Πηρα βαρος....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    151

    Πηρα βαρος....

    Καλημερα παιδια,τι κανετε?Εγω σκεφτομαι εδω και μερες να γραψω(σας διαβαζω κρυφα) αλλα ντρεπομαι.Σημερα το πρωι στις 11 εχω διαιτολογο.Μεσα σε 2 εβδομαδες αντι να χασω πηρα 3 κιλα.Πισω στα 115..Καταραμενο νουμερο,παντα γυριζω σε αυτο.Σκεφτομουν ακομη και να μην παω διαιτολογο,αλλα θα παω και θα αντιμετωπισω τα χαλια μου..αλλωστε 2 εβδομαδες τωρα σιτιζομαι με λουκανικοπιτακια και γλυκα(μετα τις 12 Δεκεμβριου ειδικα που ηταν η γιορτη του αγοριου) εχω φαει ολο το σπιτι..Πως να μην παχυνω?(να μην αναφερω και το τι εχουμε πιει κιολας αυτο τον καιρο..)Αυτα απο μενα..Νιωθω λιγο απογοητευμενη,αλλα ελπιζω να μου περασει..Τελικα ακομη κι αν εχεις ολη τη στηριξη και τα μεσα που χρειαζεσαι,μπορει να ξανακυλησεις.Απορω πως το αφησα να συνεχιζεται τοσες μερες αυτο το φαγοποτι..Τι σκεφτομουν?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Ντίνα τωρα να σ πω να κανεις κρατη αυτη τη βδομαδα ειναι λιγο αστειο... Αλλα να πας να ζυγιστεις... να δεις ποια ειναι η κατασταση και να προσπαθησεις να μεινεις τουλαχιστον στα ιδια μεχρι μετα τη Πρωτοχρονια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Λοιπόν, Ντινούλα μου...δεν είναι και τόσο δύσκολο αυτό που λέει η Πηνελόπη...το ότι δεν μπορείς μαγικά να γίνεις 90 ή ογδόντα δε σημαίνει ότι πρέπει να ανεβαίνεις κιόλας. Και στο λέω εγώ που ξαφνικά μέσα σ'αυτές τις εβδομάδες των γιορτών ξεκίνησα διατροφή και μάλιστα πιστά μετά από 30.893 αποτυχημένες προσπάθειες...πήγα κι εγώ στο διαιτολόγο και μέδειξε σχεδόν συν ένα η ζυγαριά...αλλά αφού οι πόντοι πολύ αργά μειώνονται συνεχίζω την προσπάθεια..(να θυμήσω ότι άπειρες φορές σταματάω μετά από τέτοια σκηνικά και πλακώνομαι στο φαγητό..) τώρα όμως είπα ότι επιτέλους πρέπει να συνεχίσω κι ας με δείχνει παραπάνω...
    Ελπίζω να βοήθησα...καλή αρχή!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by ntinoula
    Καλημερα παιδια,τι κανετε?Εγω σκεφτομαι εδω και μερες να γραψω(σας διαβαζω κρυφα) αλλα ντρεπομαι.
    Πωπω ειναι απτις στιγμες που ευχομαι να το ειχε γραψει αυτο η one, για να της απαντουσα καταλληλως...................... :saint:


    ντινουλα, ξεκολλα my friend! eatingdisorders.gr οχι διαιτα.gr

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    ΜΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!!!!!
    παλιοπαιδο:love:

    Ντινουλα,ανθρωποι ειμαστε βρε κοριτσι μου,οχι μηχανες!
    Θα δεις που συντομα θα βρεις τη δυναμη να αρχισεις παλι..Πες πως εκανες ενα διαλειμμα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    Ntinoula ολοι εδω μεσα πιστευω σε καταλαβαινουμε και οσοι ακομη δεν ειμαστε στη θεση σου...

    μη ντρεπεσαι να γραφεις, βρες το κουραγιο σου, μπορεις!

    η πορεια-το εχω ξαναπει- συχνα ειναι 2 βηματα μπροστα και ενα πισω αλλα σαν συνολο τελικα ειναι μπροστα...

    τωρα ειναι λιγο δυσκολες οι μερες με τοοοοσους πολλυς πειρασμους αλλα μην αφηνεσαι εντελως...

    οτι κανεις για σενα μπροστα σου το βρισκεις παντα...ειτε σου κανεις καλο ειτε κακο...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •