τρίωρα & τριάδες γευματων - Page 427
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 427 of 427 FirstFirst ... 327377417425426427
Results 6,391 to 6,392 of 6392
  1. #6391
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλωςηρθες Κ πάλι Κ καλη αρχή... Συγνώμη κιόλας επειδή διαβασα την ολη δίαιτα διατροφή π εκανες ολο αυτό τ καιρό χωρίς αποτέλεσμα αλλά μ φάνηκαν υπερβολικά μπανανα σχεδόν καθε μερα Κ 2 βδομάδες μείον 1 κιλο δεν ήταν τίποτα..ν σ πω εγώ τ πρόγραμμα είχα Ν δεις διαφορα..πρωινο : ζεστό νερό με λεμόνι (καθε μερα αυτο)γ Ν λειτουργήσει ο οργανισμός μεσημεριανό : σαλατα με λίγο ρυζι (καθε μέρα η σαλατα με ότι άλλο φαγητό υπηρχε εκτός κρεας Γτ έγινα χορτοφάγος) βραδινό - τιποτα!συν καθημερινη 2ωρη γυμναστική αερόβιο πιλατες τρέξιμο και φρούτα εννοείται έτρωγα αλλά μπανανα 1 φορά την εβδομάδα και αν..τ αποτελέσμα μείον 3 κιλα κάθε 2 εβδομαδες όχι 1..μήπως Ν αφήσεις την διαιτολόγο
    Καλησπερα σε ολους.Lenale αυτο το προγραμμα που γραφεις τουλαχιστον στα ματια μου φαινεται αρκετα στερητικο...
    Καλυτερα κατι σταθερο και σταδιακη απωλεια κιλων μαζι με γυμναστικη παρα βιασυνη και πιθανως με πισωγυρισματα...
    Εξαλλου,η διαιτα για εναν οργανισμο δεν ειναι φυσιολογικη κατασταση...οταν μπαινει σε διαδικασια στερησης καποιος,ο εγκεφαλος μας ας πουμε 'φοβαται' ετσι ξεκιναει και το αισθημα της επιβιωσης (εκει ερχονται τα υπερφαγικα και οι περιεργες διατροφικες συμπεριφορες...στην ουσια ο οργανισμος προσπαθει να σε προστατεψει απο την στερηση αυτη).
    Και αν σκεφτεις οταν κανεις κατι γρηγορο,χανεις αρκετη μυικη μαζα...οταν κανεις διατροφη+γυμναστικη χανεις περισσοτερο λιπος...Και οι διαιτες συνηθως προκαλουν και διατροφικες διαταραχες μαζι με τους πιθανους ψυχολογικους παραγοντες...
    Προσωπικα,καλυτερα διατροφη και ασκηση...παρα διαιτα και στερηση...την πρωτη φορα που κανεις διαιτα στη ζωη σου,το αντεχει ο οργανισμος σου και σου φαινεται σχετικο ευκολο...καθε επομενη γινεται πιο δυσκολο και με επιπτωσεις περιεργων διατροφικων συμπεριφορων...Οταν 'κολλησεις' με κατι που μπορεις να ακολουθεις πιστα και σ'αρεσει,τοτε βλεπεις την διαφορα και μονιμα...Οταν λες κανω διαιτα για δυο μηνες στερηση και μετα παλι οτι ετρωγα...λογικα γυρνας στα παλια.Το θεμα ειναι να θες να αλλαξεις γενικα ακολουθώντας κατι που σ'αρεσει και χωρις να στερεισαι .Φιλικα

  2. #6392
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Διαφορετικά την αντιλαμβάνεται ο καθένας την στέρηση και πισωγυρίσματα μπορεί ν κανει οποιοςδηποτε και με την πιο απλή δίαιτα..τώρα δεν είπα ότι αυτό π εκανα εγω ήταν και τ Πίο υγιές αλλά δεν έιναι γ παντα έτσι όταν έρθει γ στιγμή της συντήρησης μπορεί ν προσθεσει και ένα γεύμα παραπάνω και Ν χαλαρώσει λίγο τουλάχιστον εγώ με αυτό τον τρόπο τ καταφερα εξαρτάται τ στοχο έχει ο καθένας...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •