ρήξη στομάχου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268

    ρήξη στομάχου

    το άκουσα για πρώτη φορά σήμερα, τι είναι ακριβώς?
    είναι μια πιθανή συνέπεια μετά από υπερφαγικό ή προκαλείται από τους εμετούς μόνο? η αλήθεια 1-2 φορές έκανα τόσο μεγάλο υπερφαγικό που δεν μπορούσα να αναπνεύσω σχεδόν, η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά και παλλόταν ολόκληρο το στομάχι, τώρα που άκουσα κι αυτό χέστηκα πάνω μου :S

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δε παίζει ρήξη στομάχου από υπερβολική κατανάλωση φαγητού

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    thank god! aν και δε μιλάμε για υπερκατανάλωση λίγο παραπάνω από το νορμαλ, αλλά για πραγματικά πολύ φαγητό για τα δεδομένα ενός ατόμου. Εν πάσει περιπτώσει τώρα θα μου μείνει ο φόβος και καλύτερα:bigsmile:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    παιζει.

    http://www.2medusa.com/2008/09/bulim...-pictures.html

    Ετσι πεθαινουν οι βουλιμικοι που κανουν εμετο.

  5. #5
    Originally posted by MerryMaker_Misery
    παιζει.

    http://www.2medusa.com/2008/09/bulim...-pictures.html

    Ετσι πεθαινουν οι βουλιμικοι που κανουν εμετο.
    Έπαθα σοκ από αυτή τη σελίδα ,τη μετέφρασα και τη διάβασα , ένα κομμάτι μόνο θα γράψω {το στομάχι της είχε διαταθεί μέχρι τα γενετικά της όργανα και η πλευρές του ακούμπησαν η μια την άλλη , το περιεχόμενο του στομάχου χύθηκε μέσα στην κοιλία της , το στομάχι της εξεραγει)δε μπορώ να γράψω άλλα, έχω φρικάρει?.. δε μπορούσα να φανταστώ ότι υπάρχουν τέτοια περιστατικά !! όχι ρε παιδία είναι κρίμα είναι αμαρτία να κάνει κανείς τέτοια .δεν αξίζει , καλύτερα μερικά κιλακια παραπάνω παρά αυτή η δυστυχία , αγαπήστε τον εαυτό σας το σώμα σας , δεν αξίζει για κανένα μα κανένα λόγο να γίνονται τέτοια , δε ξέρω τι άλλο να πω, γιατί δε γνωρίζω καλά το θέμα της ανορεξίας και των εμετών .
    Κουράγιο μονό έχω να πω ,και πολύ συζήτηση με ειδικούς για την περίπτωση αυτή. Όσοι το έχουν ανάγκη και κάνουν τέτοιο κακό στο σώμα τους και την ψυχή τους .
    Όσοι κάνετε υπερφαγικα και μετά εμετούς ζητήστε όχι από αύριο,αλλά από εχθες ιατρική βοήθεια .
    Νόμιζα ότι δε μπορώ να σοκαριστώ ,αλλά διαβάζοντας μετά τη μετάφραση το κείμενο με το τι έπαθε η κοπέλα και το σώμα της δεν έχω αλλά λόγια .:no: :no:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •