αποφαση!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400

    αποφαση!!!!!

    Λοιπον!!!!Δηλωση!!!!!
    Με αυτο το τοπικ επισφραγιζω τις νεες μου αποφασεις!!!!
    Ακουστε και σχολιαστε(χωρις δουλεμα παρακαλω)
    Αποφασισα να σταματησω στη ζωη μου να βιαζομαι.
    Ετσι λοιπον αποφασισα να μην κανω διαιτα, αφου ουτως η αλλως δεν την αντεχω.
    Αποφασισα λοιπον να χανω μολις 1 κιλο το μηνα. Αυτο σημαινει οτι μεχρι το καλοκαιρι θα εχω χασει 6 κιλα στη μεση δηλαδη του στοχου μου...
    Αυτος ο στοχος θα επιτευχθει με 2 τροπους
    1)Δεν θα στερουμαι, απλα ΟΣΟ μπορω θα αποφευγω τις πολλες ζαχαρες και υδατανθρακες. Θα σταματησω τις υπερβολες και τα υπερφαγικα.
    2)Γυμναστικη....ακομα και να βαριεμαι θα πηγαινω εστω για διαδρομο η γιογκα

    Πιστευω οτι με αυτον τον τροπο θα καταφερω να αλλαξω το σωμα μου μεχρι το καλοκαιρι, και ας μην εχω φτασει τα 65 κιλα, τι λετε κι εσεις?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    LaLuna, εμενα ξερεις πόσο μου άρεσε αυτο που έγραψες??
    σε ΄σημείο να με προβληματήσει να κανω κ εγω το ίδιο.....
    Εγω πιστευω οτι αν προσπαθήσεις να σταματήσεις τα υπερφαγηκά (σε καταλαβαίνω κ γω εχω τετοιο προβλ.) και γυμνάζεσαι και τρώς πιο υγειηνά αλλά ΧΩΡΙΣ στερήσεις, πιστευω θα δεις διαφορά!
    Πραγματικά μου έδωσε κουράγιο η σκεψη σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    ξερεις Ciciliana βαρεθηκα....
    βαρεθηκα να κρινω συνεχεια τον εαυτο μου και ιδιεταιρα τωρα τελευταια που λογω προσωπικων τρωω ανεξελεγκτα...οποτε εδω και μια εβδομαδα ξεκινησα γυμναστηριο και απο αυτην την εβδομαδα θα ξεκινησω να περιοριζω πχ για αρχη το ψωμι, θα το αντικαταστησω με ολικης!!!!
    Η σοκολατα ειναι παρηγορια δεν θα την κοψω....δεν θα τρωω ομως γαλακτος μια γκουμουτσα καθε βραδυ, αλλα ενα κομματακι μαυρη η με 70% κακαο...

    Πρεπει να σταματησουμε να τιμωρουμε τοους εαυτους μας.
    Ας κανουμε κατι για εμας.....

    Ελπιζω να καταφερω να χανω αυτο το κιλο καθε μηνα και κυριως να αποκτησω την ζωντανια και την ευεξια που ειχα καποτε...

    Οσοι εχουν αντοχες και αυτοπειθαρχια καλα κανουν και κανουν διαιτα, εγω δεν μπορω....ποτε μου δεν μπορεσα να μπω σε καλουπια,μακαρι να το καταφερω μονη μου...ειμαι αισιοδοξη!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    LaLuna, είμαι μαζί σου, και εγω αυτό θέλω να κάνω.
    ΄δε ξέρω τι να πω γιατί σε όσα λες έχεις δίκιο και είναι και λογικά..
    και μενα μου τη δίνει απιστευτα να μετραω θερμίδες και να ζυγίζω και όλα αυτά...
    άσε που τόσο καιρό που προσπαθω να κανω και καλά δίαιτα όχι μονο δε χανω αλλά παίρνω.
    με τη σοκολάτα εγω παντως δε μπορω να πω οτι εχω πρόβλημα τόσο, όσο με τα υπερφαγικά..
    και ναι 1 κιλό το μήνα είναι πολύ καλά..
    και κατα τη γνωμη μου εφικτό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    la luna
    πολυ καλη αποφαση! και προς την σωστη κατευθυνση και απο αποψη διαιτητικη και απο αποψη διατροφικη και απο αποψη υγειας και ψυχικης ισορροπιας...
    νομιζω οτι ο στοχος σου ειναι απολυτως εφικτος κι οτι μολις δεις οτι με την διατροφη αυτη ισορροπεις και δεν χρειαζασαι υπερφαγικα και ακροτητες για να εισαι καλα, θα παρεις δυναμη για να συνεχισεις με περισσοτερη αυτοπεποιθηση.
    προχωρα με αισιοδοξια, ειμαστε μαζι σου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    τελεια, παμε παρεα λοιπον?
    εμενα θα με βοηθησει πολυ να κοιμαμαι και νωρις...ειμαι ξενυχτω και συνηθως-τι συνηθως, παντα το βραδυ κανω τα υπερφαγικα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    LA LUNA σε βρισκω πολυ σωστη κ ξε-αγχωμενη μπραβο!!!!!:starhit:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    ναι ναι παρέα....(αν πήγαινε για μενα αυτο)
    εγω τα υπερφαγηκά δε μπορω να τα κανω τ βραδυ, τα κανω τη μερα γιατι ειμαι στο πατρικό μου.
    Απο αυριο λοιπόν δε μετράω ουτε γραμμ. ουτε θερμίδες ουτε αγχη.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    2sweet2b4go10 και lessing σας ευχαριστω πολυ!!!!!!
    οπως λεει και ο σοφος λαος το καλο πραγμα αργει να γινει!!!!!!!

    εψαχνα καιρο να βρω κατι να μου ταιριαξει, πηγα σε 7 περιπου διαιτολογους-εννοειται χωρις αποτελεσμα, δεν μπορουσα να ακολουθησω διαιτολογιο, οποτε δεν υπαρχει αλλη λυση...χαλαρα, δεν θα πεσω με τα μουτρα στη διαιτα....θελω να αδυνατισω χωρις να το καταλαβω χαχα!!!!
    οντως ειμαι ξε-αγχωμενη, σε αντιθεση με τις αλλες φορες που πηρα αποφασεις....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    ναι για εσενα πηγαινε!!!!!
    αντε καλη μας αρχη!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    Originally posted by LaLuna
    ναι για εσενα πηγαινε!!!!!
    αντε καλη μας αρχη!!!!!
    :thumbup::starhit:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:: thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumb up::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::t humbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbu p::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::th umbup::thumbup::thumbup::thumbup::eureka::thumbup: :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup::eureka::thumbup::thumbup::thumbup::t humbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::eureka ::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thu mbup::thumbup::thumbup::eureka::thumbup::thumbup:: thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumb up::eureka::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::th umbup::thumbup::thumbup::thumbup::eureka::thumbup: :thumbup::thumbup::thumbup:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    :bouncy::bouncy::bouncy::bouncy::bouncing::bouncin g::bouncing:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    οχι αλλες βιασυνες!
    να ζουμε κιολας
    :thumbup::thumbup::thumbup:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    αχ πολυ χαιρομαι που μου δινετε κουραγιο!!!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •