Το κοκκινο τετραδιο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 41 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 601
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αυτό, smart, δεν μας πειράζει καθόλου. Δεν είναι χωροταξικό το θέμα. Σημασία έχει να νιώθουμε καλά με τις επιλογές μας, ενταγμένοι όσο γίνεται στο περιβάλλον μας, χωρίς να αλλοιώνεται η προσωπικότητά μας για χάρη των άλλων.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Originally posted by Ava
    Το ότι δε ζούμε όπου και όπως θα θέλαμε δε σημαίνει ότι είμαστε και άχρηστοι. Οι συγκυρίες μας οδηγούν σε δρόμους διάφορους. Οι ανάγκες ποικίλλουν και επαναπροσδιορίζονται με το πέρασμα του χρόνου. ʼχρηστη δε νιώθω σε καμιά περίπτωση, άτυχη ίσως. Μπορούμε, επίσης, να ενσωματωθούμε κάπου, χωρίς να χάσουμε τον εαυτό μας. Γιατί, μπορεί ο spaceride να μιλά για επιλογή περιθωριοποίησης, αλλά θα του πρότεινα αντί γι' αυτό, να επιλέξει την πιο ανώδυνη λέξη, τη διαφορετικότητα, την εναλλακτική προσωπικότητα.
    Μεταφορικα μιλαμε παντα για το περιθωριο...Διαφοροποιηση ειναι σιγουρα η λεξη που περιγραφη καλυτερα αυτο που εννοω!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Originally posted by Ava
    Αυτό, smart, δεν μας πειράζει καθόλου. Δεν είναι χωροταξικό το θέμα. Σημασία έχει να νιώθουμε καλά με τις επιλογές μας, ενταγμένοι όσο γίνεται στο περιβάλλον μας, χωρίς να αλλοιώνεται η προσωπικότητά μας για χάρη των άλλων.
    :thumbup::thumbup::thumbup:

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by Ava
    Αυτό, smart, δεν μας πειράζει καθόλου. Δεν είναι χωροταξικό το θέμα. Σημασία έχει να νιώθουμε καλά με τις επιλογές μας, ενταγμένοι όσο γίνεται στο περιβάλλον μας, χωρίς να αλλοιώνεται η προσωπικότητά μας για χάρη των άλλων.
    θεωρητικα συμφωνω.
    πρακτικα αυτα τα τρια μπορου να γινουν τρομερα αντικρουομενα...
    πχ, πως να νιωσω καλα με καποια επιλογη μου, τη στιγμη που αυτη η επιλογη μου με διαφορποιει απο τους υπολοιπους-που εκαναν την ακριβως αντιθετη επιλογη ,γιατι ηταν πιο "ευκολο"-, αρα δε μπορω να ενταχθω στο περιβαλλον μου,κ αν ενταχθω, προφανως, συμφωνα με τα παραπανω, θα αλλοιωθει κ η προσωπικοτητα του κ η αισθηση για το σωστο κ το δικαιο..

    και θα μου πει προφανως... δε μπορει αν ειναι ολα οπως τα λες, σε ολους τους τομεις..
    προφανως δνε ειναι.. απλα καποια στιγμη δεν εισαα πια σιγουρος οτι βλεπεις τα πραγματα στη σωστη τους διασταση...

    (αρα εκτος απο ανια παραδοχη αδυναμιας-ανθρωπινης φυσης, αισθηση αχρηστιας, μοναξια μου ολα, μοναξια μου τιποτα, μηπως να βαλλω κ ενα διαταραγμενη εικονα εαυτου κ περιβαλλούσης ατμοσφαιρας κ να ξεμπερδευω?)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Αλλος για τη βαρκα μουυυυυυυυ

    Τωρα και Κυριακη μεσημερι δρομολογια για Δαφνι με το εξπρες

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Όχι, μη βιαστείς να βάλεις τίποτα. Μπορεί όλα να φαίνονται μπερδεμένα και αντικρουόμενα μεταξύ τους, αλλά "εδώ σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα". Τα δύσκολα είναι αυτά που αποδεικνύουν την ανθρώπινη αξία, που απαιτούν κόπο, θυσία και δύναμη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by spaceride
    Originally posted by smart
    εν πασει περιπτωσει, επρεπε, δεν επρεπε, δε ζουμε ουτε αλλου, ουτε αλλιως, ζουμε εδω κ ετσι, το θεμα ειναι πως το διαχειριζομαστε αυτο ωστε ουτε να γινουμε κατι που δε θελουμε , ωστε να μπορεσουμε να ενσωματωθουμε στο περιβαλλον, ουτε να ειμαστε περιθωριακοι?

    Αν το κεντρο ειναι σαπιο τοτε πολυ θα θελα να ειμαι το περιθωριο
    100/100 συμφωνω:thumbup::thumbup:

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Η βάρκα σου θα μπατάρει στο τέλος!! Καμια βαρκούλα για Σταυρούπολη υπάρχει, για να εξυπηρετηθεί και η Βόρεια Ελλάδα?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    εγω δε θελω ουτε αλλο να κοπιασω, ουτε αλλο να θυσιασω, ουτε αλλο να δυναμωσω..
    (οχι οτι δε θα το κανω...ετσι κ αλλιως μονοδρομος ειναι.
    κουραστηκα ομως...)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by spaceride
    Αλλος για τη βαρκα μουυυυυυυυ

    Τωρα και Κυριακη μεσημερι δρομολογια για Δαφνι με το εξπρες
    βαρκα.. εξπρες... για το δαφνι!!!
    η το δαφνι εγινε νησι:shocked2:
    η εσυ δεν το γλιτωνεις τελικα...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Originally posted by Ava
    Η βάρκα σου θα μπατάρει στο τέλος!! Καμια βαρκούλα για Σταυρούπολη υπάρχει, για να εξυπηρετηθεί και η Βόρεια Ελλάδα?
    Θα συμβαλλει και ο στρατος με C130...Mη μου ανησυχεις..Ολοι οι καλοι χωρανε

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Originally posted by smart
    Originally posted by spaceride
    Αλλος για τη βαρκα μουυυυυυυυ

    Τωρα και Κυριακη μεσημερι δρομολογια για Δαφνι με το εξπρες
    βαρκα.. εξπρες... για το δαφνι!!!
    η το δαφνι εγινε νησι:shocked2:
    η εσυ δεν το γλιτωνεις τελικα...
    Βλεπω μπροστα σμαρτακι μου...με το ρυθμο της υπερθερμανσης του πλανητη σε λιγο το Δαφνι νησακι τυπου Σπιναλογγα θα ειναι
    χαχαχαχα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Έχει ψωμί η υπόθεση spaceride, έχει πολύ ψωμί!!
    Θα τα χάσουν με το μπουλούκι που θα τους προκύψει να γιατροπορεύσουν ξαφνικά!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    συνήθως καταπίνω μοναξιά(κατάσταση που δυστυχώς επιλέγω να διατηρώ εγώ) , άγχος που δν μπορώ να διαχειριστώ σωστά και την μόνιμη αίσθηση οτι στο παρελθόν μου υπάρχει μια μαύρη τρύπα, οτι δν έχω καταφέρει τίποτα, οτι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να έχω κάνει πόσα πράγματα και δν έχω κάνει τίποτα, οτι είμαι πλεον εκτος απο άχρηστη και διατροφικά διαταραγμένη(σχετικά νέο αυτό) και ποιός ξέρει τι άλλο θα προστεθεί στο μέλλον..γενικότερα αρνούμαι να αποδεχτώ τις αδυναμίες μου και προσπαθώ να τις εξαφανίσω μπουκώνοντας φαί κ ενίοτε αλκοόλ-ανεπιτυχώς βέβαια. Πολύ ωραία θέμα!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Το θεικο ειναι οτι το δρομοκαιτειο ηταν σε σκανδαλο οικονομικο και δεν ειχε να ταισει τους τροφιμους του..Οτι πρεπει

Page 2 of 41 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •