γιατι δεν μπορώ να ξεκινήσω;;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    αυτο πρεπει να το κανουμε τελικα.
    θα κραταμε θετικο ημερολογιο

    εγω τις τελευταιες μερες μου δωσα αναστολη!!!
    σ αυτη τη φαση δε με νοιαζει αν χασω κ τι, διερευνω θεματα υγειας κ εχω κλ@σει μεντες, αλλα οκ, πιστευω ολα καλα θα πανε

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Για να βοηθηθεις να ξεκινησεις την προσπαθεια κατεγραφε τα παντα που τρως,ακομα και αν δεν καταφερεις να κανεις διαιτα και ειναι πολλες οι θερμιδες,το οτι θα τις καταγραφεις θα δεις οτι μετα απο λιγες μερες θα ξεκινησεις.τουλαχιστον εμενα με βοηθαει πολυ αυτο,ακομα και οταν ειμαι σε φαση διαιτας και ξεφυγω για λιγες μερες με βοηθαει να επανερθω στο προγραμμα

    Originally posted by tidekpe
    .όσο για τη μη απώλεια το έχω ψάξει ιατρικά τουλάχιστον 3 φορές αλλά τίποτε...τις τελευταίες 'εξι εβδομάδες έκανα την Ατκινσ (είδα ότι είχες δοκιμάσει κι εσύ, ε έχασα 1,2 κιλά τηνπρώτη εβδομάδα και τις άλλες πέντε τίποτε,
    μην την κανεις την ατκινς γιατι αν δεν την κανεις υποθερμιδικη αποκλειεται να χασεις κιλα.εγω ειχα παρει 3 1/2 και τα εχασα με ακτινς σε 2 βδομαδες περιπου αλλα μετα κολλησα τελειως και μεσα σε αυτο το διαστημα εγινα δυσκοιλια που δεν ημουν ποτε και εβγαλα σπυρακια στο προσωπο.Δεν ειχα σκοπο να την κανω παραπανω μερες,ετσι και αλλιως θα την σταματουσα γιατι δεν την θεωρω καθολου υγιεινη,ηθελα μονο να μου φυγει η εντονη επιθυμια για γλυκα και κατεληξα μετα απο τις δυο βδομαδες να ζηταω απεγνωσμενα φρουτο και ειδικα πορτοκαλαδα!ενω μπηκα και σε ξενα σαιτ και ξερω οτι την ακολουθουσα κατα γραμμα,ετρωγα 3 κουπες την ημερα λαχανικα,παρολαυτα φανηκε στον οργανισμο μου οτι δεν ειναι ισορροπημενη διατροφη

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Nα σου πω την αλήθεια...την επιθυμία για φρούτα την είχα κι εγώ...αλλά δεν τα κατάφερα πάνω άπό έξι εβδομάδες και μέσα σ'αυτές είχα φάει ενάμιση μήλο συνολικά από φρούτα...αλλά δεν είχα χάσει, όπως έπρεπε και με το πού τη στάμάτησα πήρα και το 1600 γραμμάρια και ένα ακόμη...χαχαχα! Γι άυτό λέω ότι χρειάζομαι βοήθεια...εκτός από τη δική σας βέβαια...που μου είναι πολύτιμη! Τώρα όσο για τα γενικότερα θετικά της ημέρας τα ψάχνω...μια τα παιδιά, μια η δουλειά μια η κούραση και, το κυριότερο, η κατήφεια του κόσμου γύρω μου...αυτές οι στενόχωρες φατσούλες που διακρίνω στο φανάρι, στο σούπερ, στους συναδέρφους..με επηρρεάζουν!Ευτυχώς, που έχουμε και τη σπορούλα στο σπίτι και γελάμε λίγο...ε, βλέπω και το νησί τη Δευτέρα με αποτελειώνει!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by forty
    Για να βοηθηθεις να ξεκινησεις την προσπαθεια κατεγραφε τα παντα που τρως,ακομα και αν δεν καταφερεις να κανεις διαιτα και ειναι πολλες οι θερμιδες,το οτι θα τις καταγραφεις θα δεις οτι μετα απο λιγες μερες θα ξεκινησεις.τουλαχιστον εμενα με βοηθαει πολυ αυτο,ακομα και οταν ειμαι σε φαση διαιτας και ξεφυγω για λιγες μερες με βοηθαει να επανερθω στο προγραμμα
    πολυ σωστο,
    εγω οποτε σταματω να γραφω ειτε σε φορουμ ειτε στο τευτερι μου τοτε απλα ξεφευγω τελειως κ για πολυ.
    τωρα καθε λιγο κ λιγακι ξεφευγω αλλα τα γραφω, τα βλεπω, τα συνειδητοποιω κ επανερχομαι
    ετσι ισως να μη χανω σα ρομποτ οπως νομιζα αλλα χανω. κ δεν στερουμαι,
    γιατι κακα τα ψεμματα εγω ξερω οτι δεν μπορω να μη βγω εκτος διαιτας,
    δοξα το Θεο προβλημα υγειας δεν εχω οποτε λεω μια στο τοσο "δε γ...ιεται" πιπερι :shocked2:
    σιγουρα ειναι πισογυρισμα το να αφηνεται κανεις αλλα υπαρχει η ματια πισω κ το λοξοδρομο κ γυριζω πισω.
    Ευτυχως σεμενα λειτουργησε κ δεν γυριζω πισω πια οσες παρασπονδιες κι αν κανω.
    απλα δεν εχω τυψεις πως να το πω...
    απτην αλλη αυτο με βοηθα οταν ξαναμπαινω σε προγραμμα να το κανω σωστα κ με συνεπεια μεγαλη, μεχρι το επομενο χαλαρωμα...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •