Καινούρια στη συναισθηματική υπερφαγία...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    5

    Καινούρια στη συναισθηματική υπερφαγία...

    Γεια σας! Βρήκα τυχαία το site και διάβασα πολλά ενδιαφέροντα... Ήθελα να γράψω κι εγώ τη μικρή(σε σχέση με άλλες) εμπειρία μου με τη διατροφική υπερφαγία που έχω...
    Καταρχήν, είμαι 23ετών και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το βάρος μου. Βασικά μέχρι τα 17 ήμουν αρκετά αδύνατη κ ως φοιτήτρια πήρα 2-3 κιλά, φυσικά τρώγοντας, αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια, καμία σχέση με διαταραχές. Πάντα μου άρεσαν τα γλυκά και αρτοσκευάσματα κ γενικά τα προτιμούσα απτο κανονικό φαγητό. Έτσι κι αλλιώς, από φαγητά πολύ λίγα έτρωγα, κι αυτά τηγανιτά, κρέμες γάλακτος κτλ, καθόλου σαλάτες κ λαχανικά! Η αλλαγή στη διατροφή για μένα έγινε τον περασμένο Φεβρουάριο, που άρχισα να ασχολούμαι πιο συστηματικά με τη γυμανστική (προπονήσεις με βάρη) για να αλλάξω το σώμα μου. Είχε αρχίσει να μη μου αρέσει αυτό που έβλεπα, γιατί πλέον μεγάλωσα κ δεν είχα επίπεδη κοιλιά κ αδύνατα πόδια όπως στο λύκειο!Ήθελα όμως να νιώσω πιο όμορφα με το σώμα μου. Παράλληλα λοιπόν με τη γυμναστική έπρεπε να αρχίσω κ διατροφή προσεγμένη, ώστε να δω αποτελέσματα. Αφού έψαξα πάααααρα πολύ περί διατροφής, άρχισα πρόγραμμα με μετρημένες ποσότητες, φαγητά στεγνά μαγειρεμένα κ σαλάτες, λαχανικά, πράγματα που ποτέ δεν έτρωγα, αλλά δε με ένοιαζε κι όλας να τα τρώω. Το πρόβλημά μου ήταν μόνο τα γλυκά κ απαγορευμένα!
    Μέχρι τώρα, έχω περιόδους που τηρώ τη διατροφή (με μικρές παρασπονδίες που κ που) κ περιόδους που με πιάνει η υπερφαγία... Που σημαίνει ότι τρώω ένα γλυκό κ μετά δεν μπορώ (ή δεν θέλω; ) να σταματήσω και τρώω πολλά μαζεμένα, ίσως και για μέρες ολόκληρες! Δεν κάνω εμετούς, παρόλο που μερικές φορές θα το ήθελα, για να ησυχάσω από το πρήξιμο, αλλά δεν μου έρχεται να κάνω εμετό κ παίρνω κανένα ζαντακ να χωνέψω!
    Αυτά τα επεισόδια άρχισαν από το καλοκαίρι. Κάποια στιγμή πριν λίγο καιρό νόμιζα ότι είχα βρει την αιτία κ λύση, αλλά τελικά ξανακύλησα... Κι ένιωθα τόσο σίγουρη κ δυνατή, αλλά δεν....
    Δε ξέρω τί άλλο να σας γράψω! Είναι τόσα πολλά που θα θελα να πω για το πως νιωθω... Σε σας, που θα με καταλάβετε! Το σίγουρο είναι ότι θέλω να ξεφύγω από αυτό κ να μην πάω προς τα χειρότερα...:shocked2:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    εχεις σκεφτει πως ισως το προβλημα σου ειναι οτι εκει που ετρωγες τελειως σκ@τά περασες στο αντιθετο ακρο?
    δλδ γιατι πρεπει να τρως "στεγνα",αυτο δεν το καταλαβα!
    η καθε μερα τηγανητο κ κρεμα γαλακτος ή καθε μερα βραστο κοτοπουλο κ σαλάτα?
    μηπως να δοκιμαζες κατι πραγματικα ισορροπημενο κ οχι στερητικο?
    διοτι δε μου φαινεται συναισθηματικη υπερφαγια η περιπτωση σου....
    σε στερηση μου κανει....
    κ για να καταλαβω οταν λες ησουν αδυνατη κ ως φοιτητρια πηρες 2-3 κιλα, ποσο αδυνατη ησουν κ ποσο πηγες μ αυτα τα 2-3 κιλα?
    αν ησουν 45 κ πηγες 48 μα την Παναγία θα σε βρισω, να το ξερεις!!! :punk:


    καλως ορισες :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    αν ήσουν αδύνατη κ πήρες 2-3 κιλακια μια χαρα είσαι. αλλά μην το αφήσεις να χειροτερέψει και να παλεύεις κ με ένα βουνό κιλά αργότερα! δε χρειάζεται όπως λέει κ η σμαρτ ή όλα τέλεια ή όλα χάλια! λίγο απόλα, και θα πω αυτό που λέω πάντα εγώ η κολλημένη:P : όποτε θες να φας πολύ σκάσεε στα λαχανικά. και 'υπερφαγικό' κάνεις και υγιεινά τρως!:lol: (πλάκα πλάκα είναι η χρυσή τομή:smirk:)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    5
    Originally posted by fuxia
    αν ήσουν αδύνατη κ πήρες 2-3 κιλακια μια χαρα είσαι. αλλά μην το αφήσεις να χειροτερέψει και να παλεύεις κ με ένα βουνό κιλά αργότερα! δε χρειάζεται όπως λέει κ η σμαρτ ή όλα τέλεια ή όλα χάλια! λίγο απόλα, και θα πω αυτό που λέω πάντα εγώ η κολλημένη:P : όποτε θες να φας πολύ σκάσεε στα λαχανικά. και 'υπερφαγικό' κάνεις και υγιεινά τρως!:lol: (πλάκα πλάκα είναι η χρυσή τομή:smirk:)
    Καταρχήν λέω συναισθηματική υπερφαγία γτ όταν νιώθω άγχος, στεναχώρια κτλ το ρίχνω στο φαί! Όταν θέλω να ξεχαστώ, ή να τιμωρήσω τον εαυτό μου κτλ...Και έχω όλα τα συμπτώματα αυτών των ατόμων, όπως βρήκα να περιγράφονται στο νετ.
    Έχω σκεφτεί ότι ίσως φταίει η διατροφή που άλλαξα, αλλά δε μου λείπουν ούτε οι πατάτες οι τηγανιτές κ τα σνίτσελ που έτρωγα, ούτε οι κρέμες γάλακτος! Σε καθημερινό πλάνο έχω μια ισορροπημένη διατροφή, απλά αλλάζει ο τρόπος μαγειρέματος (αυτό δε με πειράζει). Με πειράζει όμως που δε μπορώ να τρώω πχ 3-4φορές τη βδομάδα σαβούρα όλη μέρα(σοκολάτες, τυρόπιτες, γλυκά κτλ) κάτι που πρέπει ούτως ή άλλως να αλλάξω, άσχετα από τη γυμναστική! Δε μπορώ μια ζωή να τρώω όπως έφηβη!
    Αρχικά νόμιζα ότι ο περιορισμός (είχα στο μυαλό ότι κάνω διατροφή) με οδηγούσε σε ακρότητες μετά από λίγες μέρες κι έτσι κάποια στιγμή είπα στον εαυτό μου "όποτε θελήσεις γλυκό κτλ φατο, δε σε περιορίζει κανείς" αλλά τίποτα... Το μυαλό δεν ξεκολλάει!
    Μπορεί να είναι κ από στέρηση, τί να πω! Αλλά δεν ξέρω τί να κάνω... Πώς να ξεκολλήσω ΟΡΙΣΤΙΚΑ το μυαλό από το φαγητό! Τη μια μέρα μπορεί να πω ΟΚ, είμαι δυνατή κ προχωράω κ την άλλη να πάω να φάω ότι βρω! Το "ενδιάμεσο" προσπαθώ να κάνω, αλλά γιατί ποτέ δεν το πετυχαίνω;;;; Αρχίζω αλλά δε σταματάω βρε κορίτσια!

    Όσο για τα κιλά μου, μη με βρίσετε, 17χρονών ήμουν 42-43 κ μετά πήγα 45, μέχρι πέρυσι δηλ, γιατί τώρα είμαι 47-48! Ανοδικη πορεία... Στα 46 καλά θα ήμουν. Αλλά το θέμα δεν είναι στη ζυγαριά, μα στον καθρέφτη! Έχω λίπος κ αν δε κάνω σωστή διατροφή δε γίνεται τίποτα!

    Και θα σας πω κ το άλλο που σκέφτομαι... Μερικές φορές λέω πως "όλα δεν είναι για όλους" κ έτσι το γυμνασμένο σώμα δεν είναι για μένα, εφόσον δε μπορώ να απεξαρτηθώ από τα απαγορευμένα! Αλλά μετά λέω... γιατί να μην μπορώ εγώ; Τί έχουν οι άλλοι παραπάνω από μένα κ τα κατάφεραν; Ίσα ίσα, που θέλω μόνο λίγη προσπάθεια για να το πετύχω! Τον τρόπο τον ξέρω, αλλά η εφαρμογή είναι το πρόβλημα... Θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου ότι έχω αυτοέλεγχο κ μπορώ να του επιβληθώ!!!! Αλλά μπορώ;;; Όχι ακόμα...

    Σορρυ για το μεγάλο ποστ!:starhit:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    φοιτητρια κ 47 κιλα, σορι αλλα εξακολουθω-μεσα στην αγνοια μου- να εχω καποιες αμφιβολιες για την υπερφαγια.....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    5
    Originally posted by smart
    φοιτητρια κ 47 κιλα, σορι αλλα εξακολουθω-μεσα στην αγνοια μου- να εχω καποιες αμφιβολιες για την υπερφαγια.....
    Δεν είμαι πια φοιτήτρια, έχω τελειώσει εδώ κ 2χρόνια. Αλλά τον τελευταίο καιρό δεν εργαζόμουν κι όλας, τώρα ξεκινάω δουλειά!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    snoopy87, ΄γειά σου!!
    πόσο ύψος έχεις και είσαι τόσα λίγα κιλά??

    Πάντως καλά έκανες που προσπαθείς να κάνεις πιο υγειηνή ζωή, τωρα για την υπερφαγία είναι όντως ένα θέμα που και μένα με πιάνει συχνά-πυκνά...
    ξέρεις, ή έχεις σκεφτεί ποτέ γιατί δε σταματάς όταν σε πιάνει ? ή τι φταίει?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    5
    Originally posted by Ciciliana
    snoopy87, ΄γειά σου!!
    πόσο ύψος έχεις και είσαι τόσα λίγα κιλά??

    Πάντως καλά έκανες που προσπαθείς να κάνεις πιο υγειηνή ζωή, τωρα για την υπερφαγία είναι όντως ένα θέμα που και μένα με πιάνει συχνά-πυκνά...
    ξέρεις, ή έχεις σκεφτεί ποτέ γιατί δε σταματάς όταν σε πιάνει ? ή τι φταίει?
    Είμαι 1,58 ύψος! Μη σου φαίνονται λίγα, έτσι είναι το καλούπι μου! Στενή μέση κ μάλλον ελαφρυκόκκαλη...;)
    Έχω προσπθήσει να το σκεφτώ... Νόμιζα ότι είναι από τον περιορισμό της διατροφής αλλά και περιόδους που δεν πρόσεχα τί τρωω κ δεν γυμναζόμουν, πάλι είχα επεισόδια... Δεν ξέρω, δε μπορώ να καταλάβω! Έχω βέβαια και ένα backround άσχημο από οικογένεια (χωρισμένοι γονείς, διάφορα πρβλήματα που ακόμα υπάρχουν), αλλά δε ξέρω εαν παίζει ρόλο κ αυτό. Μάλλον όλα από λίγο μετράνε!
    Σημασία έχει ότι μερικές φορές δεν ξέρω αν θέλω να πάψω να τρώω όλα αυτά! Αλλά όπως κ να χει, πρέπει να το κάνω. Ίσως δε σταματάω γιατί μαρέσουν πάρα πολλά γλυκά κ τέτοια κ προσπαθώ (μια που χάλασα τη διατροφή) να φάω όλα όσα στερούμαι! Εμ, αυτό δε γίνεται...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    snoopy καλησπερα
    τα μηνυματα σου μου προκαλεσαν αμηχανια, ομολογω...και σκεφτηκα αρκετα για το πως θα σου απαντησω.
    ας αρχισω με τα καλα νεα.
    ο τροπος που μας περιεγραψες αυτα που συμβαινουν, μου φανηκε προσχαρος.
    προβληματισμενος αλλα ανεμελος...δεν νοιωθω οτι αυτη τη στιγμη ζεις μια απελπισια για τα κιλα σου, εστω κι αν ασχολεισαι.
    τα "αλλα" νεα τωρα...
    τα νουμερα, δεν δειχνουν να εχεις κιλα για χασιμο....
    εσυ ομως πιστευεις οτι εχεις.
    επειδη εμεις δεν σε βλεπουμε ουτε σε μετραμε, εγω θα σου προτεινα να δεις εναν καλο διατροφολογο.
    αυτος και θα σε βλεπει και θα σε ζυγισει και θα μετρησει την αναλογια λιπους στο σωμα σου και οπωσδηποτε ειναι σε θεση να εκτιμησει αν οντως ισχυουν αυτα που λες, οτι το σουλουπι σου ειναι "ετσι" που χρειαζεται να εισαι 42 κιλα για να εισαι καλη....
    επισης, αν συμφωνησετε οτι ειναι καλο να χασεις κιλα, αυτος μπορει να σου δωσει την σωστη διατροφη που δεν θα σου προκαλει αισθημα στερησης που οδηγει σε υπερφαγικα επεισοδια και τα υπερφαγια επεισοδια απ οτι ισως ξερεις, ειναι η αρχη μιας διαταραχης...

    νομιζεις οτι θα εμπιστευοσουν την γνωμη ενος τετοιου ατομου ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ?
    ακομα κι αν σου πει οτι κανεις λαθος και εισαι σε σωστο βαρος?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    5
    Originally posted by 2sweet2b4go10
    snoopy καλησπερα
    τα μηνυματα σου μου προκαλεσαν αμηχανια, ομολογω...και σκεφτηκα αρκετα για το πως θα σου απαντησω.
    ας αρχισω με τα καλα νεα.
    ο τροπος που μας περιεγραψες αυτα που συμβαινουν, μου φανηκε προσχαρος.
    προβληματισμενος αλλα ανεμελος...δεν νοιωθω οτι αυτη τη στιγμη ζεις μια απελπισια για τα κιλα σου, εστω κι αν ασχολεισαι.
    τα "αλλα" νεα τωρα...
    τα νουμερα, δεν δειχνουν να εχεις κιλα για χασιμο....
    εσυ ομως πιστευεις οτι εχεις.
    επειδη εμεις δεν σε βλεπουμε ουτε σε μετραμε, εγω θα σου προτεινα να δεις εναν καλο διατροφολογο.
    αυτος και θα σε βλεπει και θα σε ζυγισει και θα μετρησει την αναλογια λιπους στο σωμα σου και οπωσδηποτε ειναι σε θεση να εκτιμησει αν οντως ισχυουν αυτα που λες, οτι το σουλουπι σου ειναι "ετσι" που χρειαζεται να εισαι 42 κιλα για να εισαι καλη....
    επισης, αν συμφωνησετε οτι ειναι καλο να χασεις κιλα, αυτος μπορει να σου δωσει την σωστη διατροφη που δεν θα σου προκαλει αισθημα στερησης που οδηγει σε υπερφαγικα επεισοδια και τα υπερφαγια επεισοδια απ οτι ισως ξερεις, ειναι η αρχη μιας διαταραχης...

    νομιζεις οτι θα εμπιστευοσουν την γνωμη ενος τετοιου ατομου ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ?
    ακομα κι αν σου πει οτι κανεις λαθος και εισαι σε σωστο βαρος?
    Γεια σου! Έχεις δίκιο ότι τα περιγράφω κάπως ανέμελα, γιατί τώρα (εδώ και 5-6μέρες δηλ) είμαι στη φάση που τηρώ τη διατροφή μου. Όταν είμαι σαυτή τη φάση λοιπόν, μου φαίνεται τελείως ξένο κ μακρυνό το "άλλο" κομμάτι που περιγράφω... Όταν όμως με πιάνει η στέρηση νιώθω τελείως διαφορετικά κ σκέφτομαι διαφορετικά. Σαν διπλή προσωπικότητα νιώθω!
    Όσο για τα κιλά μου, δεν είπα να πάω 42, τόσο ήμουν πριν αρκετά χρόνια! Απλά 2κιλά θέλω να κατέβω, στα46. Δε το θεωρώ τραγικό, ούτε ότι θα έπρεπε να δω διατροφολόγο. Εξάλλου δε τους εμπιστεύομαι, έχω διαβάσει άπειρες ώρες για θέματα διατροφής, μηχανισμούς του σώματος κτλ που ξέρω ίσως καλύτερα από μερικούς διατροφολόγους τη σωστή διατροφή, όσο αυτό κι αν σας ακούγεται "κάπως". Ενώ πολλές φορές έχω δει να προτείνουν δίαιτες που είναι για τα σκουπίδια!
    Τελοσπάντων, έναν ψυχολόγο και μόνο θα ήθελα κάποτε να επισκεπτώ, αλλά αυτό για την ώρα δε γίνεται, λόγω χρημάτων (ζω επαρχία κι όλας). Το πρόβλημά μου όσο κάθομαι κ το σκέφτομαι προσπαθώντας να το εντοπίσω ακριβώς, φαίνεται να είναι η στέρηση από τις τροφές που πάντα μου άρεσαν. Αλλά δε θα με ικανοποιούσε το να τρώω κάτι 1-2 φορές τη βδομάδα, αυτό είναι το θέμα. Τα θέλω συνέχεια! Κι επίσης ότι πολλές φορές όταν είμαι "περίεργα" ψυχολογικά, καταφεύγω στο πολύ φαί!

  11. #11
    σνουπι γεια σου, νομιζω οτι το θεμα σου ειναι καθαρα ψυχολογικο. μου θυμιζεις παρα πολυ τη δικη μου περιπτωση με τα γλυκα. μαλλον πρεπει να βρεις τι ειναι αυτο που σε κανει καταφευγεις εκει. ειναι σαν να εχεις 2 φωνες που η μια σου λεει οτι δεν χρειαζεσαι να φας γλυκο η να φας αλλο γλυκο και η αλλη σου λεει φατο σιγα τι εγινε, ειναι ωραιο, μην το αφηνεις κλπ.
    και μετα αφου τα τρως εχεις τυψεις και λες δεν θα το ξανακανω αλλα μετα ερχεται παλι η στιγμη που το κανεις. ειναι καπως ετσι?
    2 κιλα δεν ειναι τιποτα να τα χασεις το θεμα ειναι να βρεις τι φταιει και σε κανει να καταφευγεις εκει για να γεμισεις τα κενα σου. μπες λιγο πιο βαθια στον εαυτο σου και μην τον τιμωρεις αλλο με τα γλυκα. καθε φορα που σου ερχεται η επιθυμια να φας γλυκα σκεψου πριν το κανεις. δες αν το χριεαζεσαι πολυ η απλως το κανεις για καποιο αλλο λογο. παρατηρησε ποια ωρα της ημερας γινεται, τι νοιωθεις εκεινη τη στιγμη, τι εκανες πριν. αρχισε να παρατηρεις και να αναλυεις τον εαυτο σου και πιστευω θα την βρεις την αιτια. ειναι μια αποφαση ολα για εναν καλυτερο εαυτο.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2
    Γεια σας, ειμαι καινούρια στο site και θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Διαβάζοντας διάφορα άρθρα διαπίστωσα ότι πασχω απο συναισθηματικη υπερφαγία.... Τα τελευταία 5 χρόνια έχω πάρει 13 κιλά τα οποία και δεν μπορώ να χάσω με τπτ... Τα πρώτα 5 τα πήρα μόλις ξεκίνησα να δουλεύω.... τα υπόλοιπα σταδιακά. Να σημειώσω ότι εχω ύψος 1,57 και είμαι 70,4 κιλα!!!!! Εχω ξεκινήσει άπειρες φορές δίαιτα και πάντα κατι γίνεται, είτε στη δουλειά μου είτε στην προσωπική μου ζωή και '' αναγκάζομαι '' να την σταματήσω γιατι στο φαγητό βρίσκω μια απόλαυση που με παρηγορεί. Πώς μπορώ να αντιμετωπίσω αυτήν την κατάσταση???? όλα αυτά καταλήγουν απλά να με ταλαιπωρουν ψυχολογικα.... θέλω τη γνώμη σας....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    μπορεις να ξεκινησεις να προσεχεις. χωρις διαιτα. δηλαδη να μην το παρακανεις σε σαβουροτροφες. να προσεχεις τον τροπο μαγειρεματος και τις ποσοτητες.
    και επισης, οταν αναγνωριζεις οτι τρως λογω συναισθηματικης πεινας, να προσπαθεις να μη μετατρεπεται σε υπερφαγικο επεισοδιο.
    βοηθανε πολυ τα μικρα και ΣΥΧΝΑ γευματα. καλο πρωινο.

    ισως σε βοηθησει να καταγραφεις τι τρως ή/και γιατι το τρως.

    απο κει και περα, ολα στο μυαλο ειναι.
    ισως καποια στιγμη να σου αρκει η σκεψη οτι κανεις κατι ΚΑΛΟ για σενα και φροντιζεις να μην αντιμετωπιζεις το σωμα σαν σκουπιδοτενεκε. αυτο μπορει να κρατησει σαν κινητρο για τη συνεχεια

    καλωσηρθες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    H ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ υπερφαγεια ειναι το να τρως χωρις να πεινας μεγαλες μεριδες χωρις να μπορεις να σταματησεις.Και ξανα παλι...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2
    Ακριβώς αυτό lessing.... τρώω χωρις να πεινάω και χωρις να μπορώ να σταματήσω.... Για παραδειγμα τον τελευταίο μηνα προσεχα πολυ χωρις να κανω καποια διαιτα ... δεν έτρωγα γλυκα, προσεχα αρκετα τα λιπαρα και ειχα καταφερει να χασω 3 κιλα. Μέχρι το περασμένο Σ/Κ..... γενικα περναω μια κακη περίοδο στη ζωη μου... οικονομικα και συναισθηματικα προβληματα μαζι.... όλα ξεκινησαν απο το ότι ειπα ας φαω μια σοκολατα να νοιωσω καλυτερα.... και ενοιωσα για λιγο. Μετα έφαγα κεικ, lemon pie, και διαφορα άλλα με αποκορύφωμα την Καθαρη Δευτερα που τηγανισα 3 φορες πατατες , εφαγα 600 gr χαλβα, λαγανα, κ.τ.λ. Ολη μερα έτρωγα.... ενοιωθα πολυ φουσκωμενη αλλα δεν μπορουσα να σταματησω. Την επομενη μερα προσπαθησα να αρχισω παλι να προσεχω.... εφαγα μια σαλατα και ενα μηλο. Αυτα μεχρι τις 7 το απογευμα που πεινασα και εφτιαξα 2 μπιφτεκια, ξανατηγανισα πατατες και εψησα μια χορτοπιτα. Τιποτα απο αυτα δεν ειχε μεινει ως τις 9 και μετα απο αυτη την κραιπαλη πηγα κατα τις 12 και αγορασα και πιτα με γυρο !!!!!!!!! Το αποτελεσμα ειναι οτι σημερα εχω παρει πισω τα 3 κιλα και νοιωθω χαλια... αρχισα παλι να προσεχω αλλα φοβαμαι οτι παλι κατι τετοιο θα γινει μιας και ειναι μια ιστορια που επαναλαμβανεται για πανω απο 5 χρονια....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •