βιταμινες για τριχοπτωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    γεμισαμε φιντο ντιντο!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484

    εκανε θραυση μια εποχη

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    α!!
    και , κλικλικω, ισπεσιαλι φορ γιου,
    το νερο να μην ξεχασω!!!
    ααααααχαχαχαχαχαχα!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    συμπληρωμα νερου σε χαπι υπαρχει????????????????

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by onelifeonechance

    Το καροτο κανει καλο στο μαλλι..Με πριζει η μανα μου να τρωω:P
    Έχω εικόνα αυτήν τη στιγμή τη μαμά της σμαρτ να την κυνηγά με τη μπανάνα και της Γουανόφα με το καρότο!

    Κλικ,δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι το ζήτημα.Υπάρχουν αμφιβόλου αποτελεσματικότητας(εγώ τουλάχιστον δεν είδα χαΐρι)
    ειδικά σαμπουάν και συμπληρώματα διατροφής,αλλά το πιο δραστικό είναι ενέσιμες βιταμίνες στο τριχωτό,
    το συντομότερο δυνατό(φυσικά σε δερματολόγο).Πολύ σημαντικό το νερό και οι βιταμίνες Α, C και Ε,ο χαλκός,
    ο ψευδάργυρος,ο σίδηρος και το φυλλικό οξύ.Έχω μόλις ανεβάσει κι ένα σχετικό άρθρο εδώ.
    Αν τα μαλλιά σου είναι μακριά,ένα κοψιματάκι θα τα διεκόλυνε.Λιγότερο βάρος και μπέρδεμα.Αυτά νομίζω.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Κλικάκι κάποτε που είχα θέμα τριχόπτωσης είχα πάει σε δερματολογο και μου είχε γράψει συνταγή μιας λοσιόν που την παράγγειλα στο φαρμακείο κ έβαζα 30 σταγόνες μετά απο κάθε λούσιμο με μασάζ.Σε λιγο καιρό είχα γεμίσει νέες φύτρες , λιοντάρι σκέτο!Ακριβούτσικη βέβαια πρέπει να ήταν αλλά έκανε τρελη δουλειά!Αν παρατηρείς σοβαρό πρόβλημα άσε τα φαρμακεία κ πήγαινε σε δερματολόγο να δεις προκοπή.Γιατί ούτως ή άλλως και τα φαρμακευτικά προιόντα τσιμπημένα είναι...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    δεν ειναι ιδιαιτερα σοβαρο, ναντιν.
    αλλα νομιζω πως χανω αρκετα περισσοτερες αποτι προ διαιτας.

    το μηκος δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλο και δεν μπερδευονται γιατι κανω μασκες συνεχεια και βοηθανε.

    αλλα τα χτενιζω ξεμπερδεμενα και παλι βλεπω να μαζευονται καμποσες στη βουρτσα.
    πριν την απωλεια βαρους δε συνεβαινε αυτο.

    και αποτι ειπε η κομμωτρια, οι νεες φυτρες δεν εχουν αρκετη δυναμη ωστε να φτασουν κανονικο μηκος και χρειαζονται βιταμινες.

    μεχρι να φτασω σε φαση συντηρησης βαρους δεν εχω και παρα πολλα περιθωρια στη διατροφη, ειδικα απο αποψη ποσοτητας.
    το κρεας με παιρνει να το αυξησω.

    αλλα νομιζω οτι πρεπει να παρω και κανενα συμπληρωμα συντομα, οταν κανω εξετασεις εστω.

    ευχαριστω ολες για τις απαντησεις!!:starhit:

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by POZ
    Κλικάκι κάποτε που είχα θέμα τριχόπτωσης είχα πάει σε δερματολογο και μου είχε γράψει συνταγή μιας λοσιόν που την παράγγειλα στο φαρμακείο κ έβαζα 30 σταγόνες μετά απο κάθε λούσιμο με μασάζ.Σε λιγο καιρό είχα γεμίσει νέες φύτρες , λιοντάρι σκέτο!Ακριβούτσικη βέβαια πρέπει να ήταν αλλά έκανε τρελη δουλειά!Αν παρατηρείς σοβαρό πρόβλημα άσε τα φαρμακεία κ πήγαινε σε δερματολόγο να δεις προκοπή.Γιατί ούτως ή άλλως και τα φαρμακευτικά προιόντα τσιμπημένα είναι...
    παρατηρησες αν προκαλουσαν λιπαροτητα οι σταγονες?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    όχι λιπαρότητα καθόλου παρότι έκανα ταρζανιές κ έβαζα κ παραπάνω σταγόνες.Και το είχα ρωτήσει μάλιστα γιατί έχω λιπαρα μαλλιά!Εχεις άγχος γενικά αυτή την περίοδο?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    oxι, πριν αρχισουν να πεφτουν ειχα αγχος.

    τωρα εχω ολο και λιγοτερο τεινει να εξαφανιστει :P

    κι εγω εχω λιπαρες ριζες

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    τείνει να εξαφανιστεί το άγχος ή η τριχόπτωση?uzzled:uzzled: Είναι και εποχές πάντως που πέφτει το μαλλί και βγαίνουν νέες ρίζες κ σε εμένα συγκεκριμένα αυτό δεν συμβαίνει Φθινόπωρο κ Ανοιξη που λένε, αλλά όποτε νάναι!Να κάνεις κ μασάζ όταν λούζεσαι ΄στις ρίζες λένε πως βοηθάει!Και πάρε κ καμιά περούκα καλού κακού:tumble:

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by POZ
    τείνει να εξαφανιστεί το άγχος ή η τριχόπτωση?uzzled:uzzled: Είναι και εποχές πάντως που πέφτει το μαλλί και βγαίνουν νέες ρίζες κ σε εμένα συγκεκριμένα αυτό δεν συμβαίνει Φθινόπωρο κ Ανοιξη που λένε, αλλά όποτε νάναι!Να κάνεις κ μασάζ όταν λούζεσαι ΄στις ρίζες λένε πως βοηθάει!Και πάρε κ καμιά περούκα καλού κακού:tumble:
    θα παρω ρε
    το χα υποψην ουτως ή αλλως για τσικνοπεμπτη, μια φουξια περουκα φουντωτη!
    ολεεεεεεεε

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ροζ, σ αυτες τις περιπτωσεις απ οσο γνωριζω κ ο γιατρος κ ο φαρμακοποιος τονιζουν οτι η δοσολογια πρεπει να ακολουθειται ΑΥΣΤΗΡΑ!!!!
    τι εγιεν με τις ταρζανιες?
    παντα αναρρωτιομουν (χοχοχ)

    κλικ, το ενδεχομενο να λεει μ@λ@κιες η κομμωτρια παιζει καθολου?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    ωωωω και εγώ φούξια θέλω!!!Αλλά σε ίσιο μαλλί μέχρι την μέση!Αφού το δικό μου και 100 χρόνια να το αφήσω ακούρευτο δεν πρόκειται να μακρύνει:flaming: Ωραία την βρηκαμε τη λύση , είδες τι απλό που ήταν?Αλλο τόπικ τώρα, άντε!:P

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by smart

    κλικ, το ενδεχομενο να λεει μ@λ@κιες η κομμωτρια παιζει καθολου?
    δυστυχως οχι.
    εδω και ΠΟΛΛΑ χρονια εχω τριχες που παραπονιεμαι οτι ΔΕ ΜΑΚΡΑΙΝΟΥΝ, μενουν σε σταθερο μηκος τελειως ακυρες απο το υπολοιπο μαλλι.
    και κανεις δε με πιστευε.

    η κομμωτρια επιβεβαιωσε τι συμβαινει.

    ειναι αδυναμες. σιχτηρ

    η φουξια περουκα μου θα ναι βαρβατη ομως
    χεχε

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •