αισθημα κατωτεροτητας και εκφραση κακιας για συγκεκριμενη φιλη ... :( - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by Kleanthis
    Originally posted by Constance
    Originally posted by Ava
    ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...

    Α ρε Ava!:thumbup::thumbup::thumbup:
    Και γιατί τους έχεις φίλους αν πιστεύεις αυτά γι ' αυτούς;Δε χαρακτηρίζεσαι κι εσύ σαν όμοια τους με τη στάση σου αυτή;Να μην τους έχεις.Απλό δεν είναι;:):):)


    Φιλικά έ; :):):)
    μα μεχρι να εκδηλωθουν, απλα δεν το ξερεις.....
    οταν το μαχαιρι ειναι πισω απο την πλατη σου, δεν το βλεπεις. και οταν το νιωσεις, ειναι αργα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    [quote]Originally posted by lessing
    Originally posted by click
    Originally posted by Ava
    ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...
    Δε μου θυμιζει φιλια ολο αυτο...
    κανε ενα quote της προκοπης, απελπισια μαυρη!
    εχεις και pinned topic τρομαρα σου.
    ("ενα λαθος που γινεται στο φορουμ")

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    27
    Stellou μου, σε καταλαβαίνω . Είναι απάισιο να μη σε προσέχει κάποιος επειδή στην παρέα υπάρχει μια πιο εντυπωσιακη κοπέλα. Αλλα , αν είναι τόσο ωραία, δίκαια έχει το ενδιαφέρον νομίζω . Να σκέφτεσαι ότι χρειάζεσαι να σε <<κοιτάξει κάποιος>> που θα εκτιμήσει την ψυχή σου, κι όχι τα ωραία πόδια σου.... Αυτό ισχύει για όλες μας, όσο ωραίες κι αν είμαστε.

    Επίσης θα πρέπει να θυμάσαι και κάτι άλλο: Οι άντρες δεν εντυπωσιάζονται μόνο απο την εμφάνιση! Οκ, σε πρώτη φάση μπορεί να ισχύει αυτό, αλλα αν είσαι χαλαρή, και περιποιημένη, και καλά με τον εαυτό σου, μπορείς εσύ τελικά να τραβήξεις την προσοχή !!

    Συμφωνώ με κάποιον που είπε παραπάνω ότι δε χρειάζεται να κάνεις παρέα μαζ'ι της ν σε τσιτώνει κ σου κάνει τα νευρα κρόσσια. Απλά αυτό το συναίσθημα που νιωθεις σημαίνει ότι εσύ δεν είσαι και τόσο καλά με τον εαυτό σου. Οτι κοιτάς στον καθρέφτη κ δε βλέπεις <<εσένα>>. ΑΝ θέλεις λοιπόν ξεκίνα την αλλάγη που ποθεί η ψυχή σου.

    ΥΓ Αν είσαι τόσο κρύα απέναντί της, δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή συνεχίζει να επιδιώκει την παρέα σου ... Εχει άλλες παρέες, γενικά;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    Γεια σου stellou μου

    Ολοι το χουμε περασει καποια στιγμη αυτο και οποιος δε το παραδεχεται , κοροιδευει τον εαυτο του.

    Συμφωνω με τις παραπανω αποψεις των παιδιων.

    Το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις σε αυτη τη περιπτωση ειναι να αποφυγεις οτι σε χαλαει

    και να επικεντρωθεις στον εαυτο σου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Σίγουρα οι όμορφοι άνθρωποι τραβούν την προσοχή.

    Αντί να ασχολείσαι με αυτό, επικεντρώσου στον εαυτό σου (γιατί μόνο αυτόν έχεις).
    Τόνισε τα "δυνατά" σου σημεία, κάλυψε τα λιγότερο, και γενικά απέκτησε ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ! :spin:

    Σε αντίθεση με άλλους, θα σου πρότεινα να μην αποφύγεις την παρέα με τη συγκεκριμένη κοπέλα.
    Φαίνεται να έχει καλό χαρακτήρα, και είναι κρίμα να το ρισκάρεις εξαιτίας κάποιου ανταγωνισμού.

    Σκέψου πως πολλές φορές θα χρειαστεί στο μέλλον να συναναστραφείς όμορφες γυναίκες, και ακόμα
    περισσότερο, εξυπνότερες ή πιο επιτυχημένες. Εκεί να δεις χαρά!

    Όσο είσαι μια γυναίκα που περιποιείται και νιώθει ωραία με τον εαυτό της, σίγουρα θα τραβάς προσοχή.
    Μπορεί όχι το 100% της προσοχής, όμως δεν θα είσαι και αδιάφορη!

    ... Και αν κάποτε ο άντρας που θα σε πλησιάσει έχει γνωρίσει την πανέμορφη φίλη σου και έχει ωστόσο προτιμήσει εσένα,
    θα έχει κάποιο λόγο για να το κάνει, και δεν θα είναι επιφανειακός.

    Cheers

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •