OYTE ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141

    OYTE ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

    όπως έχω αναφέρει και σε άλλο τόπικ, ήθελα να πάω σε ψυχίατρο να με βοηθήσει με τη διαταραχή μου και την περίεργη σκέψη μου όσον αφορά το φαγητό...μα ρε παιδιά είναι πανάκριβος αυτός που πήγα! μου πήρε εκατό ευρώ. εκατό ευρώ για σαράντα ΜΟΝΟ ψωρολεπτά, με το τηλέφωνό του να χτυπάει συνέχεια και αυτός να το σηκώνει και να απαντάει κανονικότατα. μου είπε κιόλας στο τέλος ότι δεν έχω ακριβώς διατροφική διατραχή, ότι δεν κινδυνεύω από τίποτα και απλά θέλω συζήτηση. και πριν βιαστείτε να μου πείτε δοκίμασε και άλλον, έχω να πω ότι και ένας προηγούμενος που πήγα έπαιρνε 80 ευρόπουλα στην κάθε συνεδρία για να κάθεται να απαγγέλει τι έγραφα ότι τρώω κάθε μέρα και να μου λέει είναι λίγα και είναι λίγα και να κάθεται να διαβάζει πόσα μπισκοτάκια έφαγα λες κι είναι διαιτολόγος. και όπως φαίνεται δεν πρόκειται να βρω πουθενά γιατρό της προκοπής που να μην θέλει πάνω από 50 ευρώ. αλλά δεν έχω τόσα λεφτά, είναι τόσο απλό. ΔΕΝ τα έχω. τώρα; δεν μου φτάνει το πρόβλημά μου, ούτε να το λύσω δεν μπορώ...:shocked2:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    δεν εχεις ιατρικοφαρμακευτικη περιθαλψη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    για να είμαι ειλικρινής μέχρι πριν κάποιες μέρες έμενα ακόμα με τους γονείς μου...τώρα μένω μόνη. και ως τώρα όποτε αποφάσιζα να απευθυνθώ σε ψυχολόγο ή ψυχίατρο, οι γονείς μου δεν ανέφεραν τίποτα για ιατρικοφαρμακευτική περίθαλψη. η ίδια η μητέρα μου είναι γιατρός οπότε αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα μου το έλεγε για να μην πληρώναμε, αλλά αυτή πάντα μου έδινε τα λεφτά στο χέρι για να πάω. τώρα δεν θέλω να τους επιβαρύνω με ακόμα περισσότερα έξοδα, καθώς δώσαμε ήδη πολλά λεφτά για να νοικιάσουμε το σπίτι, να αγοράσουμε όλα τα απαραίτητα και τα λοιπά...τώρα θα προκύπτουν νοίκια, νερά, τηλέφωνα, χαρτζιλίκια, δεν θέλω καθόλου να τους ζητάω άλλα 100 ευρώ κάθε βδομάδα. αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω τη μάνα μου για αυτό που με ρώτησες smart...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    απαπαπα καλε που τον βρηκες αυτον?ο δικος μου ψυχιατρος παιρνει πολυυυυ λιγοτερα :)
    ισως ομως οντως να μη χρειαζεσαι ψυχιατρο και να αρκει ενας ψυχολογος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    141
    μα καλέ ναι, σου λέω τρόμαξα όταν είδα να κόβει απόδειξη για εκατό ευρώ και να μου την δίνει απαθής και ψύχραιμος. δεν ξέρω αν φταίει που είναι αναπληρωτής καθηγητής πανεπιστημίου ο τύπος αλλά έλεος. το σκέφτηκα κι εγώ αυτό..μήπως αρκεί ένας αλός ψυχολόγος που προφανώς δεν θα μου αδειάζει και έτσι τις τσέπες...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by STARAKI
    μα καλέ ναι, σου λέω τρόμαξα όταν είδα να κόβει απόδειξη για εκατό ευρώ και να μου την δίνει απαθής και ψύχραιμος. δεν ξέρω αν φταίει που είναι αναπληρωτής καθηγητής πανεπιστημίου ο τύπος αλλά έλεος. το σκέφτηκα κι εγώ αυτό..μήπως αρκεί ένας αλός ψυχολόγος που προφανώς δεν θα μου αδειάζει και έτσι τις τσέπες...
    και ο δικος μου ειναι καθηγητης αλλα φραγκοφονιας δεν ειναι.

  7. #7
    staraki ειναι οντως ακριβος και υπαρχουν και φθηνοτεροι, το θεμα βεβαια ειναι να ειναι καλος σε αυτο που κανει. αν θες πες μου σε ποια πολη μενεις για να σε βοηθησω σε αυτο το θεμα γιατι το εχω ψαξει πολυ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    βασικα η αληθεια ειναι οτι αν ειναι καθηγητης το λιγοτερο επιτρεπτο νομιμο ποσο ειναι τα 80 ευρω, δεν μπορει να ζητησει λιγοτερα.
    αρα προσθεσε άλλα 20

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    27
    staraki γιατι δεν απευθυνεσαι σε ενα κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι κρατικα,εχει βεβαια μια μικρη αναμονη,τουλαχιστον εδω στη θεσσαλονικη αλλα αξιζει τον κοπο

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •