περιοδος!!!!!!!!!!!!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    ηρθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ναι κοριτσια ηρθε η πολυποθητη περιοδοσ!!! με φαρμακο βεβαια αλλα ειναι μια πολυ καλη αρχη μετα απο κοντα 2 χρονια!!!!!! αν θελετε σασ λεω το φαρμακο για να ρωτησετε τους γιατρους σας!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    freedom30 ΜΠΡΑΒΟ!!!Ανακούφιση ε???!!Γράψε μου περισσότερες πληροφορίες αν σου είναι εύκολο..Στα έδωσε γιατρός?Είναι θεραπεία τύπου αντισυλληπτικά ή για μια φορά??Εσύ θυμησέ μου σε τι φάση είσαι με τα κιλά σου?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    δεν ζυγιζομαι καθολου για να μην ανχονομαι αλλα τρωω κανονικοτατα! σιγουρα ομως ειμαι πολυ λιγοτερ απο το κανονικο! εε ενταξη καποια κολληματα τα εχω λογω του οτι ειμαι κ γυμναστρια! ενδοκρινολογοσ μου τα δωσε! cyclacur λεγονται! 3 φορεσ τα παιρνεισ κ σ ερχεται με αυτα η περιοδος κ μετα την τριτη σταματας κ περιμενεισ να ερθει χωρις αυτα! εμενα ειναι η πρωτη φαση κ μου ηρθε κ νωριτερα κ με μια χαρα ροη! ασε νιωθω γυναικα!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    αχχχ αυτό ξαναπέστο!!Αν κατάλαβα καλά δλδ τα παίρνεις 3 φορές (για 3 κύκλους) κ μετά υποτίθεται οτι σου στρώνουν τον κύκλο και έρχεται η περίοδος απο μονη της??Ανεξαρτήτως κιλών , διατροφής κτλ κτλ?Μακάρι!Ο ενδοκρινολόγος τι σου είπε ακριβώς?Βοηθάνε σε κάποια ορμόνη ας πούμε?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    ειναι ορμονη, δεσ το στο ιντερνετ . προγεστερονη και κατι αλλο εχει. ναι 3 φορεσ ερχται με αθτο κ μετα το αφηνεισ να δεις μονο του. οχι πρεπει να τρεφεσαι σωστα κ να παρεις κιλα συγχρονως αμα εισαι ελλειποβαρης.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Αμ έτσι πες μου!!Και κάτι τελευταίο..σε τι δοσολογία τα πήρες??Δλδ πόσα την μερα κ για πόσες μέρες?Γιατι εγώ όταν είχα πάρει τα ντουφαστόν, μου είχε πει η γιατρός 2 την μερα για 5 μερες αλλα....τζίφος:thumbdown:

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    κ μενα τπτ δεν εγινε με τα ντουφαστον..... μην τα παρεισ απο μονη σ... για 21 μερεσ τα παιρνεισ κ σταματας για 7 μερεσ κ μεσα σε αυτεσ ειναι που σ ερχεται. κ μετα ξαναρχιζεισ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    όχι εννοείται δεν κάνω βλακείες μονη μου...δεν θέλω άλλους μπελάδες:dork:Τώρα έχω φάει τον γάιδαρο σε 1-2 κιλά το πολύ είμαι οκ, αλλά ΑΝ και τότε δεν δω φως θα ρωτήσω την γιατρό..Και εσύ όμως μην επαναπαυτείς με τα χάπια, πρέπει να φτιάξουμε το πρόβλημα απο τη ρίζα του!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    βασικ ποσα κιλα κ υψοσ εχεισ? τι ηλικια?? κ σορι για τισ ερωτησεισ ,ποσο καιροδεν εεισ περιοδο?? ναι.......εχεισ δικιο!!το παλευω!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    1.66 και τώρα με δείχνει 55 κιλά..(όχι ηλεκτρονική)Πάω στα 27.Περίοδο έχω να δω σχεδόν 1,5 χρόνο .Μετα τα Χριστούγεννα που πήρα 1-2 κιλά , άρχισα να έχω πόνους και λίγο ροζ σαν αρχή περιόδου , αλλά κόπηκε.Εγινε και δεύτερη φορά αυτο αλλά πάλι τπτ.Βέβαια με τα κιλά έχω σκαμπανευάσματα, μπορέι να πάρω αλλά δεν σταθεροποιούμαι , τα ξαναχάνω κ φτου κ απτην αρχή.Σε 5 μέρες μπορέι να μείνω η μισή...Τώρα το έχω αφήσει ελεύθερο κ βλέπουμε...άλλωστε 1-2 κιλά δεν νομίζω να φαίνονται κ τόσο..Εσύ έχεις να πάρεις πολλά?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    τελευταια φορα ημουν 50κ με 1,71-72 υψοσ! εεε ναι πρεπει να παρω! πωσ κ χανεισ ευκολα?οταν εν τρως εννοεισ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Πάλι δν μπορώ να δω το μνμ..τι έχει πάθει η σελίδα τώτα τελευταία????Εν τω μεταξύ πάλι σήμερα έχω φάει τα κερατά μου κ νιώθω συνέχεια λιγούρα..πάω να ξαπλώσω κανα μισάωρο γιατί αν συνεχίσω έτσι με βλέπω πάλι στα παλιά χάλια..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Ωραία, τώρα που έγραψα το είδα.Είσαι πολύ λίγα κιλά ρε συ..ξέρω πολύ καλά την παγίδα της συνήθειας της εικόνας ενός πολύ αδυνατου σώματος αλλά μια ζωή έτσι θα την βγάλουμε??Είναι αδύνατο..Ναι, αν δν φάω κανονικά λίγες μέρες, χάνω εύκολα, πάντα έχανα εύκολα.Και επίσης παίρνω κ εύκολα, δν έχω τάσεις παχυσαρκίας αλλά δν είμαι κ κοκκαλιάρα.Φαντάσου οτι είχα φτάσει 42-43 κιλά κ δεν μπορούσα να διαννοηθώ οτι θα βάλω έστω κ ένα γραμμάριο έτσι??Θέλω να πω οτι είναι πολύ δύσκολο, αλλά όπως συνηθίσαμε την εικόνα ενός πολύ αδύνατου σώματος, πρέπει να συνηθήσουμε σταδιακά και ένα κανονικό κ υγιές σώμα.Απο δίαιτα ξεκίνησε το κακό σεσένα??

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    εμενα το θεμα ειναι οτι δεν μ αρεσω αδυνατη ουτε γενικως μ αρεσει το αδυνατο!!! αλλα εχω κολλημα κ λογω επαγγελματος αλλα κ λογω της κολοανορεξιας που εχει προηγηθει....να τα παρω σιγα κ καλα! λιγο διαιτα..λιγο μια στεναχωρια..με παραμελησα!! πρεπει να μας αγαπαμε!!!! εσυ πως κ εφτασες τοσο λιγα?

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Καλησπέρα...εμενα στις 19/01 μου ήρθε περίοδος....λίγες μέρες πιο πριν είχα πρήξιμο στο στήθος και στην κοιλιά ... αλλά με το που μου ήρθε η περίοδος το στήθος ξε πρηστηκε .Τωρα βρίσκομαι στην έκτη μέρα της περιόδου ,δεν έχω καθόλου αίμα ,αλλά έχω πάλι πρηξιμο στο στήθος και φαίνονται φλεβες ...γτ συμβαίνει αυτό;;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •