αυτό ήταν πραγματική πείνα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141

    αυτό ήταν πραγματική πείνα...

    δεν ξέρω αν έφταιγε το ότι έφαγα λίγο τις 2 τελευταίες μέρες(όχι καμιά λιμοκτονία αλλά λίγο) αλλά σήμερα μετά το μεσημέρι πεινούσα συνέχεια. και δεν ήταν πείνα του μυαλού.προσπάθησα να μην το σκέφτομαι, έφτιαξα καφέ, τσάι,έπινα νερά για να μου φύγει αλλά το στομάχι κενό. ήθελε φαγητό. έτσι λοιπόν μετά τα δημητριακά μου, το ενδιάμεσο μήλο μου, τη σαλάτα, το στήθος κοτόπουλου και το μισο πιάτο ρύζι για μεσημέρι, έφαγα 2 μέτρια προς μικρά μήλα και κανα δυο ώρες αργότερα το βραδινό μου που προοριζόταν βέβαια για πιο αργά αλλά πραγματικά δεν μπορούσα να πεινάω τόσο πολύ.υπέφερα. έφαγα 4 μαύρες φέτες τοστ με σύνολο θερμίδων 229), 2 φέτες γαλοπούλα(28), και 10 λεπτά κομματάκια τηγανήτής πατάτας. είναι πολλά για μέσα στη μέρα; νομίζω ότι ξέρω την απάντηση αλλά ξέρετε πώς είναι.....αμφιβάλλεις για τα πάντα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    :starhit:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    Προσωπικά δεν τα βρίσκω και τόσο υπερβολικά. Εντάξει είναι μεν λίγο παραπάνω αλλά δεν πλακώθηκες στα γλυκά ή σε άλλες παχυντικές τροφές. Απο ότι βλέπω ότι έφαγες ήταν χαμηλών λιπαρών. Μην αγχώνεσαι δε νομίζω να σου κάνουν κακό.
    Και προσθεού μην αφήσεις άδειο το στομάχι σου το βράδυ επειδή τσίμπησες λίγο παραπάνω γιατί θα σου γυρίσει μπούμερανγκ μετά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    δεν θέλω να φάω τίποτα άλλο σήμερα.....αλλά το στομάχι μου διαμαρτύρεται και πάλι και μάλιστα πολύ. είμαι όμως αποφασισμένη να το ράψω. δεν γίνεται αλλιώς. δεν θέλω να την καταστρέψω τελείως την μέρα μου.....:-(

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    υπομονή τότε. Πέσε νωρίτερα για ύπνο άμα είναι για να μην το σκέφτεσαι.
    Κάτι άλλο που εμένα προσωπικά με βοηθάει αν και σε άλλους ανοίγει την όρεξη είναι να μασάω τσίχλα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    έφαγα ένα μήλο τελικά γιατί δεν άντεχα άλλο...για να μην ξυπνησω ξημερωματα απτην πεινα και δεν ξέρω τι να κάνω...ρε έχω τρελαθει τωρα λίγο. φέτος το καλοκαιρι ήμουν 57 κιλά και τα σορτσάκια που φορούσα μου κάνουν όλα όπως τότε..1-2 μέρες ξεφούσκωμα ακόμα και θα είναι ακριβώς ακριβώς ίδια...πώς είναι δυνατόν σορτσάκια από το προηγούμενο καλοκαίρι που ήμουν 64 κιλά να με στενεύουν σχεδόν; και να κάνουν την κοιλιά μου, τον κώλο μου και τα πόδια μου να δείχνουν χοντρά και απαίσια; είναι τελείως παρανοικό. τα χω παίξει. κάποιος μου κάνει πλάκα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    μηπως ειναι φρεσκοπλυμενα?η εχουν στενεψει στο πλυντηριο?

    αχ υπομονη,συμπασχω!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    όχι δεν είναι φρεσκοπλυμένα, έχω να τα φορέσω πάνωαπό ένα χρόνο...πραγματικά δεν είμαι καλά΄..κατι δεν παει καλα εδω περα ειναι τελειως ακυρο αυτο που συμβαινει...μεταφυσικο, αψυχολογητο και άκυρο...μήπως βλέπω εφιάλτη και θα ξυπνησω??

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    θα πήγαινα να ζυγιστώ στο φαρμακείο αλλά φοβάμαι, έχω να ζυγιστώ από 19 σεπτεμβρίου που ήμουν 57...είναι δυνατόν μέσα σε 1,5 μήνα να πήγα από 57 στα 64 χωρις να φάω; αν ειναι δυνατόν....διαιτολόγιο ακολουθούσα, 1 ποτό τη βδομάδα και αν έπινα, και ατασθαλίες μια φορά τη βδομάδα και ΑΝ. και μιλάμε για ατασθαλίες 200 θερμίδων...για όνομα του θεού είναι δυνατόν να έβαλα 7 κιλά>>>>>>>??????????????δεν θα μου το λέγαν όλοί ότι πάχυνα; φοράω όλα μου τα παντελόνια χωρίς να τα ξεκουμπώνω και προπέρσινα σορτσάκια με στενεύουν; πάμε καθόλου καλά;;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    θα ελεγα να μην δινεις σημασια και να μην το σκεφτεσαι τοσο,δεν εχει νοημα και προφανως δεν εχει καποια εξηγηση...
    αν εβαζες 7 κιλα δε θα σου εκαναν ουτε τα καλοκαιρινα οποτε δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Staraki καλημέρα κι από ΄μένα!


    Μήπως έκανες έντονη σωματική άσκηση τις τελευταίες εβδομάδες και ψιλοφούσκωσες? Το έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου ότι όταν γυμνάζομαι συστηματικά για κάποιο διάστημα αποκτώ πιο έντονους μυς και αυξάνεται λιγάκι και το βάρος μου διότι ο μυϊκός ιστός ζυγίζει περισσότερο από τον λιπώδη.
    Επίσης, ένα tip για τις εκρήξεις πείνας: έχεις δοκιμάσει το lipton linea? Διατίθεται σε μπουκαλάκι των 500ml σε 3 γεύσεις. Πίνεται ευχάριστα δροσερό χειμώνα-καλοκαίρι. Αντί για νερό. Προσωπικά την έχω καταβρεί με αυτό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    Μη μου στενοχωριέσαι σταράκι μου. Αποκλείεται να χεις πάρει 7 κιλά μέσα σε 1,5 μήνα με τη συγκεκριμένη διατροφή που έκανες απλά τώρα έχεις πανικοβληθεί και τα βλέπεις όλα διογκωμένα. Στο λέω γιατί μου έχει συμβεί. Αν όντως είχε παρει τόσα κιλά θα φαινόταν και όχι μόνο στα παντελόνια αλλά παντού. Θα ήταν εμφανές και σίγουρα κάποιος θα στο σχολίαζε. Ίσως να ταν καλύτερο να πήγαινες να ζυγιστείς για να σου φύγει το άγχος εκτός και αν νομίζεις ότι θα σε επηρεάσει χειρότερα ψυχολογικά.
    Και καλά έκανες και έφαγες το μήλο. Όταν αισθάνεσαι πείνα να τρως κάτι. Είναι πολύ προτιμότερο να φας ένα μηλαράκι που δε θα σου κάνει τίποτα απολύτως παρά να το αφήνεις και μετά να τρως μπροστα σου ότι βρεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    Μήπως έκανες έντονη σωματική άσκηση τις τελευταίες εβδομάδες και ψιλοφούσκωσες? Το έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου ότι όταν γυμνάζομαι συστηματικά για κάποιο διάστημα αποκτώ πιο έντονους μυς και αυξάνεται λιγάκι και το βάρος μου διότι ο μυϊκός ιστός ζυγίζει περισσότερο από τον λιπώδη.


    Καλημέρα dolphin μόλις μου έλυσες μια απορία μου. Ώστε έτσι με το γυμναστήριο. Τώρα καταλαβαίνω γιατί τελευταία πηγαίνοντας στο γυμναστήριο δε χάνω ούτε γραμμάριο. Γυμνάζομαι περίπου 1,5 με 2 ώρες και εκτός από αερόβια κάνω και πρόγραμμα μυικής ενδυνάμωσης άρα προφανώς ο λόγος που δε χάνω τίποτα είναι γιατί παράλληλα αυξάνει η μυική μου μάζα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Originally posted by mariafc
    Μήπως έκανες έντονη σωματική άσκηση τις τελευταίες εβδομάδες και ψιλοφούσκωσες? Το έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου ότι όταν γυμνάζομαι συστηματικά για κάποιο διάστημα αποκτώ πιο έντονους μυς και αυξάνεται λιγάκι και το βάρος μου διότι ο μυϊκός ιστός ζυγίζει περισσότερο από τον λιπώδη.


    Καλημέρα dolphin μόλις μου έλυσες μια απορία μου. Ώστε έτσι με το γυμναστήριο. Τώρα καταλαβαίνω γιατί τελευταία πηγαίνοντας στο γυμναστήριο δε χάνω ούτε γραμμάριο. Γυμνάζομαι περίπου 1,5 με 2 ώρες και εκτός από αερόβια κάνω και πρόγραμμα μυικής ενδυνάμωσης άρα προφανώς ο λόγος που δε χάνω τίποτα είναι γιατί παράλληλα αυξάνει η μυική μου μάζα?
    Kαλημερα κι απο εμενα.. Ειναι το πιο πιθανο αφου σκεψου οτι ειδικα για ανθρωπους με αυξομειωσεις βαρους και εντονους περιορισμους, απο τα πρωτα πραγματα που "φευγει" ειναι ο μυικος ιστος.. Δεν ειναι αξιοπιστος δεικτης η ζυγαρια γενικα, ποσο μαλλον για καποιον που αθλειται σε τετοιους ρυθμους..Δε θα περιμενε κανεις απο τον Π. Δημα να ειναι υπερβαρος με τον ογκο που εχει, κι ομως ειναι!! Αλλο ογκος, αλλος βαρος..Διαφορετικες εννοιες στη φυσικη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    θελεις συνενοχους απο το φορουμ σε αυτο που κανεις?

    τουλαχιστον γραφε τα ολα μαζεμενα σε ενα τοπικ για να ξερουν οσοι τα διαβαζουν περι τινος προκειται.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •