Τί έφαγα σήμερα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268

    Τί έφαγα σήμερα!

    τις καλημέρες μου...ξεκινάω και στη στήλη της βουλιμίας αυτό το θέμα μια και υπάρχει μόνο στην στήλη της παχυσαρκίας με αποτέλεσμα άτομα σαν εμένα (χωρίς πρόβλημα παχυσαρκίας) να παρασύρονται και να γράφουν εκεί προκαλώντας κάποιες φορές πρόβλημα(δε το λέω κακοπροαίρετα, κι ούτε το κάνουν κακοπροαίρετα, καλά κάνουν και μας κάνουν παρατηρήσεις)

    ας ξεκινήσω με τα δικά μου:

    2 ροφήματα πρωτείνης με γευση σοκολάτα(120 θερμίδες το ένα)
    ομελέτα με 4 ασπράδια κ ένα αυγό
    1 τσιπούρα και σαλάτα
    καφές με γάλα
    αρνάκι με σαλάτα

    σύνολο 1230

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    μέρα παρα μέρα τρώω και φρούτα και γάλα κλπ... απλά δεν αντιδρά καθόλου καλά ο οργανισμός μου με πολλούς υδατάνθρακες, ούτε καν με μέτριους. Αν φάω όλη μέρα πρωτείνη και μόνο 3 φέτες ψωμί, παίρνω. Αν δε φάω καν σαλάτα και είμαι με μηδενικούς υδ αλλά φάω 1 τοστ, μένω στάσιμη. Πάνω από δυο φρούτα? το ίδιο! σπαστικό αλλά συνήθισα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    ωραια fuxia!θα σε ακολουθησω....

    1 μπανάνα(110)
    3 ακτινιδια(120)
    μπριζολα απο τη μαμα στα καρβουνα με λιγη ντοματα σκετη(400)
    γαλατοπιτα της μαμας extra light (400)
    3 φρυγανιες (90)
    1 μηλο(120)
    1 αχλαδ1(70)

    συνολο 1310 ++++ καφεδες με ζαχαρινη και γαλα ελαφρυ 1350.

    +++ 5 χλμ τρεξιμο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    α ωραία θα γράφω κεγώ εδώ.
    για χτες.

    πρωί:αυγό βραστό, ψωμί γλυκό μια μεγάλη φέτα,λίγο γάλα
    2 γλώσσες μικρές ψητές
    μία φέτα ψωμί κ φέτα τυρί
    1 γιαούρτι με 5 καλαμπογκοφρέτες
    1μεγάλο μπωλ μους σοκολάτα

    σύνολο:1840 θερμίδες κ καθόλου γυμναστική.όχι πολύ καλή μέρα,αν σκεφτείς οτι κ προχθές καταβρόχθησα ένα μπολ μους σοκολάτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    τελεια Βουλιανακι!

    χτες λοιπον,

    1 ακτινιδιο (45)
    1 αχλαδι(70)
    1 γιαουρτι 2% (140)

    1 ντοματα με 2 ασπραδια βραστων αυγων, 5 φετες γαλοπουλα καπνιστη, ξυδι, μουσταρδα, ριγανη και 3 φρυγανιες (250)

    1 μπανανα με :
    2 κουταλιες του γλυκου ζαχαρινη, 1 κουταλια κακαο και γαλα ελαφρυ χτυπημενα και μετα στο μικροκυματων για 1 λεπτο (handmade chocolate)

    (160)

    συνολο 665???? τωρα το συνειδητοποιησα.

    1 ωρα body sculp
    30 λεπτα τρεξιμο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ναι ουσιαστικά δνε έφαγες τίποτα σχεδόν.φάε κάτι περισσότερο σήμερα.ελαιόλαδο χρησιμοποιείς καθόλου,είναι πολύ υγιεινό

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by bouliana
    ναι ουσιαστικά δνε έφαγες τίποτα σχεδόν.φάε κάτι περισσότερο σήμερα.ελαιόλαδο χρησιμοποιείς καθόλου,είναι πολύ υγιεινό
    οχι καθολου και πουθενα.

    υγ.
    πραγματικα μου φαινεται γελοιο το να προσεχω τοσο πολυ τι τρωω και κατα τη διαρκεια των βουλιμικων να καταβροχθιζω ολα τα ανθυγιεινα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    γιατί όχι ?μια κουταλιά ελαιόλαδο στη σαλάτα χρειάζεται.είναι βασικό συστατικό της καλύτερης διατροφής,της μεσογειακής.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    ειναι καθαρα ψυχολογικο....
    αποφευγω τη ζαχαρη,το βουτυρο και το λαδι. τα εχω στο μυαλο μου ως κατι το πολυ κακο,πιστευω οτι και λιγο απο αυτα να φαω θα ξυπνησω 100 κιλα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Καλημέρα!Ας γράψω κ εγώ τα "διαιτητικά" χθεσινά μου!
    Πρωί>τίποτα, ξύπνησα αργά
    μεσημέρι>μια μεγάλη μπαγκέτα ολικής με τόνο , αγγούρι, μαγιονέζα, ένα γιαούρτι
    απόγευμα>4 μήλα(υπογλυκαιμία), ένα γιαούρτι
    βράδυ>ένα μπιφτέκι μοσχαρίσιο, ένα μεγάλο πιάτο κουνουπίδι με λάδι, ένα κομμάτι γραβιέρα
    μεσάνυχτα>2 μήλα, ένα ποτήρι γάλα, 5 φρυγανιές
    (το άφθονο γάλα που ρίχνω στους καφέδες είπα να μην το υπολογίζω..!)

    Αλεξανδρίτα λίγο λαδάκι χρειάζεται..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    ας γράψω κ τα σημερινά μπας κ το ράψω τελικά.
    πρωι>1 τυρόπιτα κουρού
    μεσημέρι>ενα κουλούρι θεσ/νικης, 3 καρότα, ενα κομμάτι βραστη γαλοπούλα
    απόγευμα-βράδυ>ενα κομμάτι γραβιέρα, 1 γιαούρτι, ενα μεγάλο πιάτο πατζάρια, 10 καρύδια,μια κούπα σοκολάτα ρόφημα με γάλα...
    κ είμαι τούμπανο:thumbdown: αν έβαζα λιγάκι κίνηση στη ζωή μου πιστεύω θαταν οκ..παγώνει ο καιρός κ με πιάνει πάλι το σύνδρομο της σοκολάτας:dork::dork::dork: !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    112
    Καλα ειναι απιστευτο. Εχω ενθουσιαστει. Διαβαζα οσα εχετε γραψει σε αυτο το topic και πραγματικα τρωτε λιγο, πολυ λιγο. Υπεροχα. Αποφασισα να αρχισω να γραφω και εγω εδω. ^^

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Originally posted by POZ
    ας γράψω κ τα σημερινά μπας κ το ράψω τελικά.
    πρωι>1 τυρόπιτα κουρού
    μεσημέρι>ενα κουλούρι θεσ/νικης, 3 καρότα, ενα κομμάτι βραστη γαλοπούλα
    απόγευμα-βράδυ>ενα κομμάτι γραβιέρα, 1 γιαούρτι, ενα μεγάλο πιάτο πατζάρια, 10 καρύδια,μια κούπα σοκολάτα ρόφημα με γάλα...
    κ είμαι τούμπανο:thumbdown: αν έβαζα λιγάκι κίνηση στη ζωή μου πιστεύω θαταν οκ..παγώνει ο καιρός κ με πιάνει πάλι το σύνδρομο της σοκολάτας:dork::dork::dork: !
    + ένα μιλκο πλήρες, 2 μήλα, μια μικρή σοκολάτα υγείας...και τέλος για σήμερα!
    Βικτώρια η αλήθεια είναι οτι τις δικές σου ποσότητες δν τις φτάνουμε αλλά προσπαθούμε...:shocked2::shocked2::shoc ked2::shocked2:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    112
    Απλα οταν ειδα τις θερμιδες που εφαγε μεσα σε μια μερα η alexandrita απλα... υποκλινομαι. 665 μονο? Εγω τρωω αρκετο κρεας οποτε παιρνω αρκετες θερμιδες απο εκει. ^^ Χαιρομαι παντως που δεν ειμαι η μονη που τρωει λιγο. Αισθανομαι σαν να βρηκα υποστηριξη. lol

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    να μην υποκλίνεσαι καθόλου , υποστήριξη απο εμένα δν θα βρεις αν συνεχίσεις έτσι και μην αρχίσεις πάλι σε παρακαλώ τις αρλουμποθεωρίες σου γιατί θα εκνευριστώ άσχημα.665 θερμίδες είναι για να ζει μυρμίγκι όχι άνθρωπος.Και η ίδια η Αλεξανδρίτα είπε οτι το κατάλαβε εκ των υστέρων και στην τελική εδώ προσπαθούμε να εντάξουμε στην καθημερινότητά μας μια πλήρη διατροφή , ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ γιατί έχουμε διαλυθεί και ψυχολογικά και σωματικά με τις μαλακίες που κάναμε στο σώμα μας, το αντιλαμβάνεσαι αυτό ή να στο πω και με ιατρικούς όρους?Καλύτερα να πας αλλού να πουλήσεις τρέλα πραγματικά σου μιλάω ...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •