Καλησπερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    21

    Καλησπερα

    Καλησπέρα,

    Είμαι νέα στο forum, μόλις γράφτηκα δηλαδή (είναι 2 και το πρωι) από μια παρόρμηση .. μήπως μπορούσα να βρω ανθρώπους με παρόμοια προβλήματα ..να μοιραστούμε.. το βάρος!

    Χαίρομαι που υπάρχει μια τέτοια παρέα στο διαδίκτυο.
    Ειλικρινά συγκινήθηκα με ορισμένα μηνύματα.. θα μπορούσα να τα είχα γράψει κι εγώ (αν είχα βρει δηλαδή το κουράγιο..)

    Ελπίζω να τα καταφέρουμε να γνωριστούμε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Καλως ορισες IRN και καλο κουραγιο στον αγωνα σου.. Ευχομαι εδω μεσα να παρεις μονο θετικα πραγματα..Θελεις να πεις λιγα λογια για σενα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    καλωσ ηρθες!
    ευχομαι να βοηθηθεις μεσα απο το σαιτ!

  4. #4
    καλημέρα σε όλους και ελπίζω αυτά τα χριστούγεννα να αναγενηθούμε όλοι και να ελευθερωθούμε από όλα τα βάρη, καλώς μας ήρθες ΙRN και σου υπόσχομαι ότι εδώ θα νιώσεις τη ζεστασιά και την ελευθερία που πιθανά να έχεις στερήσει από τον εαυτό συο για καιρό

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Καλως ηρθες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες!!! θελεις να μας πεις τι σε απασχολει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Originally posted by IRN
    Καλησπέρα,

    Είμαι νέα στο forum, μόλις γράφτηκα δηλαδή (είναι 2 και το πρωι) από μια παρόρμηση .. μήπως μπορούσα να βρω ανθρώπους με παρόμοια προβλήματα ..να μοιραστούμε.. το βάρος!

    Χαίρομαι που υπάρχει μια τέτοια παρέα στο διαδίκτυο.
    Ειλικρινά συγκινήθηκα με ορισμένα μηνύματα.. θα μπορούσα να τα είχα γράψει κι εγώ (αν είχα βρει δηλαδή το κουράγιο..)

    Ελπίζω να τα καταφέρουμε να γνωριστούμε
    Καλημέρα και εγώ καινουργια είμαι...Θα τα καταφέρουμε για γίνει αυτό πρέπει να το πιστέψουμε πρώτα. Εγω μονο και μόνο που το εξομολογήθηκα στο forum νοίωθω μεγάλη ικανοποίηση...Πρέπει να μάθουμε ν αγαπάμε τον εαυτό μας.....καλή δύναμη και όλα θα πάνε καλά
    Καλώς ήρθες λοιπόν...............

  8. #8
    μου αρέσει πολύ το μήνυμά σου click 'στόχος άνευ ημερομηνίας η ευτυχία' .Νομίζω ότι στη ζωή μου πάντα στόχευα σε κάτι, ποτέ δεν έχω υπάρξει χαλαρή γιατί απλά μου είναι πα΄ρα πολύ δύσκολο να χαλαρώσω, και οι στόχοι μικροί ή μεγάλοι ήταν πάντα τελικά ασήμαντοι. Γιατί θα πρέπει να συμβεί κάτι για να καταλάβουμε ότι μοναδικός αληθινά σημαντικός στόχος είναι η ευτυχία; σήμερα έμαθα πως ένα φίλος 30 και κάτι σε ηλικία είναι στο νοσοκομείο με καρκίνο...και μία ακόμη φορά κατάλαβα πόσο πολύ μικρή είναι η ζωή μας...και πόσο κινδυνεύουμε όλοι....(να ρωτήσω κάτι; ξέρετε αν η βουλιμία-εμμετοί σημαίνει αυτόματα και γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση;)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    τι εννοεις 'σημαινει αυτοματα'??????
    σε γενικες γραμμες ισχυει,ειδικα αν κανεις για καιρο εμετους....

  10. #10
    θέλω να πώ, εγώ είμαι βουλιμική χρόνια αλλά γενικά δεν νιώθω τα συμπτώματα της παλιδρόμησης. Υπάρχει περίπτωση να μην έχω ή έχω ούτως ή άλλως;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Καλώς ήλθες.

    Στα ιατρικά θέματα δε μπορεί κάποιος να σου πει με βεβαιότητα τι συμβαίνει.Ακόμα και γιατρός δε μπορεί να κάνει εκτίμηση διαδικτυακά.:)Μπορείς αν θες να δεις - ενδεικτικά - τις συνέπειες της βουλιμίας στο θέμα: http://www.eatingdisorders.gr/forum/...ad.php?tid=305

    Καλή δύναμη στην προσπάθεια.:)

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    21
    Γεια χαρά!

    Λίγο νωρίτερα σήμερα..

    Σας ευχαριστώ για την υποδοχή πολύ!

    Ελπίζω σιγά σιγά να τα καταφέρω να ανοιχτώ κι εγώ όπως κι εσείς
    ¨η να σας πετύχω on line για να γνωριστούμε

    Καλές γιορτές

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by marmade
    Γιατί θα πρέπει να συμβεί κάτι για να καταλάβουμε ότι μοναδικός αληθινά σημαντικός στόχος είναι η ευτυχία; σήμερα έμαθα πως ένα φίλος 30 και κάτι σε ηλικία είναι στο νοσοκομείο με καρκίνο...και μία ακόμη φορά κατάλαβα πόσο πολύ μικρή είναι η ζωή μας...και πόσο κινδυνεύουμε όλοι....(να ρωτήσω κάτι; ξέρετε αν η βουλιμία-εμμετοί σημαίνει αυτόματα και γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση;)
    κοιτα ομως marmade... μεσα σε μια παραγραφο ειπες "πόσο πολύ μικρή είναι η ζωή μας..." και μολις 1 γραμμη μετα ρωτας για την παλινδρομηση και τη βουλιμια.
    σταματα τις υπεκφυγες για να σταματησουν και οι εμετοι και ολες οι επιπτωσεις τους.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •