ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΦΕ - Page 52
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 52 of 82 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1218
  1. #766
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γλυκές καλημέρες κι ευχές για απολαυστικές μέρες αργίας,που έρχονται...
    Ανεβάζουμε την ένταση της αγάπης μέσα μας και χορεύουμε στο ρυθμό της μοναδικότητας κάθε στιγμής!

  2. #767
    Καληνύχτα σας! :thumbup:


  3. #768
    Ουφ, ουφ, πού πήγαν όλοι;


  4. #769
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    καλημέρα σαββατιάτικη, χουχουλιάρικη και γαργαλιστή!

  5. #770
    Θέλω αυτό το πορτοκαλί σπίτι.
    Μπορώ να το έχω παρακαλώ;



  6. #771
    Μοναξιά...
    Πείτε τίπουτις! :yes:


  7. #772
    Καλημέρα!

  8. #773
    είπα να περάσω κι εγώ να πω την καλησπέρα μου ... πολύ νέκρα έχει πέσει ρε παιδιά ...

  9. #774
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Μπορεί να μην μπαίνω συχνά, αλλά δεν σας ξεχνώ!
    <3


  10. #775
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Που πήγατε όλοι; NADINE, που είσαι;; Ειδικά εσύ ήσουν η ψυχή εδώ μέσα!

    Ούτε εγώ μπαίνω καθημερινά, αλλά... μου δίνει κουράγιο να έρχομαι εδώ όταν δεν νιώθω καλά.

    Ακόμα παλεύω με τα κιλά μου, και δυστυχώς είμαι σε χειρότερη κατάσταση από όταν πρώτη φορά επισκέφθηκα το φόρουμ.
    Πριν λίγες μέρες ξανάρχισα να ανεβαίνω στη ζυγαριά και την προσπάθεια να αλλάξω αυτό που βλέπω.

    Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιος ξενύχτης σαν και εμένα τριγύρω - προσωπικά με πιάνουν τρελές ανασφάλειες το βράδυ.
    Οπότε προτείνω ένα χαλαρωτικό τσάι, μπας και καταφέρουμε να κοιμηθούμε κάποια στιγμή...



  11. #776
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα,λουσμένη από άνοιξη φύσης,αισθήσεων,διάθεσης,σ� �έψεων κι ονείρων.
    Νεογέννητα μπουμπουκάκια οι ελπίδες ξαναγεννιούνται και στρέφονται στο φως για θρέψη.

    "Ωραία είσαι άνοιξη γιατί δεν μας λυπάσαι
    Έρχεσαι λίγο,κάθεσαι στον κήπο μας κι ανθίζεις
    Το αίμα μας επότισε κι ανάσταση μυρίζεις
    Κι όταν θα φύγεις τίποτα δε θα΄ναι όπως πρώτα
    Άσε για λίγο ανοιχτή του ουρανού την πόρτα..."


    Σου'ρθα για λίγο,Sethunya και θα ξανάρθω πάλι...Πάντα θα βολτάρω στα μέρη μας,έστω κι όχι τακτικά.
    Κι αν νέοι κύκλοι ανοίγουν και σαγηνεύουν τη ματιά,ανεξίτηλες οι παλιές αγάπες γραντζουνούν τη νοσταλγία
    και μας γυρίζουν πίσω,σα σε πατρικό που ακόμη κι άδειο να το βρεις από ζεστές αγκαλιές,φυλάει τη θαλπωρή
    στους τοίχους του και κατακλύζει τον αναστεναγμό της ανακούφισης,που ελευθερώνεις στο πρώτο κιόλας βήμα.

    Αφήνω ένα συννεφάκι να μας ταξιδέψει όπου η καρδιά πιότερο λαχταρά,εκεί που ανθίζει το χαμόγελό μας!Σας φιλώ !

  12. #777
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Originally posted by NADINE
    Σου'ρθα για λίγο,Sethunya και θα ξανάρθω πάλι...Πάντα θα βολτάρω στα μέρη μας,έστω κι όχι τακτικά.
    Κι αν νέοι κύκλοι ανοίγουν και σαγηνεύουν τη ματιά,ανεξίτηλες οι παλιές αγάπες γραντζουνούν τη νοσταλγία
    και μας γυρίζουν πίσω,σα σε πατρικό που ακόμη κι άδειο να το βρεις από ζεστές αγκαλιές,φυλάει τη θαλπωρή
    στους τοίχους του και κατακλύζει τον αναστεναγμό της ανακούφισης,που ελευθερώνεις στο πρώτο κιόλας βήμα.
    Ούτε και εγώ μπαίνω τακτικά αλλά... ήσουν η ψυχή εδώ μέσα, πως να το κάνουμε!
    Πολλά φιλιά και να περνάς όμορφα όπου και αν βρίσκεσαι!


  13. #778
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα στην όμορφη ηλιόλουστη παρέα μας!
    Οδεύουμε στα μισά του καλοκαιριού και να σας πω την αλήθεια ούτε που το κατάλαβα...
    Αν δεν κολυμπήσεις το απέραντο της θάλασσας πώς να νιώσει το δέρμα σου καλοκαίρι;
    Εύχομαι εσείς να το απολαβάνετε,έστω ανάμεσα στις δουλειές σας και να επιτρέψετε
    στην ανεμελιά του να σας πάρει έστω για όσο διαρκεί κάθε βαριά έγνοια μακριά...
    Αυτό το καλοκαίρι να ελαφρύνουμε σε στεναχώριες,αν μη τι άλλο!
    Περισσότερα χαμόγελα,περισσότερο φως στις ψυχές και λιγότερες σκιές!

  14. #779
    Καλημέρα σας.

    Σήμερα πήγα για περπάτημα σε ένα πάρκο εδώ κοντά και μετά, καθώς γυρνούσα σπίτι, πέρασα για λίγο από το νεκροταφείο.

    Είδα τον τάφο μιας συμμαθήτριάς μου (ήταν πολύ καλή κοπέλα), που πέθανε πριν 2 χρόνια, στα 23 της.

    Θλίψη, στεναχώρια, αδικία γιατί ήταν τόσο μικρή και τόσο καλή.

    Κάτι τέτοιες στιγμές σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις ότι η ζωή είναι πολύ μικρή και πολύ πολύ υπερ-πολύτιμη.

    Πρέπει να την απολαμβάνουμε κάθε στιγμή και ν' αφήσουμε στην άκρη τα μικρά και ασήμαντα...

  15. #780
    Καλημέρα σε όλους!! :starhit:

    Καλή βδομάδα να 'χουμε!!

Page 52 of 82 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •