ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΦΕ - Page 81
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 81 of 82 FirstFirst ... 317179808182 LastLast
Results 1,201 to 1,215 of 1218
  1. #1201
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Αα εμένα οι καφέδες με παγωτό δε μ'αρέσουν, παρότι έχω δοκιμάσει πολλές φορές μήπως αλλάξω γνώμη. :P

    Τώρα για το αν θα κολλήσεις αίλουρε, χμμ, δύσκολο, όσο να 'ναι μιλάμε για βούτυρο, πόσο να φας;;
    Και πόσους καφέδες να πιεις μέσα στη μέρα; Τα πάντα με μέτρο! ❤

  2. #1202
    μα τι λιχουδιές είναι αυτές που βάζετε; εγώ θα είμαι οφ τόπικ! κερνάω σήμερα τραχανά!!!!


  3. #1203
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

  4. #1204
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Αγαπημένες μου, τι κάνετε; Απ'ό, τι ψιλοδιαβάζω σας έπιασαν οι ιώσεις; Περαστικά βρε κορίτσια...

    Έχω χαθεί λίγο, το ξέρω. Με τη διατροφή παραμένω σταθερή - μια έτσι, μια αλλιώς. Και τα υπόλοιπα κιλά δε φεύγουν.

    Θέλω να αρχίσω σοβαρή προσπάθεια, αλλά έχω βολευτεί και δεν το κάνω.

    Σας στέλνω τα φιλιά και την αγάπη μου! Θα επανέλθω, ελπίζω σύντομα...


  5. #1205
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Να περνάς όμορφα μπλοσομακι και μην αγχωνεσαι για τα κιλα. Εισαι μια χαρα κουκλα και το βαρος σου σε κανονικοτατα επίπεδα. Το θεμα ειναι να ειμαστε υγιεις και σωματικα και ψυχικα.

  6. #1206
    Originally posted by marulenia
    Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!
    Δόνια Δουλτσινέα μου φέραν κάτι ωραία φακελάκια με τσάι, κόπιασε να σε κεράσω.
    Το πράσινο ειδικά έχει γεύση lemongrass και peppermint.

    Γεια σου μπλοσομάκι κ αφρατουλίνι μου. Τσαγάκια κ αγιος ο Θεός!!!!

  7. #1207
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Χαχαχχαχαχ οντως Σου Σου μ! Πολυυυυ τσάι...

  8. #1208
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Φτιάχνω απογευματινό καφέ και δεν έχω με ποιον να το μοιραστώ...
    Ελάτε να κάνουμε παρέα.

    Πως είστε όμορφες μου; Έκανα πάλι πολύ καιρό να μπω...
    Μάλλον γιατί όσο αφορά το βάρος μου είμαι σταθερή και (κάπως) (πολύ) απογοητευμένη για τη συνέχεια.

    Αφρατουλίνι βλέπω έφτασες τα 70, πολλά συγχαρητήρια!!!

    Φιλιά σε όλες, μου λείψατε.

    ΥΓ: Σουσούκα καλό το τσάι, αλλά σαν τον καφέ δεν είναι!!! ❤

  9. #1209
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Μπλοσομακι μ σε σκεφτομουν προχτες. Και εσενα και τη Σουσου, τη purple kι αλλα κοριτσια εχω να τα δω μεσα.
    Οντως, πηγα στα 70 αλλα εχω δρομο μπροστα μου γτ τρωω παλι βλακειες κ δεν θελω να ξαναανεβω.
    Εσυ πως εισαι γενικα; Κι εσυ μας έλειψες

  10. #1210
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Εγώ γενικά..... Όχι στα καλύτερά μου. Στεναχωριέμαι πολύ.
    Θέλω να κάνω πράγματα για 'μενα και αδυνατώ.

    Κάθε μέρα προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω, αλλά είναι και αυτή η μοναξιά που δεν αντέχεται.
    Μου λείπει ο πρώην μου.

    Και σχετικά με το φαγητό, όπως έχω ξαναγράψει... Κολλημένη στα 74, ούτε γραμμάριο κάτω (ή πάνω, ευτυχώς).
    Η ίδια κατάσταση 2 μήνες τώρα, μπορεί και παραπάνω.

    Αχ βρε αφρατουλίνι, πες και σε 'μενα καμιά συμβουλή για το πως έχασες τα τελευταία κιλά... Μπας και ξεκολλήσω...

  11. #1211
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Blossom μου μην κολλάς στο παρελθόν !!! Άσχημη παρέα ...
    Σκέψου σου λείπει πραγματικά εκείνος και αν ναι γιατί ? Η μήπως έχεις ανάγκη απο ενα σύντροφο που αυτο είναι απολύτως φυσιολογικό.... Έχουμε ανάγκη τις σχέσεις δεν επιβιώνουμε μόνοι μας ..
    Όμως τα κιλά δεν είναι εμπόδιο σε αυτό ... Και δεν ειναι και τραγικά πολλά!!
    Αν φτιάξει η διάθεση σου θα προχωρήσεις και στην απώλεια..
    Μυστική συνταγή δεν υπάρχει ούτε τρόπος να ερωτευθεις ... Αυτά συμβαίνουν ...
    Κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν έστω και με το ζόρι στην αρχή ...
    Αν δεν μπορείς να συνεχίσεις μην πιέζεσαι .. Το θέμα είναι να παίρνεις χαρά ..και όχι να έχεις κι άλλα να σε απασχολούν ...
    Ειμαι σίγουρη ότι μπορείς και ειναι μια φαση όλο αυτό ..

  12. #1212
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Blossοm, είναι απολύτως φυσιολογικό να σου λείπει ο πρώην σου...
    Όμως.. υπάρχει και κάτι άλλο που θέλω να σκεφτείς λίγο. Περνούσες τόσο ωραία μαζί του? Ή μήπως είχες κάποια παράπονα που σε στενοχωρούσαν και σου χαλούσαν την διάθεση? Ε λοιπόν αυτά πλέον δεν τα έχεις.. Προτείνω να δεις χαζοταινίες, εμένα με βοηθούσαν στο παρελθόν γιατί βλέποντας πόσο ωραιοποιημένα τα παρουσίαζαν έλεγα, ότι εφόσον δεν είχα κάτι τέτοιο, τουλάχιστον έχω την ελπίδα να το βρω.. Βγες καμία βόλτα, προσπάθησε να χαμογελάς ακόμα και όταν δεν υπάρχει λόγος, θα ανεβαίνει η διάθεσή σου! Το μέλλον μπορεί να σου φέρει κάτι πολύ πολύ καλό, να είσαι έτοιμη να το δεχτείς, και να κάνεις εσύ τις επιλογές όχι οι άλλοι!

  13. #1213
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Mood of the day... [/b]


  14. #1214
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Ειμαι τελειως τραγικη, ειδα το ποστ 6 μηνες μετα!!!!

    Μπλοσομακι, τα κιλα εφυγαν ανορθοδοξα....Ειχα παθει και τοτε μια ιωση και ειχαν φυγει 2 κιλα...Εκεινο το καιρο περπατουσα ωρες ολοκληρες την ημερα και παρολο που ετρωγα πολυ, εχανα κιλα.
    Καπως ετσι πηγα στα 67, απο τα 73 π ημουν, αλλα μετα τα Χριστουγεννα ξαναπηγα 69. Μετα ξεκινησα διατροφη με διατροφολογο πρωτη φορα στη ζωη μου. Τα καταφερα καμια 25ρια μερες και μετα κυμαινομουν μεταξυ σωστης διατροφης και υπερφαγικων.

    Παρολα αυτα πηγα 60 κιλα, δλδ φαντασου να μην εκανα υπερφαγικα!! Απλα εγινε με φασεις γιο γιο...

    Το θεμα ειναι οτι το point ειναι το λιπος. Το δικο μου ειναι φοβερα υψηλο. Εχασα λιπος, αλλα επειδη καποιες φορες ετρωγα ατσαλα εχω χασει και μυικη μαζα. Η εικονα του σωματος μου ειναι παρομοια, στο αρκετα πιο μαζεμενο.

    Εχω πολυυυυ μελλον ακομα. Για μενα τωρα αρχιζουν τα δυσκολα: να διατηρησω οσο γινεται τα κιλα και μετα βλεπουμε...Και επειδη κι αλλες φορες στο παρελθον εχασα και μετα τα ξαναπηρα, τωρα τρεμω λιγο...

    Παντως η διατρφολογος μου ειναι κορυφη. Σκληροπυρηνικη μεν και με πολυ ιδιαιτερα προγραμματα διατροφης, αλλα φοβερη. Αν την ειχα ακουσει θα ειχα φτασει ηδη στο στοχο μου (η μειωση λιπους σε υγιη επιπεδα ειναι πλεον ο στοχος)... Αλλα που μυαλο! Ειμαι παντα επιρρεπης στο θεμα ζαχαρης...και η συγκεκριμενη θεωρει οτι ειναι η πηγη του κακου.

    Οποτε, δεν εχω συμβουλες να σου δωσω για τα τελευταια κιλα. Ειμαι τραγικη. Ποτε δεν εκανα κατι ισορροπημενο, ισως γτ δεν εχω βρει ακομα την ισορροπια μεσα μου.

  15. #1215
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Γεια σου afratoulini μου! Πολύ χαίρομαι που μπαίνεις τουλάχιστον εσύ στο forum, μου έχει λείψει η παρέα μας!

    Έχεις δίκιο που λες πως η διατήρηση του νέου βάρους είναι το πιο δύσκολο κομμάτι.
    Πρέπει να μην επαναπαύεσαι, αυτό πιστεύω... Και να τρως πλέον τα πάντα με μέτρο, δε χρειάζονται υπερβολές!
    Εννοείται σου αξίζουν συγχαρητήρια, έδωσες μεγάλο αγώνα.

    Αλήθεια, τι εννοείς με τον χαρακτηρισμό 'σκληροπυρηνική';
    Από τη δική μου εμπειρία, πάνω κάτω όλοι οι διατροφολόγοι την ίδια γραμμή ακολουθούν...
    Μου κάνει εντύπωση που δεν έπεσε το ποσοστό λίπους πάντως, αν θυμάμαι καλά τόσο ήταν και όταν ξεκίνησες; Πως γίνεται;

Page 81 of 82 FirstFirst ... 317179808182 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •