και κορμί....και μυαλό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343

    και κορμί....και μυαλό

    Λοιπόν επειδή έψαξα στο διαδίκτυο και δεν βρήκα φόρουμ σαν το δικό μας (τόσο ενεργό και φιλικό) για να γράφω την πρόοδο μου όσον αφορα στο διάβασμα που κανω, σκέφτηκα να το γράφω σε αυτό!! είναι άσχετο με τις διατροφικές διαταραχες αλλά νιώθω ότι παίρνω δύναμη για να συνεχίσω τη διατροφή μου απο εσάς και γενικά απο τα θέματα που συζητάμε στο φόρουμ... τα πάω αρκετά καλά με τη διατροφή αλλά χρειάζομαι βοήθεια (ψυχολογική στήριξη) για να μπορέσω να ξεκινήσω να διαβάζω και να συνεχίζω με την ίδια όρεξη που κάνω τη δίαιτα μου!!! Ελπίζω να έχει και άλλα άτομα μέσα στο φόρουμ που εχτός απο κορμάρες θέλουν να πετύχουν και σε αυτό τον τομέα (εκπαίδευση), όλο και κάποιοι απο σας θα έχουν εξετάσεις ή θα παρακολουθούν κάποιο πρόγραμμα σπουδών που χρειάζεται διάβασμα... μπορούμε να συζητάμε για την πρόοδο μας απο εδώ!!

    Ετσι λοιπόν για αρχή λέω να ξεκινήσω διάβασμα απο σήμερα!! πάω να φτιάξω φραπεδιά και να στρωθώ!!! θέλω να καταφέρω να συγκεντρωθω για κανενα 3ωρο τουλάχιστον και απο αύριο θα προσπαθήσω περισσότερο... θα σας ενημερώνω καθημερινά μη φοβάστε!! χαχα :P

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αχ!Και στα δικά μου,ομπρελοταξιδεύτρα!
    Το συντομότερο δυνατό!Καλό διάβασμα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    τέλεια pic
    άντε και στα δικά σου!!! :thumbup:
    είσαι πολύ καλή nadine πάντα μας φτιάχνεις το κέφι με τις εικόνες που βάζεις!! ευχαριστούμε!!

  4. #4
    και εγω εχω διαβασμα. Αλλα δεν μπορω να συγκεντρωθω. Ασε που οταν διαβαζω θελω να τρωω. Δραμα η κατασταση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αχ,Πελαζί μου!Πρέπει να πάμε από το οριζοντίως στο καθέτως,αλλά πώς;

  6. #6
    ατιμη ΚΑΙ κακουργα κοινωνια....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    εγώ έχω διάβασμα, παίδι τρέχω σαν το βέγγο όλη μέρα και είμαι και κομπλέξικο . άσχετο το τελευταίο αλλά το γράφω για σας δείξω οτί είστε σε καλύτερη μοίρα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Kαλημέρα σας!!
    Τελικά χθες κατάφερα να διαβάσω λίγο, όχι 3ωρο όπως υπολόγιζα αλλά οκ... για να δουμε σήμερα...


    Originally posted by hopa
    εγώ έχω διάβασμα, παίδι τρέχω σαν το βέγγο όλη μέρα και είμαι και κομπλέξικο . άσχετο το τελευταίο αλλά το γράφω για σας δείξω οτί είστε σε καλύτερη μοίρα
    πως τα καταφέρνεις βρε hopa?? και παιδί και τον εαυτό σου και το σπίτι και διάβασμα??? μπράβο σου!!!! :thumbup:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    αχ πονεμενη ιστορια το διαβασμα! αν μπορουσα να διαβασω οταν επρεπε πριν καμια 10αρια χρονια τωρα θα ειχα διοριστει και θα καθομουν τον μισο χρονο!!!

    οποια μπορει να διαβασει, να στρωθει και να πετυχει τους στοχους της! η ζωη πισω δεν γυρνα. τα χρονια χανονται, οι υποχρεωσεις μεγαλωνουν και τοτε καταλαβαινουμε τα λαθη μας....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Πολλή διάβασμα και για μένα!Το μυαλό δε βοηθά όμως...Υπομονή.Οψόμεθα φως!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    159
    Λέω να γράψω και εγώ τον πόνο μου για να καταλάβετε πόσο πιο δύσκολα μπορούν να είναι τα πράγματα.....


    Είμαι σε Πολυτεχνική σχολή, απο τις πιο δύσκολες που υπάρχουν , και απο τις πιο αυστηρες...
    Οι καθηγητες έκριναν και πέρασαν το εξής μέτρο. Αν όταν πάς απο το 3ο στο 4ο έτος χρωστας πάνω απο 6 μαθήματα, τοτε χάνεις το δικαίωμα να δηλώσεις καινούρια και πως να το πω...μενεις στην ίδια τάξη!!

    Εγω έχω μείνει στην ίδια τάξη 4 χρονιες. Αυτη τη στιγμή χρωστάω 7 μαθήματα για κύκλο( έτσι λέγεται το μέτρο αυτο ) και περιμένω ένα τελευταίο να βγει για να δώ αν θα είμαι στην κόλαση ή στον παράδεισο...Εχω φτάσει σε καταστάσεις ιστερίας.
    Κοντεύω να τρελαθώ και μιλάω σοβαρα!!Και το κακό ρε παιδια δεν είναι οτι είμαι κακή φοιτήτρια ούτε χαζή , αφου εβγαλα αρκετά υψηλό βαθμο για να μπω σε αυτη την σχολή.

    Το κακό είναι πως ο άλλος σου επιβάλει να μην προχωρήσεις.Σου λέει χρωστας πάνω απο 6 = Βλάκας ηλίθιος κτλ κοσμητικά

    Δεν αντεχω άλλο....Σοβαρά μιλάω έχουν σπάσει τα νεύρα μου...

    Μαιρυ αν η σχολή σου είναι καθαρα διαβάσματος είναι καθαρά δικό σου θέμα σιγά σιγά θα τα καταφέρεις. Το δικό μου ειναι και θέμα ψυχολογιας, οπότε πάρε δύναμη απο την δική μου πιο δύσκολη κατάσταση και συνέχισε...

    Εγω εχω κάνει πολλά λάθη αλλα πλέον το μόνο που καταλαβα είναι πως μόνο κακό σου κάνει να κοιτας πίσω στα λάθη του παρελθόντος... Το έκανα συνέχεια και μόνο πιο πίσω με πήγαινε στη προοδο μου..

    Αυτά απο μένα καλή δύναμη στο διαβασμα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    [quote]Originally posted by vanvan
    Είμαι σε Πολυτεχνική σχολή, απο τις πιο δύσκολες που υπάρχουν , και απο τις πιο αυστηρες...
    Οι καθηγητες έκριναν και πέρασαν το εξής μέτρο. Αν όταν πάς απο το 3ο στο 4ο έτος χρωστας πάνω απο 6 μαθήματα, τοτε χάνεις το δικαίωμα να δηλώσεις καινούρια και πως να το πω...μενεις στην ίδια τάξη.
    [quote]

    τι????? κι εγω πολυτεχνικη σχολη εχω τελειωσει και σε νιωθω!!!!!!!!τι εμπνευση ειχαν οι καθηγητες σου,ελεος!!!
    δεν θα ειχα παρει ποτε πτυχιο!!!
    και σκεψου οτι οταν μπηκα 4 ετος ειχα 15+ μαθηματα να χρωσταω και παρ'ολ'αυτα τελειωσα στα 5 χρονια ακριβως!!!!
    καλο κουραγιο vanvan!!!!!!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    159
    Originally posted by alexandrita


    τι????? κι εγω πολυτεχνικη σχολη εχω τελειωσει και σε νιωθω!!!!!!!!τι εμπνευση ειχαν οι καθηγητες σου,ελεος!!!
    δεν θα ειχα παρει ποτε πτυχιο!!!
    και σκεψου οτι οταν μπηκα 4 ετος ειχα 15+ μαθηματα να χρωσταω και παρ'ολ'αυτα τελειωσα στα 5 χρονια ακριβως!!!!
    καλο κουραγιο vanvan!!!!!!!!!!!
    Ασε Alexandrita μου απο καινοτομίες άλλο τίποτα στην σχολή μου!!!
    Την πρώτη χρονια που ήταν να πάω απο το 3ο στο 4ο χρωστούσα 15 μαθήματα όπως και εσύ.

    Μετά όμως μπλοκάρισα τόσο μα τόσο πολύ που περνούσα 1 μάθημα σε κάθε εξεταστική και μετά 1 μάθημα σε ένα χρόνο και τέλος 0 μαθήματα σε έναν ολόκληρο χρόνο. Μπλοκάρισα με αυτο που έγινε .Αντι να με βοηθήσει το μέτρο και καλά, με ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ. Να σου μόνο οτι πέρσυ αρχες Αυγούστου ήμουν 52 κιλά και αρχες Νοεμβρίου μετά απο μία χάλια εξεταστική 65 ενω μετά την εξεταστική Φεβρουαρίου άγγιξα τα 75 νομίζω γιατι είχα σταματήσει να ζυγίζομαι κιολας.

    Μιλάμε τώρα για 20 με 25 κιλά σύνολο μέσα σε 4-5 μήνες...

    Η κατάσταση είναι απλά τρεγική.. και να σου πω κατι άλλο? Και εγω πιστεύω πως θα είχα τελειώσει στα 5 χρόνια αν δεν ήταν αυτο...Τώρα μπαίνω 8ο και ακόμα πτυχιο δεν βλέπω στον ορίζοντα... και ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!!! ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    159
    Originally posted by vanvan
    Originally posted by alexandrita


    τι????? κι εγω πολυτεχνικη σχολη εχω τελειωσει και σε νιωθω!!!!!!!!τι εμπνευση ειχαν οι καθηγητες σου,ελεος!!!
    δεν θα ειχα παρει ποτε πτυχιο!!!
    και σκεψου οτι οταν μπηκα 4 ετος ειχα 15+ μαθηματα να χρωσταω και παρ'ολ'αυτα τελειωσα στα 5 χρονια ακριβως!!!!
    καλο κουραγιο vanvan!!!!!!!!!!!
    Ασε Alexandrita μου απο καινοτομίες άλλο τίποτα στην σχολή μου!!!
    Την πρώτη χρονια που ήταν να πάω απο το 3ο στο 4ο χρωστούσα 15 μαθήματα όπως και εσύ.

    Μετά όμως μπλοκάρισα τόσο μα τόσο πολύ που περνούσα 1 μάθημα σε κάθε εξεταστική και μετά 1 μάθημα σε ένα χρόνο και τέλος 0 μαθήματα σε έναν ολόκληρο χρόνο. Μπλοκάρισα με αυτο που έγινε .Αντι να με βοηθήσει το μέτρο και καλά, με ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ. Να σου μόνο οτι πέρσυ αρχες Αυγούστου ήμουν 52 κιλά και αρχες Νοεμβρίου μετά απο μία χάλια εξεταστική 65 ενω μετά την εξεταστική Φεβρουαρίου άγγιξα τα 75 νομίζω γιατι είχα σταματήσει να ζυγίζομαι κιολας.

    Μιλάμε τώρα για 20 με 25 κιλά σύνολο μέσα σε 4-5 μήνες...

    Η κατάσταση είναι απλά τρΑγική.. και να σου πω κατι άλλο? Και εγω πιστεύω πως θα είχα τελειώσει στα 5 χρόνια αν δεν ήταν αυτο...Τώρα μπαίνω 8ο και ακόμα πτυχιο δεν βλέπω στον ορίζοντα... και ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!!! ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    αχ βρε κοριτσια με αυτά που ακουω πρέπει να είμαι χαζή αν δεν στρωθώ να διαβάσω μόλις σχολάσω!!!
    8ο έτος vanavan μου και βρισκεις το κουράγιο να συνεχίζεις? μπράβο! εγώ θα τα παρατουσα στην 1η δυσκολία!!! έπρεπε και πρέπει να παραπονεθείτε (μια ομάδα φοιτητων) μήπως και αλλάξει κάτι!!! διότι έτσι σας δυσκολεύουν πάρα πολύ!!και κατα τα άλλα δε θέλουν αιώνιους φοιτητές!!! αφού με τα μέτρα που εφαρμόζουν σε αναγκάζουν να σπουδάζεις για πάντα!! υπομονή vanavan μου!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •