξεχασα μπραβο για την προσπαθεια σου μην παραιτησε!!!! μαζι σου!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    οχι γιατι στο ιδιο διαιτολογο παθανε και αλλοι θυροειδη!!!!
    και γενια εινι ψυχοφθορο για μενα!!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •