kalispera kai apo emena
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15

    kalispera kai apo emena

    kalispera eixa grapsei prin ligo alla mallon kati ekana la8os den dimosieytike eimai h fotini kai extes ekleisa 2 ebdomades xeiroyrgimenh ekana sleeve gastrectomy eimai poly xaroymenh poy exana kila hmoyn 121 kai eimai 111 alla shmera psaxnontas diabasa polla meionektimata gia thn epebash kai exw fobh8ei ligo ai oti oi perisoteroi ta exoyn 3anaparei ta kila.exeis ti exete na phte mr toses empeiries apo edw?eimai 26 xronvn exw ena agoraki apotelesma ths deyterhs prospa8eias e3wswmwtikhs kai phta polla kila apo ormones eixa kai zakxaro sthn ekgymosynh kai twra teleytaia 2anaefanistike.exw agxo8ei ligo enw mexri twra akoyga mono kala.telika ekana kala?h8ela na xarw to mwraki moy me ta kila oyte na pai3w mazi toy den mporoysa xarika poly poy sas brhka kai sas eyxaristv prokatabolika

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    342
    Γεια σου Φανούλα.. Να σου ζησει το αγοράκι σου γλυκιά μου και να ειστε πάντα καλα!!!
    Μπραβο σου για την μειωση των κιλών... Σου ευχομαι όλα να σου πάνε καλα.. Εγω ανηκω στην ακρως αντιθετη κατηγορια.. Στην ανορεξία.. Πάντα είχα ένα κανονικό βαρος και μετά από αυστηρη διατροφή έχασα κιλά και ξαφνικά τρόμαζα και εγω η ίδια με την καινουργια μου εικονα.. Τωρα ευτυχως τα πραγματα ειναι καλυτερα και πλησιαζω στο φυσιολογικό παλι..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    eyxaristw para poly magdalena moy kai se esena eyxomai to kalytero kai na pane ola kala.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Γειά σου Φανη, καλωσηρθες !
    Αν μπορείς μην γραφεις με λατινικούς χαρακτήρες!
    Λοιπόν κι εγώ έκανα σλιβ πριν 10 μέρες ! Μπράβο για τα 10 κιλά που έχασες καλή συνέχεια!
    'Οσο γι αυτά που διάβασες ισχύουν και δεν ισχύουν. Οπως φαντάζομαι θα ξέρεις οι μελέτες δνε έχουν βάθος χρόνου για να μηλάμε με ακριβή νούμερα! Αυτό που λέμε όμως όλοι είναι ότι η επέμβαση αυτη είναι το εργαλείο και ο χειριστής εμείς οι ίδιοι! Στο χέρι σου είναι να εκμεταλευτείς την ευκαιρία και να αλλαξεις διατροφικες συνήθειες εφόρου ζωής για να έχεις και μόνιμα αποτελεσματα!!!
    Και πάλι καλωσηρθες!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    καλως σας βρηκα!yannaki ευχομαι και με εσενα να πανε ολα καλα,ναι γνωριζω οτι δεν εχουν ακριβη νουμερα κτλ.αλλα σημερα διαβασα οτι κανει κακο αι η ορμονη που αφαιρειται που δεν θυμαμε τωρα πως τη λενε.οτι μπορει να προκαλεσει μεχρι και καταθληψη,οτι ωφειλεται για πολλες βιταμινες που ο οργανισμος εξετιας τις ελειψεις της δεν θα τις αποροφαει.και αλλα πολλα.για πες μου που εκανες την επεμβαση πως περασες αυτες τις δυο πρωτες μερες?το βιωνεις ευκολα η δυσκολα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    fanoula καλώς ήρθες και καλή κατηφόρα αυτό που λες για την κατάθλιψη λόγω της γκρενλίνης δεν το έχω ξανα-ακούσει,έχω απλά ακούσει πως το πρώτο 6μηνο μπορεί να έχουμε κάποιες ψυχολογικές μεταπτώσεις αλλά δεν είναι κάτι μόνιμο!Και από όσο ξέρω η σληβ δεν έχει σαν αποτέλεσμα να ΜΗΝ αποροφάει τις βιταμίνες,δεν είναι δυσαπορροφητική μέθοδος .θα σου έλεγα να μην τρομάζεις με όσα διαβάζεις,να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου και νομίζω όλα θα σου πάνε καλά

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    aggeloydaki μου σ ευχαριστω παρα πολυ.θα δουμε τι θα γινει τελικα!!βλεπω ξεκινας και εσυ προσπαθεια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τα καταφερεις!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Γεια σου Φανούλα και καλωσήλθες!
    Από δω και πέρα όλα θα πάνε καλύτερα για σένα, θα δεις.. Η γκρενλίνη που εκρίνεται από το θόλο του στομάχου που αποκόπτεται είναι η ορμόνη που δημιουργεί την όρεξη, αλλά και την ευεξία. Σε άλλους προκαλεί κατάθλιψη, σε άλλους όχι. Εξαρτάται από το άτομο δηλαδή, δεν υπάρχουν κανόνες. Είναι λάθος να γενικεύουμε και να σκεφτόμαστε τα χειρότερα και το λάθος αυτό το έκανα κι εγώ. Πλέον, όμως, έμαθα να "ακούω" το σώμα μου και τον οργανισμό μου και να προσδοκώ τα καλύτερα, χωρίς φόβο, αλλά με πάθος! Σου εύχομαι τα καλύτερα και καλή κατηφόρα!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    avoyla μου σ ευχαριστω παρα πολυ,τις 2 πρωτες μερες εβριζα τον εαυτο μου που το εκανα νομιαζα οτι ζω ενα κακο ονειρο,ελπιζς να μην ειμαι απο αυτους που θα του προκαλεσει,αλλα εχεις δικιο απο εμας εξαρτατε δεν θα το αφησω.εχεις κανει και εσυ τα πας καλα?σ ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •