Όταν αισθάνεσαι ότι έχεις πιάσει πάτο, δε μπορείς παρά να σηκωθείς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153

    Όταν αισθάνεσαι ότι έχεις πιάσει πάτο, δε μπορείς παρά να σηκωθείς

    Όταν αισθάνεσαι ότι έχεις πιάσει πάτο, δε μπορείς παρά να σηκωθείς. Και εγώ έπιασα πάτο.

    Τραγικά προβλήματα στη δουλειά, απο τις 8 Δεκέμβρη το κλείσαμε τελειως το μαγαζί, κατεβάσαμε ρολά που λένε, και μόλις προχθες επιστρέψαμε πάλι, ωστοσο με τις ίδιες παλιοσυνθηκες και την τρελη αβεβαιότητα του τι μελλει γενέσθαι. Ακόμη απλήρωτοι, 5 μήνες πλέον τα δεδουλευμενα που δε μας έχουν καταβληθει..

    Στο δια ταυτα λοιπον: τις τελευταιες 40 ημέρες είμαι κλεισμενη στο σπιτι τοσο μα τοσο στεναχωρημενη και αγχωμενη και τρωω ασταματητα.
    Τετοιο πραγμα δε μου εχει ξανασυμβει ποτε: για τοσο μεγαλο διαστημα να τρωω τοσο μα τοσο ανεξελεγκτα. Τρωω μονο και μονο για να τρωω, ούτε βρισκω πλεον καμια ευχαριστηση στο φαγητο, το κανω εντελως μηχανικα! Έχω παρει 7-8 κιλα νομιζω αν και δε θυμαμαι ποσο ημουν πριν, τεσπα 102 κιλα ζυγιζω αυτη τη στιγμη.

    Τερμα ως εδω, δεν παει άλλο. ʼρχισα μολις σήμερα να στελνω βιογραφικα για δουλεια και μεσα μου τρεμω την ώρα και τη στιγμη που θα με καλέσουν για συνεντευξη, νομιζω θα ντρεπομαι να εμφανιστω σε κοσμο!
    Ξεκινάω από σήμερα να μαζευομαι, οχι απότομα ασφαλως γιατι θα ναι αστείο απο τις 5000 θερμιδες την ημερα να πεσω στις 1200.

    ουφ, αυτα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    σηκω πανω doreta, μη μασας!

    καλη αρχη:thumbup::starhit:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    doretaki το ξερεις κ εσυ πως ειναι μονοδρομος να προχωρησεις
    δυναμη ρε!!!
    σε σκεφτοματε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    να' στε καλα κοριτσια σας ευχαριστώ!

    πεινααα... μέχρι στιγμής έχω φάει 2 μπάρες δημητριακών, 1 μπανάνα και 2 μικρά πορτοκαλάκια, και τωρα τρωω κι ενα τοστ που δε νομιζω να με "πιασει" κι ιδιαιτερα τοσο που ανοιξε το στομαχι μου.
    απογευμα στο σπιτι φασολαδα με ψωμι και φετα, και για βραδυ παλι κατι σε κανονικο φαι μου φαινεται θα φαω, καμια σαλατα με κοτοπουλο βραστο.

    ε και από αύριο περισσότερη οργάνωση

    α, δε σας ειπα και το αλλο: ειμαι και ανασφαλιστη απο 1/1/11, και εγω και τα παιδια γιατι ο εργοδοτης δεν εχει πληρωσει το τσμεδε απο τον Απριλιο. Αν και τα παιδια ενταξει θα τα παμε στου αντρα μου το ταμειο τις επομενες μερες, εμενα ομως δε μπορει να με ασφαλισει γιατι υποτιθεται εργαζομαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Ντορετάκι μου καλώς μας όρισες πίσω. Σου εύχομαι ναι καλυτερέψουν τα πράγματα για σένα και την οικογένειά σου καλή μου. Και μην κάνεις λιμοκτονία, στο τέλος θα ξεσπάσεις πιο πολύ στο φαγητό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    153
    σε ευχαριστω πωλινακι, και οχι δε θελω σε καμια περιπτωση να κανω λιμοκτονια, δε θελω να φτανω στο σημειο να πειναω οπως πειναω τωρα.
    την πατησα σημερα γιατι δεν εχει πουλμαν η εταιρεια (απληρωτα κ τα πουλμαν) και δεν το ξερα, και θα αργησω να φυγω, ενω θα ειχα φυγει απο τις 2.30
    παλι καλα που ειχα τα φρουτα και το τοστ δε λες, διαφορετικα θα ειχα λιποθυμησει ηδη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Α τόσο καλά.... Μακάρι να βρείς σύντομα κάτι καλύτερο καλή μου, γιατί και που είσαι εκεί δεν κερδίζεις και τίποτα αφού είσαι απλήρωτη...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Σ Ε ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ πολυ καλα.Το ιδιο μου ειχε συμβει κ μενα πριν πολυ καιρο.Μη μασας συνεχισε.Το σημαντικο ειναι να συνεχισεις με τα οποια ''λαθη'' κ σιγα σιγα θα δυναμωσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Δεν ειναι και λιγα αυτα που περνας doreta!
    Υπομονη ομως και τα καλυτερα θα ερθουν!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    doreta κουραγιο και υπομονη!και μη το βαζεις κατω!

    εμεις βγαζουμε δουλεια ο καθενας που κανονικα αντιστοιχει σε δυο ατομα,οχι σε ενα,καταραμενη κριση βλεπεις και εμεταλευονται τις συνθηκες...και τι να κανεις?που να πας που "εξω" γινεται της κακομοιρας για ξεκινησεις απο την αρχη και με βαρκα την ελπιδα για κατι καλυτερο(αβεβαιο εντελως).

    σε καταλαβαινω,εχω φιλες μου που εχουν βρεθει στη θεση σου και οπως ολοι φοβομαστε πλεον υπερβολικα για το τι μας ξημερωνει...

    οσο για τη διατροφη,τωρα που ξεκινησες θα νιωθεις μερα με τη μερα ολο και καλυτερα,αρκει να μην τα παρατας!
    εκμεταλευσου το διαστημα χωρις δουλεια να κανεις πραγματα για σενα που θα σε κανουν να νιωθεις καλυτερα και σιγα σιγα ολα θα φτιαξουν,αρκει να το πιστευεις!

    :starhit:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •