Ξεκιναω ΔΥΝΑΜΙΚΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Ξεκιναω ΔΥΝΑΜΙΚΑ!

    Καλησπερα σε ολο τον κοσμο :wink2:

    Σημερα αποφασισα να αλλαξω τη ζωη μου, μετα απο μια εντονη ορμονικη διαταραχη που ενοιωσα σχετικα με το - κλασσικο υποθετω πλεον - "εγω ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!??".
    Ειμαι παντρεμενη και λογω των πολλων παραπανω κιλων μου ΦΟΒΑΜΑΙ να κανω παιδι, οχι τοσο για μενα, οσο για ενδεχομενο ισως προβλημα του παιδιου κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ή και αργοτερα. Ο γιατρος μου βεβαια, ειναι πιο αισιοδοξος και μου λεει να ξεκινησω αλλα να ΜΗΝ ΠΑΡΩ γραμμαριο...:sniffle: πραγμα που με προβληματιζει περισσοτερο και με κανει να νοιωθω την αναγκη να χασω καποια κιλα για να εχω περιθωριο...Λογω του οτι τα χρονια περνανε κλπ κλπ κλπ...σημερα ξυπνησα με διαθεση αλλαγης ζωης/διατροφης/ασκησης κλπ :wink2: Ειχα ξαναδει αυτο το site και σημερα αποφασισα να γραφτω για να παιρνω βοηθεια απο ανθρωπους που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα με μενα και μπορουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να με καταλαβουν!
    Σας ευχαριστω που με διαβασατε,

    Ευχομαι μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα να διαβαζω αυτο το μηνυμα και να εχω φτασει το στοχο μου :wink2:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Καλές απώλειες να ευχηθώ και καλή δύναμη!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Καλωσήρθες.... και καλή αρχή... εύχομαι όντως όταν θα διαβάζεις το μήνυμα σου μετά από καιρό να λες τα κατάφερα....

    Αξίζει τον κόπο γιατί και εγώ μανούλα είμαι και όσο και αν μερικές φορές θέλω να πάρω τα βουνά, τα ζουζούνια μου δεν τα αλλάζω με τίποτα.

    Θα σου πω όμως και την άποψη μου για την εγκυμοσύνη, δεν είσαι τόσα πολλά κιλά για να την αναβάλεις, ξέρω άτομα με 140 κιλά που έκαναν υγιέστατο παιδάκι. Εννοείται αφού πάντα συμφωνεί και ο γιατρός σου όπως λες. Και αν είσαι ήδη πολλά κιλά δεν παίρνεις πολλά. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που ήμουν 64 κιλά έφτασα 85 δηλαδή πήρα 21 κιλά, και στη δεύτερη που ήμουν 87 πήγα 95 δηλαδή πήρα 8 κιλά.

    Καλή συνέχεια.......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες και καλο ξεκινημα!!!!! :starhit:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    καλή αρχή και καλό κουράγιο,εύχομαι σύντομα να φτάσεις στον στόχο σου (του βάρους) και να ακολουθήσει και το παιδάκι που τόσο θέλεις

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5
    Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας

    Σημερα που ειναι η "τυπικα" 4η μερα, νοιωθω πολυ-πολυ πιο αναλαφρη και ξεφουσκωτη Ελπιζω να μη με πιασει καμια κριση και πεσω σε κανα φαγητο... Η ζυγαρια ηδη κατεβηκε και αυτο με ανεβαζει ιδιαιτερως!!!!!:spin:

    Οσο για τη φιλη (υποθετω εισαι γυναικα...) alalumaki, εχω ακουσει κι εγω τετοιες περιπτωσεις που μου περιγραφεις υπερβαρων γυναικων και εγκυμοσυνης, αλλα 1ον εχω ΕΠΙΣΗΣ ακουσει προβληματα με ζαχαρα κλπ σε γυναικες με σχεδον τελειο σωμα κατα την εγκυμοσυνη τους και 2ον καλο ειναι στην ηλικια πλεον που βρισκομαι να μην "παιζω" με αυτα... Σ'ευχαριστω παντως για την "τονωση"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    μπραβο κοριτσι!! καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου, μην το βαζεις κατω!! :thumbup:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •