Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Γιάννα μου καλημέρα! Σήμερα η μεγάλη μέρα του ραντεβού ε? Ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένη από τις εξηγήσεις του γιατρού σου.
    Όπως σου είπα και εγώ χτες στο τηλέφωνο, και εγώ έχω τον δακτύλιο εδώ και 6μιση χρόνια, και μόνο προβλήματα μου έχει δημιουργήσει. Τώρα πάω για αφέρεση και για μανίκι.
    Ελπίζω ο γιατρός σου να σε καθοδηγήσει σωστά ούτως ώστε να κάνετε σωστή επιλογή για το τι επέμβαση θα κάνεις.

    Περιμένουμε νέα σου!!! Φιλάκια!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Polina μου αυτό που έχω αρχίσει να λαμβάνω από όλες σας είναι πως χωρίς ψυχολογική βοήθεια ότι και να κάνεις πίσω σε πάει! Είτε είναι δακτύλιος είτε μπαλονάκι είτε γαστρικό μανίκι!
    Βέβαια υπάρχουν κι αυτοι που κατι δεν παει καλα από ατυχεια(βλ. Nadine)
    Το κακό είανι πως αυτό που μας οδηγεί στην υπερφαγεία είναι βαθια μέσα μας και αντε να το βρεις ...!!!!Δεν νομίζω οτι υπάρχει καποιος παχυσαρκος που έβλεπε τον εαυτο του να παχαίνει και το ήθελε! Ομως για καποιο λόγο προς τα πάνω παει η ζυγαριά και όχι προς τα κάτω...
    Θα σας πω το μεσημέρι για το ραντεβου και αυτα που μου πρότεινε ο γιατρος.
    φιλια:starhit:

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by yannaki
    Polina μου αυτό που έχω αρχίσει να λαμβάνω από όλες σας είναι πως χωρίς ψυχολογική βοήθεια ότι και να κάνεις πίσω σε πάει! Είτε είναι δακτύλιος είτε μπαλονάκι είτε γαστρικό μανίκι!
    Βέβαια υπάρχουν κι αυτοι που κατι δεν παει καλα από ατυχεια(βλ. Nadine)
    Το κακό είανι πως αυτό που μας οδηγεί στην υπερφαγεία είναι βαθια μέσα μας και αντε να το βρεις ...!!!!Δεν νομίζω οτι υπάρχει καποιος παχυσαρκος που έβλεπε τον εαυτο του να παχαίνει και το ήθελε! Ομως για καποιο λόγο προς τα πάνω παει η ζυγαριά και όχι προς τα κάτω...
    Θα σας πω το μεσημέρι για το ραντεβου και αυτα που μου πρότεινε ο γιατρος.
    φιλια:starhit:
    Σαυτό έχεις απόλυτο δίκαιο.... Αλλά για να στυρίξει κάποιος ψυχολογικά ή πρέπει να σε υπεραγαπά και να είσαι τα πάντα στην ζωή του, ή να συμπάσχει κιαυτός. Δεν νομίζεις? Καταλαβαίνεις τί εννοώ!!!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Γιάννα μου αν θες έλα στο τσατ. πατάς πάνω που σου λεει τσατ υποστιριξης και σε βάζει μεσα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Αμ δεν εννοοω βοήθεια απο το περιβάλλον μας ! εννοω απο φυχολόγο. Δεν νομίζω οτι αυτος θα με κρινει και πιστευω οτι θα με βοηθήσει πιο ουσιαστικά για να φτάσω στην πηγη του προβλήματος...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Σίγουρα ο ψυχολόγος χρειάζετε, αλλά εγώ πιστευω πως αν δεν έχω ένα καλό περιβάλλον γύρω μου, θα χάνετε η όλη βοήθεια του ψυχολόγου.....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by polinaki1983
    Σίγουρα ο ψυχολόγος χρειάζετε, αλλά εγώ πιστευω πως αν δεν έχω ένα καλό περιβάλλον γύρω μου, θα χάνετε η όλη βοήθεια του ψυχολόγου.....
    διαφωνω!
    οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν εχουν καλο περιβαλλον γυρω τους... το θεμα ειναι πως διαχειριζεσια το περιβαλλον που εχεις γυρω σου κ αυτο πιστευω ειναι κατι στο οποιο βοηθαει ο ψυχολογος.
    αλλωστε, αν ειχαμε καλο περιββαλον γυρω μας, πιθανον να μην χρειαζοταν βοηθεια ψυχολογου..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by smart
    Originally posted by polinaki1983
    Σίγουρα ο ψυχολόγος χρειάζετε, αλλά εγώ πιστευω πως αν δεν έχω ένα καλό περιβάλλον γύρω μου, θα χάνετε η όλη βοήθεια του ψυχολόγου.....
    διαφωνω!
    οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν εχουν καλο περιβαλλον γυρω τους... το θεμα ειναι πως διαχειριζεσια το περιβαλλον που εχεις γυρω σου κ αυτο πιστευω ειναι κατι στο οποιο βοηθαει ο ψυχολογος.
    αλλωστε, αν ειχαμε καλο περιββαλον γυρω μας, πιθανον να μην χρειαζοταν βοηθεια ψυχολογου..
    Θα δείξει όταν πάω τι ισχίει τελικά!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ο ψυχολόγος δεν είναι κάποιος με έτοιμες απαντήσεις και λύσεις για τα προβλήματα μας.
    Είναι ένας φακός,με τη βοήθεια του οποίου ερχόμαστε σε επαφή με σκοτεινές πλευρές μας,
    με ζητήματα μπλεγμένα μέσα μας.Η βοήθεια του στα πλαίσια πάντα της θετικής συνεργασίας μας
    μαζί του συνίσταται στο να συνειδητοποιήσουμε καλύτερα τα σημεία στα οποία σκοντάφτουμε,
    τους ενδεχόμενους συσχετισμούς,που μας ταλαιπωρούν κι από και και πέρα,αν όντως επιθυμούμε
    την αλλαγή,αυτή θα συντελεστεί μέσα από την ολόδικη μας πράξη.Το περιβάλλον δυσχεραίνει
    ή διευκολύνει τη θέση μας,ωστόσο δεν είναι ποτέ ικανό να μας εγκλωβίσει εκεί,χωρίς τη θέληση μας.
    Γι'αυτό άλλωστε λέγεται και περιβάλλον.Μας περιβάλλει.Εμείς είμαστε το σταθερό σημείο.
    Αν εμείς μετακινηθούμε παραπέρα,άλλα θα είναι εκείνα που θα μας περιβάλλουν!Κάποια ίδια,
    κάποια διαφορετικά,ανάλογα τη δική μας τοποθέτηση.Για μένα όλα είναι επιλογές με αντίστοιχο πάντα τίμημα.
    Έχουμε το θάρρος και τη δύναμη ν'αναλάβουμε την ευθύνη;Πόσο πραγματικά θέλουμε ν'αλλάξουμε τη ζωή μας;
    Θέληση δεν πρόκειται κανείς να εμφυτεύσει μέσα μας!Εργαλεία για να συντελεστεί το πώς μπορούμε να βρούμε.
    Το θέμα είναι πώς θα τ'αξιοποιήσουμε!Δε φτυαρίζουμε με το κλαδευτήρι!Δε μας φταίει το κλαδευτήρι,που
    δε βαθαίνει η τρύπα.Αν πάλι δε θέλουμε να μάθουμε τι έχει εκεί κάτω,μια χαρά την κάνει τη δουλειά του κι αυτό!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Καλα τα λες Nadine, αλλά κάποια χρόνια προβλήματα που σε στιγματίζουν πρέπει να βρεις τρόπο να τα λύσεις. Πιστεύω ότι στη δική μου περίπτωση θέλω κάποιον να με βοηθήσει να τα ξεμπερδέψω. Ο ψυχολόγος δεν θα μου λύσει το προβλημα σιγουρα όχι. Ισως όμως με βοηθήσει να το εντωπισω και να μου "δωσει" τον τρόπο να μάθω και να αρχ΄σω πάλι από την αρχή...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Γιάννα μου!!!!!! Επέστρεψες? Πες μας τα νέα σου με τον γιατρό!!!! Με πλήρη λεπτομέρεια ε!!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Μόλις γύρισα απο το ραντεβού και μου πρότειναν μανίκι. Ξεκινάω τις διαδικασιες που χρειάζονται,
    Η ψυχολογος που μίλησα εκεί πάντως μου συνέστησε να βρω κάποιον γιατί λέι αυτό που σε οδηγεί στο φαγητό για ανακούφιση μετα την επέμβαση δε θα υφισταται και θα χρειαστώ βοηθεια να καλ'υψω το κενό του φαγητου!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Θα κάνεις δηλαδή όλες τις απαρέτητες εξετάσεις και μετά θα πείτε μέρα για χειρουργείο? Φαντάζομαι αυτό θα γίνει με το νέο έτος έτσι?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    ναι καλή μου γιατι δεν προλαβαίνω και νωριτερα. Και εδώ που ταλέμε φαντάζεσαι τους άλλους να τρωνε γουρουνοπούλα και να βλέπουν εμένα να την τρώω χυλό!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    θα τους γυρίσει το ματι αναποδα!!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    χαχαχαχαχα Αντε απολαυσε όσο μπορεις τα τελευταία σου πλουσιοπάροχα γεύματα!!!!!!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •