τρίωρα & τριάδες γευματων - Page 425
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 425 of 427 FirstFirst ... 325375415423424425426427 LastLast
Results 6,361 to 6,375 of 6392
  1. #6361
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Σήμερα

    9:00 > Το κλασσικό τόστ που έχω γράψει και πιο πάνω!
    12:10 > Κρέμα βρώμης και 1/2 μπανάνα (μάλλον και εδω το ίδιο τρώω,αλλά η βρώμη με βοηθάει και στην τουαλέτα)
    14:30 > 2 γεμιστές πιπεριές με ρύζι (250γρ) ,35 γρ φέτα και σαλάτα πράσινη με ξύδι μπαλσάμικο
    17:30 > Γιαούρτια 2% (200γρ) με 1κ.σ gojiberries
    20:30 > 120γρ κοτόπουλο στήθος ψητό με 80γρ κίνοα και πράσινη σαλάτα (1κ.σ λάδι και 1κ.σ μπαλσάμικο)

    τελικά χθες 1μιση ώρα πριν κοιμηθώ έφαγα και 120γρ γιαούρτι καθότι πεινούσα!

  2. #6362
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Καλημέρα στον εαυτό μου

    Σήμερα λοιπόν έχουμε και λέμε

    9:00 > το κλασσικό μου τοστάκι και μισή φέτα κέϊκ μπανάνας με αλεύρι ντίνκελ
    11:00/11:45 > Γυμναστήριο (συνδιαστικές ασκήσεις χέρια,πόδια,κοιλιακούς)
    12:00 > κρέμα βρώμης και μισή μπανάνα
    14:00 2 μπιφτέκια (140γρ) με κίνοα (120γρ) και πράσινη σαλάτα
    17:00 γιαούρτι 2% και ένα cookie με αλεύρι ντίνκελ
    17:45/18:45 > γυμναστήριο /πιλάτες με μπάλα
    19:30 >πίτα σουβλακίου x2 (φτιάχνω εγω με αλεύρι ζέας) με μισή ντομάτα (και στις 2),κρεμμύδι,1 φ. ζαμπόν κοτόπουλο (1%) τυρί Fina τριμμένο (ακούγεται πολύ αλλά το έχω σαν το cheat meal της εβδομάδας)


    Επίσης γυμνάζομαι 4-6 (max) φορές την εβδομάδα (45'/φορά)

    Επίσης να σημειώσω εδω ότι ΔΕΝ τρώω ψάρια/θαλασσινα,δεν πίνω γάλα και δεν τρώω αυγά (καθόλου,ποτέ) το αναφέρω αυτό καθότι θα δείτε (λέμε) ότι δεν αναφέρω ποτέ τέτοια στην διατροφή μου!

  3. #6363
    Γιατι δεν τρως απ αυτα βρε; μπραβο για σημερα!! Τα πηγες πολυ καλα!!

  4. #6364
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    γιατί με τα θαλασσινά παθαίνοντας δηλητηρίαση 1 φορά όταν ήμουν μικρό από τότε μόνο που τα βλέπω αλλάζω πεζοδρόμια,με το αυγό έχω μεγάλο θέμα με τη μυρωδιά ,το τρώω μόνο εκεί που δε φαίνεται και το γάλα απλά το έκοψα..μόνο τυρί/γιαούρτι!

    σε ευχαριστώ για τη συμμετοχή
    ελπίζω να τα πηγαίνεις και εσυ καλά

  5. #6365
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    να'μαι πάλι

    έχουμε και λέμε

    9:00 > Κλασσικά τόστ με μισό του μισού κέϊκ μπανάνας

    12:15 > κρέμα βρώμης με μισή μπανάνα

    14:30 > 1.5 πιπεριά γεμιστή με ρύζι,30γρ φέτα και πράσινη σαλάτα

    17:30 > 1 γιαούρτι 2% με 1κ.σ gojiberries

    20:00 > 2 μπιφτέκια (128γρ) με κίνοα (85γρ) και πράσινη σαλάτα (0.5κ.σ λάδι και 1κ.σ μπαλσάμικο)

    και επειδή η περίοδος μου είναι στη γωνία δεν άντεξα και έφαγα και 1 χούφτα φυστίκια tiger κάπου στο ενδιάμεσο μεσημεριανού με απογευματινό...χαζομάρα έκανα,το ξέρω αλλά τα λιμπίστηκα!!!

  6. #6366
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Σήμερα

    9:15 > Το κλασσικό τόστ

    12:15 > Κρέμα βρώμης (δεν ήθελα τίποτε άλλο)

    14:10 > Κοτόπουλο στήθος ψητό (180γρ) με κίνοα (120γρ) και πράσινη σαλάτα

    17:00 > 1 γιαούρτι 2% με 1κ.σ gojiberries

    17:45 > γυμναστήριο,step και συνδιαστικές κοιλιακούς/πόδια

    19:50 > κοτόπουλο στήθος ψητό (125γρ) με 1 κράκερ ολικής και πράσινη σαλάτα (0.5 κσ λάδι και 1κ.σ μπαλσάμικο)

  7. #6367
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    καλησπέρα claire
    καταρχας συγχαρητηρια για τον τροπο διατροφης που επελεξες να ακολουθήσεις και που εχεις βαλει στη καθημερινοτητα σου την ασκηση! Εισαι σε πολύ καλο δρομο!!
    Σε γενικες γραμμές η διατροφή σου είναι πολύ ισορροπημενη και σωστη! Θα αλλαζα λιγο το πρωινο τα τυρια με χαμηλα λιπαρα κ τα ζαμπον εστω κ από κοτοπουλο είναι πολύ επεξεργασμένες τροφες με πολλα αλατια κ συντηριτικα κ καλο θα ηταν να τις αποφευγεις! αντικατεστησε λοιπον αυτά με 2 δαχτυλα γραβιερα κρητης. Μη φοβάσαι τα παραπανω λιπαρα σε μια σχετικα αλιπη διατροφή όπως κανεις είναι ευεργετικα!
    Ιδανικα θα εβγαζα κ το ψωμι και θα το εκανα ένα ντακο κριθινο. Στο αλλαξα αρκετα έν τελει αλλα επειδή ρώτησες ειπα να πω τη γνωμη μου! Στη κρεμα βρωμης που κανεις αντικατεστησε την καστανη ζαχαρη με μελι η ζαχαρη καρυδας που υπαρχει πλεον σε όλα τα βιολογικα. Εχουν χαμηλοτερο γλυκαιμικο δεικτη κ είναι απειρως πιο υγιεινα και θρεπτικα! Τελος όταν τρως γιαουρτι με κπ φρουτο ειτε αποξηραμενο ειτε φρεσκο προσθεσε κ μια μικρη χουφτα αμυγδαλα ωμα κ εισαι περφεκτ!
    αυτά από μενα!
    καλη επιτυχια σε σενα κ σε ολες!

  8. #6368
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Γειά σου pink..
    έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του νήματος και είδα ότι ασχολείσαι πολύ με τη συγκεκριμένη διατροφή...σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις προτάσεις,για το τυρί ναι,το πιστεύω απλά η διαιτολόγος μου μου δίνει τυριά με χαμηλά λιπαρά να τρώω,γι'αυτό και εγω κρατιέμαι λίγο,αλλιώς θα έτρωγα κάτι πιο κανονικό!
    στη κρέμα έβαζα μέλι στην αρχή αλλά μου την "νέρωνε" κατά κάποιο τρόπο,αλλά μάλλον έκανα εγω χαζομάρα καθότι πρέπει να βάλεις το μέλι μετά από κάνα 5λεπτο αφού τη βγάλεις από τη φωτιά,θα το διορθώσω αυτό πάντως.
    Τώρα με τα ξηροκάρπια δε το'χω και πολύ...μόνο τα αιγίνης μου αρέσουν ,τα υπόλοιπα δεν θα το έλεγα,αλλά θα το δοκιμάσω όμως έτσι για το γαμώτο

    Λοιπόν σήμερα έχουμε και λέμε

    9:20 > Τοστ (κλασσικά) και μισό του μισού κέϊκ μπανάνας

    12:30 > Κρέμα βρώμης και μισή μπανάνα

    14:40 > 1μιση γεμιστή πιπεριά ,30 γρ φέτα και 2 κομμάτια πατάτα

    17:30 > 1 γιαούρτια 2% με κ.σ gojiberries


    Ps:αύριο περιμένω επισκέψεις,έφτιαξα ένα cheesecake nutella-oreo,περιττό να πω ότι έγλυψα σπάτουλες κτλ και επίσης έβαλα σε 1 ποτήρι του κρασιού λίγο μπισκότο (digestive χωρίς ζάχαρη) τριμμένο (χωρίς βούτυρο) και 2 κ.σ κρέμα και το έφαγα (είμαι αδιάθετη,δεν θα νοιώσω τύψεις,όχι)
    επίσης έφτιαξα και παστίτσιο και έφαγα 2 πιρουνιές για να δοκιμάσω!

  9. #6369
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Originally posted by ClaireThan
    Γειά σου pink..
    έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του νήματος και είδα ότι ασχολείσαι πολύ με τη συγκεκριμένη διατροφή...σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις προτάσεις,για το τυρί ναι,το πιστεύω απλά η διαιτολόγος μου μου δίνει τυριά με χαμηλά λιπαρά να τρώω,γι'αυτό και εγω κρατιέμαι λίγο,αλλιώς θα έτρωγα κάτι πιο κανονικό!
    στη κρέμα έβαζα μέλι στην αρχή αλλά μου την "νέρωνε" κατά κάποιο τρόπο,αλλά μάλλον έκανα εγω χαζομάρα καθότι πρέπει να βάλεις το μέλι μετά από κάνα 5λεπτο αφού τη βγάλεις από τη φωτιά,θα το διορθώσω αυτό πάντως.
    Τώρα με τα ξηροκάρπια δε το'χω και πολύ...μόνο τα αιγίνης μου αρέσουν ,τα υπόλοιπα δεν θα το έλεγα,αλλά θα το δοκιμάσω όμως έτσι για το γαμώτο

    Λοιπόν σήμερα έχουμε και λέμε

    9:20 > Τοστ (κλασσικά) και μισό του μισού κέϊκ μπανάνας

    12:30 > Κρέμα βρώμης και μισή μπανάνα

    14:40 > 1μιση γεμιστή πιπεριά ,30 γρ φέτα και 2 κομμάτια πατάτα

    17:30 > 1 γιαούρτι 2% με κ.σ gojiberries

    19:50 > 2 μπιφτέκια ,1 πιάτο βραστό κουνουπίδι (0.5 κ.σ λάδι και μπαλσάμικο) 1 κράκερ ολικής

    Ps:αύριο περιμένω επισκέψεις,έφτιαξα ένα cheesecake nutella-oreo,περιττό να πω ότι έγλυψα σπάτουλες κτλ και επίσης έβαλα σε 1 ποτήρι του κρασιού λίγο μπισκότο (digestive χωρίς ζάχαρη) τριμμένο (χωρίς βούτυρο) και 2 κ.σ κρέμα και το έφαγα (είμαι αδιάθετη,δεν θα νοιώσω τύψεις,όχι)
    επίσης έφτιαξα και παστίτσιο και έφαγα 2 πιρουνιές για να δοκιμάσω!

  10. #6370
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Originally posted by ClaireThan

    Ps:αύριο περιμένω επισκέψεις,έφτιαξα ένα cheesecake nutella-oreo,περιττό να πω ότι έγλυψα σπάτουλες κτλ και επίσης έβαλα σε 1 ποτήρι του κρασιού λίγο μπισκότο (digestive χωρίς ζάχαρη) τριμμένο (χωρίς βούτυρο) και 2 κ.σ κρέμα και το έφαγα (είμαι αδιάθετη,δεν θα νοιώσω τύψεις,όχι)
    επίσης έφτιαξα και παστίτσιο και έφαγα 2 πιρουνιές για να δοκιμάσω!
    Εγώ περιττο να σου πω ότι έχω το μάτι που γυαλίζει κάτι σαν το κορίτσι του εξορκιστή .. Πάρο όλο που έχω φάει τόσα ...
    Ε πως να μη φας και πάλι καλά που κρατηθηκες.
    Εγώ θα το είχα φάει όλο πίστεψε με !!!
    Μετά το παστίτσιο ως επιδόρπιο :wow:

  11. #6371
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    αχαχαχαχαχ και το δικό μου έχει γυαλίσει,αλλά κάνω πως δεν το βλέπω
    το πως κρατιέμαι νομίζω πως το καταλαβαίνετε όλοι..με τα ζόρια!!!
    αύριο βέβαια θα φάω 1 κομμάτι (κανονικό) να το φχαριστηθώ και μετά επιστροφή στα δικά μας πάλι ,να μην ξεχνιόμαστε

  12. #6372
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια!

    τα χθεσινά μου :

    9:30 > Τοστ σταθερή αξία
    12:45 >Κρέμα βρώμης και 1/2 μπανάνα
    15:00 > 2 1/2 μπιφτέκια (145γρ) 1 κράκερ ολικής και σαλάτα πράσινη (και μισή ντομάτα,1 αγγουράκι και μπόλικο κρεμμύδι)
    17:30 > 1 γιαούρτι (μόνο του)
    20:30 > είχα κόσμο...3 κανονικά κομμάτια πίτσα με αλεύρι ζέας (1 φέτα κοτόπουλο,ντομάτα,κρεμμύδι ,πιπεριά) και 1 κομμάτι cheesecake που είχα φτιάξει εγω (nutella/oreo με digestive χωρίς ζάχαρη για
    να το σώσω κάπως)

    Σήμερα

    9:30 >Τοστ
    12:30>Κρέμα βρώμης 1/2 μπανάνα
    14:40 > 2 πίτες ολικής αλάδωτες με καλαμάκι κοτόπουλο,κρεμμύδι,ντομάτα ,μουστάρδα,8 τηγ.πατάτες και 1 πιάτο κουνουπίδι βραστό
    18:15 > 1 γιαούρτι 2% με gojiberries
    20:30 > Σαλάτα πράσινη με σως γιαούρτι,30 γρ φέτα και 1 κράκερ ολικής (το ξέρω ήδη οπότε το γράφω)

    Επίσης να γράφω και πόσο νερό πίνω μέχρι στιγμής είμαι στα 3λτ!

  13. #6373
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Αχ βρε Claire με το cheesecake σου ...
    Να σου δώσω συγχαρητήρια που έμεινες στο ένα κομμάτι ..Εγώ δεν θα μπορούσα

  14. #6374
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Καλημέρα Μαρία..
    να σου πω ότι έκλεψα κουταλιές αλλά τέλοσπαντων,κάνω τη χαζή και προχωράω ,βέβαια αυτές οι ατασθαλίες θα φανούν στο διαιτολόγο αύριο καθότι θα έχει μπεί φρένο (μη μπω χειρόφρενο) στην απώλεια!! τέσπα,το φχαριστήθηκα τέλος..

    λοιπόν πάμε στα χθεσινά :

    9:30 > Τοστ κλασσικά (δεν έχω πάει ακόμη για ψώνια)
    12:30 > κρέμα βρώμης και 1/2 μπανάνα
    14:40 > Παστίτσιο (250γρ) και βραστό κουνουπίδι (για κάποιο λόγο ήθελα και λίγο τυρί,πρόσθεσα λίγο ανθότυρο)
    17:40 > Γιαούρτι 2% με goji
    21:00 > 2 μπιφτέκια (135γρ) με κουνουπίδι βραστό και κίνοα (100γρ)

    Σήμερα
    9:00 > Τόστ (θα βαρεθείτε να το βλέπετε,εγω πάντως όχι
    11:00-11:45 γυμναστική (πόδια ,χέρια με βαράκια,κοιλιακούς)
    12:00 > κρέμα βρώμης (με ζάχαρη καρύδας πλέον) 1/2 μπανάνα
    14:20 > κοτόπουλο στήθος ψητό (150γρ) με πράσινη σαλάτα και 2 κράκερ ολικής
    16:50 >γιαούρτι 2% με gojiberries και 1/2 κουλουράκι (εγω το έχω φτιάξει,27γρ και 86 θερμίδες)
    17:45-18:45 γυμναστική (pilates)
    19:00 > 1 κουλουράκι (σαν το προηγούμενο) και 20γρ ανθότυρο
    20:10 > ίδιο με το μεσημεριανό με 1 κράκερ

  15. #6375
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Να'μαι πάλι,πιστή στο ραντεβού μου!
    Επίσκεψη στην διατροφολόγο μου σήμερα,1 κιλό κάτω και αρκετό λίπος.
    Για 2 εβδομάδες 1 κιλό καλά είναι νομίζω..σε αυτά τα κιλά είχα υπάρξει ξανά το 2008!

    Το λοιπόν σήμερα έχουμε τα παρακάτω

    11:15 > το καθιερωμένο τόστ (ήμουν νηστική το πρωί επειδή θα έκανα λιπομέτρηση)
    12:45 > την κρέμα μου (on the road,ταπεράκι χαχαχαχ) και 1/2 μπανάνα
    14:50 > Μπιφτέκια (165γρ) ,κίνοα (150γρ) και μπόλικη σαλάτα πράσινη
    16:30 > 1 cookie με chips μαύρης σοκολάτας (με αλεύρι ντίνκελ/ζέας)
    18:00 > 1 γιαούρτι 2% (no φρούτο σήμερα)

    το βραδινό μου μετά...σήμερα έχω το ας πούμε cheat meal μου

    20:15 > και το cheat meal μου είναι οι 2 πίτες σουβλακίου με αλεύρι ζέας και πάνω 2κ.σ σάλτσα ντομάτας (από 1 στην κάθε πίτα) ντομάτα φρέσκια,κρεμμύδι,από 1 φέτα κοτόπουλο και τυρί τριμμένο Fina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •