Παει η ευκαιρεία μου.... Χάθηκε.....:(:( - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by marou_laki
    Και να επισημανω κατι.Ειμαι στο φορουμ τοσα χρονια και πρωτη φορα μιλαω ετσι σε καποιο μελος.
    Σκεψου , τοσα χρονια κανεις δε με ειχε εξοργισει οσο εσυ και ο τροπος που [δεν] σκεφτεσαι.
    Και στο ξαναλεω παρα πολυ σοβαρα.Δεν θελεις χειρουργο αλλα ψυχολογο.
    βρε μαρουλακι
    οτι και να θελει, αυτη τη στιγμη ειναι απελπισμενη.

  2. #62
    Originally posted by 2sweet2b4go10
    Originally posted by marou_laki
    Και να επισημανω κατι.Ειμαι στο φορουμ τοσα χρονια και πρωτη φορα μιλαω ετσι σε καποιο μελος.
    Σκεψου , τοσα χρονια κανεις δε με ειχε εξοργισει οσο εσυ και ο τροπος που [δεν] σκεφτεσαι.
    Και στο ξαναλεω παρα πολυ σοβαρα.Δεν θελεις χειρουργο αλλα ψυχολογο.
    βρε μαρουλακι
    οτι και να θελει, αυτη τη στιγμη ειναι απελπισμενη.
    Κοριτσακι μου γλυκο για καλο της το λεω.Οταν ειμαστε απαλπισμενοι
    ΨΑΧΝΟΥΜΕ τροπους να κανουμε την κατασταση καλυτερη.
    Ειχε κρεμασει την ζωη της σε ενα χειρουργειο;Τι ειναι τωρα αυτο;
    Σε ολοκληρη την Κυπρο μονο ενας γιατρος του δημοσιου χειρουργει;Και οκ , να το δεχτω αυτο γιατι δε ξερω κιολας απο
    Κυπρο ΑΛΛΑ εδω περα διαβασε τισες λυσεις.Δε μπορω να κανω
    διαιτα , δε μπορω να χειροργηθω στη Συρια , δε μπορω να
    περπατησω , δεν δεν δεν ...ε ελεος.
    Μπηκε εδω μεσα να ζητησει βοηθεια;Τοτε γιατι εχει τετοια
    συμπεριφορα;Αν δε γουσταρει ας μην ξαναμπει,το σαλιο μας
    χαλαμε.

    Εχω τρελαθει αυτη την στιγμη.Φευγω μην πω και τιποτα χειροτερο

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by marou_laki
    Και να επισημανω κατι.Ειμαι στο φορουμ τοσα χρονια και πρωτη φορα μιλαω ετσι σε καποιο μελος.
    Σκεψου , τοσα χρονια κανεις δε με ειχε εξοργισει οσο εσυ και ο τροπος που [δεν] σκεφτεσαι.
    Και στο ξαναλεω παρα πολυ σοβαρα.Δεν θελεις χειρουργο αλλα ψυχολογο.
    Δεν εισαι σε θέση να κρίνεις ΕΣΥ τι χρειάζομαι ΕΓΩ και τί όχι.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by marou_laki
    Originally posted by polinaki1983
    1) Αφού δεν μου αξίζει να ασχολούντε μαζί μου εσύ γιατί ασχολείσε? πήγαινε ασχολείσου με άλλους που σκεφτονται αν θα φαν ή όχι κατι απλό και παράτα με εμένα. Δεν σου ζήτησε κανείς να ασχολιθείς.
    2) Δεν είσαι η ιδανικότερη για να κρίνεις τι χρειάζομαι και τί οχι.
    3) Και όσο για το δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν μπορεί να αδυνατίσει, για δες καλά μεστο φόρουμ και θα βρείς πολλούς. Δυο βδομάδες τώρα έχω μιλήσει με πολλούς που ότι και να κάνουν δεν χάνουν. Γιαυτό μην μου το λες εμένα αυτο.
    1.Γραφεις σε δημοσιο φορουμ , ο καθενας εχει δικαιωμα να απαντησει.Αλλιως ας εστελνες επιλεκτικα u2u σε οσους ηθελες
    να σου χαιδεψουν τα αυτια.
    2.Εγω μπορει να μην ειμαι η ιδανικοτερη , αλλα εσυ δε μπορεις
    να παρεις μια σωστη αποφαση για τον εαυτο σου , αρα οποιαδηποτε γνωμη που μπορει να σε ταρακουνησει θα επρεπε
    να εισαι ευπροσδεκτη.Αλλα τι λεω , αφου δεν υπαρχουν αλλωστε αλλες λυσεις!!!!!:shocked2:
    3.Και ξαναλεω.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ.Αλλο θελω , αλλο μπορω.

    Και τελος , οσο χρονο χαλασες να απαντησεις στο εριστικο ποστ μου αλλο τοσο να καταναλωνες να σκεφτεις την ζωη σου καλο
    θα σου εκανε.
    Περιμενε τωρα τα αλλα μελη να σου χαιδεψουν τα αυτια και
    να σε παρακαλεσουν να μεινεις στο φορουμ .
    ΕΛΕΟΣ
    1. Εγώ δεν ζήτησα από κανέναν να μου χαιδεψει όπως λες τα αυτιά οκ?
    2. οσο για το αν μπορω να πάρω ή όχι μια σωστή απόφαση για μένα ούτε αυτό είσαι σε θέση να το κρίνεις, ιδικά απτή στιγμή που δεν ξέρεις καν τι έχω περάσει και τί περναω.
    3. Ηταν η μόνη μου λύση αυτός ο γιατρός, οτιδήποτε άλλο χρειάζετε λεφτα. Αλλά σιγά μην κάτσω να σου αναλύσω εσένα τους λόγους που δεν δεκτικα κάπιες απτις λύσεις.
    4. Αυτο δεν υπάρχει ανθροπος που δεν μπορει να αδυνατίσει μην το ξαναπεις. Δεν θέλω να σου ονοματίσω άτομα εδώ μέσα που ότι και να κάναν ακόμα παλεύουν με τα κιλά τους. Επιδή κατάφερες να χάσεις εσύ μερικά κιλά, δεν συμένει πως όλοι μπορούν με τον ιδιο τρόπο.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    pvlinaki πως εισαι? μεσα στα δικα μου σκεφτομουν κ σενα κ ειπα να γλιτωσω λιγα τσιγαρα κ ποτο κ να σου γραψω εδω...
    ελπιζω νασαι καλυτερα καλη μου

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Καλημέρα καλή μου. άμμα ήταν για να γλυτώσεις τσιγάρα και ποτό καλά έκανες και μου έγραψες..... πως να είμαι κουκλα μου, προσπαθώ να σύνέλθω..... δεν ήταν ευκολο χτες να το ξεπεράσω, και να κρατηθώ και από την κρίση που με έπιασε... ήθελα να ορμιξω στο ψυγείο αλλά όρμιξα σε 3 κουτακια καραμελλιτσες χωρις ζαχαρι για να απασχολώ το στόμα μου και να αποφύγω το βουλιμυκό. Μπορώ να πώ ότι βοήθησαν.... σήμερα να δούμε πως θα τα βγάλουμε την μέρα.... το Σαββατο είναι η μέρα που πάω βόλτα με το μωρό και για ψώνια....
    Νιώθω πολύ χάλια..... νιώθω πως όλα έχουν τελείωσει για μένα....
    Ξέρω θα μου πεις γιατί παραιτούμε κτλ, αλλά μόνο κάπιος που καταλαβαίνει τί παιρνώ θα μπορούσε να με καταλάβει.....

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Ναι να βγεις εξω,να προσπαθησεις να εισαι στον ηλιο και σε κοσμο,να πας βολτες οσο μπορεις,θα σου κανει καλο και θα δεις διαφορετικα τα πραγματα :yes:


    Originally posted by marou_laki

    1.Γραφεις σε δημοσιο φορουμ , ο καθενας εχει δικαιωμα να απαντησει.Αλλιως ας εστελνες επιλεκτικα u2u σε οσους ηθελες
    να σου χαιδεψουν τα αυτια.
    2.Εγω μπορει να μην ειμαι η ιδανικοτερη , αλλα εσυ δε μπορεις
    να παρεις μια σωστη αποφαση για τον εαυτο σου , αρα οποιαδηποτε γνωμη που μπορει να σε ταρακουνησει θα επρεπε
    να εισαι ευπροσδεκτη.Αλλα τι λεω , αφου δεν υπαρχουν αλλωστε αλλες λυσεις!!!!!:shocked2:
    3.Και ξαναλεω.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ.Αλλο θελω , αλλο μπορω.

    Και τελος , οσο χρονο χαλασες να απαντησεις στο εριστικο ποστ μου αλλο τοσο να καταναλωνες να σκεφτεις την ζωη σου καλο
    θα σου εκανε.
    Περιμενε τωρα τα αλλα μελη να σου χαιδεψουν τα αυτια και
    να σε παρακαλεσουν να μεινεις στο φορουμ .
    ΕΛΕΟΣ
    Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι η αν ειναι ο χαρακτηρας σου τετοιος που μπορεις να ταρακουνηθεις οταν ο αλλος σου επιτηθεται αλλα οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν ειναι ετσι.Δεχομαστε την σκληρη κριτικη ΜΟΝΟ απο ειδικους,αλλο να παω σε ενα ψυχολογο και να προσπαθησει να με ταρακουνησει και αλλο ενας αγνωστος σε ενα φορουμ,εχει μεγαλη διαφορα και στη δευτερη περιπτωση συνηθως αμυνομαστε δεν ξυπναμε να σκεφτουμε τα πραγματα καλυτερα....και ναι αν εχει αναγκη να της χαιδεψει καποιος τα αυτια γιατι οχι?εσυ οταν εισαι απελπισμενη εχεις αναγκη καποιον να σου δωσει ενα χαστουκι και να σου πει ξυπνα και δες τα αλλιως?Οπως ειδες παραπανω προσπαθησαμε ολοι να προτεινουμε καποια λυση μηπως δεν την ειχε σκεφτει,αυτο δεν σημαινει χαιδευω τα αυτια.



    Originally posted by marou_laki
    Και να επισημανω κατι.Ειμαι στο φορουμ τοσα χρονια και πρωτη φορα μιλαω ετσι σε καποιο μελος.
    Σκεψου , τοσα χρονια κανεις δε με ειχε εξοργισει οσο εσυ και ο τροπος που [δεν] σκεφτεσαι.
    Και στο ξαναλεω παρα πολυ σοβαρα.Δεν θελεις χειρουργο αλλα ψυχολογο.
    Οταν θυμωνουμε μαρουλακι και γινομαστε επιθετικοι το προβλημα το εχουμε εμεις οχι ο απεναντι,ουτε η κατασταση που μας εκανε να θυμωσουμε

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Καλημέρα forty μου..... μέχρι το μεσημέρι έξω θα είμαι.... ελπίζω να με βοηθήσει και να μην αρχίσω να κλέω μεστον κόσμο....

    Υπάρχουν άτομα καλή μου που πιστεύουν πως όλα είναι μέλι γάλα, πως όλα είναι ευκολα.... μου λέει δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην μπορεί να χάσει τα κιλά του. Αν ήταν έτσι τότε γιατί είμαστε όλοι εμείς εδώ? θα τα είχαμε χάσει τα κιλά μας και δεν θα χρειαζόμασταν ουτε γιατρούς, ουτε φίλους να μας στηρίζουν ουτε τίποτα..... μου λέει χρειάζομαι ψυχολόγο.... πρώτο με πια ειδικότητα αυτή με παραπέμπει σε ψυχολόγο..... και δευτερον αν εγώ χρειάζομαι ψυχολόγο, που μου έχουν κοπεί τα φτερά με ότι έχει συμβεί και λογικά πιστεύω απογοητεύομαι και αντιδρώ, τότε τα άτομα που πχ κάνουν ολόκληρο θέμα αν θα φαν ή οχι ένα μήλο, ένα καφέ κτλ τί χρειάζονται? Δεν θέλω να θείξω κανέναν, προς θεού, απλά ένα παράδειγμα λέω.

    Επίσεις είπε πως δεν αξίζει να ασχολούντε οι άλλοι μαζί μου, κιομος αυτή ασχολίθηκε. Δεν της το ζήτησε κανείς, ναι μπορεί να γράφω σε ένα δημόσιο φόρουμ , αλλά γράφω σε δικό μου θέμα. Αν δεν θέλει να ασχολιθεί, ας μην απαντήσει απλά...
    Αλλά όπως είπες και εσύ, αυτή μάλλον θα έχει το πρόβλημα και όχι εγώ......

    Νομίζω όμως αρκετά ασχολίθηκα με ένα άτομο που κάν δεν ξέρω, και δεν με ξέρει αλλά με κρίνει έτσι..... έχω πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα να ασχολιθώ τώρα.....

    Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση καλή μου.... φιλιά...

    άσχετο αλλά΄τί εχουν πάθει τα τικερακια σας?

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    πωλινα καλημερα!
    να εισαι εξω ναι, θα σου κανει καλο! και μολις ηρεμησεις θα καθισεις να σκεφτεις ψυχραιμα και θα δεις τι θα κανεις...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by doreta
    πωλινα καλημερα!
    να εισαι εξω ναι, θα σου κανει καλο! και μολις ηρεμησεις θα καθισεις να σκεφτεις ψυχραιμα και θα δεις τι θα κανεις...
    Καλιμέρα ντορετακι μου. 1 κιλάκι κάτω βλέπω!!! μπράβο κουκλα μου, και εις κατώτερα!!!!! δεν έχω και πολλά πράγματα να κάνω καλή μου....... μόνο η υπομονή είναι που μου απομένει και αυτό είναι που μου την σπάει...... το ότι δεν έχω επιλογές.... πιος εγώ.... που όλα τα έχω προγραμματισμένα, που ολα παν με βάση κάπιο πρόγραμμα, δεν μπορώ να κάνω τίποτα για το πιο σοβαρό μου πρόβλημα.....

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    πωλινακι, ξερω οτι μπορει να πικραινεσαι αλλα θα συμφωνησω με το μαρου-λακη!!(επιτηδες το "η" )

    ό,τι λύση και να σου προτείνουμε, για όποιο πρόβλημα και να αντιμετωπίζεις, είσαι σε όλες αρνητική και τις απορρίπτεις!
    πρεπει να ξερεις ότι κανεις δε μπορει να μας βοηθησει αν δε θελουμε οι ιδιοιυ να βοηθηθουμε!
    το γιατι μπορει να μη θες να βοηθηθεις το ξερεις μονο εσυ, ειναι κρυμμενο μεσα σου!
    πιστευω κ εγω οτι χρειαζεσαι ψυχολογο.. οχι γιατι εισαι τρελη-γιατι το παιρνεις ετσι?
    απλα για να σε βοηθησει αν εντοπισεις μεσα σου την πηγη της δυναμης οσυ.
    κ αν δεν εχεις λεφτα για ψυχολογο, υπαρχει παντα ο πνευματικος σου, αν ειναι ανθρωπος φωτισμενος- δεν το εννοω με την υπερ/μετα-φυσικη εννοια- θα σε βοηθησει πολυ!

    ισως τελικα να μην επρεπε να γινει τωρα η επεμβαση ,γιατι εσυ δεν εισαι τωρα ετοιμη!!!
    η επεμβαση θα ειναι υποστηρικτικη της δικης σου προσπαθειας, δε θα εισαι εσυ υποστηρικτικη της επεμβασης.

    και εν τελλει, δεν υπαρχει σωτηρια ουτε θαυμα εξω απο σενα!!!
    κανε την ανατροπη, πιασε τη ζωη σου απ τα μαλλια, εκτιμησε οσα σου δωσε για να βρει κ εκεινη λογο να σου δωσει περισσοτερα!!

    αν θε μπορεις να θυμωσεις, αν θες μπορεις να προβληματιστεις με οσα σου εχουμε πει ολοι κ πιο συγκεκριμενα με οσα σου εχω πει εγω.
    εγω ομως μπορω αν αισθανομαι ησυχη οτι εκανα ό,τι περνουσε απο το χερι μου για να σε βοηθησω!
    οσο επαναλαμβανεις τα ιδια θα σε παραπεμπω εδω, δε νομιζω οτι εχω κατι αλλο να πω.
    φιλικα

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Σμαρτ μου, δυστυχώς μόνο ένα άτομο μπορεί να καταλάβει ακριβώς πως νιώθω και ευτυχώς μου δόθηκε η ευκαιρεία και της μίλησα χτες το βράδυ....
    Μου προτήνατε να βρω άλλο γιατρό, να πας εξωτερικό, να κάνω μόνη μου δίαιτα κτλ. κάπιος άλλος γιατρός ή το εξωτερικό χρειάζονται λεφτά, που πίστεψε με αν τα είχα θα το είχα είδη κάνει.....
    Όσο για την δίαιτα έχω κάνει πάμπολλες προσπάθειες όχι μόνο μόνη μου αλλά και με διαιτολόγους.... δυστυχώς όπως έχω ξαναπεί, μετά την εγκυμοσύνη το δακτυλίδι μετακινήθηκε με αποτέλεσμα να μου προκαλεί παλυνδρόμιση συνεχώς... συν το ότι καταστράφηκε από μέσα η "επικάλυψη" του στομάχου μου (δεν θυμάμε πώς ονομαζετε) και δεν μπορεί να κρατήσει οπιαδήποτε τροφή..... αυτό για να διορθωθεί θέλει χάπια, που και πάλι δεν μπορώ να πιώ λόγο του δακτυλιδιού. Γιαυτό έχω απογοητευτεί. Επιδή αν αφερούσα το δακτυλίδι, και σε συνδιασμό με μια άλλη επέμβαση θα μπορούσα να κάνω πολλά... Αλλά και που στα λέω δεν μπορείς να καταλάβεις... ούτε από δακτυλίδι υποφέρεις ούτε από τίποτα τέτιο......

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by polinaki1983
    Καλημέρα καλή μου. άμμα ήταν για να γλυτώσεις τσιγάρα και ποτό καλά έκανες και μου έγραψες..... πως να είμαι κουκλα μου, προσπαθώ να σύνέλθω..... δεν ήταν ευκολο χτες να το ξεπεράσω, και να κρατηθώ και από την κρίση που με έπιασε... ήθελα να ορμιξω στο ψυγείο αλλά όρμιξα σε 3 κουτακια καραμελλιτσες χωρις ζαχαρι για να απασχολώ το στόμα μου και να αποφύγω το βουλιμυκό. Μπορώ να πώ ότι βοήθησαν.... σήμερα να δούμε πως θα τα βγάλουμε την μέρα.... το Σαββατο είναι η μέρα που πάω βόλτα με το μωρό και για ψώνια....
    Νιώθω πολύ χάλια..... νιώθω πως όλα έχουν τελείωσει για μένα....
    Ξέρω θα μου πεις γιατί παραιτούμε κτλ, αλλά μόνο κάπιος που καταλαβαίνει τί παιρνώ θα μπορούσε να με καταλάβει.....
    γλιτωσα απτο καπνισμα οταν μπηκα κ μου ειπε η ναντιν οτι εισαι καλυτερα,
    ενιωσα κ γω καλυτερα κ δεν καπνισα αλλο, ομως εφαγα βλακειες, οχι βουλιμικο αλλα εφαγα,
    κ σε σκεφτομουν κ τοτε κ λεω κοιτα να δεις...ουτε αυτο δε μπορει να κανει κ να το "ευχαριστηθει".
    ειλικρινα σου ευχομαι ολα να πανε απο δω κ περα καλυτερα, θα μπαινω ποτε ποτε να βλεπω τι κανετε.
    στεναχωριεμαι πολυ με δικα μου + τα δικα σου κ ολων κ δε με κοβω ναρχομαι συχνα,
    θα σου εξηγησει ο spaceride εν αναγκη.φιλια! κ να προσεχεις θυμασαι διαρκως το μωρο σου,
    το μικρο, κ το μεγαλο...

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου... Να'σαι καλά

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    αντιο Πωλινα, καλα να περνας

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •