Zυγαριά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Zυγαριά

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557

    Zυγαριά

    Η παλια μου ζυγαρια τα εφτυσε οποτε παμε για καινουρια μαλλον αν και αυριο θα ψαχτω για το σερβις..
    Εχετε καμια καλη και οικονομικη υποψην;Προτιμω ψηφιακη γιατι οι αναλογικες εχουν διαβαθμιση κιλου.
    Βρηκα μερικες στο νετ καθως εψαχνα και μια μου φανηκε καλη αλλα δεν καταλαβα το παρακατω: "Διαθέτει μεγάλη ευανάγνωστη οθόνη που επιδεικνύει το βάρος από 2kg έως 150kg, το ποσοστό λίπους 1-60%, το ποσοστό υγρών 20-75%, το ποσοστό των μυών 10-50% και την κατανάλωση θερμίδων."

    ???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    θα τρελαθουμε τελειως?!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    ??

  4. #4
    Μι φρικαρετε! Υπαρχουν ζυγαριές τέτοιου τύπου. Περνας τα στοιχεία σου μέσα, ύψος, ηλικία, φυσική δραστηριότητα, μετράει αυτή το βάρος και με ένα λογισμικό που διαθέτει βγάζει σύσταση σώματος (ποσοστό λιπώδους και άλιπης μάζας). Κάπως περνάει ηλεκτρικό ρεύμα από το σώμα (πατάς πάνω σε κάτι μεταλλικά ελάσματα) και ανάλογα με την αντίσταση που συναντά το ρεύμα βγάζει ποσοστό λίπους. Με αυτό το λογσισμοκό βγάζει και θερμίδες που καις.

    Καφέ δεν ψήνει πάντως. Τι τιμή έχει αυτή που είδες? Έχει τέτοιες επαγγελματικές και με 1000 και 1400 ευρώ. Τρελό??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    one ψηφιακη φυσικα να παρεις!καλη η φαση να κανει και λιπομετρηση και εγω μια τετοια εχω προ αιωνων...:wink1:

    οχι οτι ειναι και αξιοπιστες οι μετρησεις αλλα βασικα για να βλεπεις τις διαφορες!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Πηρα τελικα αυτη: http://www.buldoza.gr/Product.aspx?C...roduct=1485989

    Kαλη φαινεται.η πορεια θα δειξει!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    ωραια και tredy!μεγεια!!αντε και καλες μετρησεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Απ'το στομα σου κ στου Θεου τ'αυτι!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •