η γκομενος η θα τρωω. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    14
    Ava αν δεν εβλεπα ποιος εγραψε το παραπανω post θα ορκιζομουνα οτι το εγραψα εγω και δεν το θυμαμαι..
    Δεν ξερω αν ειναι λαθος η επιλογη του ατομου,εφοσον εγω σ αυτο ειμαι απο αυστηρη εως κομπογιανιτισσα...:tumble:
    Ενα μικρο αλλα σημαντικο για μενα δειγμα να εχω απο καποιον που δεν μου αρεσει το καταλαβαινω και σταματαω τα ραντεβου πριν ακομα ξεκιησει κατι..Γιατι ετσι πιστευω οτι θα προστατεψω τον εαυτο μου.αλλα και γεικα ειμαι ανθρωπος που οτι μ αγαπαει το λατρευω και οτι με σκοτωνει το σκοτωνω.οποτε οτι μ σπαει τα νευρα η με στεναχωρει το απορριπτω.
    Οποτε δεν θεωρω οτι ειναι λαθος η επιλογη του ατομου.εχει συμβει βεβαια.αλλα τισ περισσοτερες φορες,εμφανιζονται ολοι τελειοι και μετα κανουν κατι και διαλυονται τα παντα..απλα εγω εχω την ψευδαισθηση οτι επειδη εγω ειμαι ο εαυτος μου κ ειλικρινης ετσι ειναι κ ο αλλος.οποτε δεν εχω τπτ να φοβαμαι.Μεχρι που μου καταριπτονται ολα και μετα ναι λεω τι εκανα λαθος?και το μονο που μενει να κατηγορησω τον εαυτο μου ειναι η ειλικρινια μου..δεν θα ειχα κανενα προβλημα να παραδεχτω το λαθος μου .ισα ισα θα χαιρομουνα γτ ειχα θα ειχα βρει λυση στο προβλημα μου.στις ΣΧΕΣΕΙΣ

    Παρ' ολα αυτα πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης.Ξερω κ εγω κ εσυ AVA οτι αν το προβλημα μασ ηταν να ειμαστε με καποιον,να εχουμε σχεση θα ηταν πανευκολο να το λυσουμε.ποσες φιλες μασ βλεπουμε που αλλαζουν γκομενους συνεχεια και ειναι με ολους καλα.Δεν ειμαστε ολοι ανθρωποι το ιδιο ,ουτε συμβιβαζομαστε σε πραγματα που δεν μασ αρεσουν ολοι και anyway τουλαχιστον εγω δεν λεω απ το τιποτα καλο ειναι κ αυτο.ουτε τον πριγκηπα βεβαια.καποιον να μ αρεσει και να εχει καλες προθεσεις.να μην ξυπνησε και να ειπε ποιανης θα σπασω τα νευρα .απλα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Ειρήνη μου, σύμφωνα με όσα λες, το μόνο που σου μένει είναι να σταθείς τυχερή στην επόμενη σχέση σου και σου το εύχομαι ολόψυχα! Όλα τα άλλα τα έχεις φροντίσει. Δε βιάζεσαι και δε δείχνεις το δικό μου αυθορμητισμό. Στάθηκα περισσότερο σε αυτό που είπες "θέλω κάποιον να με αγαπάει και να έχει καλές προθέσεις". Μακάρι να τον βρεις!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    εγω δε θελω να μ αγαπαει εκ των προτερων, απλα να εινα ιδιατεθειμενος ν αγαπησει αν του κατσει..
    κ επισης να ειναι καλος ανθρωπος..και εντιμος(πανω απ ολα να μην κοροϊδευει τον εαυτο του).
    αυτα φτανουν αλλα αυτα ειναι μαλλον πολλα ε?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by Ava

    Το θέμα είναι να συναντηθούν στη ζωή δύο άτομα με ουσία και με περίσσευμα αγάπης. Έτσι, θα είναι μεταξύ τους ειλικρινείς, αλλά χωρίς να πληγώνουν τον άλλο, θετικοί και με διάθεση να προσαρμοστούν στις αλλαγές και να δουλέψουν και οι δύο για τη σχέση τους. Κι αν υπάρχουν κάποια ελαττωματάκια, που πάντα υπάρχουν, η αγάπη του ενός για τον άλλο θα τα εκμηδενίζει. Όταν βρεθεί ένας τέτοιος άντρας στο δρόμο μου, θα μου φαίνεται και κούκλος και πνευματώδης και θεός του σεξ, θα τον θέλω για πατέρα των παιδιών μου και δεν θα στέκομαι ούτε σε ταμπέλες, ούτε σε στερεότυπα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by PM79

    Αυτό που κατάφερα με την γυναίκα μου, είναι ότι ήμασταν και είμαστε απολύτως ειλικρινείς μεταξύ μας.
    Λατρεύουμε ο ένας τον άλλον, 10 χρόνια μετά από τη γνωριμία μας και έχουμε και 2 όμορφα (μοιάζουν στη γυναίκα μου :spin: ) παιδιά.
    Δεν κοιτάξαμε ποτέ να αμφισβητήσουμε ο ένας τον άλλον και δεν κοιτάξαμε με κανένα τρόπο να μειώσουμε ο ένας τον άλλον.
    Αποδεκτήκαμε το ταίρι μας και οι δύο, με τα καλά του και τα στραβά του.
    Πολύ χαίρομαι να μαθαίνω για ειλικρινείς,γεμάτες αγάπη και σεβασμό συντροφικές σχέσεις
    και δη στα πλαίσια ενός γάμου,που τις ολοκληρώνει με μικρά θαύματα της ένωσης τους!
    Να είστε πάντα γεροί κι αγαπημένοι,ενωμένοι σα γροθιά στις χαρές και τις λύπες ως τα βαθιά σας γεράματα!
    Και στα δικά μας οι υπόλοιποι...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    202
    Αγαπητή μου Nadine, ούτως ή άλλως έτσι πρέπει να γίνεται στα ζευγάρια.
    Σε μας, αυτό που μας βοήθησε ακόμα περισσότερο, είναι εκτός απ'τα παιδιά μας, τα πολλά προβλήματα υγείας που έχω αναφέρει αρκετές φορές ήδη στο φόρουμ.

    Εύχομαι η irini_nefo να βρει ένα καλό παιδί και να τρώνε τον αγλέορα παρέα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    [Εκτός θέματος]

    Αυτή η αγελοποίηση ανδρών - γυναικών και ο χαρακτηρισμός με βάση το φύλο με βρίσκει απόλυτα αντίθετο.Ο κάθε άνθρωπος δεν είναι στοιχείο ενός συνολου και χαρακτηρίζεται απ'αυτό.Προσωπικά, δεν αντιμετωπίζω κανέναν ως τύπος Α ή Β κοκ.

    Χάρη δεν κάνουμε σε κανέναν.Όποιος δε θέλει να είναι με κάποιον απλά δε θα είναι.Αυτό το επιτάσσει και το αίσθημα της αυτοσυντήρησης.

    [Εντός θέματος]

    Τ'ότι μερικοί δεν τρώνε όταν έχουν σχέση ίσως έχει να κάνει με το πόσο απασχολημένοι είναι - εγκεφαλικά - και δε σκέπτονται το φαγητό.Υπάρχουν,ασφαλώς, κι αντίθετες περιπτώσεις όπου ζευγάρια παχαίνουν παρέα κι από 'κει που πριν τη γνωριμία τους ήσαν λεπτοί,τους βλέπεις εντελώς αλλιώς.Μοναδική περίπτωση ο καθένας...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    θασυμφωνησω με τον κλεανθη..
    θεωρω οτι κατα βασιν ολοι ειμαστε ανθρωπινα πλασματα κ εχουμε τις ιδιες αναγκες...
    το κατα ποσον ειναι ο καθενας σε επαφη με αυτες τις αναγκες ειναι θεμα ατομου κ οχι φυλου.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by Kleanthis


    Χάρη δεν κάνουμε σε κανέναν.Όποιος δε θέλει να είναι με κάποιον απλά δε θα είναι.Αυτό το επιτάσσει και το αίσθημα της αυτοσυντήρησης.
    Ποσο δικιο εχεις....
    ειναι τοσο απλο,ουτε φοβουνται οι αντρες,ουτε ανηκουν σε καποια κατηγορια...απλως δε μας θελουν.ειναι σκληρο,ειδικα οταν δεν ειναι αμοιβαιο,αλλα ειναι η αληθεια.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by alexandrita
    Originally posted by Kleanthis


    Χάρη δεν κάνουμε σε κανέναν.Όποιος δε θέλει να είναι με κάποιον απλά δε θα είναι.Αυτό το επιτάσσει και το αίσθημα της αυτοσυντήρησης.
    Ποσο δικιο εχεις....
    ειναι τοσο απλο,ουτε φοβουνται οι αντρες,ουτε ανηκουν σε καποια κατηγορια...απλως δε μας θελουν.ειναι σκληρο,ειδικα οταν δεν ειναι αμοιβαιο,αλλα ειναι η αληθεια.
    γιατι...???
    οι γυναικες θελουμε παντα αυτους που μας θελουν?
    η αυτο δεν πειραζει ενω το να μη μας θελει ο αντρας που θελουμε πειραζει?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Δεν είναι, όμως, λιγάκι και θέμα αριθμητικό? Εννοώ πως στατιστικά, αν δεν κάνω λάθος, σε έναν άντρα αντιστοιχούν τρεις γυναίκες. Αυτό από μόνο του κατευθύνει συμπεριφορές.
    Δεν είναι και θέμα ανατροφής? Οι μαμάδες περιποιούνται ακόμη και σήμερα τους γιους περισσότερο από τις κόρες τους. Πόσους γιους έχουμε δει να πλένουν πιάτα, ενώ οι κόρες της οικογένειας καπνίζουν το μετά το γεύμα τσιγαράκι τους? Πόσες μαμάδες συμβουλεύουν τις κόρες τους πώς να "τυλίξουν" κανέναν και τους γιους τους να προσέχουν μην τους "τυλίξει" καμία?
    Δεν είναι ακόμη, τουλάχιστον στην Ελλάδα, και θέμα στερεότυπου? Πόσες γυναίκες έχουμε δει στη βιοπάλη, τη στιγμή που ο άντρας τους είναι στο σπίτι και ασχολείται με το νοικοκυριό και τα παιδιά?
    Θα συμφωνήσω με τον Κλεάνθη, αλλά αυτά που λες Κλεάνθη μου, θα ισχύσουν στην Ελλάδα σε κάποια χρόνια, όχι ακόμη. Εδώ αυτή τη στιγμή τα φύλα είναι σαφώς διακριτά και οι ρόλοι τους ακόμη μπερδεμένοι. Γιατί υπάρχει όλη η καλή πρόθεση από τους νεότερους ανθρώπους, αλλά ολίγον τι το χαλάσαμε το ζήτημα με την ισότητα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ετσι ειναι αβα , οπως τα λες...
    το οτι το περιβαλλον στο οποιο ζουμε ομως διαμορφωνει καποιες αντιληψεις δεν αναιρει παντα τις κατα βασιν ανθρωπινες αναγκες.
    οποτε, δεν ειναι λιγο αδικο οι αντρες να θεωρουνται de facto αναισθητοι κ οι γυναικες οι ευαισθητες?
    (καταχρηστικα κ οι δυο λεξεις, θα μπορουσα να διαλεξω αλλες ..)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Είναι άδικο, γιατί γνώρισα και καθάρματα, αλλά γνώρισα και ψυχούλες. Και στα δύο φύλα. De facto δεν είναι τίποτα, όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    14
    [quote]Originally posted by Kleanthis
    [Εκτός θέματος]

    Αυτή η αγελοποίηση ανδρών - γυναικών και ο χαρακτηρισμός με βάση το φύλο με βρίσκει απόλυτα αντίθετο.Ο κάθε άνθρωπος δεν είναι στοιχείο ενός συνολου και χαρακτηρίζεται απ'αυτό.Προσωπικά, δεν αντιμετωπίζω κανέναν ως τύπος Α ή Β κοκ.

    Χάρη δεν κάνουμε σε κανέναν.Όποιος δε θέλει να είναι με κάποιον απλά δε θα είναι.Αυτό το επιτάσσει και το αίσθημα της αυτοσυντήρησης.

    Νομιζω οτι ειναι εντος θεματος αυτο που θιγεις.Και οι 2 το ιδιο λεμε.δεν πιστευω να νομιζεις οτι κυριολεκτικα εχω χωρισει τουσ ανθρωπους σε κατηγοριες και πορευομαι αναλογως.
    Στην ζωη μας συγκρινουμε πολλες φορες συμπεριφορες και προσπαθουμε να καταλαβαινουμε με αυτον τον τροπο πραγματα για καποιον, που δεν γνωριζουμε καλα απλα και μονο επειδη καποιος αλλος εχει φερθει με παρομοιο τροπο.αυτο ισως γινεται και εκουσια.
    Και ειτε θελεις να λες οτι χωριζεις τους ανθρωπους σε κατηγοριες ειτε οχι,πιστευω οτι το κανεις.και ταμπελες βαζεις.απλα αυτο γινεται σε ενα πολυ γενικο πλαισιο δηλαδη ο ροκας,ο αναρχικος,ο τεμπελης,ο αγαθος,ο ματαιοδοξος,ο ντροπαλος,ο γκομενιαρης,ο εργενης κλπ.
    Και εμεις τισ κατηγοριοποιησεις εκει πανω τις καναμε για πλακιτσα.παρ'οτι μιλαμε οντως για μια κατηγορια,αν σκεφτεις ποσοι πολλοι ανθρωποι μπορουν να συμπεριφερονται αναλογως

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by smart
    Originally posted by alexandrita
    Originally posted by Kleanthis


    Χάρη δεν κάνουμε σε κανέναν.Όποιος δε θέλει να είναι με κάποιον απλά δε θα είναι.Αυτό το επιτάσσει και το αίσθημα της αυτοσυντήρησης.
    Ποσο δικιο εχεις....
    ειναι τοσο απλο,ουτε φοβουνται οι αντρες,ουτε ανηκουν σε καποια κατηγορια...απλως δε μας θελουν.ειναι σκληρο,ειδικα οταν δεν ειναι αμοιβαιο,αλλα ειναι η αληθεια.
    γιατι...???
    οι γυναικες θελουμε παντα αυτους που μας θελουν?
    η αυτο δεν πειραζει ενω το να μη μας θελει ο αντρας που θελουμε πειραζει?
    εννοουσα οτι συνηθιζουμε να 'κατηγορουμε' τους αντρες/ή τις γυναικες που δε θελουν να κανουν σχεση (μαζι μας) και να τους στολιζουμε με διαφορα κοσμητικα επιθετα αντι να παραδεχτουμε στον εαυτο μας οτι πολυ απλα δε θελουν σχεση μαζι μας.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •