δεν εχω φίλες!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 135
  1. #16
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by mineli899
    δεν ξερω τον λογο που δεν εχεις αλλα ελπιζω να μας ανοιχτης και να κανεις εδω μεσα στο forum!!!!για μενα πια στα 32 μου η καλητερη φιλη μου πια ειναι η μητερα μου και μετα ολες οι αλλες μου τρελιτσες φιλεναδες μου!!!:bouncy:
    αχ και εγω το ελπιζω και το θελω πολυ.... εχω αναγκη εναν ανθρωπο δικο μου μια φιλη!!!ασε γιατι εγω ουτε μαμα εχω δυστυχως!!!!:sniff:

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Χριστινακι δεν ειναι αναγκη να κλεινεσαι σπιτι και να κλαις ολη μερα.Δεν οδηγει πουθενα.Ουτε επισης πρεπει να στησεις τον εαυτο σου στον τοιχο και να πεις εγω φταιω, εγω ειμαι σκαρτη, δε με θελει κανεις, δεν αξιζω.Να κανεις την αυτοκριτικη σου νηφαλια, να μην απελπιζεσαι και θα βρεις παρεες.Παρεες γενικα ειναι ευκολο να βρεις.Πραγματικους φιλους οπως προειπα ειναι λιγο λαχειο.Γι'αυτο καλυτερα να απολαμβανεις μια ωραια παρεα εκεινη τη στιγμη χωρις να περιμενεις απο κανεναν τιποτα, χωρις να θεωρεις τον αλλο, τον παπα της ενοριας που θα του εξομολογηθεις καθε σου προβλημα.Υπαρχει γενικα η αναγκη των ανθρωπων να εχουν τουλαχιστον ενα φιλο που να του τα λενε ολα.Ε απο κει ξεκιναει συνηθως το κακο.Προσωπικα δεν εμπιστευομαι παρα ελαχιστα ατομα 100% (τη μητερα μου και το αγορι μου για να τα κανω λιανα).Και επισης πρεπει να καταλαβεις οτι ειναι πρακτικως αδυνατο να αρεσεις σε ολους.Δε χρειαζεται να το προσπαθεις.Σε οποιον αρεσουμε που λεει και η Γαλανη.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by christinaki24
    Originally posted by mineli899
    δεν ξερω τον λογο που δεν εχεις αλλα ελπιζω να μας ανοιχτης και να κανεις εδω μεσα στο forum!!!!για μενα πια στα 32 μου η καλητερη φιλη μου πια ειναι η μητερα μου και μετα ολες οι αλλες μου τρελιτσες φιλεναδες μου!!!:bouncy:
    αχ και εγω το ελπιζω και το θελω πολυ.... εχω αναγκη εναν ανθρωπο δικο μου μια φιλη!!!ασε γιατι εγω ουτε μαμα εχω δυστυχως!!!!:sniff:
    Κοριτσακι μου κουραγιο.Εγω εχω χασει το μπαμπα μου προσφατα.Ειδικα τοτε βλεπεις ποσο σκαρτος ειναι ο κοσμος...Απο το να εχω φιλους-φιδια προτιμω μονη μου...

  4. #19
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by Constance
    Φιλος: Ο ανθρωπος που θα σε δεχτει 100% οπως εισαι.Που θα μπορεις συνεχως να εισαι ο εαυτος σου χωρις να φοβασαι οτι θα παρεξηγηθεις ή οτι θα σε κουτσομπολεψει.Αυτος που θα μπορεις να του πεις τη γνωμη σου οταν βλεπεις οτι κανει λαθος και δε θα θυμωσει μαζι σου ή δε θα πει οτι ζηλευεις.Αυτος που οταν θα δει οτι κανεις λαθος, θα στο πει χωρις να σου χαιδεψει τα αυτια.Δεν ειναι σιγουρα αυτος που ενω πιστευει κατι αρνητικο για σενα θα το πει σε ολους τους αλλους εκτος απο σενα.Ειναι επισης αυτος που δε σου κραταει μουτρα για χαζομαρες πχ γιατι δε με πηρες τηλεφωνο κι εμενα οταν κανονισες με την ταδε φιλη σου.Αυτος που δε θα σε μειωνει επιτηδες μπροστα σε αλλους ή πισω απο την πλατη σου για να φαινεται αυτος γαματος.Αυτος που θα καθεται να σε ακουει στα προβληματα σου και δε θα θελει μονο να τον ακους εσυ στα δικα του.Αυτος που θα ειναι εκει για σενα στα δυσκολα να σου κανει μια αγκαλια.Αυτος ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ.Αυτος που αμα κανει λαθος θα εχει το θαρρος να παραδεχτει το σφαλμα του και να πει συγνωμη.Αυτος που αμα κανεις εσυ λαθος θα δεχτει τη συγνωμη σου.Αυτος που δε θα σε εχει για ταριφα/φιλο για κερασματα/φιλο που θα με βγαλει στα In μπαρακια για να βρω γκομενακια/φιλο επειδη τον εφτυσαν ολοι οι υπολοιποι....Θα μπορουσα να γραψω πολλα αλλα...Απλα θελω να πω οτι ουτε κι εγω εχω φιλους.Εχω "φιλους" ή καλους γνωστους οπως τους λεω εγω.Δε νομιζω οτι υπαρχει φιλια πραγματικη στις μερες μας.Μονο λυκοφιλιες και κυριως μεταξυ γυναικων.Οι αντρες ειναι πιο ενταξει στο θεμα φιλια μακραν.
    νομιζω οτι περιγραφεισ εμενα....! εκτοσ του οτι κτραταω μουτρακια για χαζομαρουλες.....! ειμαι λιγο παραπονιαρα χεχε!

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by Constance
    Εισαι τυχερη αν εχεις φιλους που σε αγαπουν διπλα σου.Και ευχομαι πραγματικα να ειναι παντα ετσι τα πραγματα για σενα.Για μενα δεν ηταν αν και μεχρι πριν δυο χρονια, ετσι νομιζα οτι ειναι(ημουν στην κοσμαρα μου).Να μπω σε λεπτομεριες δε θα το κανω γιατι μπορει να νομισετε οτι προσπαθω εγω να το παιξω αγιος, δαλαϊ λαμα και υπερανθρωπος και δε θελω να πεισω κανεναν απο εδω μεσα για το αν και ποσο ειμαι ενταξει στις φιλιες και το ποσο π@*#στικα μου φερθηκαν παρολαυτα.Παντως το να αγαπας καποιον πραγματικα οπως λες, συνεπαγεται ολα αυτα που ειπα.

    Υστερογραφο.Ας ελεγε κι εσενα η κολλητη σου οτι ελεγε κι εμενα η δικια μου πισω απο την πλατη μου να δω τι θα εγραφες μετα.:P
    σε νιωθω απολυτα!!!!

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by smart
    δεν ισχυριστηκα οτι δεν πληγωθηκα απο φιλους... ουτε οτι δε διαλυθηκαν φιλις που πιστευα οτι θα κρατουσαν για παντα.
    ουτε οτι δεν ενιωσα οτι ενω ειχα προσφερει τα παντα , μεπ ουλησαν.
    ωστοσο, σκεφτομαι οτι εδωσα ό,τι εδωσα γιατι εγω ειχα αναγκη να το δωσω κ δε μου το ζητησε κανεις.
    οποτε, οπως κ στον ερωτα, δεν εχει νοημα να κατηγορεις καποιον γι αυτα που εδωσες εσυ (οχι εσυ προσωπικα, γενικα μιλαω :) ), γιατι κατ αρχας δεν ξερουμε αν τα θελε κιολας ο αλλος.
    επισης , οσο κρατησαν αυτες οι φιλιες με στηριξαν, ητνα σημαντικες στη ζωη μου.
    επειδη τελειωσαν δεν θα αναιρεσω την αξια τους.
    απλα εκαναν τον κυκλο τους κ τελειωσαν αφου ομως πρωτα διαμορφωσαν εμενα κ τη ζωη μου με τον τροπο τους :)

    βρες τη δυναμη να πιστεψεις ξανα , το εχουμε αναγκη :)
    πιστευω ακομη....!!! αλλα δεν βρισκω !! :saint:

  7. #22
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by smart
    απο τα ατομα στη σχολη σου, δεν ταιριαζεις με κανενα?
    γιατι δεν ξεκινας καμια δραστηριοτητα να γνωρισεις κοσμο?
    γυμναστηριο, ζωγραφικη, χειροτεχνι,α ξενη γλωσα...ξερω εγω? κατι.
    και ανοιξου :)
    το πιστευεις οτι πιο πολυ αχισα την σχολη μου για να κανω φιλες??? το λατρευω αυτο που σπουδαζω αλλα πιο πολυ το εκανα για αυτο!!!! ταιριαζω με μια κοπελα αλλα ειναι μακρια και δεν κανει μετακινησεις εκτοσ απο το μερος της λεει γιατι βαριεται οποτε τα λεμε μονο απο το φεισ η την σχολη!!!!
    εχω μια κοπελα κοντα στο σπιτι ολο λεμε να παμε καφε και τετοια αλλα τιποτα!!!!μονο στην σχολη!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    θα βρεις :)

    παιδια, μην κατηγορειτε τους αλλους γι αυτα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να δωσουν.
    ολοι εχουν τα προβληματα τους.
    να τους κατηγορειτε για οσα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ, οκ, αλλα ειναι ανθρωποι κ οι αλλοι, δεν ειναι θεοι.
    το θεμα ειναι να νιωθετε οτι προσπαθουν να κανουν ο,τι μπορουν κ ας μη μπορεσουν τελικα, οτι σας εχουνε στο προγραμμα τους-αν με νιωθετε.

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by Constance
    Χριστινακι δεν ειναι αναγκη να κλεινεσαι σπιτι και να κλαις ολη μερα.Στο λεω γιατι το εχω κανει και πραγματικα δεν οδηγει πουθενα.Ουτε επισης πρεπει να στησεις τον εαυτο σου στον τοιχο και να πεις εγω φταιω, εγω ειμαι σκαρτη, δε με θελει κανεις, δεν αξιζω, γιατι και απο αυτο το σταδιο περασα, επισης δε λεει.Να κανεις την αυτοκριτικη σου νηφαλια, να μην απελπιζεσαι και θα βρεις παρεες.Παρεες γενικα ειναι ευκολο να βρεις.Πραγματικους φιλους οπως προειπα ειναι λιγο λαχειο.Γι'αυτο καλυτερα να απολαμβανεις μια ωραια παρεα εκεινη τη στιγμη χωρις να περιμενεις απο κανεναν τιποτα, χωρις να θεωρεις τον αλλο, τον παπα της ενοριας που θα του εξομολογηθεις καθε σου προβλημα.Υπαρχει γενικα η αναγκη των ανθρωπων να εχουν τουλαχιστον ενα φιλο που να του τα λενε ολα.Ε απο κει ξεκιναει συνηθως το κακο.Προσωπικα δεν εμπιστευομαι παρα ελαχιστα ατομα 100% (τη μητερα μου και το αγορι μου για να τα κανω λιανα).Δε θα κατσω πλεον να πω τα προβληματα μου σε κανεναν, γιατι παντα μα παντα θα βρουν κατι να πουν.Και επισης πρεπει να καταλαβεις οτι ειναι πρακτικως αδυνατο να αρεσεις σε ολους.Δε χρειαζεται να το προσπαθεις.Σε οποιον αρεσουμε που λεει και η Γαλανη.
    αληθεια ψαχνω να βρω τι στραβο εχω....!το θεμα ειναι οτι δεν εχω ουτε συγγενεια και κανεναν....!

  10. #25
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by Constance
    Originally posted by christinaki24
    Originally posted by mineli899
    δεν ξερω τον λογο που δεν εχεις αλλα ελπιζω να μας ανοιχτης και να κανεις εδω μεσα στο forum!!!!για μενα πια στα 32 μου η καλητερη φιλη μου πια ειναι η μητερα μου και μετα ολες οι αλλες μου τρελιτσες φιλεναδες μου!!!:bouncy:
    αχ και εγω το ελπιζω και το θελω πολυ.... εχω αναγκη εναν ανθρωπο δικο μου μια φιλη!!!ασε γιατι εγω ουτε μαμα εχω δυστυχως!!!!:sniff:
    Κοριτσακι μου κουραγιο.Εγω εχω χασει το μπαμπα μου προσφατα.Ειδικα τοτε βλεπεις ποσο σκαρτος ειναι ο κοσμος...Απο το να εχω φιλους-φιδια προτιμω μονη μου...
    λυπαμαι.... εγω απο τοτε που τον εχασα εχασα τα παντα....!:sniff:

  11. #26
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    44
    Originally posted by smart
    θα βρεις :)

    παιδια, μην κατηγορειτε τους αλλους γι αυτα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να δωσουν.
    ολοι εχουν τα προβληματα τους.
    να τους κατηγορειτε για οσα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ, οκ, αλλα ειναι ανθρωποι κ οι αλλοι, δεν ειναι θεοι.
    το θεμα ειναι να νιωθετε οτι προσπαθουν να κανουν ο,τι μπορουν κ ας μη μπορεσουν τελικα, οτι σας εχουνε στο προγραμμα τους-αν με νιωθετε.
    ποτε δεν κατηγορω.... δεν ζηταω επισης τιποτα....
    απλα πιστευω σε μια φιλια η ειλικρινια ο σεβασμος το ενδιαφερον και να εισαι διπλα του οταν σε χρειαστει πανε μαζι!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by smart
    θα βρεις :)

    παιδια, μην κατηγορειτε τους αλλους γι αυτα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να δωσουν.
    ολοι εχουν τα προβληματα τους.
    να τους κατηγορειτε για οσα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ, οκ, αλλα ειναι ανθρωποι κ οι αλλοι, δεν ειναι θεοι.
    το θεμα ειναι να νιωθετε οτι προσπαθουν να κανουν ο,τι μπορουν κ ας μη μπορεσουν τελικα, οτι σας εχουνε στο προγραμμα τους-αν με νιωθετε.
    Δε νομιζω οτι ειναι λαθος να κατηγορω μια κοπελα που ελεγε οτι επειδη ειμαι χοντρη και μπαζο τη ζηλευω που ειναι αδυνατη.Ουτε οτι εβγαλε φημη οτι επειδη ειμαι χοντρη και μπαζο ειμαι και λεσβια αναγκαστικα επειδη δε μου καθονται οι γκομενοι.Για τα οικογενειακα/προσωπικα μου προβληματα που ειχα τοτε και τα εβγαλε επισης στη φορα ενω νομιζα οτι μενουν μεταξυ μας επισης και ελεγε επισης οτι την πριζω κιολας που της τα λεω.Δεν ζηταω να ειναι θεος καποιος.Να ειναι ανθρωπος θελω και οχι γαιδουρι!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    χριστινακι, δεν εχεις ουτε μαμα, ουτε μπαμπα?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by Constance
    Originally posted by smart
    θα βρεις :)

    παιδια, μην κατηγορειτε τους αλλους γι αυτα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να δωσουν.
    ολοι εχουν τα προβληματα τους.
    να τους κατηγορειτε για οσα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ, οκ, αλλα ειναι ανθρωποι κ οι αλλοι, δεν ειναι θεοι.
    το θεμα ειναι να νιωθετε οτι προσπαθουν να κανουν ο,τι μπορουν κ ας μη μπορεσουν τελικα, οτι σας εχουνε στο προγραμμα τους-αν με νιωθετε.
    Δε νομιζω οτι ειναι λαθος να κατηγορω μια κοπελα που ελεγε οτι επειδη ειμαι χοντρη και μπαζο τη ζηλευω που ειναι αδυνατη.Ουτε οτι εβγαλε φημη οτι επειδη ειμαι χοντρη και μπαζο ειμαι και λεσβια αναγκαστικα επειδη δε μου καθονται οι γκομενοι.Για τα οικογενειακα/προσωπικα μου προβληματα που ειχα τοτε και τα εβγαλε επισης στη φορα ενω νομιζα οτι μενουν μεταξυ μας επισης και ελεγε επισης οτι την πριζω κιολας που της τα λεω.Δεν ζηταω να ειναι θεος καποιος.Να ειναι ανθρωπος θελω και οχι γαιδουρι!

    βασικα τα γαϊδουρακια ειναι συμπαθεστατα πλασματα, δεν της αξιζει ο χαρακτηρισμος!!!
    κ δε βρισκω κ κανεναν ταιριαστο βασικα!!!
    πολυ ζωον (σορι ζωακια) το κοριτσι!!!

  15. #30
    Originally posted by christinaki24
    Originally posted by smart
    δεν ισχυριστηκα οτι δεν πληγωθηκα απο φιλους... ουτε οτι δε διαλυθηκαν φιλις που πιστευα οτι θα κρατουσαν για παντα.
    ουτε οτι δεν ενιωσα οτι ενω ειχα προσφερει τα παντα , μεπ ουλησαν.
    ωστοσο, σκεφτομαι οτι εδωσα ό,τι εδωσα γιατι εγω ειχα αναγκη να το δωσω κ δε μου το ζητησε κανεις.
    οποτε, οπως κ στον ερωτα, δεν εχει νοημα να κατηγορεις καποιον γι αυτα που εδωσες εσυ (οχι εσυ προσωπικα, γενικα μιλαω :) ), γιατι κατ αρχας δεν ξερουμε αν τα θελε κιολας ο αλλος.
    επισης , οσο κρατησαν αυτες οι φιλιες με στηριξαν, ητνα σημαντικες στη ζωη μου.
    επειδη τελειωσαν δεν θα αναιρεσω την αξια τους.
    απλα εκαναν τον κυκλο τους κ τελειωσαν αφου ομως πρωτα διαμορφωσαν εμενα κ τη ζωη μου με τον τροπο τους :)

    βρες τη δυναμη να πιστεψεις ξανα , το εχουμε αναγκη :)
    πιστευω ακομη....!!! αλλα δεν βρισκω !! :saint:
    λυπαμαι για την απωλεια σου πραγματικα!!!μ αρεσει που πιστευεις ακομα και θα συνεχισεις γιατι να!!ειμαστε εμεις εδω για να τα λεμε αν θελεις και εσυ εγω νιωθω πως εδω υπαρχουν υπεροχα ατομα για να μοιραστεις τις ανυσηχιες σου!!οκ???

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •