βιταμινες για τριχοπτωση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Παιδια κι εγω σκεφτομαι να παρω κατι πολυ γνωστα χαπια που μου ειπε η φαρμακοποιος μου πως κανουν δουλεια γιατι κι εμενα εχουν αραιωσει πολυ.Οχι οτι ειχα ποτε ΤΑ μαλλια,αλλα πλεον ειναι λιγα απο τον καιρο που αρχισα διαιτα.Το καλο ειναι οτι εχω φυτρες οποτε ελπιζω να κανουν δουλεια τα χαπια.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Τα μαλλια μεγαλη ιστορια.......πριν δεκα χρονια εκανα χημικη διαιτα ενω ταυτοχρονα εδινα και πανελληνιες. Εκανα την διαιτα πανω απο χρονο με αποτελεσμα να χασω παρα πολλα μαλλια γενικα ειχα πολλα μαλλια ηταν το σημειιο πανω μου που πραγματικα προκαλουσε θαυμασμο, ασχετοι στο δρομο μου τα επιαναν.
    Πηγα σ ενα δερματολογο μου εδωσε ενα σπρει και σαμπουαν αλλα η απωλεια ηταν γεγονος και εμφανης..... Με το καιρο σταματησε απο μονο του. Μετα απο χρονια και οντας βουλιμικη στην πορεια επαιρνα παντα βιταμινες πριν αρχιζουν οι "εποχες" τριχοπτωσης γνωριζοντας τες βεβαια και απο φοβο μην μου συμβει το ιδιο. Τωρα τα μαλλια μου ειναι κανονικα ουτε πολλα ουτε λιγα αν δεν με ηξερε κανεις δεν θα καταλαβαινε οτι μου ειχε συμβει κατι τετοιο. Αποφευγω βαφες, αφρους ολα αυτα τα χημικα και χρησιμοποιω φαρμακευτικο σαμπουαν λογω ξηροδερμιας η οποια ευνοει την τριχοπτωση
    Αυτο που εχω να σου πω ειναι να μην αγχωνεσαι και οτι ενας μεσος ανθρωπος χανει γυρω στις 80 τριχες ημερησιως. Ισως καμια φορα γιομαστε και υπερβολικη. Επισης, πηγαινε σ ενα φαρμακειο και παρε βιταμινες καποιες εταιριες εχουν καποιες πολυ καλες. Προσπαθησε να μην κανεις συνεχεια διαιτα και τρωγε καποιες τροφες που βοηθουν πχ αμυγδαλα..Το ελαιολαδο ειναι πολυ καλη μασκα επισης...Αυτα........ αν δεν το σκεφτεσαι και παρεις και μια βιταμινουλα ολα θα πανε καλα.....

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    230
    ευχαριστώ πολύ πραγματικά όλες κορίτσια....και η αλήθεια είναι μάγια ότι πραγματικά πρέπει να σταματήσω να το σκέφτομαι τόσο πού και στην ουσία να μην κάνω τίποτα για αυτό....ουφ ούφ..ανάσες ανάσες!!!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •