EVALA 5 KILA - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69

Thread: EVALA 5 KILA

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    :-) εντάξει, θα προσπαθήσω να μετριάσω όσο γίνεται το στρες γιατί μάλλον αυτό φταίει για όλα. και για το ανέβασμα στη ζυγαριά, να φανταστείς έπιανα τα δάχτυλά μου χθες το μεσημέρι και τα ένιωθα πρησμένα και η κοιλιά μου ήταν τίνγκα στον αέρα και όταν την ακουμπούσα πόναγε πολύ. έχω υψηλό άγχος, είναι αλήθεια....το πιστεύεις ότι όλα θα πάνε καλά; ότι την άνοιξη θα είμαι εκεί που θέλω; σήμερα το πρωί αποφάσισα να βάλω ως προταιρεότητα τη μείωση του άγχους μου. έτσι κι αλλιώς είμαι σε δίαιτα, τι άλλο να κάνω; να πατήσω ένα κουμπί και να γίνουν όλα όπως τα ήθελα και τα φαντάστηκα; αφού είχα καταφέρει να γίνω 57 θα τα καταφέρω και τώρα δεν γίνεται να έβαλα 2 κιλά σε μισή βδομάδα ακολουθώντας το πρόγραμμα. έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι αλλά ρε γαμώτο όταν έρχονται οι στιγμές του πανικού και της απελπισίας θολώνει το μάτι και το μυαλό, πλαντάζω στο κλάμα, με πιάνει τρέέέέέλα...! σαν να είναι όλα μάταια, σαν να είμαι κάποια άλλη και όχι αυτή που ήμουν και που θέλω να ξαναγίνω. το πιο σπαστικό είναι ότι τα κιλά που έβαλα στους άλλους δεν φαίνονται καν. και οι μισοί δεν με πιστεύουν νομίζω ότι τους κοροϊδεύω και ότι θέλω να ψαρεύω κοπλιμέντα. αλλά δεν είναι έτσι μακάρι να ήταν δηλαδή, η απόδειξη είναι η ζυγαριά και τα ρούχα μου που δεν μου κάνουν όπως πριν. και με ώρες ώρες με τρελαίνει που μόνο εγώ βλέπω ότι έβαλα και κανένας άλλος γιατί είναι σαν να μου έχει στρίψει ας πούμε και μόνο εγώ το βλέπω.είναι δυνατόν να μην φαίνονται 5 κιλά; άντε 3, αν υποθέσουμε ότι τα 2 που έχασα έχουν φύγει. φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ φφφφφφφφφφφφφφφφφ πάω να γράψω φιλοσοφία στη σχολή. σήμερα ντύθηκα ωραία πέταξα τις φόρμες από πάνω μου που τις φοράω για να μην σκέφτομαι ότι δεν μου κάνουν τα ρούχα μου καλά και νιώθω καλύτερα. :-) ελπίζω αυτό το συναίσθημα να κρατήσει όλη μέρα. εσύ πώς είσαι μαρία μου; ελπίζω να περνάς καλά :-)

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    13
    staraki διαβασα τι γινεται και ηρθα να σε καθησυχασω!! λοιπον εισαι 173 και 63 κιλα και μας λες οτι πηρες 5 κιλα χωρις να το καταλαβεις. η εξηγηση ειναι μια, ειμαι σιγουρη πως παραλληλα με την διαιτα τον τελευταιο καιρο εκανες και σκληρη γυμναστικη. ειναι γνωστο πως ο μυικος ιστος ειναι πιο βαρυς απο τον λιπωδη αρα κανοντας γυμναστικη μπορει να αυξηθει το βαρος σου. το θεμα ειναι ενα, κοιτα το σωμα σου και δες αν σου αρεσει μην κρινεις μονο απο τα κιλα. αν δεν εκανες γυμναστικη θα μπορουσες να εισαι και 53 κιλα και να φαινεσαι πιο χοντρη οτι στα 63 κιλα. ειμαι πως σιγουρη πως τα ποσοστα λιπους στο σωμα σου ειναι πολυ χαμηλα και αυτο ειναι που εχει σημασια οχι τα κιλα απο μονα τους. ελπιζω να σε βοηθησα;)

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    ax beirut δυστυχώς όχι...δεν έκανα γυμναστική. εκτός αν το να περπατάω για να πάω στο σούπερ μάρκετ, στη σχολή και στο σπίτι μου και το ανεβαίνω συνέχεια σκάλες αντί για ασανσέρ θεωρείται σκληρή γυμναστική που δεν είναι.............γυμναστήριο έχω να πάω από τον Ιούνιο. οπότε δεν είναι μύες...

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    9
    σε καταλαβαίνω !
    γυμναστική και δίαιτα >.< και εγώ ήμουν 46 κιλά και έγινα 53 μέσα σε 3 μήνες :S
    η αλήθεια είναι πως έτρωγα τρομερά πολύ (υπερφαγίες)
    Και θέλω να πάω πάλι στα έστω 48... =/ (ύψος 1,71)
    Να κάνεις και γυμναστική βοηθάει στην αυτοπεποίθηση και στο χάσιμο κιλών.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    σταράκι τι έγινε κορίτσι μου όλα καλα?

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    καλά είμαι μαρία μου..! ευχαριστώ πολύ :-) :-) έχω προγραμματίσει την διατροφή μου, χάνω όλο και πιο πολύ και σε λίγο καιρό θα πάω και πάλι εκεί που θέλω. δεν στερούμαι τίποτα και δεν ζυγίζομαι. έχω πει να ζυγιστώ ξανά μετά το τέλος του μαρτίου. δεν θα τρελαθώ κιόλας. αρκετά τράβηξα, φτάνει πια έλεος. :-) ελπίζω και εσύ να είσαι καλά. το αξίζουμε όλοι μας. φιλάκια πολλά.

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    29
    Originally posted by joannamarina94
    σε καταλαβαίνω !
    γυμναστική και δίαιτα >.< και εγώ ήμουν 46 κιλά και έγινα 53 μέσα σε 3 μήνες :S
    η αλήθεια είναι πως έτρωγα τρομερά πολύ (υπερφαγίες)
    Και θέλω να πάω πάλι στα έστω 48... =/ (ύψος 1,71)
    Να κάνεις και γυμναστική βοηθάει στην αυτοπεποίθηση και στο χάσιμο κιλών.

    Δε σου κόπηκε η περίοδος? Ρωτάω γιατί εμένα μου κόπηκε και αρνείται πεισματικά να ξανάρθει...

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    29
    εννοώ στα 46 κιλά...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    σταρακι μου στο αλλο θεμα διαβασα οτι παιρνεις καποια χαπια για τις κρισεις...που σε χορταινουν.
    ο γιατρος ξερει για το θεμα με το βαρος σου κ οτι θελεις να χασεις? μηπως να το συζητουσες μαζι του και αυτο?
    να ξερει τουλαχιστο οτι θες να αδυνατισεις ενω εχεις τετοιες αναλογιες...
    τελικα τι εγινε με τα χαπια?

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •