Αγαπητοι συναγωνιστες...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    m&m
    Guest

    Αγαπητοι συναγωνιστες...

    κατ'αρχην καλησπερα... λιγο πιο επσημα
    Ειμαι καινουργια στο site αν και (υπερβολικα) παλια στο θεμα των διατροφικων διαταραχων , οπως μπορειτε να καταλαβετε και απο την υπογραφη μου.
    Ημουν κυριως βουλιμικη, κυριως σε φασεις στρες και στεναχωριας μονο που δεν ... απεβαλα τιποτα
    αποφασισα λοιπον να (ξανα)κανω κατι, για αυτο, εκμεταλευομενη την υπαρξη, την υποστηριξη και την καλή σας διάθεση, με την ελπιδα να ειναι μονιμο αυτη τη φορα.
    Ευχαριστω, και θα τα λεμε (ελπιζω) συχνα

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    49
    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου καλη μου! η δυναμη κρυβεται μεσα μας....(ετσι λενε...:) )

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    12
    και εγω σου ευχομαι καθε επιτυχια!! ολα στο μυαλο μας ειναι!! δωσε και εσυ τη δικη σου μαχη για να ρθουν μερες καλυτερες!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Kαι απο μενα καλως ορισες!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Καλώς όρισες στην παρεά μας m&m! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, αυτή την φορά οι προσπάθειά σου να βγει καρποφόρα!!! Αλήθεια τι ηληκίας έχεις? Με βάση το τικεράκι σου είσαι στα 140 κιλά? Έχεις κάνει οποιαδήποτε βαριατρική επέμβαση, ή προσπαθείς μόνη σου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Καλως ορισες!
    Καλη αρχη! (ή καλη συνεχεια γιατι βλεπω πως ηδη εχεις χασει 10 κιλα!!:thumbup: )

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Kαλώς σε βρίσκουμε και στ'ολόδικο σου τόπικ,ομορφούλα!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    11
    Να χαιρετησω κι εγω την παρεα και να σας πω οτι σας παρακαλουθω καιρο τωρα χωρις να ειμαι μελος αλλα πλεον νοιωθω την αναγκη να σας γνωρισω καλυτερα...ειμαι στα 30 εχω φτασει πριν 5 χρονια τα 198 κιλα και πριν απο καποιους μηνες ξεκινησα διαιτολογο ξανα και ειμαι αισιως στα 165...ειχα πεσει στα 157 αλλα λογω οικογενειακων θεματων κυριως ψυχολογικων σταματησα για 2 μηνες...δεν θελω να κανω καποια επεμβαση φοβαμαι και θεωρω πως με υπομονη και πραγματικη δουλεια θα τα καταφερω...οπως και η m&m υπεφερα και υποφερω απο βουλιμικα επεισοδια...πιανω τον εαυτο μου να τρωει χωρις λογο..ποσοτητες απο γλυκα σνακς και συναφη...ευτυχως φαγητο αρκουμαι στην μεριδα και δεν συμπαθω τις λιπαρες τροφες...νομιζω θα βρω ακρη ...εσεις τι λετε?χρειαζομαι την αγκαλια και την συμβουλη σας....ευχαριστω :)


    Weight Loss Center is your best free resource for weight loss

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕς...
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙς ΕΙΤΕ 10 ΚΙΛΑ ΕΙΤΕ 2 ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑς ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΝΑ ΒΑΖΕΙς ΜΙΚΡΟΥς ΣΤΟΧΟΥς ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΤΟΗΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...Η ΔΥΝΑΜΗ ΚΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΑς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΓΙΚΑ ΦΙΛΤΡΑ...ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Kαλώς σε βρίσκουμε,Morticia κι ας μη μας έπαιζες τόσον καιρό!
    Θα προσπαθήσω να διατηρήσω την ψυχραιμία μου,που μου κλέβεις την πρωτιά στα κιλά
    και να φερθώ κόσμια,αν και στη σκιά σου!Δεν ξέρω σε ποιό βαθμό νιώθεις να διαχειρίζεσαι
    τη σχέση σου με το φαγητό,πάντως όσο δύσκολο κι αν φαντάζει να χάσεις τα κιλά,που στοχεύεις,
    χωρίς επέμβαση,αν το θελήσεις πολύ,πιστεύω πως είναι στο χέρι σου να το καταφέρεις!
    Ίσως όχι εύκολα,όχι γρήγορα,πάντως είναι εφικτό!Ήδη είσαι σε καλό δρόμο!
    Κι εγώ,που έκανα τρία χειρουργεία,εκεί προσανατολίζομαι σιγά σιγά:διατροφή+άσκηση.
    Εδώ είμαστε να τα λέμε!Καλή δύναμη στην προσπάθεια σου!Φιλάκιαααααααα

  11. #11
    m&m
    Guest
    @ όλους : Σας ςευχαριστω πολυ για την υποδοχη. !!! με εμψυχωνετε

    @ MorticiaΓεια σου φιλεναδα! Ελπιζω να με θελεις για παρεα σ'αυτη τη προσπαθεια... Το δικο μου maximum ηταν 163κιλα 3χρονια πριν. Οπως λες και εσυ... θα τα καταφερουμε...

    @ Nadine Ευχαριστω ιδιαιτερα για τηην υπεροχη φωτο!!! μου μοιαζει λιγο :) χιχιχι

    Λιγα ακομα για μενα.
    ειμαι 36 ετων με υψος 167.
    την πρωτη μου διαιτα την εκανα στα 12 απο καποιο περιοδικο γιατι αν και δεν ημουν παχια ειχα κατι θειαδες που το καλοκαιρι με επρηζαν επειδη δεν ημουν λεπτη σαν τις κορες τους. Επισης ειχα μια υπερβαρη μεγαλυτερη ξαδερφη, που την αναφεραν σαν φοβητρο "... μη τρως γιατι θα γινεις σαν τη Μαρια...". Αποτελεσμα... την ξεπερασα κατα πολυ...
    εως το 1997 προσπαθουσα κυριως μονη μου με αποτελεσμα να χανω 5κ να περνω 10κ. Τοτε, λογω ερωτα επι 1 χρονο εκανα πρωτεινικη διατροφη (παλι μεσω διατροφολογιων φιλων και οχι επισημως) οπου εχασα 32κιλα φτανοντας κοντα (σχετικα) στο στοχο μου.
    Κι ερχεται η δεκαετια 2000-2010 οπου απο ολες τις αποψεις εχασα τα αυγα και τα πασχαλια απο οικογενειακης, οικονομικης και συναισθηματικης αποψεως. Απο εξετάσεις αποδειχθηκε οτι ο μεταβολισμος μου ειναι γιακλαματα... κυριολεκτικα, και ετσι εγω απλως παραιτηθηκα.
    Αποτελεσμα τον αυγουστο του 2008 να φτασω κοντα στα 165κιλα οπου και πηρα την αποφαση για δακτυλιο παρόλο που ο γιατρος με προειδοποιησε οτι καλυτερα θα ηταν το μανικι.ετσι εχασα κοντα στα 30κ μονο απο το χειρουργειο και την πρωτη ρυθμιση (απο τις 9 που γινονται σταδιακα). Και εδω ερχεται το θεμα εμπιστοσυνης στο γιατρο και στο team του: αν και αυτος ηταν οικογενειακος γνωστος μας, δεν απεφυγε τα σχολια για την πορεια μου, και μια ειρωνικη διαθεση απο καποιους συνεργατες του. Ως εκ τουτου ο δακτυλιος δεν εχει ρυθμιστει απο τον Μαρτη του 2009 και φυσικα απο τη μια εχει χασει την αποτελεσματικοτητα του και απο την αλλη τουλαχιστον εμποδιζει κατι τρελα βουλιμικα επεισόδια οπως αυτα του παρελθοντος
    τωρα ο κομπος εφτασε στο χτενι.Μεχρι να βρω αλλο γιατρο για να εμπιστευτω, αποφασισα και ξανααρχισα πρωτεινικη διατροφη (Ατκινς) σε πιο σωστες βασεις, η οποια ειχε αμεσο αποτελεσμα (10 κιλα σε 7 εβδομαδες).
    εχω παψει να σκεφτομαι το θεμα διαιτα και σκεφτομαι οτι απλως θα φαω "κρεας" με μια σαλατα. Δεν ζυγιζομαι συχνα για να μην βλεπω ποτε φτανω σε στασιμοτητα, και απλως με αυτο τον τροπο ελπιζω για το καλυτερο!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Καλώς ήλθατε και οι δύο και απο μένα!

    m&m:Αν πραγματικά θέλουμε κάτι,δεν υπάρχει εμπόδιο στο να πετύχουμε τον στόχο μας.Η αιτία είναι μέσα μας.

    Καλή επιτυχία και καλή δύναμη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Αχ m&m μου αυτός ο δακτύλιος...... εγω τον έβαλα πριν 6μισι χρόνια στα 140 κιλά και τώρα είμαι στα 125 και στις προενχειριτικές για να τον αφερέσω και να κάνω μανίκι.
    Αν κατάλαβα καλά, έχασες 30 κιλά από τον δακτύλιο και τα ξαναπήρες?
    Σου εύχομαι να πας όσο το δυνατόν καλύτερα με όποια διατροφή και να ακολουθήσεις, αλλά πάνω από όλα να μπορέσεις να διατυριθείς στα κιλά που θα φτάσεις.

    Morticia80 μένω με το στόμα ανοικτό!!!!!! 198 κιλά στα 165 και δεν σκεφτηκες καν για χειρουργείο!!!! Μπράβο σου κοριτσάρα μου.... Με κάνεις λίγο να ντρέπομαι για να είμαι ηληκρινής που έβαλα τον δακτύλιο στα 140 και που τώρα πάω για μανίκι.... Όμως αφού τα κατάφερες με τα πρώτα 33 κιλά, θα τα καταφέρεις και με τα υπόλοιπα, είμαι σίγουρη!!! Μακάρι να είχαμε όλοι μας την θέληση και την υπομονή την δικιά σου! Φιλιά κούκλα μου, και σου εύχομαι ότι καλύτερο

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    11
    Κοριτσια μου ηδη νοιωθω καλυτερα :bigsmile: NADINE ευχαριστω πολυ γλυκουλι χιχι...να σημειωσω πως αν κατι με εχει βοηθησει πραγματικα ειναι το περπατημα...ακουστικα στ αυτια και παιρνω τους δρομους.....νομιζω οτι το μισο αποτελεσμα οφειλεται εκει και παλι σας ευχαριστω για την αγκαλια την ειχα απολυτα αναγκη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Morticia80 βάλε το τικεράκι στην υπογραφή σου για να βγένει πάντα χρυσό μου!!! Από δω και πέρα θα είμαι από τις φανατικές σου θαυμάστριες!!!!! Αλήθεια, δεν μας είπες τί ύψος έχεις, και αν είσαι παντρεμένη, έχεις μωράκια κτλ. Εγώ είμαι 27 ετών, παντρεμένη με ένα γιο 2 ετών.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •