Που ειναι χαμενα τοσα μελη???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232

    Που ειναι χαμενα τοσα μελη???

    εδω και μερες σκεφτομαι τι να γινονται πολλα μελη που πλεον δε γραφουν εδω...

    γιατι εφυγαν???βαρεθηκαν?κουραστη καν??απογοητευτηκαν??ετυχε απλα??"παραιτηθηκαν"??

    τυχαια θα αναφερω καποια απο αυτα τα μελη οπως μου ερχονται στο μυαλο: fairy,bizeli,stellou,device,mtsek,teti,loukoumaki, dew,danai,zwhtsa,sofoubi, litsaki28, rouli κλπκλπ, δεν μου ερχονται αλλες τωρα...

    Επισης πολλα νεα μελη εμφανιζονται απο το πουθενα και μετα δεν ξαναγραφουν....
    Τι πιστευεται οτι συμβαινει πια με το forum?

  2. #2
    Χμμμμ....

    Μακάρι να έχουνε λύσει το πρόβλημά τους και να μην έχουν ανάγκη πια αυτά που αυτό το φόρουμ προσφέρει, επικοινωνία, συμπαράσταση, συντροφιά, κατανόηση...Μπορεί πάλι να τα έχουν παρατήσει, και να μη βρίσκουν νόημα στο να κάνουν το οτιδήποτε!

    Ίσως πάλι, επειδή το θέμα των διατροφικών διαταραχών να είναι ταμπού, να μη θέλουν πια να συμμετέχουν στην κοινωνία αυτή...

    Αλλά ας μη ξεχνάμε πόσα πράγματα έχει ο καθένας από εμάς στο κεφάλι του! Μπορεί απλά να ενθουσιάζονται, αλλά μετά να μη μπορούν να αφιερώσουν χρόνο και σκέψη και προβληματισμό για τα θέματα αυτού του φόρουμ!

    Αυτά μπορώ να σκεφτώ εγώ! Ίσως βέβαια αν βελτιωνόταν λιγάκι η εμφάνιση του φόρουμ...λίγο χρωματάκι βρε παιδί μου! Ή να ήταν λιγάκι πιο λειτουργικό, τύπου να υπάρχει ένα κουμπάκι που να το πατάς και να σου δείχνει τις απαντήσεις στα μηνύματά σου. (Μήπως υπάρχει αυτό και δεν το έχω βρει??).

    :starhit: χιχι

  3. #3
    m&m
    Guest
    γεια
    ανηκω στη δευτερη κατηγορια: των νεων μελων που δεν εμφανιστικαν προσφατα
    αν και μπαινω μεσα οταν μπορω, και αντλω συντροφικοτητα και παρηγορια στο οτι δεν ειμαι η μονη με τετοια προβληματα, δεν εχω τι να σας γραψω
    Μετα απο ενα καλο...βουλιμικο επεισοδιο, και παρα τη λογικη που μου λεει οτι δεν εγινε και τιποτα, σταματησα την προσπαθεια προσπαθοντας να ξαναβρω ισορροπια (ακουγεται ισως σαν δικαιολογια αλλα δεν πειραζει! αυτο ακριβως νιωθω)
    θα ξαναρχισω, αλλα οχι ακομα.
    αφου ειμαι σε αυτη τη κατασταση, δεν εχω και πολλα να προσφερω. Παρόλα αυτα, ευχομαι το καλυτερο στους συν-forum-ιτες και τις συν - forum-ιτισες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Και ομως μ κ μ να γραφεις κ οταν το κανεις το βουλιμικο βοηθαει νομιζω.Μη στενοχωριεσαι.Συνηθειες καιρων δεν φευγουν αμεσως.Συνεχισε κ αν νοιωθεις πως θες συμπαρασταση να τη ζητας.Ολοι εδω τα ιδια προβληματα εχουμε.:blush:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    αν το κρατας μεσα σου νομιζω σε πνιγει περισσοτερο...και αν εδω μεσα κανεις 2 βηματα μπροστα και 1 πισω, μονος σου απλα κανεις μονο προς τα πισω...

    γιατι το θεμα δεν ειναι μονο το αποτελεσμα των χ κιλων αλλα περισσοτερο μια προσπαθεια συμφιλιωσης με τον ιδιο μας τον εαυτο και με την διαταραχη μας(οποια και σε οποιο βαθμο εχει ο καθενας)...

    καλως ή κακως δεν μπαινουμε εδω μεσα μονο για να κλαφτουμε ή να χαρουμε που χασαμε ή που πηραμε 200 και 300 γραμμαρια...
    αλλα συμπορευομενοι με τους υπολοιπους να βρουμε ενα φως στο τουνελ στο προσωπικο μας αδιεξοδο.

    Οσο για τα πολλα κιλα που μπορει να εχει καποιος να χασει και πνιγεται, φανταστειτε ποσο επισης μεγαλο προβλημα εχει καποιος με λιγα κιλα που τον βασανιζουν χρονια(με την ψυχολογικη εννοια) και ενω στην ουσια ειναι αδυνατος(αρα δεν εχει προβλημα!!!) ταλαιπωρειται και παλευει με τον εαυτο του διαρκως...

    1 χρονο πριν,πριν ανακαλυψω το φορουμ πιστευα οτι μονο μια μαγικη διαιτα θα με σωσει..
    τωρα ξερω πως θα με σωσει μονο η αλλαγη νοοτροπιας...
    :starhit:

    Αν και νομιζω οτι πολλα απο τα χαμενα μελη μας διαβαζουν ακομη, θα χαιρομουν να τους ακουσω ξανα, να μαθω οτι εγιναν καλα και δε χρειαζονται πλεον ενα τετοιο φορουμ ή να μοιραστουν μαζι μας αυτο που τους βασανιζει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ελα παιδια
    τι κανετε
    εγω ανοικω στην πρωτη κατηγορια
    και για τη ζωιτσα που ξερω ειμαστε καλα
    εγω τωρα μετα απο 2 χρονια απ την εγχειρηση πηρα 2 κιλα
    δεν παραπονιεμαι
    ειμαι μια χαρα αλλα λογω υποχρεωσεων δεν μπαινω συχνα
    αισθανομαι τυψεις που δεν μπαινω πιο συχνα γιατι ηταν πολυτιμη η βοηθεια του φορουμ σε πολλες φασεις.
    θα αλλαξω συχνοτητα επισκεψεων

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    232
    ανηκω σε τριτη κατηγορια, του μελους που ηλθε ειδε και απηλθε γιατι επαθε εξαρτηση.. Το φορουμ με επηρεαζε παρα πολυ ψυχολογικα, μου ειχε γινει εμμονη ιδεα κι ας μη συμμετειχα τοσο ενεργα. Τελικα ξαναγυρναω για να παρω δυναμη για το νεο ξεκινημα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    one back! ολες οι υπολοιπες που ειναι? τετη στελλου ντιβαις λουκουμακι μπιζελι ζωητσα?!? και πολλες αλλες!
    (φορτυ δε σε ψαχνω εσενα ευτυχως!)
    τζενη χαιρομαι που ειναι καλα!
    (και εισαι)

    ΥΓ irenevaladia γεννησαμε κ δεν προλαβαινουμε να φορουμιαζομαστε να υποθεσω? θα σε βρω παντιοτροπως

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    184
    ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ. ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΧΤΕΣ. Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΧΑΛΑΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ. ΑΠΟ ΤΥΨΕΙΣ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ. ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΝΕΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ . ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    καλως τη ρανια2! διαβαζεις ακομη εκεινο το βιβλιο? ξεθαψα ενα αλλο, μικρο ευαναγνωστο κ περιεκτικο. αυτο εφαρμοζω τωρα. τι λες νανοιξουμε νεο τοπικ? 'η θυμασαι που ειναι το παλιο?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    184
    badgirl11 ,
    άρχισα πάλι το βιβλίο από την αρχή. Διαβάζω τις κάρτες και προσπαθώ να βρω τους ρυθμους μου. Το άλλο βιβλίο ποιό είναι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Originally posted by badgirl11
    one back! ολες οι υπολοιπες που ειναι? τετη στελλου ντιβαις λουκουμακι μπιζελι ζωητσα?!? και πολλες αλλες!
    (φορτυ δε σε ψαχνω εσενα ευτυχως!)
    τζενη χαιρομαι που ειναι καλα!
    (και εισαι)

    ΥΓ irenevaladia γεννησαμε κ δεν προλαβαινουμε να φορουμιαζομαστε να υποθεσω? θα σε βρω παντιοτροπως
    καλως την :smilegrin: εγω σε παρακολουθουσα και σου ειχε γραψει ενα τεραστιο πμ στο αλλο φορουμ και την ωρα που πατησα να το στειλω μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να εχω κανει ποστ πρωτα και μου το εκοψε :thumbdown::thumbdown::thumbdown: θα τα λεμε απο δω τωρα :yes:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    560
    που είστε ολοι εσεις που τοσο καιρο διαβαζα και με βοηθησατε???με κανατε να γραφτω στο φορουμ???με κανατε να γραψω για πραγματα που δεν τολμω να πω???εεε??????που ειστε??????

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Τι έγινε,Μαρία της Ελπίδας;Θέλεις τα λεφτά σου πίσω;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    560
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:thumbup::P
    ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ?????????????????????????????????? ?ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!:fake sniffle:
    ΚΑΙ ΔΥΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ...........:fake sniffle::shocked2::fake sniffle:
    ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •