Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    [quote]Originally posted by smart
    βασικα αμα θελησει να το ψαξει υποψιαζομαι οτι θα τη βγαλουν τρελη...
    το λεω γιατι μου χει τυχει να παρω σε 2 μερες 4 κιλα με ελαχιστη τροφη λογω συνθηκων αλλα με απιστευτο αγχος, τα οποια ποτε δεν ειχα χασει μετα...
    οπου κ να το πω μου λενε οτι ψαχνω για δικαιολογιες..
    τεσπα, αλλοι χανουν αλλοι βρισκουν με το αγχος κ τη στεναχωρια εχω εγω να πω...

    στο έχω πει ποτέ πόσο πολύ σε νιώθω;;;;;
    Στο έχω πει ότι σε τέτοιες φράσεις σου διαβάζω εμένα;
    Στο έχω πει ότι έχω σταματήσει να λέω τί μου συμβαίνει καθώς με περνάνε για τρελή;;;
    Αδερφή -ψυχή!:spin:

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ---------------------------------------------------

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    τωρα πως εγινε κ φαινεται εγω να εγραψα αυτα που εγραψε η tide k h tide να εγραψε αυτα που εγραψα εγω?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    -----------------------------------------------------

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Η Παλίρροια είναι η αιτία του κακού!
    Έγραψε μέσα στο δικό σου,έκανες παράθεση το δικό της
    που ήταν κενό κι έγραψες μέσα εσύ και σας πήρε η μπάλα...
    Αλλά αδερφές-ψυχές είστε...γιατί να σας χωρίζουν κουτάκια;
    Τυχαίο;Δε νομίζω!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by tidekpe
    Originally posted by smart
    βασικα αμα θελησει να το ψαξει υποψιαζομαι οτι θα τη βγαλουν τρελη...
    το λεω γιατι μου χει τυχει να παρω σε 2 μερες 4 κιλα με ελαχιστη τροφη λογω συνθηκων αλλα με απιστευτο αγχος, τα οποια ποτε δεν ειχα χασει μετα...
    οπου κ να το πω μου λενε οτι ψαχνω για δικαιολογιες..
    τεσπα, αλλοι χανουν αλλοι βρισκουν με το αγχος κ τη στεναχωρια εχω εγω να πω...

    στο έχω πει ποτέ πόσο πολύ σε νιώθω;;;;;
    Στο έχω πει ότι σε τέτοιες φράσεις σου διαβάζω εμένα;
    Στο έχω πει ότι έχω σταματήσει να λέω τί μου συμβαίνει καθώς με περνάνε για τρελή;;;
    Αδερφή -ψυχή!:spin:

    τουλαχιστον ειμαστε πολλοι...
    ειναι μια παρηγορια κ αυτο..
    ΑΛΛΑ θα επιμεινουμε κ θα νικησουμε

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by NADINE
    Η Παλίρροια είναι η αιτία του κακού!
    Έγραψε μέσα στο δικό σου,έκανες παράθεση το δικό της
    που ήταν κενό κι έγραψες μέσα εσύ και σας πήρε η μπάλα...
    Αλλά αδερφές-ψυχές είστε...γιατί να σας χωρίζουν κουτάκια;
    Τυχαίο;Δε νομίζω!

    ραβε ξηλωνε, ραβε ξηλωνε, το φτιαξα ομως κ για να καταλαβαινουν κ οι αλλοι που δεν ειναι αδερφες ψυχες
    (ασχετως που μερικοι ειναι τσακαλια κ τα πιανουν ολα )

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    A! Δεν παίζω...μας χώρισαν τα κουτάκια!!!
    Χώρια που το Νατάλι με έδωσε στεγνά (αλήθεια, την κουκουλίτσα την είχες φορέσει
    "Η παλίρροια είναι η αιτία του κακού..."
    Κι εγώ σ΄αγαπάω, βρε!:regan:

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Ταιντ μη δινεις σημασια....το ναταλι περναει κριση κακιοσυνης τελευταια..κι 'μενα με πικραινει χωρις λογο..ειναι κι αναδρομος ο ερμης..ηρθε ολο κι εδεσε

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by tidekpe
    A! Δεν παίζω...μας χώρισαν τα κουτάκια!!!
    Χώρια που το Νατάλι με έδωσε στεγνά (αλήθεια, την κουκουλίτσα την είχες φορέσει
    "Η παλίρροια είναι η αιτία του κακού..."
    Κι εγώ σ΄αγαπάω, βρε!:regan:
    εγω τα χωρισατα κουτακια

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    smart,αν θέλεις να διαγράψεις το ποστ σου,πατάς edit και τικάρεις το κουτάκι,
    που λέει με έντονη γραφή !delete this message! και στο τέλος πατάς edit post.

    Για τα υπόλοιπα δε σχολιάζω για να μη μου λέει ο διαστημαλανιάρης μετά
    πως "πήδηξα" κι αυτό το τόπικ!Γιαννάκη,σου ζητώ συγνώμη για την παρένθεση!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    NADINE μήπως θα μπορούσε ς να μου πεις τι ακριβώς έπαθες εσύ με τους δύο δακτυλίους; ή να μου πεις σε ποιο τοπικ το αναφέρεις;
    'εχω ακούσει πολλά αρνητικα τώρα τελευταιά και θα ήθελα να ξέρω για να βοηθηθώ αυριο στο γιατρο σχετικά με το τι επέμβαση θα κάνω...:spin:

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γιάννα μου,συμφωνώ πως καλό είναι να είσαι κατά το δυνατόν ενημερωμένη,ώστε ν'αποκομίσεις τα μέγιστα αύριο στο ραντεβού σου!

    Το τι συνέβη σ'εμένα δε σημαίνει ασφαλώς πως θα συμβεί σε όποιον τοποθετήσει γαστρικό δακτύλιο.Θα σου κάνω ωστόσο μια περίληψη.

    Στον πρώτο δακτύλιο,αν και σύμφωνα με τις πληροφορίες μου πήγα στους καλύτερους,πέρασα 3 εφιαλτικά χρόνια.
    Έκανα εμετό ακόμα και το σάλιο μου,που ήταν αφρώδες,πνιγόμουν στον ύπνο μου από αναρροφήσεις(στο τέλος κάθε τέταρτο),
    δε μπορούσα να φάω τίποτα με ίνες, ό,τι έτρωγα πονούσε πάρα πολύ ενώ οι πρώτες μπουκιές έφευγαν στην τουαλέτα,
    το ίδιο πρόβλημα και με τα υγρά κι ιδίως το νερό(αντί για φαγητό,νερό ονειρευόμουν),πόνοι-μαχαιριές στον αριστερό ώμο
    από τη λαπαροσκόπηση,πόνοι στο διάφραγμα όταν ο δακτύλιος ήταν σφιχτός,οισοφαγίτιδα φυσικά από τους καθημερινούς εμετούς...
    Τον πρώτο χρόνο έχασα 55 κιλά και τα επόμενα δύο διατηρούμουν πάνω κάτω στα ίδια.Στον δεύτερο όταν με χειρούργησαν
    βρήκαν τον πρώτο κάπου στο συκώτι.Τα προβλήματα αποδώθηκαν σε παλιό υλικό δακτυλίου,λανθασμένο σημείο τοποθέτησης και ανύπαρκτη παρακολούθηση.
    Ξαναβρήκα τη ζωή μου,κοιμόμουν τη νύχτα,σταμάτησαν οι εμετοί,ο πόνος ήταν ελάχιστος όταν έτρωγα,έβγαινα από το σπίτι,
    όλα πολύ καλά,με το μεγάλο μειονέκτημα πως άρχισα να παίρνω τα απωλεσθέντα κιλά,μάλλον επειδή σταμάτησαν οι εμετοί.
    Στον δακτύλιο αυτό το μεγάλο πρόβλημα ήταν οι ρυθμίσεις.Με είχαν κάθε φορά στο ακτινολογικό,προσπαθώντας να βρουν
    το σημείο της βαλβίδας που έπρεπε να εισχωρήσει η ένεση,αλλά όσο περνούσε ο καιρός αυτό γινόταν όλο και δυσχερέστερο
    (πολλά οδυνηρά τρυπήματα συνήθως σε δύο συνεχόμενες μέρες)ώσπου οι βελόνες λύγιζαν και πεταγόταν πίδακας το υγρό,
    αλλά μέσα δεν περνούσαν.Οπότε και με χειρούργησαν(με τοπική αναισθησία-τραγική εμπειρία!)και διαπίστωσαν πως ο δακτύλιος μου
    είχε(μάλλον από τα πολλά τρυπήματα)κροκιδωθεί.Κάτι απίστευτα σπάνιο,είπε ο γιατρός μου,που δεν είχε συναντήσει ποτέ στα 35 χρόνια εμπειρίας του,
    δηλ.το υγρό που τον γεμίζει είχε στερεοποιηθεί,πράγμα που ασφαλώς τον καθιστά άχρηστο.Πρόσφατα σχετικά έκανα sleeve,
    η οποία ομως δεν έχει και την καλύτερη εξέλιξη,μάλλον λόγω των δακτυλίων,που προηγήθηκαν και την παλινδρόμηση,που μου άφησαν.

    Κατά τη γνώμη μου για όλα φταίει ο πρωτος δακτύλιος!Πιστεύω πως αν είχα κάνει τον δεύτερο μόνο ή ακόμα καλύτερα κατευθείαν sleeve,
    θα είχα τελειώσει και με τις πλαστικές και με όλα τα συνεπαγόμενα σήμερα(6,5 χρόνια μετά)...Νομίζω σε κάλυψα...

    Αν θέλεις θα σου δώσω μερικές σελίδες προς ενημέρωση,χωρίς ασφαλώς να προτείνω τους γιατρούς,που τις ανέβασαν.

    --->http://www.laparoscopicsurgery.gr/page02.html#tit08

    --->http://www.gastriclapband.gr/faquestions.htm

    --->http://www.skrekas.net/surg_lapband.htm

    --->http://www.gomedica.org/surg_price.htm
    Σημείωση:Ο δεύτερος μου δακτύλιος κόστισε διπλάσια του πρώτου.Ο γιατρός που θα επιλέξεις θα σου πει το ακριβές κόστος.

    --->http://www.gastriclapband.gr/the_complications.htm#removef

    Καλή επιτυχία ό,τι κι αν αποφασίσεις!Περιμένουμε εντυπώσεις από τη συνάντηση με τον γιατρό σου!Φιλάκια πολλά!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Kαλό μου κορίτσι τι καντεμιά ήταν αυτή; δηλαδή όλα αυτά σε εσένα; απίστευτο. Ελπίζω τώρα να είσαι καλα και στα κιλά που θέλεις. Σ ΄ευχαριστώ πολυ για τα link.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Να'σαι καλά,Γιάννα μου!Έχω πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μου!Ελπίζω να σου φανούν χρήσιμα.
    Στο τελευταίο αναφέρονται αναλυτικά οι ενδεχόμενες επιπλοκές του δακτυλίου,που ζήτησες.
    Μόλις διόρθωσα τον υπερσύνδεσμο,που νωρίτερα δεν άνοιγε...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •