Ημερολόγιο διατροφης & βαρους - νεα αρχη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 130
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Τον Ιούλιο και εγω 32. Θα σου πω ότι ούτε καν είχα στο μυαλο μου ότι μπορεί καποτε να αποκτήσω ενα παιδάκι - πολλά ψυχολογικά λόγω του αδερφού μου βασικα - και ο μπέμπης βασικά προέκυψε, και πίστεψέ με το πάλεψα πολύ για να τον κρατήσω (δεν το παλεψα με τον εαυτό μου να εξηγουμαι.... με τον νυν συζυγο το παλεψα, προέκυψε στην αρχη της σχεσης μας και το φοβοτανε). Που μένεις?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Σημερινος απολογισμος:
    Πρωινό (09.15): 1 φλ. γάλα 1,5%, 1 toast (2 φ. ψωμί, 2 φ. τυρί gouda, 1 φ. σαλαμακι - το σαλαμάκι εξω από την διατροφή εννοείται)
    Snack (13.00): 1 μήλο & 1 αχλάδι
    Μεσημεριανο (16.00): 1 φλ. μακαρόνακι κοφτο (αντί για 2 φ. ψωμί) με κολοκυθάκια και μανιτάρια (αντί για 1 φλ. σαλατα), σάλτσα μουστάρδας από το χθεσινό κοτόπουλο (όλο όλο το φαγητό είχε 2 κ.σ. λαδι), 60 γρ τυρί emmental light (αντί για 1 φ. τυρί & 1 φ. γαλοπούλα) - μανταρα δηλαδη τα κανα.... αν και είμαι μέσα στα ισοδύναμα
    Snack (19.00): 1 γιαούρτι με γλυκό κουταλιού δαμάσκινο
    Βραδινο (22.00): 2 κουτάλες σούπας φακές (υπέροχες ήταν) 1 κομμάτι τυρί, 1 φ. ψωμί, σαλατα ντομάτα και αγγούρι

    Και παλεύω με τον ευατό μου αν θα φάω ενα μικρό κομματακι σοκολάτας γιατί είμαι στις μαυρες μου

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Καλημέρες!
    τελικά η σοκολάτα δεν την γλυτωσε!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    μην στενοχωριεσαι για την σοκολατα, λογικο ειναι στην αρχη να λυγιζουμε λιγακι. αρκει να ξερουμε να συγχωρουμε τον εαυτο μας για το μικρο αμαρτημα, και να συνεχιζουμε απτοητοι την προσπαθεια!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Ετσι ακριβώς είναι αν και η σοκολάτα και σημερα με καταβρόχθησε ... αλλο ενα κομματακι σημερα .... βεβαια σε αλλη περίπτωση θα ετρωγα όλη την σοκολάτα.
    Λοιπόν σημερινός απολογισμός:
    Πρωινο (08.00): 1 φλ. γάλα 1,5%, (09.00) 1 κουλούρι Θεσ/κης με 1 κομμάτι τυρι
    Snack (13.00): 1 μήλο & 1 αχλάδι
    Μεσημεριανό (16.00): Toast με 2 φ. ψωμί, 2 φ. τυρί gouda, 1 φ. σαλαμάκι (εκτός διαιτας)
    Snack (19.00): 6 ξερά δαμάσκηνα
    Βραδινο (21.00): Γιουβέτσι (καταπληκτικό ήταν by the way- αργοψήθηκε στον φούρνο για 2,5 ωρίτσες) 4 κομμάτια κρέας μοσχαρίσιο & 1/2 φλ. κριθαράκι, σαλατα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Παμε για το σημερινο!!!
    Βασικά νιώθω πολύ κουρασμένη και δεν μπορώ να καταλάβω αν με περιτριγυριζει κανενα κρυωμα. Βεβαια λόγω μπέμπη εχω αρχισει να χαπακώνομαι γιατί δεν παιζει να τον ξανακολλήσω τον κακομοιρη γιατι αυτός ταλαιπωρείτε περισσότερο από μενα.
    Λοιπον:
    Πρωινο (09.00): 1 φλ. γάλα 1,5%, 4 φρυγανιές με κατίκι
    Snack (13.00): 1 μήλο & 1 αχλάδι
    Μεσημεριανό (15.20): 1 Τορτιγια με 2 φ. τυρί, ρόκα, μαρούλι & μαγιονέζα extra light (περίπου 1 κ.γ.)
    Snack (17.30): 3 κ.σ. κόλυβα (εκτός προγράμματος αλλά τα λατρευω... τα προτίμησα από γιαούρτι με γλυκο του κουταλιου ή φρούτα)
    Βραδινο (21.00): 4 μπαρμπουνακια στον φούρνο (θα τα ήθελα βεβαια τηγανιτά είναι πολυ πιο νόστιμα αλλά δεν πειράζει), 1 φ. ψωμι (το φτιαξα χθες στον αρτοπαρασκευαστη), σαλάτα αγγουρι, τομάτα με λίγο ελαιολαδο, και εκεινη η σοκολάτα (το γνωστό καμματάκι) με καπακωσε παλι.....
    αυτά τα ολίγα. 2 μέρες έχει κολλησει η ζυγαρια και παρακαλαω αυριο να παει 100-200 γρ κάτω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Ελευθερο γεύμα σήμερα και παιδικό παρτυ παραλληλα.... δηλ. ολερθος
    Πρωίνο (08.00): 1 φλ. γάλα 1,5%, 4 φρυγανιες με κατίκι
    Snack (11.30) - ο θεός να το κάνει: κάφες με γαλα
    Μεσημεριανο (13.00) - εδω αρχιζει το δράμα μου!: 3 mini pizzas, 1 κομ. μπόμπα με ζαμπον & τυρι, 1 με κοτοπουλο, 1 με blue cheese, 1 τυροπιτάκι, 1 λουκανικοπιτάκι, 1 κασεροπιτάκι, 1,5 ποτ. κρασί και 1 μικρό κομμάτι τούρτα
    Βραδινό: Σαλάτα (μαρούλι, ρόκα, τομάτα, αγγουράκι) με 1 αυγό βραστό, 2 κ.σ. τυρί, 1 φ. ψωμί και dressing με 1 κ.σ γιαούρτι, μουστάρδσ, 1 κ.γ. ελαιόλαδο, balsamico, αλάτι & πιπέρι.
    Α και μια pepsi max
    Νομιζω ότι τα θαλασσωσα για τα καλα!!!!
    καληνυχτες!!!!:P

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    μη ζυγιστεις, μια χαρα λιγο απολα εφαγες, μπαινουμε σε προγραμμα κ ζυγισμα σ 3-4 μερες λεω εγω νακανω...καλημερες φιλακια!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    καλημερες!!! και όμως ζυγίστηκα και είμαι το ιδιο!!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    εμ τελεια, αυριο θασαι λιγοτερο!

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    ενα κομματακι= κανενα.ειδικα αν ειναι μαυρη τη συνιστουν κ οι διατροφολογοι! το θεμα ειναι να μη φαγωθει ολη...μην τρελαινεσται τοσο καλυτερα να φας λιγο απ αυτο που θα ζηλεψεις παρα να σ μεινει απωθημενο κ με την πρωτη αδυναμια να εχουμε καταρευση...εχεις φοβερο διαιτολογιο...μπραβο!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    KALHSPERA SYGNOMI ALLA THELW NA ROTIS GIA TA LIPOTOX MOIS GRAFTIKA K DEN KSEW POS NA VRW TI SELIDA POU GRAFANE POLLA ATOMA GIA XAPIA K TETOIA VOITHIMATA?MPORW NA RWTISW ESAS EDW?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    υπάρχει σχετικό topic γι'αυτο. το link του είναι http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=1063

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Σημερινός απολογισμος:
    Πρωινό (08.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & toast (2 φ. ψωμί & 2 φ. τυρί gouda)
    Snack (11.15): 1 μπανάνα
    Μεσημεριανο: σπιτική Pizza με 1 πίτα σουβλάκι, 1 κουτ. σαλτσα τομάτας, μανιτάρια πιπεριά 60 γρ. τυρί, 1 φ. γαλοπούλα
    Snack (17.00): 1/2 γιαούρτι με γλυκό του κουταλιού δαμάσκινο
    Βραδινο: Μπακαλιάρος ποσέ με 1 πατάτα, κολοκυθάκια και καρότα και 1 κ.γ. ελαιόλαδο
    Gym: 30 min ποδήλατο

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Σήμερα παλί δεν τα πήγαμε πολύ καλα.... το χαλάσαμε λιγουλάκι το προγραμματακι...
    Εχουμε και λέμε
    Πρωινό (08.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & toast (2 φ. ψωμί & 2 φ. τυρί gouda)
    Snack (12.30): 1 μήλο,1 μπανάνα
    Μεσημεριανο (15.00): 1 τορτίγια με 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρι, πιπεριές και μανιτάρια σωταρισμένα με 1 κ.γ. ελαιόλαδαο
    Βραδινο: Σαλάτα με ρεβύθια (1 κούπα ρεβύθια, πιπεριές, καρότο, αγγουράκι, 1 κ.λ ελαιόλαδο), 1 κομ. τυρί κίτρινο, 1 τορτίγια & 1 γκοφρετινι (όπως καταλάβατε.... εδω το χαλάσαμε το θεμα....

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •