η γκομενος η θα τρωω. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by Ava
    Είναι άδικο, γιατί γνώρισα και καθάρματα, αλλά γνώρισα και ψυχούλες. Και στα δύο φύλα. De facto δεν είναι τίποτα, όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους.
    ναι αλλα εχω γνωρισει και ατομα που φερθηκαν απαισια σε μενα και σε αλλες μια χαρα.
    και επισης ατομα ψυχουλες οπως ειπες σε μενα που σε αλλες φερθηκαν απαισια.
    δεν ταιριαζουν ολοι με ολες,και εμεις οι ανθρωποι πολυ συχνα συμπεριφερομαστε αναλογα με τον ποιον εχουμε απεναντι μας... κυριως στις ερωτικες σχεσεις συμβαινει αυτο...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    δεν ξέρω τελικά αν όντως γενικά είναι τα πράματα καλύτερα για τους άνδρες ακόμα κ αν οι στατιστικές είναι με το μέρος τους. γενικά πιστεύω οτι η ζωή για άλλους είναι ένα αγγούρι που το τρως κ δροσίζεσαι κ για άλοους ένα αγγούρι που το τρως κ ζορίζεσαι κ δεν έχει να κάνει με το φύλο.
    πάντως όταν είμαι single έχω την τάση να βρίζω το άνδρες που είναι τόσο απαιτητικοί ή τεμπέληδες ή αφελείς ή φαντασμένοι ξιπασμένοι παρτάκιδεςκτλ κτλ
    κ όταν είμαι δεσμευμένη κ ήρεμη ,τότε οι άνδρες είναι τα καλύτερα παιδιά..προφανώς δν μου φταίνε οι άνδρες αλλά ο εαυτός μου.

  3. #48
    εγώ πάντως έτσι καταλαβαίνω ότι τελείωσε ένας έρωτας, αρχίζω να ξαναπεινάω,,,,
    όσο για τους άντρε, κουλτουριάρηδες, μουράτους, σκοτεινούς και επικίνδυνους, clean cut face,, όλοι στο σκοτάδι είναι ίδιοι,, εκτός απο τους χοντρούς,, αυτούς δε τους πάω,,, αππαπαπααα να με δουν με χοντρό μαζι? θα πέσω να πεθάνω,,, γι αυτό και γκρινι΄ζω στον άνδρα μου τελευταία, έχει αρχίσει απο ϊωνας θεός να γίνετια σνα ϊωνας Ναός,, και του λέω,,, μόνο ένας χοντρος υπάρχει σ αυτη την οικογένεια,, Εγώ,,,,,,

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    έ και εσύ τώρα,σκέφτεσαι σαν άνδρας.χαχαχαχαχαχα!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καλό αυτό! Δεν ξέρω γιατί, αλλά πάντα όταν γνωρίζω γυναίκες που σκέφτονται σαν άντρες περνάμε τέλεια! Αν μη τι άλλο το χιούμορ τους είναι καταιγιστικό!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by Anagenisiaki_Thea
    εγώ πάντως έτσι καταλαβαίνω ότι τελείωσε ένας έρωτας, αρχίζω να ξαναπεινάω,,,,
    όσο για τους άντρε, κουλτουριάρηδες, μουράτους, σκοτεινούς και επικίνδυνους, clean cut face,, όλοι στο σκοτάδι είναι ίδιοι,, εκτός απο τους χοντρούς,, αυτούς δε τους πάω,,, αππαπαπααα να με δουν με χοντρό μαζι? θα πέσω να πεθάνω,,, γι αυτό και γκρινι΄ζω στον άνδρα μου τελευταία, έχει αρχίσει απο ϊωνας θεός να γίνετια σνα ϊωνας Ναός,, και του λέω,,, μόνο ένας χοντρος υπάρχει σ αυτη την οικογένεια,, Εγώ,,,,,,
    ρε αναγεν θεα εσυ οντως πηγαινες για αντρας χαλαρα ομως :P

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Καλημέρα κοπέλες =)
    έχω καιρό να μπώ μου λείψατε!!!
    ωραίο θεματάκι!!! και εγώ έτσι πίστευα μέχρι την τωρινή μου σχέση που συμβαίνει το αντίθετο..
    συνήθως όποτε είχα σχέση δεν έτρωγα, γυμναζόμουν και ήταν όλα τέλεια!!!! ήμουν και ένιωθα ισορροπημένη! με την τωρινή μου σχέση όμως στην αρχή μόνο λειτουργούσα έτσι τώρα λόγω χρόνου δεν προλαβαινω να τηρώ το διατροφικό μου πρόγραμμα και τρώω βλακίες! άσε που άνοιξε και η όρεξη μου και δε λέει να κλείσει!! είναι μαρτύριο! πήγα μια χαρά στα 50 και τώρα είμαι 52-53 και νιώθω ότι δε μπορώ να σταματήσω να τρώω!!! με εκνευρίζει το ότι δε μπορώ να έχω χρόνο για τον εαυτό μου!! σχολάνω γύρω στις 5 όταν σχολάσει και αυτός γύρω στις 6:30 θέλει να κανονίζουμε κάτι καθε μέρα και αυτό με αποσυντονίζει και δεν μπορώ να ετοιμάσω το φαγητό για την επομένη μέρα ουτε να πάω γυμναστήριο που γράφτηκα κιόλας ουτε τίποτα!!!! τι να κάνω δε ξέρω!!! θέλω να σταματήσω να τρώω λαίμαργα!! μέχρι που σκέφτηκα ότι υποσεινήδητα ξεκινησα να τρώω μπας και χοντρύνω και με παρατήσει διότι ήμουν πιο ισορροποημένη όταν ήμουν single! αλλά δε θέλω να χωρίσω μου αρέσει πολυ και περνώ κατα τα άλλα καλα!! τι να πω άβυσσος η ψυχή της γυναίκας!!!
    ουφ τα είπα και ξαλάφρωσα!!! :smug b:

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    λοιπόν ...αγαπημένη μου ..κακώς σκέφτεσαι τέτοια πράγματα ..
    άκου αφού σχολάς στις 5 στο γραφείο τρως το μεσημέρι??

    επίσης δεν μπορείς να φτιάξεις κάτι για 2 η και 3 μέρες και ανα γυρίζεις αργά φτιάξε μια σαλάτα με 2 αβγά και τέλος η ντακοσαλάτα η τέτοια το απόγευμα κατα την διάρκεια που πας να τον βρείς φάε ένα μπάρ ή ένα μήλο να έχεις στην τσάντα σου..
    μετά το βράδυ χαλάρά

    όλα γίνονται όρεξη να έχουμε (..που έχουμε δλδ ..)αλλά όλα είναι θέμα θέλησης μας το έχει αποδείξη η πορεία μας παλιότερα σωστά??

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    πάχινε ο πρώην μου.μουχαχαχαχαχαχα!:cool2:

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Originally posted by sasa14
    λοιπόν ...αγαπημένη μου ..κακώς σκέφτεσαι τέτοια πράγματα ..
    άκου αφού σχολάς στις 5 στο γραφείο τρως το μεσημέρι??

    επίσης δεν μπορείς να φτιάξεις κάτι για 2 η και 3 μέρες και ανα γυρίζεις αργά φτιάξε μια σαλάτα με 2 αβγά και τέλος η ντακοσαλάτα η τέτοια το απόγευμα κατα την διάρκεια που πας να τον βρείς φάε ένα μπάρ ή ένα μήλο να έχεις στην τσάντα σου..
    μετά το βράδυ χαλάρά

    όλα γίνονται όρεξη να έχουμε (..που έχουμε δλδ ..)αλλά όλα είναι θέμα θέλησης μας το έχει αποδείξη η πορεία μας παλιότερα σωστά??
    σωστά sasa μου σ'ευχαριστώ για τις συμβουλες
    αυτό θα κάνω και ελπιζω να καταφέρω σιγά σιγά να γίνω 50 πάλι διότι τώρα και με τα 2 κιλά παραπάνω νιώθω τόφαλος!! πριν πως με άντεχα ήθελα να ξερα...

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    14
    r paidia kati asxeto.pws bazw auto me ta kila.
    as poume panw auto me tn pasxalitsa.?

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ριξε μια ματια στο τοπικ
    τικερακι

  13. #58
    χαχα
    υπαρχει ενα κολπο οταν πεινας,,,, συναισθηματικα,, αντι να τιναξεις το ψυγειο στον αερα
    κανεις καυγα
    μετα
    κανεις ερωτα
    ωστε αν μετα φας ( που το συναισθημα θα εχει ηδη τα πηκ του και μαλλον απιθανο)
    θα εχεις ηδη καψει τις θερμιδες χαχααχαα

    ολοι κρυβουμε θυμηλο και αρσενικο μεσα μας,,,
    ειναι θεμα εκπαιδευσης να μαθεις να ακους και,,,να παρακους τα πρεπει της ταυτοτητας σου,,, ασε που εχει και πλακα!

  14. #59
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42
    να σας πω και τα δικά μου εσωψυχα...
    παντα ημουν κανονικη (οχι αδυνατη) και παντα γυμναζομουν. όταν γνωρισα τον -πλεον- πρωην μου συνεχισα να ακολουθω το ιδιο προγραμμα διατροφης, αλλα το θεμα ηταν αλλου.
    με μειωνε συνεχεια αφου με συγκρινε με μοντελα. ξεκινουσε απο το υψος μου - ηταν οριακο έλεγε- και τελειωνε με τα kg μου που επρεπε να ειναι 20 πόντους κατω απο το υψος μου. αυτη η κριτικη του ειχε ως αποτελεσμα να πεσει κατακορυφα η αυτοεκτιμηση μου.
    ειμαι 1.73 και τοτε ειχα 59kg. μετά απο 9 μηνες επεσα στα 50kg και τον εστειλα. αυτη του η συμπεριφορα σταματησε στους 3 πρωτους μηνες της γνωριμιας μας αλλα ποτέ δεν μπορεσα να το ξεπερασω. τα πηγαιναμε τελεια στη συνεχεια, μεχρι και προταση μου εκανε. αλλα αυτη του την ασχημη πτυχη ποτε δεν μπορεσα να την συγχωρησω ακομα και τωρα που συνεχιζει να παρακαλα να γυρισει πισω

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    114
    αυτός αγάπη μου δεν ήθελε εσένα, ήθελε το πρότυπο του και αυτό κυνηγάει.
    Είναι δυνατόν να αγαπάς ένα σώμα και όχι την ψυχή ??

    Πω...άμα με μείωνε ο σύντροφός μου θα του είχα κάψει σπίτι - αυτοκίνητο - το μαλλί και για να με θυμάται θα του έστελνα κάθε χρόνο φωτό δικές μου με φόντο τις πυρκαγιές... unk:

    ʼκου εκεί οριακό ύψος... καλέ σύντροφο ψάχνουμε όχι καλόγερο για τα ρούχα....

    καλά βρε 3 μήνες άκουγες τον μ@λ@κα ? έχεις αντοχές εσύ. Με την πρώτη θα τρωγε κάτι στο κεφάλι και στην δεύτερη μια κλωτσιά στα χαμηλά να βρεθεί στο ύψος που του αρμόζει 1.00 μέτρο από το έδαφος.


    Δηλαδή εγώ πρέπει να πάω 42 κιλά με 1.62 ύψος? Θα το σημειώσω στο χ.υγείας του μπάνιου μου να μην το ξεχάσω.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •