αισθημα κατωτεροτητας και εκφραση κακιας για συγκεκριμενη φιλη ... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660

    αισθημα κατωτεροτητας και εκφραση κακιας για συγκεκριμενη φιλη ... :(

    Καλησπέρα σε όλους ! Είχα ένα δίλημμα αρχικά για το που έπρεπε να βάλω αυτό το θέμα αλλά τελικά νομίζω πως εδώ ταιριάζει γάντι . Θα ξεκινήσω με τα βασικά . Είμαι φοιτήτρια 21 χρονών και φέτος πέρασα στη σχολή που ήθελα μετά από αρκετή προσπάθεια , μακριά απ την πόλη μου . Είμαι μια κοπέλα παχιά που έχει κατά καιρούς προσπαθήσει να χάσει βάρος (βασικά πολλές φορές!) και εχω πέσει στην γνωστή παγίδα του "χανω και τα ξαναπαίρνω" . Το θέμα μου όμως δεν είναι αυτό . Το βάρος μου γενικώς ποτέ δεν ήταν ιδιαίτερο εμπόδιο στη ζωή μου. Είχα καποιες σχέσεις , έχω φιλους , κανω πραματα και ειμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη . Ώρες ώρες νιώθω άσχημα για την εμφάνιση μου , όπως μπορεί να συμβεί στον καθένα , αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμο ... τουλάχιστον μεχρι τώρα ! Τελευταία μου συμβαίνει κάτι το οποίο δεν μου χει ξανασυμβεί . Νιώθω κακία ! Θα εξηγήσω τι εννοώ . Εδώ και κανα χρόνο γνώρισα μια κοπέλα σε ένα εργαστήρι ζωγραφικής που παρακολουθούσα με σκοπό να μπώ στη σχολή καλων τεχνων στην οποια και πέρασα τελικά πριν ενα μηνα . Αυτή η κοπέλα ειναι πρώτα απ όλα πολύ όμορφη . Και στο σωμα και στο πρόσωπο . Να πω εδω περα οτι κι εγω δεν θεωρουμαι ασχημη κατα γενική παραδοχη .Στο εργαστήρι αυτό ήμασταν καποιες κοπελες , ηταν μικρό εργαστηρι , και επειδη οι εξετασεις ηταν τον σεπτεμβρη ολο το καλοκαιρι την βγαλαμε εκει μεσα να κανουμε προετοιμασια , χωρις διακοπες και τπτ φετος . Το θέμα είναι οτι ενω με τις υπολοιπες κοπελες τα πηγαινα σε γενικες γραμμες καλα , με αυτην καπου δεν κολλαγα . Δεν μου χει κανει κατι κακο γενικως! τελος παντων περασαμε καποιες απο τις κοπελες στη σχολη τελικα , ολα καλα ολα ωραια . Περασε και αυτή και από τότε μου χει γίνει στενός κορσές ! Μου φερεται πολυ φιλικά πραγματικά αλλα , δεν ξερω γιατί , δεν μπορω να νιώσω το ίδιο ! Εκνευριζομαι συνεχεια μαζί της για χαζούς λόγους , αν και προσπαθω να μην το δείχνω. Είναι πραγματικά πολύ ωραία κοπέλα και είναι το πρώτο άτομο δίπλα στο οποίο νιώθω μειονεκτικά . Βλέπω στην πράξη αυτό που λένε οτι "οι ωραίες κοπέλες έχουν καλυτερη αποδοχή από τον κόσμο" ... πραγματικά ! έχουμε μπει τωρα σε μια φαση οπου συνεχεια γνωριζουμε καινουριο κοσμο , αντρες και γυναικες καθε μα καθε ηλικίας , και ενώ είμαι φιλική με όλους έχω κάνει παρέες κλπ οταν είναι αυτή στην παρέα νιώθω πως όλοι κοιτάνε εκείνη . Δεν ξερω αν είναι η ιδέα μο αλλα ακόμη και να πάω να μιλήσω ώρες ώρες νιωθω πως αν ειναι εκείνη κοντα δεν μου δίνει κανείς σημασια . 'Έλειψε μια βδομαδα και κατέβηκε αθήνα και ένιωσα σαν να βρηκα την υγειά μου λεμε! Έγινα άλλος ανθρωπος εκείνη τη βδομάδα και μου το λεγαν πολλοι οτι "κατι εχει αλλάξει"! Επίσης συμβαίνει πολλές φορές να ειμαστε μαζί πχ και να της την πεσουν σε διαστημα μισης ωρας 2-3 τυποι , καποιον από τους οποιους γουσταρω κι εγω , αλλα φυσικά που να με προσέξει εκείνη τη στιγμη ... με εκνευρίζει γιατι ενώ έχει μια σοβαρη σχεση καμποσων χρονων και παρ οτι γενικως δεν προκαλει ιδιαιτερα , της την πεφτουν ολοι σα να μην τρεχει τιποτα ... νιωθω να θαβομαι διπλα της , χωρις να μου εχει κανει ποτέ τίποτα αντικειμενικά ! Προφανώς κάποια στιγμή αυτό το έβγαλα προς τα έξω και το κατάλαβε γιατί τις προάλλες με έπιασε και με ρώτησε αν έχω κάτι μαζί της κλπ , οπου εγώ φυσικά είπα ψέμματα οτι δεν τρέχει τίποτα κλπ . Τι σ**τα να κάνω ?! δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που νιώθω , πραγματικά δεν είμαι κακος ανθρωπος , ειναι πρωτη φορά που μου συμβαινει κάτι παρόμοιο ! και νιώθω τύψεις είναι η αλήθεια γιατί και αυτή δεν μου χει κάνει κάτι ... αλλα πραγματικά ώρες ώρες δεν την παλεύω να είμαι μαζί της ! Από αντίδραση αρχιζω και την θεωρω χαζη , αφελη , τσαντιζομαι ευκολα μαζι της κλπ ... αλλα δεν νομιζω οτι εχουν ιδιαιτερη βαση αυτα που νιωθω και παρ ολα αυτα δεν μπορω να τα ελενξω ! Να την αποφυγω ιδιαιτερα δεν μπορω γιατι ειναι και η υπολοιπη παρεα στη μεση , ειμαστε γενικως ολες μια παρεα , το μονο που μπορω να κανω και το χω ηδη κανει ειναι να ανοιγομαι σε παρεες για να μιλαω με κοσμο και γενικως να μην ειμαι μονο σε μια παρεα και μονιμως με αυτην γυρω ... any ideas? δεν ξερω βασικα γιατί τα γραψα ολα αυτα , μαλλον το χα αναγκη ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Το είχες πραγματικά ανάγκη να μοιραστείς κάποια συναισθήματα εντελώς ανθρώπινα. Η ζήλια, γιατί περί αυτού πρόκειται, είναι ένα από τα ελάχιστα αρχέγονα συναισθήματα. Γεννιόμαστε με αυτό και δεν είναι ντροπή να αισθανόμαστε κάπου κάπου έτσι. Μερικές φορές νιώθουμε ότι μας πνίγει το δίκο μας για άδικες συμπεριφορές και καταστάσεις γύρω μας. Η κοπέλα αυτή, χωρίς να καταβάλλει καμία προσπάθεια, γίνεται το επίκεντρο του ενδιαφέροντος και αυτό δεν είναι ιδέα σου. Συμβαίνει. Ποιός σου είπε ότι η ζωή είναι δίκαιη? Το καλό είναι ότι δεν προκαλεί με τη συμπεριφορά της. Το πρόβλημα θα ήταν μεγαλύτερο αν ήταν ναζιάρα, γατούλα, αν ακκιζόταν και ζητούσε με μελιστάλαχτη φωνή το ένα ή το άλλο, κυρίως από τους άντρες της παρέας. Τώρα πάλι καλά. Συμπεριφέρεται με την ανωτερότητα που της δίνει η ομορφιά της, σε συνδυασμό με έναν καλό χαρακτήρα. Γιατί το ξέρει πως έχει αυτά τα προσόντα.
    Σκέψου, όμως, λιγάκι το εξής: Αν εσύ είχες να διαλέξεις ανάμεσα σε δύο αντικείμενα, ένα εντυπωσιακό και ένα λιγότερο, δεν θα διάλεγες το πιο φανταχτερό? Δε σου μιλάω για ιδεολογία, αλλά για παρότρυνση της στιγμής, για το πού απλώνεται ενστικτωδώς το χέρι σου. Όλοι έτσι σκεφτόμαστε, γι' αυτό και η κοπέλα αυτή έχει την αποδοχή που έχει. Προσωπικά η μόνη περίπτωση που θα διάλεγα το λιγότερο όμορφο είναι αν καλούμουν να διαλέξω σκύλο. Εκεί θα διάλεγα το λιγότερο ευνοημένο πλάσμα, σίγουρα ένα αδέσποτο, άσχημο, τσιμπουριασμένο ενδεχομένως, για να του δώσω την αγάπη και το σπιτικό που δεν θα είχε ποτέ στη ζωή του. Στις ανθρώπινες σχέσεις κινούμαστε από ένστικτο και, όταν μπερδεύεται και το σεξ, η ζυγαριά ξέρεις που θα γείρει. Ίσως όχι σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά συνήθως αυτό γίνεται.
    Αν η κοπέλα αυτή σε ενοχλεί πραγματικά, ελπίζω πως μέσα στα προσόντα της είναι και η εξυπνάδα. Θα καταλάβει ότι δεν τη πολυθέλεις και θα σταματήσετε να κάνετε παρέα. Ίσως οι τύψεις σου σε κάνουν να είσαι λίγο πιο εκδηλωτική από όσο θα ήθελες, με αποτέλεσμα να μην έχει καταλάβει ακόμη πώς αισθάνεσαι γι' αυτή. Ίσως πάλι, να είναι τόσο εγωίστρια, που δε δέχεται ότι υπάρχει άνθρωπος να μη τη θέλει δίπλα του και βάζει τα δυνατά της να σε κερδίσει. Θα σου πρότεινα να βγάλεις από το μυαλό σου την εμφάνισή της και να την αντιμετωπίσεις σαν οποιαδήποτε κοπέλα δεν σε ενθουσιάζει. Έτσι, τα πράγματα θα πάρουν το δρόμο τους από μόνα τους. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συναναστρεφόμαστε ανθρώπους που μας γεμίζουν αρνητκά συναισθήματα. Απόφυγε τα κολλητηλίκια και ανέξου την στην παρέα σαν οποιαδήποτε πχ. βαρετή θεία. Και να σκέφτεσαι ότι είσαι αυτή που είσαι και δεν έχεις να αποδείξεις τίποτε σε κανέναν. Φιλιά!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    πραγματικα το συναισθημα της ζηλειας ειναι απολυτως ανθρωπινο και ειναι προς τιμην σου που το αναγνωριζεις κ το παραδεχεσαι.
    εισαι σε πολυ καλο δρομο.
    η κοπελα απ οσα μας λες εμενα μου φαινεται πολυ οκ,διοτι αν ηταν καμια κοταδε θα σ επιανε να μιλησετε κ να προσπαθησει να μαθει αν εχεις κατι μαζι της.
    δεν το κανει ο καθενας αυτο.
    θα προτεινα να προσπαθησεις να επικεντρωθεις στα δικα σου χαρισματα ετσι ωστε να μην επισκιαζεσαι απο την παρουσια της.
    το οτι οταν ελειπε ησουν αλλος ανθρωπος μπορει να γινει ο οδηγος σου-σημαινει οτι ισως κατα ενα μερος τραβαει την προσοχη οχι μονο γιατι απο μονη της ειναι ομορφη παρουσια αλλα επειδη κ εσυ συμπεριφερεσαι με βαση τα μειονεκτικα σου συναισθηματα-θεωρεις ισως δεδομενο οτι ΑΥΤΗ θα τραβηξει την πρσοχη,οποτε κανεις πισω, κρυβεσαι...
    προσωπικα τι βρισκω αδικο να την απομακρυνεις επειδη ειναι ομορφη.... πως θα ενιωθες εσυ αν σε απομακρυνε επειδη εισια παχουλη?
    επισης, οποιον ομορφο ανθρωπο βρισκεις στο δρομο σου, θα τον απομακρυνεις?
    δε μου φαινεται καλη λυση..
    απο την αλλη βεβαια, αν δε μπορεις με τπτ να ξεπερασεις αυτα τα συναισθηματα, προφανως δεν υπαρχει αλλη λυση...αν κ ξαναλεω οτι τα συναισθηματα δε θα φυγουν μαζι με την κοπελα... θα ειναι εκει κρυμμενα, περιμενοντας τον επομενο "χαρισματικο" ανθρωπο για να εμφανιστουν.
    κ απ ό,τι καταλαβα απο το γεγονος οτι σε προβληματιζουν αυτα τα συναισθηματα, δεν εισαι ανθρωπος που μπορεις να ζησεις μαζι τους...... :)
    οποτε, ψαξτην αλλιως.
    καλα ξεμπερδεματα :yes:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Μπραβο για την ειλικρινεια κ την αντικειμενικοτητα σου.
    Πιθανες ''λυσεις'':Ψαχνεις να βρεις αν θα σε ενδιεφερε με αυτη την αφορμη να βελτιωσεις την εμφανιση σου αρχιζοντας γυμναστικη κ ελλατωνοντας ελαφρα τις ποσοτητες.Μπορεις να ''χρησιμοποιησεις''την κοπελλα αυτη σαν ευγενη αμυλλα.
    Η την αποφευγεις κανοντας αλλες παρεες,εχοντας ομως υποψιν πως με το επομενο ''χαρισματικο''ατομο που θα συναντησεις θα αναδηθουν αυτα τα δικα σου θεματα στην επιφανεια.
    Προσωπικα θα προτιμουσα να βγεις στην αρρενα της σεξουαλικοτητας αναδικνυοντας τον κρυμμενο θηλυκο σου εαυτο-ουαου!τι λεω η γυναικα!-Γιατι δηλ.να εχεις σαν δεδομενο οτι ο γκομενος που γουσταρεις δεν θα κυταει ΕΣΕΝΑ ενω μπορεις να το ανατρεψεις αυτο;Εσυ αποφασιζεις για την εμφανιση σου κ αν θεωρεις οτι θες να την βελτιωσεις κ οτι αυτη η βελτιωση θα σε κανει να νοιωσεις περισσοτερη αυτοπεποιθηση,στο χερι σου ειναι να το κανεις.:kiss:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Κακα τα ψεματα.Οι περισσοτεροι ανθρωποι κοιτουν την εξωτερικη εμφανιση.Δε μου κανει εντυπωση που ενας αντρας θα προτιμησει μια κοπελα με ωραιο σωμα αντι για μια με παραπανισια κιλα.Απο κει και περα μενω στο γεγονος οτι αποκαλεις την κοπελα (στον τιτλο του τοπικ) φιλη σου.Φιλη σου ομως δεν ειναι οχι μονο γιατι τη ζηλευεις αλλα γενικα γιατι θες να την αποφυγεις.Ομως ρωτω: Ειναι η μοναδικη ομορφη κοπελα που υπαρχει?Μην αποκλειεις ατομα με βαση την εμφανιση γιατι ειναι ακριβως το ιδιο λαθος που κανουν οι ανθρωποι και με τους υπερβαρους.Η κοπελα απο αυτα που λες προφανως θα ηθελε να γινει φιλη σου ή να κανετε παρεα.Αν αυτο σου ειναι αδυνατο, απεφυγε τη 2-3 φορες απανωτα και πιστευω θα το πιασει το μηνυμα.Ομως ετσι θα κανεις περα εναν ανθρωπο που μπορει να ειχε να σου δοσει πραγματα.Δικη σου η επιλογη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ρε στελλου θελει τρελη μαγκια να παραδεχτεις αυτα που εγραψες. και δεν εννοω να τα παραδεχτεις σε αλλους. να τα παραδεχεσαι στον εαυτο σου και να τα αναγνωριζεις ειναι σπανιο.

    αντι να πεις το κλασικο, ειναι ομορφη αλλα πανχαζη και αφελης και ολοι ειναι ηλιθιοι που της την πεφτουν, αναγνωριζεις κανονικοτατα οτι νιωθεις μειονεκτικα και ψαχνεσαι αρνητικα απεναντι της.

    δεν εχω συμβουλη, θα τη βρεις μονη σου την ακρη. απλα ηθελα να σου πω οτι αυτο που διαβασα ηταν ακρως εντυπωσιακο :thumbup:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Το να ζηλεύει κάποιος, δείχνει έλλειψη εμπιστοσύνης προς τον εαυτό του.Αυτός που ζηλεύει έχει το πρόβλημα και νιώθει άσχημα.Η άλλη η κοπέλα ίσως νιώθει οκ.:)

    Εσύ, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις για να νιώσεις καλύτερα.Δεν είναι ανάγκη να καταπιέζεσαι για να κάνεις παρέα με άτομα που δε θες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Από αυτό δεν πάσχουμε οι περισσότεροι, Κλεάνθη μου? Αν είχαμε τόση αυτοπεποίθηση, δεν θα είχαμε την πεποίθηση ότι έχουμε τη δύναμη να ξορκίσουμε ότι μας βασανίζει? Δεν θα το είχαμε καταφέρει τελικά? Βουλιμικοί, παχύσαρκοι, ανορεξικοί, συμπλεγματικοί, υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι, θα σκεφτόμασταν με το παντοδύναμο και υπεροπτικό μυαλουδάκι μας..
    Όσο για το θέμα της συναναστροφής, πολλές φορές είμαστε υποχρεωμένοι εκ των πραγμάτων να βλέπουμε μπροστά μας άτομα που μας ανακατεύουν το στομάχι, αλλά πρέπει, όχι μόνο να τους ανεχόμαστε, αλλά να τους είμαστε και ευχάριστοι. Η πείρα πάντως αποδεικνύει ότι με το πέρασμα του χρόνου, αυτές οι παρέες φεύγουν, γιατί δεν αντέχουν στην πίεση και σίγουρα οι φιλίες που παραμένουν αναλλοίωτες στο χρόνο είναι μόνον οι αληθινές.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    ( Κρατάμε αυτό που θέλουμε να κρατήσουμε και όχι αυτό που μας υποχρεώνουν.Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν,βασικά...Βλέπουμε αυτούς που θέλουμε να βλέπουμε γιατί πίσω από αυτή μας την πράξη υπάρχει κέρδος γι'εμάς...Φεύγουμε από εκεί που δεν έχουμε όφελος...Το αίσθημα της αυτοσυντήρησης είναι υπεράνω όλων...

    Τ'αυτονόητα λέω...:):) )

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καλά ντε, μη βαράς! :bisou::bisou:
    Μήπως τα αυτονόητα έχουν να κάνουν με το χαρακτήρα του καθενός? Τι γίνεται όταν δεν θέλεις να γίνεις αγενής? Είναι εύκολο να πεις κατάμουτρα, κοίτα να δεις φιλαράκι, δε σε γουστάρω, ξεκουβάλα, ή ακόμη χειρότερα, κοίτα να δεις φιλαράκι, μου δημιουργεί αισθήματα κατωτερότητας και ζήλιας η κατάστασή σου, πχ η εργασία σου, τα περισσότερα χρήματα, η εμφάνισή σου, ο γάμος σου, το παιδί σου, τη στιγμή που εγώ είμαι άνεργος, φτωχός, άσχημος και μόνος? Είναι τεράστιο βήμα να παραδεχτούμε έστω και μέσα μας ότι ζηλεύουμε. Πώς να το εκφράσουμε ανοιχτά στο αντικείμενο της ζήλιας μας? ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by Ava
    ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...
    γαμησετα.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by Ava
    Καλά ντε, μη βαράς! :bisou::bisou:
    Μήπως τα αυτονόητα έχουν να κάνουν με το χαρακτήρα του καθενός? Τι γίνεται όταν δεν θέλεις να γίνεις αγενής? Είναι εύκολο να πεις κατάμουτρα, κοίτα να δεις φιλαράκι, δε σε γουστάρω, ξεκουβάλα, ή ακόμη χειρότερα, κοίτα να δεις φιλαράκι, μου δημιουργεί αισθήματα κατωτερότητας και ζήλιας η κατάστασή σου, πχ η εργασία σου, τα περισσότερα χρήματα, η εμφάνισή σου, ο γάμος σου, το παιδί σου, τη στιγμή που εγώ είμαι άνεργος, φτωχός, άσχημος και μόνος? Είναι τεράστιο βήμα να παραδεχτούμε έστω και μέσα μας ότι ζηλεύουμε. Πώς να το εκφράσουμε ανοιχτά στο αντικείμενο της ζήλιας μας? ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...
    Δε βαράω!:):):)Βασικά γιατί να πεις στον άλλον ξεκουβάλα γιατί ζηλεύω;Στον εαυτό σου πρέπει να το λες.Η ζήλεια πηγάζει απο μέσα γιατί υπάρχει πρόβλημα με την αυτοπεποίθηση μας όχι γιατί φταίει ο άλλος.Η αιτία είναι εμείς,ο απέναντι η αφορμή.Σε όλα ,αυτό πιστεύω εγώ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by Ava
    ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...

    Α ρε Ava!:thumbup::thumbup::thumbup:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by Constance
    Originally posted by Ava
    ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...

    Α ρε Ava!:thumbup::thumbup::thumbup:
    Και γιατί τους έχεις φίλους αν πιστεύεις αυτά γι ' αυτούς;Δε χαρακτηρίζεσαι κι εσύ σαν όμοια τους με τη στάση σου αυτή;Να μην τους έχεις.Απλό δεν είναι;:):):)


    Φιλικά έ; :):):)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    [quote]Originally posted by click
    Originally posted by Ava
    ʼσε που υποψιάζομαι εδώ και καιρό κάτι που το βλέπω στο δικό μου περίγυρο. Οι φίλοι μας μας αγαπούν όταν είμαστε σε χειρότερη θέση από αυτούς. Μόλις βρεθούμε σε πλεονεκτική θέση, έστω και σε έναν από τους παραπάνω τομείς, εκεί ξεχωρίζουν "τα πρόβατα από τα ερίφια". ʼστα, ζούγκλα...
    Δε μου θυμιζει φιλια ολο αυτο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •